2017 yılında Kobilere 5 Milyar bütçe ayrıldı


2017 yılında Kobilere 5 Milyar bütçe ayrıldı

2017 yılında Kobilere 5 Milyar bütçe ayrıldı

2017 yılında Kobilere 5 Milyar Finansman Müjdesi

2016 yılında piyasada yaşanan durgunluk 20 bin  kobiyi Kosgeb tarafından Kobilere faizsiz verileceği açıklanan kredilere yöneltti. Kosgeb tarafından faiz desteği sağlanarak bankalardan verilecek faizsiz 50 bin lira kredi programına başvuruda bulunan kobilerin rekor sayıda başvuru yaptığı açıklanmıştı ve ödeme için başvuru onayı alan kobilere ödemeler geçen hafta yapılmaya başlamıştı.

Kobilerin 2017 yılında faizsiz kredi desteğine bu kadar olumlu bakması ve 2017 yılında tekrar verileceğinin açıklanması ile 2017 yılında Kobilere 5 Milyar bütçe ayrıldığının müjdesi gecikmedi.

Kobilere 2017 yılında ilk aylarından başlayacak şekilde son aylarında da tekrar verilecek olan finansman desteği için 5 milyar TL finansman ayrıldığının müjdesi geldi. Küçük ve orta ölçekli işletme olan Kobiler için yeni yılda 9 farklı destek programı kapsamında milyarlarca finansman desteği verilecek.2016 yılında Kobiler için ayrılan destek bütçesi 991 milyon liraydı ve sahiplerine 2016 yılında destekler sağlandı. 2017 yılında da destek bütçesini rakamı artırıldı 1.1 Milyar TL olarak destek bütçesinin rakamı belirlendi.

2017 yılı boyunca ekonomi gidişatına göre bütçede Bakanlar kurulu kararı ile Bakanlık tarafından artış politikasına geçilmesi de mümkün olacak.

Devlet destekleri ile yeni bir iş kurmak isteyen genç girişimcilerden işletmeleri için  kredi desteği alarak kendi işini büyüterek ayakta kalmayı başarabilen binlerce işletme bulunuyor. Her yıl düzenli olarak verilen devlet desteklerine 2017 yılında da  destek programları kapsamında kullandırılacak kredileri veren ilgili kurumlara başvuru yaparak sizde yeni yılda kendi işinizi kurarak patron olabilir ve devlet destekleri ile işletmenizi geliştirerek daha uzun yıllar boyunca ayakta kalmayı garantileyebilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git