Koyun inek kredisi 2017 yılı Tarım ve Hayvancılık Teşvikleri

Koyun inek kredisi 2017

Koyun inek kredisi 2017
23 Ekim 2016 tarihinde eklendi.

Küçükbaş ve büyükbaş hayvan kredisi

Ziraat bankasınca 2016 yılında verilen 30 bin lira hibe krediden yararlanan, bu krediyi alma şartlarına haiz olan çiftçilerimize 90 bin liraya kadar Tarım ve Hayvancılık alanında Devlet destekli kredi verilecek. Bu krediden 2017 yılında köye dönüş yapmak isteyen çiftçilerimiz, 30 bin lira hibe yetmeyip, daha büyük bir çiftlik veya tarım alanı kurmak ve hazırlamak isteyen genç çiftçilerimize Koyun inek kredisi 2017 verilecek ve tüm çiftçiler faydalanabilecek. Detaylar haberimizde.

Koyun inek almak için kredi

2017 yılında yürürlüğe girecek olan Milli Tarım Projesi kapsamında Çiftçi ve üreticinin dostu olan Ziraat Bankası desteklerine devam ediyor. Tarımsal alanda, krediye ihtiyaç duyan, koyun, inek, keçi, damızlık düve almak isteyenlere verilen hayvancılık kredileri gibi, tarımsal alanlarda ödenen kapalı ve açık tarım kredileri de 2017 yılında ödenmeye devam edecek. Devlet 2016 yılında ücretsiz proje karşılığında vermiş olduğu 30 bin lira genç çiftçi hibe kredisi ilave olarak, bu para yetmez, 30 bin lira ile hayvancılık yapılmak diyenlere desteğini sürdürüyor.

Ziraat Bankası koyun inek kredisi 2017 şartları

 1. İlk şart genç çiftçi projesinden yararlanmış olmak,
 2. Kredi hak kazanılan kredinin 3 katı tutarında ödenecek. 30.000 x 3 = 90.000
 3. Yukarıda yazılı olan 90 bin liraya ilave olarak proje kredi limiti verilecek + 90.000
 4. Toplamda Genç Çiftçilere 180 bin lira kredi desteği sağlanacak.


Ziraat bankası 2017 koyun inek kredisi şartları

 • Etçi kombine ırkları için düve, dana büyükbaş besi yetiştiriciliği,
 • Salma hindi, ördek ve kaz yetiştirme,
 • Koyun ve keçi yetiştiriciliği,
 • Arıcılık,
 • Damızlık süt sığırcılığı,
 • Salma yumurta tavukçuluğu,
 • Seralarda sebze yetiştirme,
 • Mantar yetiştiriciliği (kültür)
 • Sera muz yetiştiriciliği

Ziraat Bankası yukarıda yazılı sektörler için 2016 ve 2017 yılları ile devamında aşağıda belirtilen harcamalar için 180.000 TL. genç çiftçi kredisi verecek.

Besi sığırı, hindi plazı, küçükbaş koyun keçi, yarka ve civciv, inek, alımı için, Tarımsal alanda fide, yem, gübre  ve benzeri giderler için, Her türlü tarımsal ihtiyacınız olan sulama sistemi, mibzer, tırmık, su pompası, arıcılık malzemeleri için kullanılacak. Dikkat edilmesi gereken nokta ise, 180 bin lira genç çiftçi kredisi Genç Çiftçi hibe programı dahilinde verilen bir kredidir. Bu sebeple, tarla ve traktör almak için, süt ve besi çiftliği ile hazır kurulu sera satın almak için kullanılamaz. Hayvancılık kredisi kategorisini inceleyiniz. Çiftçilerimiz 2017 yılında devlet desteği alabilmek için, tarımsal alanlarda devlet tarafından bildirilen ürünleri ekecekler. Bu ürünleri ekmeyenler destek alamayacaklar.

Koyun inek kredisi ile ilgili tüm  ayrıntıları buradan okuyabilirsiniz.

Başvuru şartları ve evraklar

Koyun inek kredisi almak için Ziraat bankasına başvurular şahsen şubelerinden yapılacak olup, krediden faydalanmak isteyen çiftçilerimiz, nüfus cüzdanı, Çks belgesi ve genç çiftçi hibe projesinden yararlandığını belirten evraklar ile banka şubelerine başvuruda bulunabileceklerdir.Etiketler:

Koyun inek kredisi 2017 Konusuna 21 Yorum Yapıldı
 1. Büyük baş hayvancılık dedi ki:

  Benim yardima ihtiyacim var ve gecine miyorum kendi isimi kurmak istiyorum ama gucum yok madi olarak devletten yardim eli geldi sanirim lutfen yardiminizi bekliyorum

Sayfa başına git