Hibe Kredi Veren Devlet Kurum ve Kuruluşları 2017 Güncel

Hibe Kredi Veren Devlet Kurum ve Kuruluşları

Hibe Kredi Veren Devlet Kurum ve Kuruluşları
1 Haziran 2016 tarihinde eklendi.

Hangi kurum ve kuruluşlar geri ödemesiz kredi veriyor?

Devlet bankaları ve özel bankalar haricinde üreticilere ve çiftçilere destek ve Hibe kredi veren kurumlar ve kuruluşlar ile emekli, çalışan, işçi, emekçi kısaca herkese verilmekte olan destekleri inceleyeceğiz.

Türkiye’de hibe kredi veren tüm kurum ve kuruluşlar

Ülkemizde, girişimcilik, tarım ve hayvancılık ile dış ve iç ticaret alanında kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet destekli hibe krediler, Kalkınma Ajansları tarafından hibe ve teşvik kredileri, Devlet bankaları tarafından teşvik ve hibe kredileri ve özel bankalar tarafından kampanyaları hibe krediler verilmektedir. Şimdi bu kredileri inceleyelim.

Ülkemizde, kamu bünyesinde bulunan tüm kurum ve kuruluşlar bakanlıklara bağlıdır. (istisnalar hariç) Bu kapsamda tüm kamu kurumları, Devlet destekli hibe kredileri, Bakanlık tarafından belirlenen esaslar kapsamında, Hibe kredi ile ilgili mevzuatın, (Yönetmelik, Kararname vb.) Resmi Gazete’ de yayımlanmasını müteakiben verilmeye başlanır. Devlet tarafından halkımızın ekonomik refahının sağlanması, işsizliğin azaltılması ve yerli üretimin arttırılarak dışa bağımlılığın azaltılması amacıyla, her sektörde farklı hibe teşvik ve krediler verilmektedir.

Hibe kredi veren kurumlara başvurular nasıl yapılıyor?

Öncelikle girişimde bulunmak istediğiniz sektöre karar vermek zorundasınız. Sadece hibe kredi veriliyor diye, bilmediğiniz bir işe kalkışmanız, Devlet desteklerinden faydalanmak amacıyla iş kurmanız, hayvancılık ve tarımla uğraşmanız veya dış ve iç ticaret işine başlamanız yersizdir. Bu kapsamda öncelikle iyi bir araştırma yaparak hangi işe girmek istediğinize karar vermelisiniz.

Ev hanımlarına, çalışan bayanlara hibe veren kurum var mı?

Ülkemizde, Devlet tarafından kadınların iş hayatında önemli bir rolü olduğu kabul edilmekte ve birçok kurum ve kuruluş tarafından kadınlar ayrıca desteklemektedir. Örneğin KOSGEB hibe kredisi verilme oranları kadınlar için % 10 daha fazladır. İş kurmak isteyen, tarım veya hayvancılık ile uğraşmak isteyen kadın üretici ve girişimciler için birçok hibe kredi verilmektedir.Geri ödemesiz kredi desteğine almak için tavsiyeler

Eğer hayvancılık ile ilgili teşvik ve hibe kredilerden yararlanmak istiyor iseniz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Kalkınma ajansları, KOSGEB, Ziraat Bankası gibi kuruluşları takip etmelisiniz. Eğer esnaflar için verilen hibe kredilerden faydalanmak istiyor iseniz, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü, Esnaf kooperatifleri, KOSGEB gibi kurum ve kuruluşların verdiği hibeleri takip etmenizi tavsiye ederiz.

İş kurmak için KOSGEB desteğine başvurun

Kosgeb tarafından girişimciler için 50 bin lira hibe kredi, 100 bin lira faizsiz girişimcilik kredisi verilmektedir. Eğer amacınız kendinize ait bir işyeriniz olması ise, kosgeb sizin için hizmet vermeye hazır. Hemen kiralık işyeri bakmaya başlayabilirsiniz.

Tarım sektöründe verilen desteklemeler

Tarım sektöründe verim ve üretim artışı sağlamak amacıyla üreticilere Devlet destekli hibe ve destek kredileri verilmektedir. 2017 yılında verilmesi planlanan hibe kredilerin tutarları arttırılmıştır. Devlet destekli tarım hibeleri genel anlamda, buğday desteklemeleri, prim parası ödemeleri, sertifikalı yem bitkisi ödemeleri, organik tarım hibeleri, ceviz bedem yetiştiriciliği hibesi, mazot desteklemesi, yakıt, gübre, traktör, pulluk, römork ve tüm tarım aletleri için desteklemeler, tarımsal mekanizasyon destekleri verilmektedir.

Devlet destekli hayvancılık hibeleri veren kurumlar

Devlet hayvancılık alanında da Hibe kredi veren kurumlar başvuru yapanlara birçok hibe ve teşvik kredisi vermektedir. Bunlardan bazıları TKDK, bazıları, KOSGEB, bazıları tarım kooperatifleri, bazıları ise Ziraat Bankası gibi Devlet bankaları tarafından verilmektedir. Tarımsal kredilerden faydalanabilmek için kuruluşlara veya bankalara başvuru yapabilirsiniz.Etiketler:

Hibe Kredi Veren Devlet Kurum ve Kuruluşları Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Cemal sert dedi ki:

    KOSGEB girişimcilik kursu dediler kursa katılıp belgesini aldık üretim icin işletmenin kur dediler zar zor işletmemi kurdum.çeşitli bahaneler üreterek ipe un seviyorlar. Benim şu anda 10 000 tl.param olsa imalata başlayacağım. Kosgeb desteklerinin kimlere verildiğini merak ediyorum.sayısını unuttuğum patent, faydalı model ve marka sahibi olmama rağmen şimdiye kadar sen emeklisin sana destek vermeyiz deyip beni geri çevirdiler.ben bu Kosgeb işinden hiçbir şey anlamadım doğrusu.

  2. Cemil celik dedi ki:

    Hepsi yalan vaatler dayı seçim bitti sözlerini tutmadılr siyasetin anlamı yalan zaten sende normal vatandaş olmayıp onlar gibi yalanı yapsaydik bizde alirdik

Sayfa başına git