Devlet Destekli İş Kurma Kredisi ile Yeni İşyeri Açan Esnafa Hibe

Devlet destekli iş kurma kredisi nasıl alınır şartları nelerdir

Devlet destekli iş kurma kredisi nasıl alınır şartları nelerdir
1 Haziran 2016 tarihinde eklendi.

İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli iş kurma kredisi almak için öncelikle iş bulmak istediğiniz sektörde iyi bir iş planı yapmanız gerekmektedir. Bu yazı da; market, manav, kasap, şarküteri, ayakkabıcı, bayilik, hediyelik eşya dükkanı açacaklar için, iş kurma kredilerini anlatacağız.

Devlet desteği almadan önce kredi için maaş başvuracağınız devlet kurumlarına bu projeyi sunmak zorundasınız. Eğer proje sunmadan herhangi bir girişimcilik örneği göstermeden iş kurma kredisi için başvuruda bulursanız. Kredi alamazsınız bu kapsamda yeni bir iş kurmak isteyenlere en çok sıkıntı yaşadıkları konuların başında finansman gelmektedir sermaye bir işin başarılı olması için olmazsa olmazlardandır. Şimdi sizlere 2016 yılında verilmekte olan devlet destekli KOSGEB hibe teşvik destekleme kredileri ne bahsedeceğiz

Hibe destekleri nasıl ödeniyor?

KOSGEB hibe kredisi almak için öncelikle KOSGEB hizmet merkezleri tarafından verilmekte olan uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmaları gerekmektedir bu eğitim sonunda KOSGEB hizmet Müdürlüğü tarafından adınıza düzenlenmiş uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası verilmektedir. (Kurs süresi 70 saatten, 32 saate düşürülmüştür.)

Bu eğitimde Kosgeb iş planı nasıl hazırlanacağı iş bir yandan KOSGEB’e nasıl sunulacağı iş planı hazırlarken nelere dikkat edilmesi gerektiği iş planı içerisinde bulunması gereken özellikler iş kurmak istediğiniz sektörle ilgili yatırım yapmak istediğiniz alanlar almak istediğiniz araç ve gereçler bir yıl için hedefler 5 yıllık hedefler ve 10 yıllık hedefler ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekmektedir.

Hazırlamış olduğunuz iş planına başvuruda bulununuz KOSGEB hizmet merkezlerinden uygulamalı girişimcilik eğitiminde öğretildiği şekilde sunmalısınız sormuş olduğunuz iş planı ayrıntılı olarak incelenecek ve tarafınıza iş planı uygun görülmediği hakkında bilgi verilecektir. Esnaf kredisi verilmeden önce bu destekten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Eğer KOSGEB hizmet Müdürlüğü tarafından hazırlamış olduğumuz uygulamalı girişimcilik eğitiminde öğrendiğiniz hususlara uygun olan iş planınızı kabul edilebilir ise Kosgeb’den 50 bin lira hibe 100 bin lira 0 faizli devlet destekli teşvik kredisi alabilirsiniz.

Tabi bu kredinin ne şekilde verileceği peşin ödenip ödenmeyeceği konusu da ayrı bir husustur. KOSGEB tarafınıza 50 bin TL hibe ve yüz bin lira faizsiz kredi faturalı yapmış olduğumuz harcamalarınız karşılıklı vermektedir.bu ödemeyi harcamaları yapan kişiye verilecek verilebileceği gibi oturak etmiş olduğunuz firmalara da direkt olarak ödenebilmektedir.

Kosgeb’den esnafa 30 bin lira faizsiz kredi

Kosgep 2016 yılı için işini büyütmek isteyen esnafların veya farklı bir sektörde yatırım yapmak isteyen kobi’lere 30 bin lira faizsiz kredi vermektedir bu kredinin detayları devletdestekli.com isimli internet sitemizde ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Yine bu krediden bahsetmek gerekirse esnafların bahse konu krediyi alabilmek için KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmaları daha önceden Kosgeb’den hibe kredi veya faizsiz kredi almamış olmaları gerekmektedir Ayrıca diğer hususlar KOSGEB hizmet müdürlükleri tarafından ayrıntılı olarak bildirilmektedir.İşyeri açma kredisi veren bankaları araştırınız!

Hangi bankalar yeni iş kurana kredi veriyor?

Devlet iş kurmak isteyen girişimcilere devlet bankaları vasıtasıyla da krediler vermektedir özellikle kosgep Vakıfbank Halk Bankası ve Ziraat Bankası ile yapmış olduğu protokol dahilinde iş kurmak isteyenlere uygun fırsatlarla çeşitli krediler sunmaktadır bu kredileri almanız için gereken şartları devlet destekli nokta com internet sitemizde bulabilirsiniz diğer tüm bankalarda iş kurmak isteyenlere uygun faiz ve ödeme koşulları ile krediler vermektedir şimdi bu küller inceleyelim.

İşyeri açmak istiyorum ama param yok

Iş kurmak isteyenlere kredi veren özel bankaların vermiş oldukları krediler genel anlamda ikiye ayrılmaktadır. Bunlar birincisi kobi’lere verilen krediler İkincisi ise bireysel tüketici kredileridir.

Kobi’lere verilmekte olan iş kurma kredileri diğer kredileri oranla faiz oranları daha düşük vadeleri daha uzun ve meblağları daha yüksektir. Ancak bireysel olarak verilmekte olan iş kurma kredilerinin kobi kredileri ne nazaran faizleri daha yüksek Vadi Evleri daha kısa olmaktadır kobi kredisi çekmek isteyen bankalar iş kurmak isteyen girişimcilerden çeşitli evraklar talep etmektedirler KOBİ kredisi alabilmek için öncelikle esnek olmanız gerekmektedir yani diğer anlamda İşe başlama bildirimi yapmış olmanız vergi levhası bulunması ve halen faal olan bir İş yeriniz olması gerekmektedir. Kosgeb Kobi Kredi Başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi çekmek için gerekli evraklar ve belgeler

KOBİ kredisi çekmek için ayrıca Eğer şirket iseniz tüm şirket ortaklarının çekmek istediğiniz Kredi onay verdiğini gösteren gerekli belge ve imzaların olması gerekmektedir.

Ancak 2016 yılında iş kurmak için bireysel kredi çekmek istemeniz durumunda bankalar tarafından istenen belgeler ihtiyaç kredisi ile ait belgeler ile aynıdır. Ihtiyaç kredisi gibi iş kurma kredisi veren bankalar sizden çekmiş olduğunuz kredi ödeyip ödeyemeyeceğini dair çeşitli teminatlar istemektedirler. Bu Kredi maaş ile çalışan maaş bordrosu bulunan veya emekli olan bir yakınınızın üzerine çekmenize mümkündür.

Özel bankalardan iş kurma kredisi çekmek için yapmanız gereken öncelikli kredi veren bankaların faiz oranlarını araştırın. Bu kapsamda işyeri kurmak için ihtiyaç kredisi çekmeden önce bankaların sadece faiz oranlarını araştırmak yerine vermiş oldukları kredi faizleri ile birlikte diğer şartlarında incilerini incelemenizde fayda vardır. Bu şartlar içerisinde en önemlileri çekilen kredi için dosya masrafı alınıp alınmadığı ara ödeme bulunup bulunmadığı ve iş kurmak için çekilen ihtiyaç kredisi için sigorta masrafı istenip İstenmediği hususlarıdır.Etiketler:

Devlet destekli iş kurma kredisi nasıl alınır şartları nelerdir Konusuna 14 Yorum Yapıldı
 1. Turhan bayrakcan dedi ki:

  Sinop ili Erfelek ilcesinde terzi ve giyim dukkanı acmak istiyorum yaşlı annem babam var koyde onlara yakın omak istiyorum

 2. Kaan dedi ki:

  690 tl isteniyor belgeler icin karggoya yatiriliyormus bumiktar bunun gercekciligi nedir ?

  1. Hakan dedi ki:

   690 TL. parayı kim istiyor. Lütfen dikkatli olun, her taraf dolandırıcı, bu sebeple, kimseye para göndermeyin.

 3. İşyeri açma kredisi dedi ki:

  İşyeri açmak isteyen gençlere 2017 yılında köye dönüş kapsamında 30 bin hibe verilecek. Koyun ve inek yetiştirmek isteyenler ile tavuk çiftliği açacaklara duyurulur.

  1. mustafa özmü dedi ki:

   Ben tavuk ciftligi kurmak istiyorum ama hic param yok adanaliyim yardim istiyorum

 4. İş Kurmak İçin Kredi Çekmek dedi ki:

  İş kurmak için kredi çekmek istiyorum. Nasıl çekebilirim?

 5. Murat dedi ki:

  Decor iş yeri acmak

 6. İSMAİL DİKİCİ dedi ki:

  iş kurmak için devlet desteği güzel bir olay.ben güzel bir giyim mağzası açmak istiyorum tabiki biraz maliyetli .açmak istediğim mağza içerisinde hem bayan hem erkek hem çocuk giyimleri olacak.ve açmış olduğm yerde marka haline getirmek istiyorum.

 7. iş yeri açma kredisi dedi ki:

  tavuk çiftligi açmak istiyorum bilgi almak istiyorum

 8. ben perkit ve parke taşı fabrika açmak istiyorum dedi ki:

  Merhaba ben perkit ve parke taşı fabrika açmak istiyorum ve bilgi almak istiyorum arsam var

 9. Ögrenci yurdu dedi ki:

  Yurt acmak istiyorum devlet destekli krediyi nerden ala bilirim

 10. yerli elektrikli araba üretimi yapmak dedi ki:

  inşallah devlet sesimizi duyar ve yardımcı olur.

Sayfa başına git