Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar ACİL DESTEK YARDIMLARI

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar
9 Ağustos 2016 tarihinde eklendi.


Maddi yardım nasıl alınır?

Maddi anlamda para sıkıntısı yaşayan, kredi borçlarını ödemekte zorlanan veya eşi vefat ederek aylık geliri olmayan kişiler maddi yardım almak ister.. Engelli olarak hayatını idame ettirmeye çalışan veya oğlu askere gittiği için tek geçim kaynağı olan oğlunun maaşı olmadan askerliği boyunca ne yapacağını bilmeyen aileler geçim sıkıntısı içinde olup ne yapacağını bilemeyen vatandaşlara devlet destekler vermektedir. Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar başvuru yaparak maddi anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız destek alabilirler.

Yoksullukla mücadele için muhtaç ve geliri olmayan vatandaşların güçlendirilmesi ve yardımlara kolaylıkla ulaşabilmesi için Sosyal Yardım hattı projesi geliştirilerek çağrı merkezi oluşturulmuştur. Alo 144 sosyal yardım hattından yetkililer ile görüşebilir çağrı merkezinden personele vereceğiniz bilgiler doğrultusunda alacağınız yardımlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Aveadan ücretsiz arama yapabilirsiniz.

Maddi yardım almak istiyorum

Maddi yardım almak isteyenler bulundukları belediyelerden, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından başvuru yaparak, uygun görülmeleri halinde yardım alabilirler. Başvuru yapıldıktan sonra 1 ay içinde yardımlar alınabilmektedir. Maddi yardım yapan vakıfların arasında en çok yardımda bulunan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma  vakfının başvuru yapan vatandaşlara yaptığı yardımlar aşağıdaki gibidir.

Maddi yardım yapan kuruluşlar

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları: barınma, eğitim, aile, sağlık, engelli, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardımlar, muhtaç asker ailelerine yönelik yardım, doğum yardımı ve özel amaçlı yardım programları kapsamında muhtaç, geliri olmayan kişilerin başvuruları değerlendirildikten sonra yardımda bulunulur.

Barınma Yardımı ile kişilerin oldukça eski, bakımsız ve sağlıksız evlerinin bakım ve tadilatları için yapılmaktadır. Bu şekilde sağlıksız evlerde oturan vatandaşlara ayn ve nakdi olmak üzere yardımlar yapılarak sıcak ve sağlıklı yaşam ortamına kavuşturulmaktadır

Barınma ihtiyaç desteği

Barınma yardımı başvurularında SYDY başvuru kayıt formunu ilk defa yardım alacaklar doldurup, başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi, Barınma ihtiyaç raporu veya hasar tespit raporu ile Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurulur. 30 gün içinde yardım alınmaktadır.Yakacak ve gıda ihtiyaç yardımı

Aile yardımları kapsamında vatandaşlara yakacak ve gıda yardımı yapılmaktadır. Maddi yardım talebinde bulunanlara giyim ve gıda yardımları ile 500 kg kışlık yakacak yardım yapılmaktadır. Başvurularda SYDY başvuru kayıt formu, başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvurulur. Değerlendirildikten sonra uygun bulunan başvurularda gıda yardım listesine ve yakacak listesine eklenerek gıda ve yakacak sevkiyatı yapıldığı tarihlerde  30 gün içinde yapılır.

Eğitim ihtiyaç desteği

Eğitim yardımları kapsamında Yüksek öğrenim bursları, engelli öğrencilerin okullarına ücretsiz taşınması, Öğrenci barınma taşıma, iaşe yardımı, öğle yemeği yardımı, ücretsiz kitap, Şartlı eğitim ve eğitim materyali yardımları yapılmaktadır.

Sağlık ihtiyaç desteği

Sağlık yardımları kapsamında şartlı sağlık yardımları yapılmaktadır. Sağlık yardımları Ağustos Eylül Ekim aylarında yapılır uygun görülen başvurularda ödemeler 14 gün içinde yapılır. Sağlık yardımlarının detaylı bilgileri burada.

Engelli parası

Engelli yardımları sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşların topluma uyumlarını sağlayacak olan her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için yapılır. Yardımların detaylarını görmek için tıklayınız.

Dul maaşı

Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik düzenli nakdi yardımları kadınların bulundukları yerdeki SYDY vakıflarından aylık 250 lira 2 ayda bir 500 lira düzenli yardım alabilmek için eşi vefat eden kadınlar nüfus cüzdanları ile başvurmak yeterlidir. Ptt şubelerinden yatırılan para alınabilmektedir. Bu yardımla ilgili detaylara buradan erişebilirsiniz.

Bebek bakım parası

Doğum Yardımı 15/05/2015 yılından sonra Türk vatandaşlarına ve mavi kart sahiplerine canlı doğan ilk çocuğu için 300 TL, 2. çocuğa 400 TL 3 ve diğer doğumlar için 600 TL doğum yardımı yapılmaktadır. Yeni doğan çocuk parası nereden alınır  öğrenmek istiyorsanız ve başvuru yapacaksanız doğum yardımı başvurusunu buradan yapabilirsiniz.

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar tarafından verilen desteklere başvuru yaparak destek ihtiyacı duyduğunuz herşey için yardım alabilirsiniz.Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar Konusuna 34 Yorum Yapıldı

Devlet Destekleri ve Evde İş İlanlarını Takip Etmek için Sayfamızı Beğenin! 1. esra dedi ki:

  20.000tl borcum var.hacizlik ve avukatlık oldum yardım edin lütfen.olunca yavaş yavaş öderim.

 2. Cocuk bakiciligi evlere temizlik dedi ki:

  Beysehirde oturuyorum ise ihtiyacim var iki cocugum var zor durumdayim bez alamiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 3. Evde olursa sevinirim bebegimcok kucuk daha dedi ki:

  Merhabalar ben denizlide yasiyorum daha oglum 1bucuk aylikken eşim ceza evine girdi hicbir maddi destegim yok. Lutfen durumumu anlayisla karsilayip yardiminizi esirgemeyeceginii umuyorum

 4. Kredi odemesi dedi ki:

  15.000 kredi borcum var yavaş yavaş öderim yardımcı olursanız çok sevinirim

 5. Herhangi bi is dedi ki:

  Iki cocugum var 6 ve 7 yaslarinda okula gidiyo esimden ayriyim borcum var ve suan cocuklarima bakan kimse olmadigi icin calisamiyorum hic bi maddi gelirim yok lutfen yardim edin lutfen

 6. Montaj veya paketleme dedi ki:

  Adana da oturuyorum.Eşim inşaat işçisi düzenli çalışamıyor.İki çocuğum lisede okuyor onların hiç bir ihtiyaçlarını karşılayamıyorum.Servis paraları bileçokbirikti.Ev sahibine ödeme yapamıyoruz.Her an evden atmakla tehdi ediyor.Ailelerimiz bile umursamıyor.Hayat çok zorlaştı.Lütfen yardım ediniz

Sayfa başına git