Halkbank Traktör Kredisi Şartları ve Faiz Hesaplamaları


Halkbank Traktör Kredisi

Halkbank Traktör Kredisi

Halkbank Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım sektörü, nüfusun gıda maddeleri gereksinimini karşılaması, dışa bağımlılığın önlenmesi, belli bir kesime istihdam olanağı sağlaması, tarıma dayalı sanayinin ham madde kaynağını oluşturması ve ödemeler dengesi üzerinde önemli etkilerinin olması, küresel kuraklık vb. nedenlerle, ekonomideki stratejik rol ve işlevini her geçen gün artarak sürdürmektedir.

traktör-kredisi-devlet-destekleri

Halkbank Tarımsal Mekanizasyon ve Tarım Aletleri Desteği

Halk bankası tarım sektörüne kapsamlı bir destek sunabilmek amacıyla Tarım Destek Paketi hazırlanmış olup paket kapsamındaki tüm ürünlerin vadeleri çiftçilerin ödeme şartları göz önünde bulundurularak nakit girdilerinin olduğu hasat zamanında ödeme yapılmasına olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Bu paket içerisinde 9 ürün bulunmaktadır.

Tarımsal yatırımınızın ve traktör alımı için, sitemizin Tarımsal Krediler bölümünü mutlaka ziyaret edin. Yatırımınıza uygun bir proje desteği mutlaka mevcuttur.

Halkbank Tarım kredisi ürünleri ;

 • Tarım Destek Kredisi,
 • Traktör ve Tarım Makinelari Ekipmanları Kredisi,
 • Sera İşletme ve Sera Yapım Kredisi,
 • Topraksız Tarım Kredisi,
 • Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi,
 • Çeltik Kredisi,
 • IPARD-Kırsal Kalkınma Hibe Programı Kredisi,
 • Tarımsal Arazi Alım Kredisi,
 • TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredidir.

Diğer kredi imkanlarından faydalanmak istiyorsanız Halkbank Kobi sayfasını ziyaret ederek inceleyebilir ve bankanın sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Tohum, dikim, gübreleme, sulama gibi ekim öncesi ve sonrası tarımsal faaliyetlerinizi finanse etmek ya da hasat toplama dönemindeki nakit ihtiyacınızı karşılamak amacıyla Tarım Destek Kredisini ürün deseninize ve hasat döneminize uygun olarak, 48 aya varan vadelerle kullanabilirsiniz. Tarım destek kredisi ürünlerinden olan traktör kredisi bilgileri aşağıdaki gibidir.Ziraat Haricinde Devlet Destekli Traktör Kredisi isimli yazımızda da traktör alacak arkadaşlar için güncel bilgiler verdik. Mutlaka inceleyin.

Halkbankası’nın Traktör ve Tarım Makineleri ekipmanları kredisi dışında, diğer tarım kredisi ürünlerine ulaşmak için tıklayınız.

traktor-destek-halk-bankası

Uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade seçenekleri ile krediniz Halkbank’ta…

Halkbank Traktör kredisi nasıl alınır?

Traktör ve tarım makineleri kredisi ile  Halk Bankası ister sıfır kilometre, ister ikinci el olsun; traktör, biçerdöver ve benzeri tarımsal ekipman alımlarınızın finansmanında kullanmanız için Traktör ve Tarım Makineleri Ekipmanları Kredisi uygun faiz oranları ve 60 aya varan esnek vade seçenekleri kredi vermektedir.

 • Yeni (Sıfır km) traktör alımlarında, traktörün KDV dahil fatura bedelinin azami %70’i,
 • İkinci el traktör alımlarında kasko bedelinin azami % 50’si,
 • Yeni (0 km) biçerdöver, pamuk toplama makinası, pancar sökme makinası gibi yürür aksama sahip makina alımlarında KDV dâhil fatura bedelinin azami %70’i,
 • Yeni tarım makinası/ekipmanı alımlarında, KDV dâhil fatura bedelinin azami %70’i  kredi limiti belirlenmesinde dikkate alınmaktadır.

 

Traktör ve Tarım Makinaları-Ekipmanları Kredisinde, çiftçilerin ürün hasat tarihleri ve ödeme şartları göz önünde bulundurularak, kredi AET, 3, 6, 9 ve 12 ayda bir, eşit taksit ödemeli kullandırılabiliyor. Çiftçilik belgesine sahip kişilere kullandırılan traktör  kredisinde aracın yaşının ve kredi kullanım vadesinin 6 yılı geçmeme şartı bulunuyor.

Traktör Kredisi Veren Bankalar içerisinde yer alan, çiftçinin en büyük destekçisi olan Ziraat Bankasının verdiği traktör kredisini de incelemelisiniz.SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Etiketler:

Halkbank Traktör Kredisi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. emrah dedi ki:

  çifciyim ilerimi kolaybişekilde büyütmak için desdek istiyorum

Sayfa başına git