Devlet destekli ne iş yapabilirim? (Teşvik Verilen Sektörler)


Devlet destekli ne iş yapabilirim?

Devlet destekli ne iş yapabilirim?

Devlet tarafından desteklenen projeler

İş kurmak isteyen, ticaret kafasına sahip, girişimcilik özelliği olan bir çok genç vatandaşımıza devlet desteği verilmektedir. Sermayesi olan veya olmayan bir çok girişimciye destek sunan Kosgep yeni iş projeleri ile başvuru yapan girişimcilerin arkasında olduğunu belirterek 50.000 Türk lirasına kadar hibe kredi imkanı sunarken 100.000 Türk Lirasına kadar da faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bu desteklerden yararlanmak isteyen girişimcilerin belirli şartlara uymaları gerekmektedir. Bu şartlara uyan girişimciler devlet destekli kredilerden yararlanabilir ve kendi işlerinin sahibi olabilirler. Ne iş yapacağının kararını veremeyen veya devlet destekli ne iş yapabilirim diye düşünen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için bu konuyu başlıklar halinde yazımızda belirteceğiz.

Devlet destekli kredilerden yararlanmanın şartları nelerdir?

Devlet destekli kredilerden yararlanmak isteyenlerin taşıması gerek şartlar;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Girişimcilik sertifikasına sahip olmak
 • İş planınızın hazır olması
 • Kayıt işlemleri

Saymış olduğumuz bu şartlar tamamlanmış olduğu taktirde devlet destekli kredilerden yararlanabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. 32 saatlik verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılarak girişimcilik sertifikasına sahip değilseniz halk eğitim merkezlerinin girişimcilik kurslarından yararlanabilir ve kısa bir süre bu sertifikanın sahibi olabilirsiniz.

Devlet destekli ne iş yapabilirim?

Kosgeb bir çok girişimcinin hayallerini süslerken iş sahibi olmak için çaba gösteren vatandaşlarımızın da arkasında olduğunu belirtmiştir. Devlet destekli kredilerden yararlanarak ne iş yapacağınızın kararsızlığını yaşıyorsanız veya ne iş yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okuduktan sonra kararınızı vermiş olacaksınız.

 • Çamaşır hane işletmesi
 • Kuru temizleme işi
 • Doğal cilt bakım ürünleri
 • Bayilik açmak
 • Cafe açmak


Çamaşır hane işletmesi açmak

Bu iş öğrenci şehrinin yoğun olduğu illerde yapıldığında çok daha verimli bir hal alacaktır. Öğrencilerin en büyük sıkıntılarından bir tanesi çamaşır yıkamak ve yıkattıracak yer bulamamaktır.Bu sebeple böyle bir işletme açtığınızda hem çamaşırları yıkar hemde ütü yapıp işlerinizi zamanında teslim ederseniz oldukça başarılı bir iş hayatınız olabilir.

Kuru temizleme işi yapmak

 Kuru temizleme işi çamaşır hane işiyle bir görülse de çok farklı iki dal olarak belirlenmektedir. Kuru temizleme işini yapmak isteyen girişimcilerin büyük şehirlerde özellikle de memur şehirlerinde bu işi yapmaları onların başarı seviyesini yükseltecektir. Kuru temizleme işinde en çok takım elbise, kaban, ceket, abiye, gelinlik yatak örtüsü vs. gibi ürünlerin verildiği gözlemlenmiştir. Bu iş sektöründe başarılı olmak istiyorsanız eğer ürünlerinizi zamanında teslim etmelisiniz.

Doğal cilt bakım ürünleri dükkanı açmak

Bu iş bir çok güzellik merkezi işleten işletmeler ile anlaşma sağlandığı takdirde ilerleme göstermektedir. Güzellik merkezleri, kuaförler, berberler ve bireysel olan ev hanımları, genç kızlar, çalışan bayanlar ve emekli hanımların dikkatini çekmektedir. Başarılı olmak için kaliteli reklam yapabilir ve ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.

Bayilik açmak

Yeni bir iş hayatına atılım yapmak istiyorsanız ve bu yola çıktığınızda başarılı olamamaktan korkuyorsanız eğer bayilik alabilir ve kendi işletmenizi açabilirsiniz. Bayilik alarak ticarete atılmak risk oranını oldukça aşağı çekecek ve başarılı olmanızı hızlandıracaktır.

Cafe açmak

Cafe açarak gıda sektörüne giriş yapmış olacaksınız. Bu durum sizin için karlı bir hal alacaktır. Gıda sektörü son zamanların en çok kazandıran iş gurupları arasında yer alıyor. Cafe açmak için öğrencilerin ve genç nüfusun yoğun olduğu yerleri seçmelisiniz. Bu durumda oldukça başarılı olacak ve hızlı bir ilerleme göstereceksiniz.

Devlet destekli ne iş yapabilirim diye düşünenler yukarıda verdiğimiz iş fikirlerini hayata geçirebilirler.Devlet destekli ne iş yapabilirim? Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. Nuri dedi ki:

  Tavuk Çiftliği kumaş istiyorum yardimci olursan seviniriz

 2. Eldor Shuhratov dedi ki:

  selam aleykim. ben sizin devletden degilim ama hastaligim yuzunden sizi buldum. Bana yardım lazım anam babam yaşlaniyor bende 21 doldurup geçtim ama anamin babamin yardımcısı olamadım vaallahi artik yoruldum hastaliktan yardım edin…

 3. Gültekin aksak dedi ki:

  Merhaba
  Adana karataş ta köy yufka ekmek fabrikası açmak istiyorum
  Devlet desteği almak için ne yapmalıyım

 4. cafer balcı dedi ki:

  Kolay gelsin restorant acmak istiyorum devlet destegi alBilmek icin neyapmaliyim yardimci ola bilir misiniz

 5. adnan aksu dedi ki:

  emlak gayrimenkül komisyonculuğu yapmak istiyorum

 6. Sanayi dedi ki:

  Ben Sanayi açmak istiyorum devletten kredi almak için nereye başvurabilirim??

 7. devletten 49 yıllık tarla kiraliyip badem ve fistik agaci yetistimek istiyorum dedi ki:

  geleceğe dönük ağaçlandırma ekmek

  1. Sanayi dedi ki:

   Satın al o zaman

 8. cafecilik dedi ki:

  Üniversitenin olduğu bir alanda kafe açmak istiyorum

 9. Büyükbas hayvan çiftligi dedi ki:

  Antalya bölgesinde büyukbas hayvan ciftligi yapmak istiyorum

  1. Şehnuz ekinci dedi ki:

   Bende o isi yapmak istiyorum sonuc veya cevap aldinizmi. Antalya.

Sayfa başına git