Ziraat bankası 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi 2017

Ziraat bankası 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi

Ziraat bankası 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi
1 Haziran 2016 tarihinde eklendi.

Tarım Bakanı müjdeyi verdi!

Ziraat bankası 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi verecek. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı çiftçilere 30 bin lira hibe kredi haricinde 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi verileceğini söyledi. Kredi Tarım ve Hayvancılık alanında kullanılacak. Koyun, keçi, inek, manda, sığır ve tavuk yetiştiriciliği, sera kurulumu gibi alanlarda bu kredi kullanılabilecek.

100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi verilecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı sayın Faruk Çelik katıldığı bir toplantıda çiftçilere 100 bin lira faizsiz kredi müjdesi verdi. 2016 yılında verilen 30 bin lira hibe kredi haricinde, çiftçiler 100 bin lira da faizsiz kredi alacaklar. Bu kredi Ziraat Bankası çiftçi kredisi kapsamında verilecek. Kredi almak isteyen çiftçilerin, kredi çekmek için gerekli evrakları tanzim ederek, Ziraat bankasına çiftçi kredisi başvurusu yapmaları gerekiyor.

Ziraat bankası faizsiz çiftçi kredisi ne zaman verilecek?

Ziraat bankasının vereceği faizsiz çiftçi kredisi için henüz tarih bilinmiyor. Ziraat tarafından şuan itibariyle de, tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilere çeşitli krediler veriliyor. Her türlü hayvan alımı, traktör kredisi, tarımsal mekanizasyon ve tarım aletleri kredileri ile tarla alımı, damlama sulama kredisi, sondaj kredisi ve çiftçiler için gerekli bütün harcamaları karşılayabilecek Ziraat Bankası çiftçi kredisi verilmeye devam ediyor.  Genç çiftçi proje örnekleri içerisinden size uygun bir proje belirleyebilirsiniz.Ziraat bankası üreticilerden, IPARD kredisi kapsamında, 12, 6, 3 veya  aylık  periyotlarla ödeme imkanı sağlayarak, yatırım kredilerinin ödemesiz dönem avantajı sayesinde, 84 aya varan vade seçenekleriyle ödemenize yardımcı oluyor. Ziraat bankası çiftçi kredisi KDV dahil fatura bedelinin azami %90’ına kadar kullanılabiliyor.  Ziraat bankası faizsiz çiftçi kredisi haricinde şuan itibariyle taksitli tarım kredisi veriyor ve bu kredi 84 ay vadeli ve 3, 6 ve 12 ay taksitle ödenebiliyor.   Çiftçilere 100 bin lira faizsiz kredi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çiftçiler Ziraat Bankası haricinde şuan itibariyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen 30 bin lira geri ödemesiz kredi başvurusu yapabiliyor. Bu kredi ise çiftçilerin hazırlayacakları bir proje kapsamında 30.000 TL.’ ye kadar verilebiliyor. Faizsiz çiftçi kredisi çekmek isteyen üretici ve çiftçilerin 18-41 yaş aralığında olmaları gerekiyor ve başvuru gencciftci.tarim.gov.tr adresine başvuru yapılıyor. Devlet hibe kredi için, çifçilerin proje gideri gibi bir harcama yapmalarına da engel oluyor. Proje gideri harcamak istemeyen çiftçiler için hazır projeler için kredi başvurusu yapılabiliyor. Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, çiftçilere 30 bin lira hibe kredi alacağını veya Ziraat bankası 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi başvurusu yapacağını söyleyen firma veya kişilere itimat etmeleri konusunda çitçileri uyarıyor. Bu kapsamda genç çiftçiler için verilen (geri ödemesiz) hibe kredi çekmek istiyor iseniz, Genç çiftçi hibe başvurusu nasıl yapılır, 30 bin lira hibe desteği, yazılarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ziraat bankasından faizsiz 100 bin lira çiftçi kredisi çekmek için gerekli evraklar ile ziraat bankası şubelerine bizzat başvurmanız gerekiyor. Bunun haricinde sitemiz üzerinden;

En uygun faizsiz çiftçi kredilerini inceleyebilir, diğer Devlet destekli kredilere ve Tarım ve Hayvancılık desteklerine başvurabilir, krediler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.Etiketler:

Ziraat bankası 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi Konusuna 16 Yorum Yapıldı
 1. soner çoban dedi ki:

  besi çiftligim var ama imkanım yok besicilik yapmak istiyorum

 2. Ziraat Bankası 100 Bin lira Çiftçi Kredisi dedi ki:

  destek lerinizi bekliyorruz saygılarımla

 3. mustafa muhammet sepetçi dedi ki:

  besi çivtligim icin besiyerim var ama icinde hayvanimyok
  (çavuşalar mah sarıgöl manisa)

 4. mehmet karaoglan dedi ki:

  Besi yerim var maddiyata biraz sıkıntı var 50 buyuk baş yeridir

 5. Mesut bayram dedi ki:

  2016 yılında arıcılık başladım ancak maddi imkanlar çok kısıtlı olduğu için yeterli işletmeyi olusturamadim devlet arıcılık sektörüne imkan olarak bana hiçbir katkı saglamiyor projelerim teminat istendiği için hep olumsuz sonuçlaniyo bana siz ne gibi Yardımınız olur

 6. Emrah sari dedi ki:

  Kuyu sondaj açtırami yoruz kulu bölgesi kapalı nasıl yapabiliriz bilgisi olan varmı

 7. HABIP YALÇIN dedi ki:

  Ben Diyarbakrin Silvan ilcesinde kaliyorun . Genc çifci projesi hak kazanmis ve Ilk 30 bin tl hibe almis bulunmaktayim .ve isimi dahada buyutmek dusuncesi icersindeyim ,ancak yeterili imkana sahip olmadigim icin istediklerimi gerceklestiremiyorum .Devletin genç çifçilere sunmus oldugu 100 bin tl fazsiz krediyi nasul ve nesekilde alabilirim

 8. besicilik dedi ki:

  Besicik ve süt inekleri yetiştirmek istiyorum ama maddi durum elverisli değil faizsiz destek almak istiyorum

 9. besicilik dedi ki:

  Metin Samurkaş:Besicik ve süt inekleri yetiştirmek istiyorum ama maddi durum elverisli değil faizsiz destek almak istiyorum

 10. Ali mehmet şen.süt sığırcılığı dedi ki:

  Köyde babadan kalma ahırımız mevcuttur.Bu ahırda biraz tadilatlar yaptıktan sonra ,burada süt sırcılığı yapmak istiyorum.ilk etapta 10 sığırla bu işe başlamak istiyorum.

 11. Ali mehmet şen.süt sığırcılığı dedi ki:

  Köyde ahır ve evim bulunmaktadır.Bu mevcut yerde biraz tadilat yaptıktan sonra Süt sığırcılığı yapmak istiyorum.

 12. Hayvancılık yapmak istiyorum dedi ki:

  İşletmesi büyütmek istiyorum

 13. Faizsiz Çiftçi Kredisi 2017 Müjdesi dedi ki:

  Sayın Başbakanımızın söylediği 2017 yılında çiftçiye verilecek olan faizsiz krediyi büyük bir umutla beklemekteyim. Allah devlete zeval vermesin.

 14. arazi alıp ahır yapıp hayvancılık yapmak dedi ki:

  nasıl basvurulur ve neler gerekli

 15. çiftçilik veya hayvancılık dedi ki:

  100 donüm tarlam var çiftçilik veya hayvancılık yapmak istiyorum bana nasıl yardımcı olursunuz.

 16. istiridye mantarı yetiştiriciligi dedi ki:

  600m tarlam var ve sera kurup mantar yetiştirip satmak istiyorum

Sayfa başına git