Kosgeb iş planı örneği Kredi Alabilen Projeler 2017 (word doc)

Kosgeb iş planı örneği 2017

Kosgeb iş planı örneği 2017
1 Haziran 2016 tarihinde eklendi.

Onay verilen proje örnekleri

Bu haberimizde, 2017 yılında Kosgeb kredisi almak için başvuru formu hazırlama işleminin nasıl yapıldığı ile cafe, bakkal, giyim mağazası, pastahane, bayanlar için girişimci desteği hazır doldurulmuş ve boş iş planı örnekleri yer almaktadır.

50 bin lira hibe almak için iş projesi örneği indir!

Kosgeb’den onay almak, proje uzmanlarınca iş planının incelenmesinden ibarettir. Her iş planı Kosgeb onayı almaz. Bunun için Kosgeb’ in dikkat ettiği yenilikçi ve hali hazırda yapılan ilerden ayrı bir özellik taşıması gereklidir. Onay almak için başvuru yaptığını işyeri için çok iyi bir iş projesi hazırlanması gerekmektedir. İş planı hazırlama aşamaları  ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir.

Eğer yeni bir işyeri açmayı düşünmüyor ve tek amacınız işinizi büyütmek ise, ihtiyacınız olan işyeri büyütme kredisine başvurmalısınız.

Kosgeb’den onay alacak projelerde bulunması gerekenler

Kosgeb iş planı örneği 2016

Kosgeb iş planı örneği 2016

İş Projesi hazırlama aşamaları

Kosgeb iş planı hazırlanmasını öğrenmek ve Kosgeb hibe ve faizsiz kredilerden yararlanmak isteyen genç girişimci ve esnafları kosgeb ve İş- Kur tarafından ortaklaşa hazırlanan uygulamalı girişimcilik eğitime katılmak zorundadır. Uygulamalı girişimcilik eğitimi yaklaşık 1,5 hafta süren toplamda 70 saatlik bir eğitimdir. Bay bayan engelli tüm girişimciler Uygulamalı girişimcilik eğitimi kapsamında öğretilen iş planı hazırlama derslerindeki ilgilerden yararlanarak iyi bir iş planı hazırlamaları gerekmektedir. Hazırlanması kolay olan iş planlarını hazırlayan ve hibe ve faizsiz kredilere başvurmak isteyen genç girişimci ve esnaflar iş planı projesi ile Kosgeb veri tabanına kayıt olmak zorundadırlar. E-kobi girişi yapıldıktan sonra ilgili alandaki iş planlarını oluşturarak Kosgebe başvuruda bulunabilirler.KOSGEB iş planı sunumu nedir?

Kosgeb başvurusunda bulunanlar Kosgeb yetkililerine sunum yaparak iş planları tanıtırlar. Yapılacak olan işin en ince ayrıntılarına kadar incelendiği iş planını sunum yapabilmek için projeye dönüştürmek gereklidir. Genç girişimci ve esnaflara hangi sektörde işyeri açacaklarına dair bilgiler doğrultusunda hazırladıkları iş planı projelerini Kosgeb yetkililerine sunmak zorundadır.

ÖRNEK DOLDURULMUŞ PROJE ÖRNEĞİ İNDİRİP İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Kosgeb’ den onay alabilmek için, desteklenen sektörlerde bir proje hazırlamanız da önemlidir. Eğer desteklenmeyen sektörlere yönelirseniz, onay alamazsınız ve emeğiniz boşa gider. Bu sebeple Kosgeb hizmet merkezlerinden bilgi almanız ve çalışanlar ile danışmanların tavsiyelerine uymanız altın değerindedir.

İyi bir iş projesi neleri içermelidir?

Kosgeb yetkilileri iş planı projelerine  ve işyeri açacak olan kişinin açacağı iş planı için sunum yaparken ki konuya hakimiyetinden ciddiyetine kadar dikkat etmektedirler. İyi bir iş fikri olan kişilerin iyi bir iş planı yapmaları gereklidir. İyi bir iş fikri olup ta iyi bir iş planı projesi olmayanlar devlet destekleme hibe ve faizsiz kredilerden yararlanamazlar. Sunum aşamasında iş ile ilgili bütün planlarınızı ve ileriye dönük fikirlerinizi paylaşmak ve yararınıza olacaktır. İş yeri açılışından tutunda satış yapacağınız pazarınıza kadar detaylı bilgileri Kosgeb yetkilileri ile paylaşınız.Etiketler:

Kosgeb iş planı örneği 2017 Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Lokman zengin dedi ki:

  Temizlik şirketi açmak istiyorum

 2. Kafe dedi ki:

  İşyeri açmak istiyorum

 3. pasta kafe dükkanı dedi ki:

  Küçük bir işletme pasta kafe açmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim desteğinizi bekliyorum

 4. Cafe dedi ki:

  Merhaba

  Cafe açmak için destek veriyor mu Koskeb? Gıda mühendisiyim kendi yerimi açmak istiyorum

 5. Organik yumurta dedi ki:

  Veteriner teknikeriyim KOSGEB den faydalanmak istiyorum tavuk Çiftliği kurmak istiyorum ev hanımıyım bilgilendirirseniz sevinirim

 6. prefabrik ev,izolasyon,elektrik dedi ki:

  ben prefabrik ev,çelik çatı,demir işleri izolasyon işlerinde ustayım..aynı zamanda elektrik/elektronik teknisyeniyim.geniş bir yelpazede bir iş yeri açmak istiyorum.

Sayfa başına git