Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi 2018 yılı %0,5 Faiz Oranı


Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi 2018 Yılı Destekleri

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi 2018 Yılı Destekleri

Ziraatten arı yetiştiriciliği için destek

Arıcılık, bal arısı kolonilerinin beslenmesi ve bakımı ile arı ürünleri elde edilerek zirai kazanç sağlanan mesleğe denir.Bu işi yapanlara ise arıcı denir. Arıcılık kredisinden hem arı sektöründe çalışanlar hem de arıcılık işine yeni girecek olanlar kullanabilirler. 1,5 Milyon TL’ye kadar %50 oranında faiz indirimli krediler Ziraat Bankasında…

Şartları nelerdir?

Ziraat bankası hayvancılık kredisi ürünlerinden olan arıcılık kredisi kapsamındaki yatırım kredileri ile; arıcılık kayıt sistemine kayıtlı, asgari 50 adet arılı kovan ile üretim yapan veya arılı kovan sayısını 50 adet ve üzerine çıkartmak isteyen üreticilerine krediler sunmaktadır. Arıcılık kredisi kapsamındaki yatırım kredileri; arılı kovan, polen kapanlı yeni kovan, bal süzme makinesi, polen kurutma ve temizleme ile kek hazırlama makineleri alımı, 200 adet ve daha fazla sayıda arılı kovan ile gezginci arıcılık yapan üreticiler için jeneratör, güneş sistemi, arı barakası veya karavan alımı, 100 adet ve daha fazla arılı kovana sahip arı üretimi yapmak isteyen arıcılara ana arı üretimi için jeneratör, güneş sistemi, en az 1.000 adet çiftleştirme kovanı veya kutusu alımı ile arıcı karavanı alımı, bombus arısı üreten işletmeler için bina yapımı ve tadilatı, raf sistemleri ilgili alet ekipmanların alımı ve diğer yatırım giderlerinin finansmanını sağlar.Arıcılık kredisi işletme kredisi ile arıcılık malzemeleri, şeker, temel petek kek ruhsatlı ilaç alımı , gezginci arıcılara işçilik dahil arı nakliye giderleri, ana arı işletmeleri için şeker petek kek alımı ile ana arı üretim malzemeleri, bombus arısı üretimine yönelik ihtiyaç duydukları( polen, şeker, plastik kap ve ambalaj malzemesi gibi) işletme giderleri ve diğer işletme giderlerinin finansmanını sağlar.

Şuan itibariyle Ziraat Bankası arı yetiştiriciliği için herhangi bir geri ödemesiz hibe vermiyor.

Ziraat bankası arıcılık kredisi kullanmak için gerekli evraklar ise nüfus cüzdanı fotokopisi, çiftçilik belgesi, ÇKS belgesi gibi evraklardır. Arıcılık kredisi başvurunuzda ayrıca çeşitli vade seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Genel olarak 1, 3, 6 ve 12 ayda bir ödeme seçenekleri banka tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

Başvuru nasıl yapılır?

Sizde Devlet Destekli arıcılık kredisi alabilir ve hayalinizde ki, bal üretimi iş fikrini hayata geçirebilirsiniz. Sitemiz üzerinden en uygun Tarım Kredilerini inceleyebilirsiniz.

2018 yılında Milli Tarım Projesi ve Genç Çiftçi projeleri ile Köye dönüş teşvikleri dahilinde, yeni bir paket açıklanarak çiftçilerimize arıcılık kredi verilebilir. Devletdestekli.com olarak, güncel olarak Tarım Bakanlığını takip etmekte ve kullanıcılarımıza HİBE ve TEŞVİK’ler hakkında güncel bilgiler vermekteyiz.

Bu yıl arıcılık sektörüne yine 30 bin lira geri ödemesiz hibe verildi. Arı ve Bal yetiştiricilerinden desteklenen illerde proje geliştirip, 18-41 yaş arasında ki gençler başvurdu.

2018 yılında Ziraat Bankası hayvancılık ve tarım alanında ki kredilerini ikiye ayırdı. Bu krediler Bitkisel Üretim ve hayvancılık ve su ürünleri kredisi olarak isimlendirilmektedir.Etiketler:

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi 2018 Yılı Destekleri Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. cafer aslan dedi ki:

  arıcılık kredisini almak istiyorum

 2. halil dedi ki:

  ilgili açıklamalarınız gerçekten hoşuma gitti.yeni teşviklerden haberdar olmak istiyorum

 3. aricilik dedi ki:

  malatya pütürgede aricilik yapmak istiyoruz

 4. servet dedi ki:

  ben yeni girişimciyim bana kestek verilseniz

Sayfa başına git