Kosgeb Kobi Kredi Başvurusu 2017 yılı Sıfır Faizli İşletme Desteği

Kosgeb Kobi Kredi Başvurusu

Kosgeb Kobi Kredi Başvurusu
1 Haziran 2016 tarihinde eklendi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Vakıfbank arasında sağlanan işbirliğiyle Esnaflara masrafsız kredi imkanları sağlanmıştır. Esnaflar böylelikle 60 aya varan vadelerde uygun faiz oranlarıyla masrafsız kredi kullanabilecek.

KOSGEB hibe kredi başvuruları nasıl yapılır?

Kobi’lerin Türkiye’nin kalkınmasına önemli odak noktasından birisi olması hasebiyle Kosgeb veri tabanına kayıt olan onaylı işletmeler Kobi beyannamesini dolduran ve bilgilerini güncelleyen Kobiler tüm imkanlardan yararlanacaklardır. KOBİ’lere yani esnaflara sağlanan masrafsız krediler KOSGEB ile Vakıfbank arasında KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarını uygun koşullarla karşılamak üzere işbirliği protokolü imzalandı. Ülkedeki yaklaşık 800 bin Kobi’nin daha da artırılması amacıyla Kobi’lerin nakit ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik masrafsız kredi imkanı sunulmaktadır.  Kosgeb Kobileri yani işletmeleri geliştirmeye yönelik olarak çaba sarfetmektedir. Geçen yıllara göre iyi bir bütçe oluşturularak destek verilmesi hedeflenmektedir.Bu bütçe Kobilerin gelişmesi için etkin ve verimli olarak kullanmak ve ekonomiyi canlandırarak istihdamı sağlamak hem iç pazarda hemde ihracatta Kobilerin yurtdışına da açılması sağlanacaktır. Bu amaçla Vakıfbank ile Kosgeb arasında imzalanan protokolle taksitli işletme kredisi tüm Kobilerin hizmetine sunuldu. Vakıfbank kobi kredisini kullanan onaylı işletmeler kısa ve orta vadeli finansman ihtiyaçlarını karşılama imkanına sahip olacaklar.Kobi’lerin rekabet koşullarında maliyet yönetimlerinin önemli olduğu gerçektir. Küresel rekabet koşullarında güçlenmiş ve ayakta kalarak başarılı bir işletme sahibi olan Kobi’ler taksitli kredi imkanlarıyla yatırımlarını hayata geçirebileceklerdir.

Kosgeb hızlı büyüyüne kobilerin kapasitelerini geliştirmeleri amacıyla proje geliştiren kobilere 600.000 TL destek vermeye hazırlanıyor. Kobilere sağlanacak destek programının adı  Kobigel olarak hizmete sunulacaktır.

Kosgeb esnaf kredisinden kimler yararlanabilir?

KOSGEB veri tabanına kayıtlı, güncel KOBİ beyannamesinin onaylı işletmelerin avantajlı koşullarla kredilerden yararlanmak için gerekli belgeleri sağlayarak Vakıfbank şubelerine başvurmaları gerekiyor.
Bankanın değerlendirme kriterlerine göre krediye uygun bulunan ve KOSGEB resmi sitesindeki bilgilerine göre kurum desteklerinden yararlanma şartlarını taşıyan işletmeler, gerekli teminatları ve diğer kredi kullanım koşullarını sağladıktan sonra krediyi alabilecek.

Kosgeb hibe kredi başvuruları

Sizde 32 saatlik Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimlerine kayıt olabilir ve işinizi kurmak için kosgeb hibe kredilerinden faydalanabilirsiniz. 2017 yılında KOSGEB’in verdiği sıfır faizli işletme desteğine başvuru yapabilirsiniz.Etiketler:

Kosgeb Kobi Kredi Başvurusu Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. ibrahim dedi ki:

    büyük baş hayvancilk düşünüyorm hibe devlet destekli nasl alirm onuda bilmiyorum hayir ve tallarvar babandn kalan ailece bu isle büyütup sut et ürunleri düsunüyoruz ilerde

  2. Ferdi altinaydin dedi ki:

    İs kurmak için ihtiyaç kredisi

  3. Yunus Emre kamçı dedi ki:

    İş kurmak istiyorum

Sayfa başına git