Köye dönüş projesi 2017 15.000 Çiftçiye 30.000 TL.Hibe Kredi !

Köye Dönüş Projesi 2017 Yılında Uygulanacak

Köye Dönüş Projesi 2017 Yılında Uygulanacak
9 Ekim 2016 tarihinde eklendi.

15 bin genç çiftçiye 30 bin lira köye dönüş hibesi

2016 yılında verilen hibe ve teşvikler bir yana hükumet 2017 yılında Köye dönüş projesi 2017 yılında köye kesin dönüş yapacak çiftçi ve üreticilere hibe desteği vermeyi amaçlıyor. Köye dönüş projesi ile kapsamında 15.000 gencimize 30’ar bin lira hibe verilirken, bu destekten sadece ve sadece köye dönüş yapan üreticiler, çiftçiler ve gençlerimiz faydalanacak.

Yaş sınırı olması bekleniyor

2017 yılında uygulamaya başlanacak Milli Tarım Projesi kapsamında verilecek olan köye dönüş kredisinin gençler için verileceği ve 24 ile 30 yaş arasında bir uygulama sınırı belirleneceği değerlendiriliyor. 2016 yılında uygulanan Genç Çiftçilere Hibe Desteği projesinde de 27 yaş sınırı belirlenmişti. 2017 yılında da binlerce genç çiftçimize projeleri karşılığında 30 bin lira köye dönüş hibesi verilecek.

Tarım ve Hayvancılık Alanında Ödenecek

2017 yılında İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan, işsiz olan, geçimini sağlamak için mücadele veren birçok gencimizin köye dönüş yaparak geçimini sağlayacak bir mesleğe sahip olması, milli ekonomiye katkıda bulunması, üretim sektörüne fayda sağlaması ve Tarım ve Hayvancılığa yatırımı ile yerli üretimin desteklenmesi amaçlanıyor. Ülkemiz tarımsal ve hayvansal ürünleri dış ülkelerden ihraç etmek yerine, süt ve bakliyatların ülkemizde üretilmesi ile dışa bağımlı olmayan bir ülke haline gelmesi hedefleniyor.

Köye dönüş projesi kapsamında gençler iş planı hazırlayacaklar

2016 yılında ki projede Tarım Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK, hiçbir çiftçimizden danışmanlık ve proje parası alınmayacağı belirtti ve gencciftçi adında kurulan bir internet sitesinden çiftçilerimiz projelerini seçerek başvuruda bulundular. Bu sayede, hiçbir üretici ve köye dönecek gencimiz, 3 kişiler ve firmalara para ödemek zorunda kalmadı. 2017 yılında ödenecek hibe desteğininde yine bu şartlar altında verileceği, danışmanlara tarım ve hayvancılık projesi hazırlatmak zorunda kalınmayacağı tahmin ediliyor.2016 yılında yapılan proje ile ilgili Tarım Bakanımız Sayın ÇELİK;

Genç Çiftçi Destekleme Projesi kapsamında düzenlenen bu programla 308 çiftçiye 3 bin 308 hayvan dağıtılacağını belirten Çelik, projenin ülke genelinde 450 milyon liralık bütçe ile gerçekleştirileceğini bildirdi.

15.000 Gence 30’ar bin lira köye dönüş hibesi

Her ilimize belirli kontenjanlar dahilinde Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerince belirlenecek ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak kotalar belirlenecek ve bu kapsamda ödeme yapılacak. Örneğin Ardahan ilimizde arıcılık yaygın değilse, bu ile arıcılık, Manisa’da koyun yetiştiriciliği az ise, bu ile küçükbaş hayvancılık, Van ilimizde büyükbaş hayvancılık az ise düve ve manda yetiştiriciliği gibi bir taksim yapılacağı değerlendiriliyor.

Köye dönüş projesi 2017 henüz tasarım aşamasında

2017 yılının Milli Tarım Projesi için birçok uygulamaya sahne olacağı belirtilirken, koyun, inek ve tavuk yetiştiriciliği içinde destekleme miktarlarının arttırılacağı değerlendiriliyor. Yine 500 baş büyükbaş damızlık düve yetiştirenlere %50 hibe verilmesi gibi birçok gencimiz 30 bin lira tarım teşviki ile kendi işini kuracak ve köylere kesin dönüş yapacak.

Köye dönüş projesi 2017 faydalanacak gençlerimizin, köylerde ikamet etmesi gerekeceği, bu kapsamda adres ve nüfus kayıtlarını projeyi yapacakları köye aldırmaları gerekeceği söyleniyor. Yine ÇKS sistemine kaydı bulunmayan gençler, ÇKS kaydı yaptıracaklar.Etiketler:

Köye Dönüş Projesi 2017 Yılında Uygulanacak Konusuna 40 Yorum Yapıldı
 1. tavukculuk dedi ki:

  Nereye baş vurmaliyiz arkadalar bilgisi olan var mı

 2. tavukculuk dedi ki:

  Arkadas nereye başvurmalısınız bilgisi olan var mı

 3. Tavukçuluk tarim dedi ki:

  Yaş 35 kesin dönmek istiyorum borlarim var istanbulda yaşamak istemiyorum köyüme gidicem

 4. Küçükbaş yetiştiriciliği dedi ki:

  Köye dönüş projesinden yararlanmak istiyorum…

 5. Küçük baş hayvancilik dedi ki:

  Nezaman açıklanması bekleniyor acaba..

 6. küçükbaş hayvancılık dedi ki:

  et için koyun yetiştiricilği yapmak istiyorum.

 7. Koyunculuk dedi ki:

  Ben genc ciftci sayfasina uye olmak istiyorum ama uyelik sonlandirilmistir diyo bu nedemek

 8. tavukçuluk dedi ki:

  ne zaman başlıyor

 9. Hayvancılık dedi ki:

  Hayvan besiciligi yapmak istiyorum

 10. yumurta tavukçuluğu dedi ki:

  organik yumurta tavukçuluğu yapmak istiyorum köyümde neredeyse kimsede olmayan yumurta tavuğu yetiştirip satmak istiyorum

 11. TAVUK YUMURTA dedi ki:

  TAVUK ÇİFTLİĞİ BAŞLANGIÇ İÇİN İYİ BİR SECİM OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

 12. Tavuk veya Küçük Baş hayvancılık dedi ki:

  Ankaraya 80 km uzaklıkta köyümüz var. 5 dönüm bir tarlamız var burada Tavuk çiftliği veya Küçükbaş hayvancılık yapmak istiyorum.Nasıl bir başlangıç yapacağımı bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz.

 13. hayvancilik dedi ki:

  köyüme dünmek için devletimin bana sunduğu bu hoş gürüsünden dolayi inşallah hayvancilik yaparak benimde devletime katkim olur

 14. hayvancilik dedi ki:

  artik türküyemın avrupadan hayvan almasıni ünleyen bir türkiyemızın hayval katkisında inşallah benimde bir katkım olur

 15. Hayvancılık dedi ki:

  Köye dönmek istiyurum

 16. BÜYÜK BAŞ(İNEK) VE KÜÇÜK BAŞ (KOYUN-KEÇİ) dedi ki:

  köye dönmek istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

 17. büyük baş inek dedi ki:

  Bende köyüme dönmek istiyorum nasıl baş vurabiliriz

 18. Buyuk baş hayvan yetiştirmek dedi ki:

  Çiftçilik yapmak istiyorum

 19. Tavuk çiftliğinden elde edilen yumurtaları satmak dedi ki:

  Tavuk çiftliği kurup yumurtaları sürekli alıcak.bir şirket ihtiyacı bulunması için ve devlet hibe desteği yardımına ihtiyaç var.bunun için nereye başvurulabilir.

Sayfa başına git