Esnafa 50 Bin Lira Faizsiz 3 Yıl Geri Ödemeli KOSGEB Kredisi (2017)

Esnafa 50 bin lira faizsiz 3 yıl geri ödemeli Kosgeb kredisi

Esnafa 50 bin lira faizsiz 3 yıl geri ödemeli Kosgeb kredisi
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi.


KOSGEB 2017 yılında 3 yıl vadeli 50 bin lira faizsiz kredi verecek

Devlet Esnafa 50 bin lira faizsiz 3 yıl geri ödemeli Kosgeb kredisi kapsamında ilk 12 ay ödemesiz olmak kaydıyla toplamda 36 ay vadeli olarak verilecek. Bu krediden KOSGEB’e üye olan bütün esnaf ve Sanatkarlar ile küçük kobiler faydalanacak. 2017 yılında bu kredinin yeniden verileceği söyleniyor. Müjdeyi Sayın Başbakanımız verdi. Bugün yapılan ekonomi ve koordinasyon toplantısı sonrasında Sayın  Başbakanımız ve ekonomiye Bakanımız Sayın Faruk ÖZLÜ tarafından hesap verilecek olan 12 ay geri ödemesiz  24 ay faizsiz ödemeli kredi için güzel haber verildi. Bu haber sonrasında 2017 yılında verilmesi Planlanan 50 bin lira ile bir söz esnetir yüzü gülecek. 2016 yılında verilmeye başlanan ancak bütçenin yetersizliği nedeniyle verilemeyen 30 Bin liradan dolayı müzdarip olan esnafımızın da yüzü gülecek. 30 bin lira faizsiz kredi için kefalet kooperatifine başvuru yapmasına rağmen Halk Bankası’ndan parasını alamayan veya başka bir nedenle Kredi çekemeyen esnafımız ve küçük hobilerimiz KOSGEB üyelikleri sayesinde 2016 yılı aralık ayı itibariyle ve 2017 yılında 50 bin lira destek kavuşacaklar.

KOSGEB faizsiz esnaf kredisi detayları

Bilindiği üzere küçük ve orta ölçekli İşletmeleri destekleme Başkanlığı olarak bilinen KOSGEB tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde bugüne kadar birçok KOBİ ve esnafa çeşitli destekler sağlandı. Bu  desteklerden en son olarak verilmekte olan iş projesi ile başvuran yeni girişimcilere geri ödemesiz 50 bin ve  faizsiz 150 bin lira kredi desteğidir.  bu desteği 2017 yılında verilmesi planlanan haberimizde anlattığımız Kredi’den farkı ise yeni girişimcilere bir iş planı çerçevesinde verilmesidir.  Toplamda 150 bin lira KOSGEB yeni girişimci kredisi almak isteyen girişimcilerin projesini onaylanması şarttır. Projesine onay alamayan esnaflarımız bu destekten faydalanmaktadır. Haber de anlattığımız Müjde diye belirttiğimiz destekleme ise KOSGEB kursuna katılmaya gerektirmeyen iş planı veya projesi hazırlanmasına gerek olmayan hükumet tarafından 8 Aralık 2016 tarihinde ekonomi ve koordinasyon toplantısı sonrasında açıklanan bir faizsiz kredi desteğidir.

Bilindiği üzere KOSGEB destekleri çeşitli alanlarda ve sektörlere göre girişimcilere belirli miktarlarda verilmektedir. Teknopazar, Endüstriyel uygulama, Arge ve inovasyon, Genel Destek, KOBİ Projeleri Gibi isimlere sahip olan destek programları Genel ve özel şartları taşıyabilen başvuru sahiplerine desteklemek maksadıyla verilmektedir. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk özlü tarafından yapılan açıklama neticesinde bu desteğin yukarıda anlattığımız gibi alanlara ayrılarak değil sadece ve sadece esnaf ve küçük kobi’lerin ayakta durmasını sağlamak amacıyla verilen bir 12 aylık geri ödemesiz kredidir.Esnafa 50 bin lira faizsiz 3 yıl geri ödemeli Kosgeb kredisi Kredi’den faydalanacak olan küçük esnaflarımız

Gıda sektöründe hizmet vermekte olan Bakkal, Sebzeci, fırıncı, Sütçü, Tatlıcı, muhallebici,  kuruyemişçi, pazarcı, kasap, ulaştırma sektöründe hizmet veren taksici, tamirci, nakliyeci motorcu, Kahvehaneci, gazinocu, müzisyen, Berber, Eczacı, hamam sahibi manifaturacı, Eskici, triko sahipleri, yağcı, Şarküteri işletenler, Market ve Süpermarket sahipleri, Halıcı, ayakkabıcı, şapkacı, giyim kuşam satılan dükkanlar,  deri, ağaç işleri madeni eşya ve metal olmayan işlerde çalışan küçük esnaflar, Sanayide hizmet vermekte olan kaportacı, elektrikçi, kaynakçı gibi meslek erbapları ve KOBİ niteliğini taşımakta olan tüm küçük esnaflar 50 bin lira faizsiz kredi için başvuru yapabileceği değerlendirilmektedir.

Bu ne kadar devlet tarafından yürütülen projeler neticesinde çiftçiye üreticiye esnafa ve tüm halkımıza çeşitli teşvik ve destekler verilmekte ne planlamalar devam etmektedir. Ak parti Kısmeti için bazı kişiler tarafından her ne kadar destek hibe ve teşvikleri verilmediği veya yanlı olarak verildiği söylerse de şiire ve teşvikleri yayınlayan internet sitemizde bugüne kadar birçok kişinin devlet teşviği ile iş sahibi olduğunu ekmek parası kazandığını defalarca yayınladık. Biz Teşvik ve destek verin yayınlandı internet sitemiz ile devletin bu projelerini daima arkasındayız. 2016 yılında darbe girişiminde çıkan bir sütundaki Aynı yıl sonunda bu şekilde destekler verebilmesi bir anda doların yükselişini durabilmesi ekonomiye bu kadar hakim olması takdire şayandır. Yazımızı okuyan bazı Esnaf ve Sanatkarlar omuz ve değerli okuyucularımız yanlı olarak yazdığımızı değerlendirebilir. Ancak işim var ki görünen köy kılavuz istemez.

Esnafımıza özel olarak Devletin verdiği destekleri Esnaf Kredisi bölümünden inceleyebilirsiniz.

Bolu esnaf ve sanatkarları muz kredi notlarının bozuk olması nedeniyle uçan kuşa dahil borçları var iken devletin kendilerine Hiç geri ödemesiz binlerce lirayı teşvik olarak vermesini istemektedir. KOSGEB gerekse Ekonomi Bakanlığı veya Sanayi Bakanlığının vermiş olduğu desteklemeleri kaynağı yine devletin yani bizlerin kasasıdır. Bu Devlet ihtiyaç sahiplerine elbet Gerektiği kadar destek ve destekleme vermesi gerekmektedir Ancak bu ihtiyacım olsa da olmasa da herkese Devletin malını bedava dağıtılması anlamına gelmemelidir.

50 bin lira faizsiz esnaf kredisi çekmek isteyen küçük esnafımız şu an itibariyle iki alanda başvuru yapabilir. Bunlardan birincisi Kefalet Kooperatifi vasıtasıyla 30 bin lira için Halkbank başvurusu iken diğeri ise 50 bin lira Sanayi Bakanlığı ve KOSGEB aracılığı ile verilen kredidir. Öte yandan yine Ziraat Bankası tarafından 2017 senesi içerisinde Genç Çiftçilere 30 bin lira hibe verileceği değerlendirilmektedir.Etiketler:

Esnafa 50 bin lira faizsiz 3 yıl geri ödemeli Kosgeb kredisi Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. nurettin dedi ki:

  gereken şartlar ne kredi için market

 2. Ayakkabıcı dedi ki:

  Selam ayakkabı cı dükkanı açmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler

 3. mrs mercy berry dedi ki:

  Bir kredi ihtiyacım var? Biz% 2 kredi faiz oranının her türlü sunuyoruz. Eğer ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bugün bize. (Mercyberryloancompany@gmail.com)

 4. Nakliyecilik dedi ki:

  Nakliyeci şehirler arası kamyoncuyum yani nakliyecilik yapıyom alabilirmiyim

 5. Kadayıf ve Künefe Salonu Açmak İstiyorum dedi ki:

  Bu İş Yerini Açmakta’ki Desteğiniz Dört Aileyi Geçim Sıkıntısından ve Boş Gezmekten Kurtaracaktır.

Sayfa başına git