Sıfırfaiz kosgeb 2017 kredi başvurusu ne zaman yapılacak?

Sıfırfaiz kosgeb 2017 kredi başvurusu

Sıfırfaiz kosgeb 2017 kredi başvurusu
16 Aralık 2016 tarihinde eklendi.

2017 yılında faizsiz kredi yeniden verilecek!

Esnaf ve Kobilere verileceği açıklanan ve her bir işletme başına 50 bin lira  üst limitli 12 ay ödemesiz geri kalanı 3 eşit taksitli toplam 36 ay vadeli KOSGEB sıfırfaizli İşletme Kredisi faiz desteği başvuruları Pazartesi günü itibarıyla alınmaya başlanacak. Sıfırfaiz kosgeb 50 bin lira esnaf kredi başvurusu nasıl yapılır tüm detaylar haberimizde.

Kosgeb’ten Kobilere 50 bin lira sıfırfaizli kredi başvuruları nasıl yapılıyor?

Kosgeb’ in esnaf ve küçük işletmelere yani Kobilere sağlayacağı 50 bin lira faizsiz İşletme kredisi başvurularını http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden başvuru yapmak gerekiyor.

Anlaşmalı bankalardan sağlanacak olan 50 bin lira üst limitli Kobi kredisi olarak İşletme kredi faiz desteği başvuruları 19 Aralık 2016 tarihinde saat 9:00 da başlayıp 21.12.2016 Çarşamba günü saat 24:00 ‘ da sona erecektir. Başvurular için tanınan 3 gün içinde gerekli başvuruları yaparak 50 bin lira üst limitli her bir işletme başına kullandırılacak olan İşletme kredisi faiz desteğinden tüm küçük esnaf ve küçük işletme sahibi Kobiler yararlanacaktır.

Sıfırfaizli İşletme kredisi faiz desteğinden kimler yararlanabilir?

19 Aralık 2016 Pazartesi gününden Çarşamba gününe kadar sürecek olan 50 bin lira üst limitli 12 ay geri ödemesiz kalanı 3 eşit taksitli toplam 36 ay vadeli İşletme kredisi faiz desteği başvurularını Tüm Kobiler ve esnaflar yararlanacaktır. Bunun için mutlaka esnafların ve Kobilerin Kosgeb Veri Tabanına Kayıtlı ve kaydının olması ve Kobi Beyannamesinin güncel olması olması gereklidir. Başvurularda gerekli evrakları öğrenerek Kobi beyannamesi bilgi dokümanının çıktısını alıp kaşeli ve imzalı olarak diğer istenen belgeleri Kosgeb İl müdürlüklerine teslim ederek başvurulara hak kazanabilirsiniz.

Kosgeb Veri tabanına nasıl kayıt olunur?

Kosgeb İşletme kredisi faiz desteğinden yararlanabilmek için şart olarak Kosgeb Veri Tabanına Kayıt olunması gerektiğinden halen onbinlerce Kobinin başvurularını aynı anda yaptığından kaynaklı olarak Kosgeb sitesi adresinden kayıt süresiz olarak devam ettirilmektedir. Kosgeb Veri tabanına kayıt işlemlerinde sırasıyla şu işlemleri yapmak gereklidir.

İşletme www.kosgeb.gov.tr adresine girerek E-KOBİ ilk kayıt ekranına giriş alanına tıklayarak, ekrana gelecek olan kayıt formunu işletme bilgileri ile doldurarak işletmenin kaydı yaptırılır. Kayıt sonrasında işletme için Kosgeb işlemlerini yapmaları adına Kullanıcı adı ve Şifre temin edilmektedir. Bu şifre ile sonraki işlemleri ve Kobi güncelleme işlemleri istenildiği zamanlarda yapılabilir. Şifrenin unutulmaması için şifre ve Kullanıcı adını bir yere not ediniz. Kimseye göstermeyiniz.

Kosgeb veri tabanına işletme bilgilerinin forma doldurulup kayıt işleminin sonrasında Kobi beyannamesi doldurulur. İşletmenin Kosgeb veri tabanına kaydını ve doldurulan Kobi beyannamesinin mevzuata uygunluğu Kosgeb uzmanları tarafından kontrol edilmektedir.

Kobi beyannamesi güncelleme

Küçük işletme ve esnaflar Kosgeb Kobi beyannamesi doldurabilmesi için Kosgeb veri tabanına kayıtlı olması gereklidir. Kobi beyannamesi doldurma işleminden sonra Kobi bilgi dökümanının çıktısının alınarak işletme adına yetkili kişi tarafından kaşelenip imzalanması ve ve Kosgeb Birimlerine istenen diğer belgeler ile teslim edilmesi gereklidir.  Kosgeb Kobi beyannamesi nasıl doldurulur üzerinden kayıt ve güncelleme işlemi yapabilirsiniz.50 bin lira sıfırfaizli işletme kredisi veren bankalara başvuru nasıl yapılır?

İşletme başına 50 bin lira üst limitli 12 ay geri ödemesiz kalanı 3 eşit taksitli toplam 36 ay vadeli verilecek olan İşletme kredisi faiz desteğinden yararlanmak için başvuru yapacak olan Kosgeb Veri tabanına kayıtlı Kobi beyannamesi güncel İşletmeler öncelikle http://kredi.kosgeb.gov.tr/ adresinden kayıtlarda işletme için aldığı Kullanıcı adı ve Şifresiyle doğrulama kodu girilerek, KOSGEB sıfırfaizli İşletme Kredisi Faiz desteği programına ilişkin başvuru formunu doldurur.

Başvuru yapan işletmelerin bağlı bulundukları Kosgeb Müdürlükleri işletmeler için ön onay verdikten sonra her işletme için başvuru formunun çıktısını alarak devlet ile işbirliği içindeki bankalara başvuru kodu alarak ve sistemden alacakları destek başvuru formunun çıktısı ile başvuru yaparak ilgili destekten yararlanabilir.

İşletme kredisi başvurusu için Kobi veri tabanına kayıt ve kobi beyannamesi güncelleme işlemleri başvuru sürecinde devam edecektir.

Kredi onaylanma sürecinde başvurusu sırasına göre bir öncelik tanınmamaktadır. İşletmeler TÜİK değerlerine ve değerlendirme kriterlerine göre il kotasına göre sıralanacaktır.

Bu aşamada işletmenin Kosgeb müdürlüklerine bizzat başvurmasına gerek yoktur. Destek başvurusunun Kosgeb tarafından onaylanmasının bankalar için bir bağlayıcı niteliği taşımadığını ve işletmelere sağlanacak kredi ile ilgili onay veya reddini kendi insiyatiflerinde olduğunu ve bankaların destek başvurusu onaylanan işletmelere kredi verip vermeyeceği konusunda kendi mevzuatına göre hareket edeceklerini belirtmekte yarar var.

İşletme kredisi faiz desteği Kosgeb Müdürlüklerinin onay tarihi: 22.12.2016(24 saat) içinde yapılacaktır.

Kredi faiz desteği başvurusu için KOSGEB Kullanıcı Adı ve Şifrenizi herhangi bir kişi yada banka şubesiyle paylaşılmaması önemlidir. Şifrenizi kimseye söylemeyiniz.

İşletme kredisi faiz desteği veren bankalar

Esnaf ve 15 bin Kobiye verilecek olan Sıfırfaizli işletme kredisi faiz desteği programında işbirliği yaparak kredi verecek olan bankalar ise Akbank, Halkbankası, Garanti bankası, Denizbank, İşbankası, QNB Finansbank, Yapı ve Kredi Bankası Vakıflar bankası T.A.O ve KGF bankalarıdır. Bankalara başvuru yapmak için 21.12.2016 Çarşamba gününe kadar Kosgeb kaydını ve Kobi beyannamesinin güncelleme işleminin yapılmasından sonra her işletme için başvuru formunun çıktısını alarak devlet ile işbirliği içindeki bankalara başvuru kodu alarak ve sistemden alacakları destek başvuru formunun çıktısı ile başvuru yaparak ilgili destekten yararlanabilir.

Bankalara Sıfırfaiz kosgeb 50 bin lira esnaf kredi başvurusu yapan KOBİ ve küçük işletmelerin değerlendirip kredisini onaylayacağı tarihler ise; 26.12.2016 ila 31.01.2017 tarihleri arasındadır.Yapılan açıklamaya göre kobilere 2016 yılı bitmeden Kosgeb faizsiz kredi ödemeleri yapılacak ve 2016 yıl sonuna kadar krediler sahiplerine ulaştırılacaktır.

Sıfırfaiz kosgeb 2017 kredi başvurusu ne zaman yapılacak?

Sıfırfaiz kosgeb 2017 kredi başvurusu ile ilgili olarak başvuru tarihleri hakkında yeni bir açıklama geldi. Şartları tutturan ve yerine getiren herkesin kobi kredisinden yararlanabileceği ve 2017 yılında daha fazla sayıda kobinin kredi imkanlarından yararlanabilmesi için gerekli alt yapı çalışmalarının yapılarak yeni bütçe ayrıldığını ve 2017 yılında kobilerin başvuru tarihlerinden önce kayıt ve  güncelleme işlemlerini zamanında yapmaları konusunda açıklamalar geldi.

2017 yılında ise, bahse konu kredi esnafımıza yeniden verilecek. Başvurular henüz başlamadı. Konu hakkında güncel bilgiler sitemizde yayımlanacaktır.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git