2017 Devlet Destekli Kredi Teşvikleri için Başvurular Başladı!

2017 Devlet Destekli Kredi Teşvikleri

2017 Devlet Destekli Kredi Teşvikleri
28 Aralık 2016 tarihinde eklendi.


Devlet destekli hibeler ve teşvik kredileri nelerdir?

Devletimiz geçtiğimiz yılda hayvancılık ve tarım ile uğraşan çiftçilere, üreticilere, kendi işyerini açmak isteyen esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi, girişimciler için geri ödemesiz hibe ve devlet destek programları kapsamında teşvik kredilerini başvuru yapanlar için kullandırdı.

Bu yılda 2017 Devlet Destekli Kredi Teşvikleri kapsamında devlet destek programları kapsamında yürütülen çalışmalar ile esnaf, kobi, çiftçi ve girişimcilere faizsiz kredilerden, devlet teşviklerine kadar yeni krediler hazırlamaya devam etmektedir. Bu kapsamda emekliler için faizsiz kredi emekli farkları ve banka promosyon ödemeleri, Kobi ve esnaflara verilecek 50 bin lira faizsiz kobi kredisi için devlet işletme kredi faiz desteği, ÇKS’ye kayıtlı çiftçi ve üreticiler için tarım ve hayvancılık alanında proje karşılığında Genç çiftçilere 30 bin lira köy dönüş hibe kredileri 2017 yılında da verilecek kredi, teşvik ve hibelerden birkaçıdır.

2017 yılında Esnafa nefes kredisi veriliyor

Hükümet tarafından yürütülen çalışmaların sonucunda esnaf ve küçük kobiler için 50 bin lira faizsiz kredilerin ödemeleri 2016 yılı bitmeden ödenecek ve 2017 yılında aynı buna benzer nitelikte destek programı oluşturularak esnaf ve kobilere 50 bin lira faizsiz Kosgeb kredisi verilmeye devam edilecek. 2017 yılında esnafa verilecek kredi desteği bununla da bitmeyecek. Geçtiğimiz günlerde yapılan % 0,83 faizli nefes kredisi lansmanında yapılan açıklamalar ile Kobilere yıllık % 10 faiz oranın altında krediler yeni yılda esnaflara verilecek.

2017 yılında tarım ve hayvancılık için devlet destekleme ödemeleri

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen devlet destekleme ödemeleri 2017 yılında da Ziraat bankası aracılığıyla ÇKS’ye kayıtlı çiftçi ve üreticilere verilmeye devam edilecek.

2017 yılında çiftçilere ödenecek olan Devlet desteklemeleri ödemeleri dekar başına ve kg başına ödenecek olan rakamlar ise buradan öğrenilebilir.

Devlet bankaları aracılığıyla işçi memur çiftçi esnafa devlet destekleri 2017 verilmeye devam edilecek. Ziraat bankası aracılığıyla ödenecek olan devlet destekleme ödemelerinin yanında devlet bankaları olan Vakıflar bankası, Halkbankası gibi bankalarda esnaf ve memura düşük faizli ve faizsiz kredi ödemeleri yapılacak.

2017 yılında Halkbankasından Esnafa 30 bin lira faizsiz kredi

2017 yılında esnaflara 30 bin lira faizsiz kredi imkanları sunulmaya devam edilecek. Bunun için esnafların bağlı bulundukları Esnaf Kefalet Kooperatifine başvuru yapmaları ve başvurularının ihtiyaç duydukları taleplere göre değerlendirildikten sonra başvuruları Halk bankasına iletilmesinin ardından bankanın da başvuruya onay vermesi halinde esnaflara 2016 yılında Esnaf Kefalet Kooperatifi destekli olarak verilen kredilerin aynısı 2017 yılında esnaflara 30 bin lira  faizsiz kredi kapsamında verilecek. Vakıfbankasından da memurlara özel düşük faizli krediler verilmeye devam edilecek.

2017 yılında Milli Tarım Projesi hayata geçirilecek

2017 yılında tarım ve hayvancılık alanında yeni model üretime geçilmesi ile 2023 yılı hedeflerinin başlangıç yılı olarak kabul edilecek ve  çiftçi ve üreticilere hazırladıkları projeler karşılığında % 50 hibe destekleri verilecek.

Milli Tarım Projesi ile hayata geçirilecek yeni model üretim de Tarıma havza bazlı üretim modeline geçilecek ve devlet tarafından belirlenen 941 havzada hangi ürünün ekileceğine devletin karar verdiği ürünler ekilecek ve bu ürünleri ekmeyenlere devlet destekleme parası ödenmeyecek. Milli Tarım Projesi kapsamında 2017 yılında destek verilecek tarımsal ürünlere ve illere buradan ulaşabilirsiniz.Genç çiftçi hibe kredisi

2016 yılında ÇKS kaydı güncel olan ve Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan 24 ila 30 yaş arasındaki genç çiftçilerin genccifci internet sitesi üzerinden hazır projeleri seçerek başvuru yaptıkları gibi 2017 yılında verilecek olan hibe destekleri içinde aynı sistem üzerinden başvuru yapmaları gerekecek. 2017 yılında da 24 – 30 yaş aralığındaki ÇKS’ye kayıtı olan çiftçilerin bu kredilerden yararlanabilmesi için ülkemizi ihtiyacı doğrultusunda geliştirip oluşturacakları niteliklerde faaliyet alanına uygun şekilde proje yazdırması ve bu projelerinin kabul edilmesi şartını yerine getirmeleri gerekecek ve başvuru yapanlara ve bu krediyi almaya hak kazanan çiftçilere 2017 Genç çiftçi hibe kredisi Ziraat bankası aracılığıyla ödeme yapılacak.

2017 yılında Bakanlar kurulu kararı ile hayata geçirilen bu destek ile 2017-2019 yılları için toplam 3 yılda genç çiftçi projeleri oluşturan ve oluşturduğu projesi onaylanan ve hibe almaya hak kazanan her çiftçiye 30 bin lira hibe ödemesi yapılacak ve 3 yıl süreyle 315 milyon ayrılan bütçeden ödemeler karşılanacak. Genç çiftçilere ödenecek olan bu paranın bir kısmı direk olarak çiftçilerimize ödenirken, hayvan talebinde bulunan çiftçilerimize ise yine TİGEM tarafından inek, koyun ve keçi alımı yapılarak teslim edilecek.

Devlet destekli hayvancılık kredisi veren bankalar

Tarım ve hayvancılık kredi veren Ziraat bankası ile birlikte 2017 yılında Şekerbank, TEB ve Garanti Bankası da çiftçilere özel düşük faiz  oranları ile krediler vermeye devam edecek. Bu kapsamda çiftçilere 2017 yılında  düşük faizli ağıl ve dam inşa etme, arıcılık, süt hayvancılığı, tavuk çiftliği kurulumu gibi düşük faiz oranları ile traktör kredisi, yem kredisi, küçükbaş ve büyükbaş hayvan kredileri de bu alanlarda 2017 yılında çiftçilere verilecek olan tarım ve hayvancılık kredileridir.

Bu bankalardan düşük faizli kredi almak isteyen çiftçiler 2017 yılında yürürlüğe girecek olan taşınır ipotek yasası ile birlikte hayvan ipotekli hayvan kredisi ve ihtiyaç kredileri çekilebilecek veya başvuruda bulunan çiftçilerin üzerlerine kayıtlı arsa, tarla gibi arazilerinin banka tarafından ipotek alınarak da krediler verilebilecektir.

2017 yılı Kosgeb Devlet destekli Kobi ve girişimcilik kredileri

2017 Devlet Destekli Kredi Teşvikleri

2017 Devlet Destekli Kredi Teşvikleri

Kosgeb tarafından girişimcilere verilecek olan 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi destekleri 2017 yılında da bu rakamlar üzerinden verilmeye devam edecektir.

2017 yılında girişimci ve Kobiler için verilen Kosgeb destekler başlıkları ise şöyle;

 • Kobi-gel projesi
 • KOSGEB İşbirliği güç birliği projesi
 • Endüstriyel uygulama Programı
 • KOSGEB Teknopazar Hibe Kredi desteği
 • Arge ve inovasyon projeleri
 • Kosgeb sıfır faizli kobi kredisi
 • Genel destek programı
 • Girişimcilik destek programı
 • Gelişen işletmeler piyasası KOBİ destek programı
 • Tematik proje destek programı

2017 Devlet Destekli Kredi Teşvikleri Kosgeb tarafından Kobi ve  girişimcilik destekleri kapsamında verilecek olan desteklerin başlıkları altında kobi ve esnaflar destekler verilmeye devam edilecektir.Etiketler:

2017 Devlet Destekli Kredi Teşvikleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Cigkofte dükkanı dedi ki:

  Faizsiz kredi ile iş kurmak istiyorum hangi adımları izlemeyim

Sayfa başına git