Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar (Acil Para Desteği)

Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar

Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar
9 Ağustos 2016 tarihinde eklendi.

Maddi yardım nasıl alınır?

Maddi anlamda para sıkıntısı yaşayan, kredi borçlarını ödemekte zorlanan veya eşi vefat ederek aylık geliri olmayan kişiler maddi yardım almak ister.. Engelli olarak hayatını idame ettirmeye çalışan veya oğlu askere gittiği için tek geçim kaynağı olan oğlunun maaşı olmadan askerliği boyunca ne yapacağını bilmeyen aileler geçim sıkıntısı içinde olup ne yapacağını bilemeyen vatandaşlara devlet destekler vermektedir. Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar başvuru yaparak maddi anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız destek alabilirler.

Yoksullukla mücadele için muhtaç ve geliri olmayan vatandaşların güçlendirilmesi ve yardımlara kolaylıkla ulaşabilmesi için Sosyal Yardım hattı projesi geliştirilerek çağrı merkezi oluşturulmuştur. Alo 144 sosyal yardım hattından yetkililer ile görüşebilir çağrı merkezinden personele vereceğiniz bilgiler doğrultusunda alacağınız yardımlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Aveadan ücretsiz arama yapabilirsiniz.

Maddi yardım almak isteyenlere destek!

Maddi yardım almak isteyenler bulundukları belediyelerden, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından başvuru yaparak, uygun görülmeleri halinde yardım alabilirler. Başvuru yapıldıktan sonra 1 ay içinde yardımlar alınabilmektedir. Maddi yardım yapan vakıfların arasında en çok yardımda bulunan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma  vakfının başvuru yapan vatandaşlara yaptığı yardımlar aşağıdaki gibidir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları: barınma, eğitim, aile, sağlık, engelli, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardımlar, muhtaç asker ailelerine yönelik yardım, doğum yardımı ve özel amaçlı yardım programları kapsamında muhtaç, geliri olmayan kişilerin başvuruları değerlendirildikten sonra yardımda bulunulur.

Barınma Yardımı ile kişilerin oldukça eski, bakımsız ve sağlıksız evlerinin bakım ve tadilatları için yapılmaktadır. Bu şekilde sağlıksız evlerde oturan vatandaşlara ayn ve nakdi olmak üzere yardımlar yapılarak sıcak ve sağlıklı yaşam ortamına kavuşturulmaktadır

Barınma ihtiyaç desteği

Barınma yardımı başvurularında SYDY başvuru kayıt formunu ilk defa yardım alacaklar doldurup, başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi, Barınma ihtiyaç raporu veya hasar tespit raporu ile Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurulur. 30 gün içinde yardım alınmaktadır.Yakacak ve gıda ihtiyaç yardımı

Aile yardımları kapsamında vatandaşlara yakacak ve gıda yardımı yapılmaktadır. Maddi yardım talebinde bulunanlara giyim ve gıda yardımları ile 500 kg kışlık yakacak yardım yapılmaktadır. Başvurularda SYDY başvuru kayıt formu, başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvurulur. Değerlendirildikten sonra uygun bulunan başvurularda gıda yardım listesine ve yakacak listesine eklenerek gıda ve yakacak sevkiyatı yapıldığı tarihlerde  30 gün içinde yapılır.

Eğitim ihtiyaç desteği

Eğitim yardımları kapsamında Yüksek öğrenim bursları, engelli öğrencilerin okullarına ücretsiz taşınması, Öğrenci barınma taşıma, iaşe yardımı, öğle yemeği yardımı, ücretsiz kitap, Şartlı eğitim ve eğitim materyali yardımları yapılmaktadır.

Sağlık ihtiyaç desteği

Sağlık yardımları kapsamında şartlı sağlık yardımları yapılmaktadır. Sağlık yardımları Ağustos Eylül Ekim aylarında yapılır uygun görülen başvurularda ödemeler 14 gün içinde yapılır. Sağlık yardımlarının detaylı bilgileri burada.

Engelli parası

Engelli yardımları sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşların topluma uyumlarını sağlayacak olan her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için yapılır. Yardımların detaylarını görmek için tıklayınız.

Dul maaşı

Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik düzenli nakdi yardımları kadınların bulundukları yerdeki SYDY vakıflarından aylık 250 lira 2 ayda bir 500 lira düzenli yardım alabilmek için eşi vefat eden kadınlar nüfus cüzdanları ile başvurmak yeterlidir. Ptt şubelerinden yatırılan para alınabilmektedir. Bu yardımla ilgili detaylara buradan erişebilirsiniz.

Bebek bakım parası

Doğum Yardımı 15/05/2015 yılından sonra Türk vatandaşlarına ve mavi kart sahiplerine canlı doğan ilk çocuğu için 300 TL, 2. çocuğa 400 TL 3 ve diğer doğumlar için 600 TL doğum yardımı yapılmaktadır. Yeni doğan çocuk parası nereden alınır  öğrenmek istiyorsanız ve başvuru yapacaksanız doğum yardımı başvurusunu buradan yapabilirsiniz.

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar tarafından verilen desteklere başvuru yaparak destek ihtiyacı duyduğunuz herşey için yardım alabilirsiniz.Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar Konusuna 185 Yorum Yapıldı
 1. Banu inan dedi ki:

  Paraya ihtiyacımız var tüp bebek yaptirmak icin bizim bebegimiz olmuyor normalde o yüzden tüp bebek .ama paramız olmadığı için yaptiramiyoruz.ne olur yardim edin ayrıca kredi borçlarımızı var kara listedeyiz ne olur yardim edin bu sorunlardan kurtarin bizi yeniden bi hayata sıfırdan başlayalım Allah için ne olur yardim edin bize bebegimi öpmek koklamak istiyorum yardim edin ne olur kimsemiz yok bizim allah askina

 2. mutlu dedi ki:

  Artık hayatimı etkilicek bir cikmazdayım bana ihtiyacim olan alanda piskolojik nakit fikir her turlu destege muhtacim yoksa geceleri uyuyamaz oldum simdiden msj okuyup destek vetenlere vermeyenlere saygilarimla iyi geceler

 3. Mehmet dedi ki:

  Ben şiir yazıyorum ve bunu hayata geçirmek istiyorum geleceğin şairi olmak istiyorum ve bunun için bir masaüstü bilgisayar şart ve bunu nereden isteyebileceğimi bilmiyorum maddi durumum yok yetkili kişilerden yardım istiyorum.. Lise3 öğrencisiyim.

 4. gül dedi ki:

  lutfen yardımmcı olun

 5. Kısmet dedi ki:

  14bin borcum var lutfen yardim edin cok zor durumdayim. Ne yapacagimi sasirdim artik. Cok madurum . Ve faiz biniyor borcuma.

 6. murat dedi ki:

  MERHABA ben üniversite öğrenciisyim hedefim iyi ibr avukat olabilmek ve şuan çdeyemediğim taksitlerden dolayı 3 bin tlye ihtiyacım var icralık oldum ve bu benim derslere olan odapımı bozuyo bana borç verebilecek olan biri varmı her trülü ıspat ve güveni sağlayabilirm

 7. Ayhan Kaya dedi ki:

  Kronik böbrek hastasıyım haftada 3 gün diyalize giriyorum calisamadigim için ihtiyaclarimi karşılayamıyorum oğlum askerde nakit yardımı bekliyorum saygılar

 8. Leyla dedi ki:

  Çok yere yazdım zor durumdayım diye lütfen artık duyun sesimi

 9. hasan solak dedi ki:

  maddı sıkıntım çok ıntıhar etmeyı bıle duşunuyom çok uzun hıkaye anlatabılırım hayat memat meselesı

1 7 8 9
Sayfa başına git