Düve yetiştiriciliği kredisi Büyükbaş Hayvan Alımı için HİBE!

Düve yetiştiriciliği kredisi

Düve yetiştiriciliği kredisi
1 Haziran 2016 tarihinde eklendi.

Dana düve ve sığır yetiştiren çiftçilere kredi

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenler, süt sığırı, küçükbaş hayvancılık, koyun ve keçi yetiştiriciliği ile uğraşanlar için verilen krediler Kosgeb düve yetiştiriciliği kredisi, ziraat bankası inek alımı için verilen krediler ve devlet desteklemelerinden bahsedeceğiz.

Kosgeb tarafından, ekonominin hareketlenmesi, üreticilerin desteklenmesi amacıyla çeşitli hibe ve teşvik kredileri verilmektedir. Özellikle de, iş kurmak isteyen girişimcilere devlet destekli 50 bin lira hibe, 100 bin lira faizsiz kredi verilmektedir. Öte yandan, herhangi bir iş fikri ile kosgeb’ e kredi başvurusunda bulunanlar için kosgeb tarafından kredi imkanı sağlanmaktadır. İnek, sığır, koyun, keçi, düve yetiştiriciliği kredisi talebinde bulunmak isteyenler, hayvan alımı haricinde barınak ve çiftlik kurulumu, techizat ve malzeme alımı gibi konularda KOSGEB desteklerine başvuruda bulunabilmektedirler. Bu kapsamda hayvan alımı haricinde diğer çiftlik giderleriniz için kosgeb hayvan kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır ve Tavuk çiftliği kurmak için devlet kredisi isimli yazımızda kümes hayvancılığı kredileri anlatılmaktadır.

Sığır, inek, düve yetiştiriciliği kredisi veren kurumlar

Devlet destekli hibe kredi ve teşvik destekleme kredisi vermekte olan Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı, Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, KOSGEB, Devlet bankaları ve özel bankalar ile finansman kuruluşları tarafından inek alımı için, düve yetiştirmek amacıyla çeşitli kredi imkanları sağlanmaktadır. Kırsal Kalkınmayı destekleme kurumu tarafından, devlet destekli çeşitli hibe ve desteklemeler mevcuttur. Destekleme verilen illere hayvan alımı için kredi imkanları sağlanmaktadır. Özellikle de ipard ve ipard2 projesi kapsamında birçok üreticiye ve çiftçiye tarım ve hayvancılık kredileri verilmiştir.



Ziraat bankası düve yetiştiriciliği kredisi nasıl alınır

Devlet bankalarından olan Ziraat Bankası düve yetiştiriciliği yapmak isteyenler için kredi vermektedir. Sizde Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek, hayvancılık kredisi alabilirsiniz. Ziraat bankası damızlık düve yetiştiriciliği kredisi ile süt sığırı işletmelerine damızlık hayvan alımı için 50 baş düve ve üzerinde işletme kurmak isteyenlere mevcut işletmesinde ki hayvan sayısını 50′ nin üzerine çıkarmak isteyenlere damızlık düve yetiştiriciliği kredisi vermektedir. Devlet destekli süt sığırcılığı kredisi isimli yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankasından düve yetiştiriciliği kredisi almanın ilk şartı 50 baş hayvan yetiştiriciliği yapmaktır. Ziraat Bankasının düve yetiştiriciliği amacıyla vermiş olduğu kredisi Türkvet Kayıt Sistemi’ne kayıtlı, Damızlık Belgeli bulunan, 4-13 aylık dişi danaların alımı barınak ve çiftlik yapımı için, silaj makinesi, yem bitkisi, yem hazırlama makinesi, balya makinesi alımı içinde kullanılmaktadır.

Eğer küçükbaş veya büyükbaş hayvan konusunda kararsız iseniz, Koyun Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? inceleyin!

Düve yetiştiriciliği kredi başvurusu

Düve yetiştiriciliği kredisi çekmek için, yukarıda bahsedilen kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunabileceğiniz gibi, internet üzerinden de, en uygun vadeli, hayvancılık kredisi veren, faizi en düşük olan banka şubelerine kredi başvurusu yapabilirsiniz.



Etiketler:

Düve yetiştiriciliği kredisi Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Metin kaymaz dedi ki:

  Ülkemizde bulunan büyükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve ekonomiye destek olmak amacıyla damızlık düve yetiştiriciliği yapmak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler imi iletirim saygılar

 2. Çankırı dedi ki:

  Hangi illere destek veriliyor bi yardımcı olurmusunuz

 3. buyukbas sut hayvancılıgı dedi ki:

  sakaryada buyukbas sut ısletmesı kurmak ıstıyoum devletın vermıs olduğu desteklerı paylaşırsanız sevınırım .

 4. büyükbaş düve yetiştirip cogaltmak dedi ki:

  aydın ilinde ikamet ediyorum köye geri dönüp büyükbaş hayvan işi yapmak istiyorum simentel cinsi düve alıp cogaltmak istiyorum devletimizin köye geri dön kampanyası ile kredi kullanmak istiyorum bana bilgilendirirseniz sevinirim.

 5. Büyükbaş süt ve besi işletmesi açmak istiyorum kendi mevcut sermayem işletme açmaya uygun değil hibe destek pıroğramından yaralanmak istiyorum teşekkürler dedi ki:

  Besi ve süt işletmesi açmak istiyorum. Elimdeki imkanlar kısıtlı hibe proğramından faydalanmak istiyorum teşekkürler

Sayfa başına git