EVLİLİK KREDİSİ 2017 YILI GERİ ÖDEMESİZ EVLENME YARDIMI

Evlilik Kredisi 2017 Yılı Faizsiz Evlenme Yardımı

Evlilik Kredisi 2017 Yılı Faizsiz Evlenme Yardımı
1 Haziran 2016 tarihinde eklendi.


Devlet destekli evlilik kredisi 2017 yılında da gündeme geldi ve verilmeye başladı. Bundan sonra yeni evlenenler devletten destek alarak evlenme kredisi ve yardımı alabilecekler. Türkiye Cumhuriyet ev kurmak isteyen, evlenmeyi amaçlayan herkese yardım etmeyi amaçlarken, ev almak isteyen kişiler ise ayrıca bir paketle destekleme yapmaktadır. Denizbank, İşbank, Akbank, QNB Finansbank, Fibabanka tarafından kredi verilecek. 2017 yılından itibaren %1 faiz oranından düşük 48 ay vadeli evlilik kredisi verilecek.

evlilik-kredisi-sartlari

evlilik-kredisi-sartlari

Devlet destekli evlilik kredisi şartları nelerdir?

Günümüzde hayat şartlarının günden güne zorlaşması nedeniyle evlenmek için krediye ihtiyaç duyanlar günden güne artıyor. Bu kapsamda, devlet yerleşik aile düzenini desteklemek ve evlenenlere yardımcı olmak için bir projeye imza attı ve artık evlenmek isteyenlere çeyiz hesabı projesi ile kredi verilecek. Hükumet tarafından 2016 yılında başlatılacak olan proje kapsamında, evlenenlere çeyiz yardımı adı altında yapılan projede, evlilik hedefleyen gençler, belirlenen bankalarda çeyiz hesabı açtıracaklar.  Devlet destekli çeyiz parası almanın şartları da şöyle;

 • -En az 27 yaşında olmak,
 • -Bankada çeyiz hesabı açtırmak ve birikim yapmak.
 • -3 yıl boyunca çeyiz hesabında birikim yapmak,
 • -Devlet biriken para miktarına göre 5 bin liraya kadar çeyiz yardımı yapıyor.
 • İşbank çeyiz hesabı yeni evlenenler için farklı bir alternatiftir.

evlilikkredisi tcno1111111 2500 (aylıkgelir) 4411’a gönderin, evlilik kredisi onayınız cebinize gelsin. 

Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır?

Çeyiz hesabında maksimum 25 bin lira para biriktiren gençler, devletten 5 bin lira çeyiz desteği alıyor. Bu destek, bankada yapılan birikim karşılığında veriliyor. Ayrıca sistemde zorunlu olarak 3 yıl kalmak gerekiyor. Çeyiz hesabında birikim yapanlar için Evlenme aşamasında % 20 oranında devlet desteği sağlanıyor. Yönetmeliği okumak isterseniz BURAYA tıklayınız. Devlet destekli çeyiz yardımı için başvuruda bulunmayan ve evlilik kredisi almak isteyenlerin  için birçok banka tarafından, uygun faiz ve vade seçenekleri ile bireysel ihtiyaç kredileri veriliyor. Bazı bankalar ise evlenenler için kredi isimli kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalar ise, beyaz eşya almak, düğün nişan veya söz yapmak, tatile ve balayına gitmek artık çok kolay. Gerekli evrakları hazırlayın, bankaya başvurun ve 50.000 TL.  evlilik kredinizi alın. Hepsi bu kadar!

Yapı kredi bankası evlilik kredisi ve şartları

Evlenme tarihini belirleyen ve balayı, ev, beyaz eşya, çeyiz gibi giderler için paraya ihtiyaç duyanlara 36 ay vadeli Yapı kredi bankası evlenme kredisi veriyor. Devlet destekli evlilik kredisi için gerekli belgeler ise;

 • Maaş durumunuzu gösterir gelir belgesi, şirket ortağı olduğunuz belirten evraklar
 • Esnaflar için vergi levhasının fotokopisi
 • Emekliler için maaş belgeleri
 • Kredi almak isteyen kişinin kira ve benzeri gelirleri mevcut ise, bu gelirlere ait belgeler


Halkbank günde 12 liraya 10 bin lira evlenme kredisi

Halkbank şubelerine gelen damat ve gelin adayları, günde 12 lira karşılığında 10 bin lira evlenme kredisi çekebiliyor. Bu krediden faydalanmak için, başvuruda bulunan şahısların gelir belgeleri ve kimlikleri ile başvurmaları gerekiyor. Başka herhangi bir şart olmayıp, kredi çekmek isteyenler hemen HALKBANK şubelerini ziyaret edebilirler. Eğer gelin veya damat kamu personeli ise, bu kez vade ve faiz oranlarında banka tarafından daha farklı indirimler yapılabilmektedir. Memurlara özel kamu personelin kredisine ait düşük faiz oranları uygulanabilmektedir. Buradan yardım alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası evlilik kredisi ve şartları

Evlenme tarihinden asgari 3 sene önce para biriktirmeye başlayacak gençlere Kuveyt Türk Bankası evlilik hesabı açıyor ve bu hesapta para biriktiren gelin ve damat adaylarına evlenme tarihlerinde kredi imkanı sağlıyor. 36 ay vadeli, 50 bin liraya kadar evlenme kredisi veren banka, tüm düğün masraflarınızı karşılıyor.

Garanti bankası evlilik kredisi ve şartları

Türkiye’ nin en çabuk ve en kolay kredi veren bankası olan GARANTİ bankasında, her ihtiyaca bir çözüm mevcut. Eğer evlenmek isteyen kişiler, Garanti şubelerini ziyaret eder ve evlenme kredisinden faydalanmak istediklerini beyan ederlerse, banka tarafından en düşük ihtiyaç ve bireysel krediler ile aynı düşük faiz oranından yardımcı olunmaktadır. Şuan itibariyle %1,19 faiz oranı ile elli bin liraya kadar garanti bankası evlilik kredisi çekilebilmektedir. Garanti evlilik kredisini kullanabilirsiniz.

2016 yılı Ekim ayından itibaren 48 ay vadeli devlet destekli evlilik kredisi kullanabilirsiniz.

CEPTETEB Evlilik kredisi

Şubesiz mobil bankacılığı ile evlilik adaylarına kredi veren TEB, düşük faizli 20 bin lira 12 ay vadeli evlenme destek kredisi, 30 bin lira 24 ay vadeli kredi ve 50 bin lira 36 ay süre ile %1 seviyelerinde evlilik kredisi çekebilirsiniz. İhtiyacınız olan kredi miktarını net olarak hesaplayarak, banka şubesine tüm evlenme masraflarını beyan etmeniz durumunda Türkiye ekonomi bankası tarafından her ihtiyacınız karşılanacaktır. İsterseniz 2 dakika 35 saniye sürmekte olan HIZLI KREDİ BAŞVURUSU ile internet üzerinden hemen evlenme kredinizin başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

evlilik-kredisi-nasil-alinir

evlilik-kredisi-nasil-alinir

Evlilik kredisi çekmek için gerekli belgeler ve evraklar

 • Nüfus cüzdanı veya kimlik yerine geçen belge,
 • Onaylı maaş bordrosu veya aylık net geliri gösteren evraklar,
 • Banka tarafından talep edilmesi durumunda kefile ait yukarıda ki maddelerde ki evraklar,
 • Adınıza kayıtlı bulunan telefon, doğalgaz veya elektrik faturası

istenen belgeler arasındadır. Sizde Akbank, Vakıfbank, Halkbankası, Ziraat, İşbank, TEB, Finansbank gibi banka şubelerine uğrayarak, Devlet destekli evlilik kredisi çekebilirsiniz.Evlilik Kredisi 2017 Yılı Faizsiz Evlenme Yardımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Muhammed dedi ki:

  Yeni evlenenlere, düğün, nişan, beyaz eşya alımı ve benzeri amaçlarla verilen krediler sayesinde, evlenenler desteklenmektedir. 2017 yılı senesinde de devlet desteği verilecek mi?

Sayfa başına git