Tavuk Çiftliği Kredisi ZİRAAT 2018 FAİZ ORANI (2 YIL ÖDEME YOK)

Tavuk Çiftliği Kredisi ZİRAAT 2018 FAİZ ORANI

Tavuk Çiftliği Kredisi ZİRAAT 2018 FAİZ ORANI

Devlet destekli olarak verilmekte olan tavukçuluk kredilerinden yararlanarak, sizde salma tavukçuluk yapabilir, çiftlik kurabilir, ördek, kaz, hindi yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu yapabilirsiniz.

Etlik tavuk çiftliği kurulum maliyeti, ziraat bankası tavukculuk kredisi 2018, tavuk çiftliği projesi indir, yumurta tavuk yetiştiriciliği, etlik tavuk çiftliği maliyeti, prefabrik tavuk çiftliği maliyeti, yumurta tavukçuluğu maliyeti, tavuk çiftlikleri ne kadar kazandırır, tkdk tavuk çiftliği desteği içeriğimiz de yer almaktadır.

Etlik tavuk çiftliği ve yumurta tavuk çiftliklerinin maliyetleri, yumurta yetiştiriciliğinin etlik tavukçuluktan %30 oranında fazladır.

Hazır projeleri indirip sıfırdan temin etmek yerine, hazır kurulum yapan firmaları ziyaret ederek tavuk çiftliği projelerini inceleyebilirsiniz.

1000 tavuk yer alan etlik çiftlik ile 3.000 tavuk yer alan yumurta üreten çiftliğin maliyeti ve ne kadar para kazandıracağı bir biri ile aynı değildir. Bu kapsamda tavuk çiftlikleri ne kadar kazandırır sorusunun cevabı görecelidir. TKDK tavuk çiftliği desteği vermektedir. KOSGEB’in ise bu konuda desteği yoktur. KOSGEB hem tavuk çiftliği hemde hayvancılık sektörünün hiçbirine destek vermez.

Sermayesi olmayan ancak hayvancılık yapmak isteyenlere verilen teşviklerden bahsederken, çiftlik kurmak isteyenlere rehberlik mahiyetinde bilgiler vereceğiz. 2018 yılı içerisinde hükumet tarafından esnafa, emekliye, işçiye, çalışana verilen desteklerle birlikte tarımsal alanda yatırım yapanlara da teşvik verilmeye devam ediyor. Bu teşviklerden yararlanmak isteyenler 2018 yılında kanatlı kümes hayvanı yetiştiriciliği alanına başvuru yapabiliyor.

18-65 yaş arasında her Türk vatandaşı kümes havyanı yetiştiriciliği hibe teşviklerinden faydalanabilmektedir. Bunun için gerekli şartları ise şöyledir;

 • (ÇKS) Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı bulunmak. Kaydınız yok ise, nasıl kayıt olmanız gerektiğini ÇKS KAYIT yazımızdan öğrenebilirsiniz.
 • Hayvancılık kayıt sistemine kayıtlı olmak.
 • 3 yıl süre ile hayvancılık ile uğraştığını belgelemek veya Tarım ile ilgili bir Yüksekokul mezunu olmak (veterinerlik, doktora vb.)
 • Diğer özel şartları taşımak gerekmektedir.

Tavuk çiftliği kurmak isteyen çiftçiler  %80 oranlarına hibelerden faydalanabilmektedirler.

Yumurta tavuk yetiştiriciliği

Tavuk çiftliği kurmak isteyenlere hizmet veren birçok firma tarafından anahtar teslim tavuk çiftlikleri kurulmaktadır. Projenin firmaya teslim edilmesini müteakiben bazı firmalar tarafından, tavuk çiftliği kredisi ve hibe teşviklerinin alınması içinde gerekli başvurular ve projenin bu kapsamda hazırlanmasına yönelik işlemler yapılmaktadır. Mevzuat gereğince Devlet tavukçuluk kredisi çekmek isteyen vatandaşlara 2 farklı kredi verilmektedir. Bu kredilerden birincisi damızlık kanatlı üretimi yapacak kişilere verilen yatırım kredileri, ikincisi ise yine damızlık kanatlı hayvancılık işletme kredisidir.

Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulumu etlik tavuk çiftliği maliyeti, tavuk çiftlikleri ne kadar kazandırır, hazır tavuk çiftliği projesi indir, ve yumurta tavukçuluğu maliyeti hakkında detaylı bilgi alıp araştırma sonuçlarını karşılaştırabilirsiniz.Ziraat bankası tavukçuluk kredisi 2018 yılı şartları

 • Damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 1.000 adet,
 • Damızlık hindi yetiştiriciliğinde 5.000 adet,
 • Damızlık kaz, ördek veya bıldırcın yetiştiriciliğinde 1.000 adet,
 • Damızlık etlik piliç ve damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 10.000 adet,
 • Damızlık devekuşu yetiştiriciliğinde 100 adet asgari hayvan bulunması gerekmektedir.
 • Yurtiçi veya yurtdışı damızlık kanatlı üretim işletmeleri ve kuluçkahanelerden yetiştirilmek üzere alınacak kuluçkalık damızlık yumurta, damızlık civciv ve damızlık yarka alımı ve bu hayvanların yem ve diğer işletme giderlerini kapsar. Devlet destekli tavukçuluk kredisi alınmak istenecek olan hayvanların fatura ve/veya sağlık sertifikalarında damızlık (büyük ebeveyn (grand parent stock), ebeveyn (parent stock)) oldukları belirtilmesi gerekmektedir.

Tavuk adet şartları;

 • Tavuk, yumurta ve piliç yetiştiriciliği yapacak işletmeler için her dönem asgari;
 • Etlik piliç yetiştiriciliğinde 10.000 adet,
 • Yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 5.000 adet,
 • Hindi, kaz, ördek, bıldırcın yetiştiriciliğinde 2.500 adet,
 • Deve kuşu yetiştiriciliğinde 50 adet ve üzeri kapasitelerde üretim yapılması veya yapılacak olması gerekir.
tavuk çiftliği kredisi 2018

tavuk çiftliği kredisi 2018

Kosgeb tarafından, tavukçuluk yapmak için proje hazırlamaya uğraşmayın. Kosgeb tarafından canlı hayvan alımı için kredi verilmemektedir. Bu sebeple, konu hakkında bilgi sahibi olmayan web sitelerinde yayınlanmakta olan, Kosgeb, hayvancılık kredileri, Kosgeb hayvan alımı için kredi, hayvan almak için kosgeb kredisi, gibi haberlere itibar etmemenizi tavsiye ederiz. KOSGEB tarafından sadece iş kurmak isteyenlere destek verilmekte olup, bu yardım da sadece destekten ibarettir.

Tavuk Çiftliği Kredisi 2018 Yılı Şartları Değişmedi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı her yıl 30 bin lira kümes hayvanı yetiştiriciliğine hibe veriyor. Proje kapsamında başvuru şartlarını taşıyan, kırsal kesimde yaşan gençler, projelerini onaylatarak hibe alabiliyorlar. Devlet verdiği desteği 3 yıl boyunca takip ediyor ve 3 yıl sonra yapılan yatırımın tümü çiftçinin oluyor.

SÖYLEMEZSEM OLMAZ; Bu iş için illaki 500 bin lira değerinde büyük bir çiftliğe ihtiyacınız yok! Prefabrik tavuk çiftliği de başlangıçla işinizi görebilir.

Ziraat Bankası Hayvan Kredileri

Ziraat Bankası ve diğer tüm bankalardan bu sektör için para çekebilirsiniz. Ziraat Bankası’ da çekmek istediğiniz krediden faiz almaktadır. Devlet hibe teşvikleri haricinde, kredi almak istediğiniz tüm bankalar tavuk çiftliği kurmak için, salma tavukçuluk, piliç yetiştiriciliği, organik yumurta tavukçuluğu ve benzeri krediler için faiz, komisyon, dosya masrafı, sigorta vb. giderleri almaktadır. Bu kapsamda hesabınızı iyi yapın ve en uygun kredi veren bankaları tercih edin.

Yarka ve civciv yetiştiriciliği

GTHB 2018 yılında tavuk çiftliği kuracak olanlara 30 bin lira hibe desteği verdi. 2018 yılında bu destek devam edecek. Eğer yaşadığınız bölgenin nüfusu 20 binin altında ise sizde genç çiftçi projesine başvurabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar Listesi

 1. Akbank,
 2. Şekerbank,
 3. İş Bankası,
 4. Qnb Finansbank,
 5. Ziraat Bankası,
 6. TEB,
 7. Garanti Bankası,
 8. Denizbank


Etiketler:


BEĞEN DEVLET DESTEKLERİNİ TAKİP ET!Tavuk Çiftliği Kredisi ZİRAAT 2018 FAİZ ORANI Konusuna 91 Yorum Yapıldı
 1. deniz dedi ki:

  konya ilginda 20 donum arazim var salma tavukculuk yapmak istiyorum bu isi anlamıyorum

  1. tavukcu dedi ki:

   yapma o zaman, batarsın.

 2. Bilin Sen Nasıl Yapcani dedi ki:

  Nasıl yapabiliriz

 3. Bülent Antalya dedi ki:

  Elinde boş arazisi olan varsa bana yazsın veya arayın görüşelim. Antalya ili ve Fethiye civarı. . Yatırım amaçlı ileriye dönük proje var.

  1. rifat dedi ki:

   var görüşelim görüşelim

 4. Mehmet dedi ki:

  Tavukculuk yapmak istiyorum

 5. Bahri baykara dedi ki:

  Ben yumurta tavuk yetiştirmek istiyorum 2000 bin kadar yardım cı olurmusun

 6. hakan tangün dedi ki:

  Adıyamanda salma tavukcukluk kurmak istiyorum ama herhangi bilgim yok

 7. Kamile dedi ki:

  Su an evde bakiyom yuz kadar var ama isimi buyutmek isdiyom ama dargelirliyim gucum yetmiyo ben nasil kiredi ala bilirim yardim ederseniz sevinirim

 8. Salma organik yumurta dedi ki:

  Ayvalık’ta salma tavuk çiftliği kurmak istiyorum yerim mevcut hibe nasıl alabilirim başlangıç için yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı ?

 9. yumurta tavukçuluk dedi ki:

  5000 adet tavuk beslemek için hibe kredisi

 10. tavukculuk dedi ki:

  destekçi olmanızı istiyorum ise başlamak istiyorum yardımınız sayesinde

 11. tavuk culuk dedi ki:

  tavuk cifliyi yapmayin batarsiniz iyice arasdirin oyle 100 tavuk 1000 tavuk alim yumurtlasin para kazanim demekle olmuyor dikkatli olun caroilmayin hastaligi var tavugun cinsi var yer proplemi var ayriyeten devlette destek felan vermiyor haberiniz olsun devlet 10 veriyor 30 geri aliyor oyle basit bir is deyil hevesiniz kirilmasin ama ben ce girmeyin ilerde buyuk firmalar sizi batiracak dikkat

  1. Salma tavuk çiftligi dedi ki:

   Tarlaya önce bir ceviz desteklemesi alcam sonra ceviz dikcem 4 dönümüne çiftligi kurcam cevizlerin arasına yonca ekcem cayır ot gibi ana cadde oldugu için araçların girebilecegi bir tahli yol ve açmış oldugum çifligin kapısına kocaman yazılarla organik yumurta kolisi 5 tl yazcam ayagımda alsınlar

 12. Ciftlik dedi ki:

  Fethiyenin yaka köyünde yaklaşık 20 dönüm arazi var hemen suyun başında ama maddi gücüm olmadığı için yapamıyorum bu iş ile ilgili ciddi düşünen kişiler var ise her yönden karşılıklı ortak iş yapmak istiyorum.
  İlgilenen arkadaşlar olursa konuşabiliriz.
  Teşekkür ederim Bayram.

  1. ferhat dedi ki:

   bir irtibat numarası verirsen bende bu işi yapıcam herseyim hazır sadece arazi lazım

  2. Gokhan dedi ki:

   Bayram bey merhaba bana
   Email atarsaniz sizinle bu konu konusmak isterim.
   Akdenizllc @ yahoo . com
   Gokhan Akdeniz
   USA

 13. Yumurta ve tavuk dedi ki:

  Bende bu tavuk yumurta uretimi yapmak istiyorum fakat bu is için hiç sermayem yok bana yardımcı olacak birini bekliyom konyadayim ümüt

 14. serbest yumurta tavukculuk dedi ki:

  arkadaslar konyanin kulu koyunde serbest yumurta tavukculuk icin durust caliskan arkadaslara hazir kurulu ciftligime ortak araniyor sadece tavuk bolumune ortak araniyor ercan komur arayin detaylari konusalim

  1. tavuk dedi ki:

   merhaba sartlarınız ogrene bılırmıyım

  2. Sinan gümüştaş dedi ki:

   Aradığınız iş ortağınız i buldunuz mu
   25 yaşındayim
   Koy de yetiştik büyüdük
   Eğer isterseniz bı görüşelim

   1. serbest yumurta tavukculuk dedi ki:

    arkadaslar tavuk bolumune ortak ariyorum yerim hazir ama agaclarima bakmak sartiyla durust arkadaslar ve ciddi olanlar arasin

 15. salma tavuk çiftligi dedi ki:

  salma tavuk ciftligini kurmak istiyorum

 16. salma Tavukculuk yapmak dedi ki:

  500 adet salma tavukçuluk yapmak istiyorum devlet destek için kredi mi yoksa hibe mi verir bilgi verebilirmisiniz acaba

 17. Gezen tavuk yumurta ciftligi dedi ki:

  Bende bu işi yapmak istiyorum ama sermayenin yok yerim var ortak olabileceğini dürüst arkadaş varmı ismim Nurettin kibaroglu Çankırı sabanozu

  1. Gezen tavuk yumurta ciftligi dedi ki:

   sayın nurettin bey

   düşünmüş oldugun işi bende düşünüyorum ve tahminen aynı yerdeyiz arayınız görüşelim
   saygılar
   haydar aydoğdu
   5055156499

   1. Salma tavuk çiftligi dedi ki:

    Tokat zile ana cadde üzerinde 30000 metre kare iki ilçenin tam ortasında asvalta sıfır tarlam var ve ben salma tavuk çifligi aćmsk istiyorum kuyusu var kümes yapcam ama yalnız olmuyor bu işler hedefim 5000 adet tavuk yetiştirmek 5 adet kümes yapmam gerek çapı 12 metre uzunluk 100 metre tavuklar ortalama 5 sene yaşarlar ve ben 5 tane kümes yapmak istiyorum pisligi bile para arkadaşlar gübre olarak satılıyor

    1. yasin dedi ki:

     Hocam maddi olarak yardım edemem ama iş gücü olarak elimden herşey gelir. Amacım bu şehir hayatından kaçmak uzun süreliğine tabi. Yeterli malzeme varsa tavuk kumesi yapmak icin neden olmasın herşey yapılır. İletişime geçerseniz sevinirim teşekkürler

    2. can dedi ki:

     Ben de zilede yapmayı düşünüyorum KOSGEB sertifikam var

 18. Tavuk ciftligi dedi ki:

  Bende Köyde yaşıyorum ve tek Hayalim çiftlik Kurmak bu bölgedemizde yok denilebilecek kadar az Bana yardım olsanız sevinirim

 19. Salma tavukculuk dedi ki:

  Slm profesyonel kulucka makinem var ama 50 yumurta kapasiteliama 200 yumurtaya kadar artirilabikir kosgep belgem de var makineden uretmis oldugun 55 adet abustrolop cinsi yumurta tavugum ve 1 kac tanede sus tavugum var ciftlik kurmayi planliyorum devlet destekli olmasi lazim bu konuda benide aydinlatabilirmisiniz

  TELEFON NUMARANIZ GÜVENLİĞİNİZ İÇİN GİZLENMEKTEDİR.

 20. Salma tavukçuluk dedi ki:

  Arkadaşlar 600 dönüm arazi var organik tavukçuluk yapmak istiyorum ama rakım 1700 tavuk için uygun olurmu.

1 2
Sayfa başına git