Devlet Destekli

1 Saat İçinde Sicili Bozuk Olanlara Koronavirüs Kredisi (Red Alana Son Şans)

Koronavirüs nedeniyle esnaf, emekli, çalışan için onlarca önlem alındı. Kara listede olanlara, sicili bozuk olanlara dahi temel ihtiyaç kredisi veren bankaların olduğundan bahsediliyor. Peki kredi notu düşük olanlar covid-19 nedeniyle kredi çekebilir mi? Şartlar Neler? nereye başvurmak gerekiyor? işte ayrıntılar..

1 Saat İçinde Sicili Bozuk Olanlara Koronavirüs Kredisi (Red Alana Son Şans)

Küresel sorun haline gelen korona virüse karşı mücadelede ülkemiz oldukça etkin bir rol oynamaktadır. Geçtiğimiz günlerde korona virüs salgını nedeniyle ekonomik alanda destek paketi gündeme gelmişti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ ın açıklamalarına göre korona virüs sürecinde ekonominin en az hasarla atlatılabilmesi için hazine destekli kredi desteği kamuoyuna duyuruldu. Açıklamanın ardından 3 kamu bankasının ortak çalışmaları sonucunda Temel İhtiyaç Kredi Desteği paketi açıklandı. 1 Saat İçinde Sicili Bozuk Olanlara Koronavirüs Kredisi müjdesi. Tüm detaylar için yazımızı inceleyin.

1 Saat İçinde Sicili Bozuk Olanlara Koronavirüs Kredisi

Belirli gelir altında hane geliri olan ailelere yönelik bu desteği Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kullandırmaktadır. Bankaya ait borçlarını zamanında ödeyemeyen vatandaşların sicilleri bozmakta ve sicili bozuk vatandaşlar korona virüs sürecin de destek paketinden yararlanıp yararlanamayacağının araştırmasını yapıyorlar. Bazı bankalar sicili bozuk olanlara kredi vermektedir. İçeriğimiz de yasal takipte olanlara bu yeni kredi kullandırılmasını kaleme aldık. Ayrıca Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi sorgulama Ziraat Bankası destek kredisi başvuru sonuçlanan ve ret alanlar ne yapmalı? Vakıfbank Temel ihtiyaç kredisi olumsuz olanlar ikinci bir şans verilecek mi tüm soruların yanıtları yazımızda.

Sicili Bozuk Olanlara Koronavirüs Destek Kredisi Verilecek mi?

Korona virüs destek kredisi olarak da bilinen Temel İhtiyaç Kredi desteği Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından salgın sürecinde ekonominin bozulmasını önlemek adına destek paketini vatandaşlara sunmaktadır. Hane geliri 5.000 TL ve altında olan vatandaşlara verilecek olan kredi 3.000 TL, 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olarak toplamda 36 ay vadeli ilk 6 ayı geri ödemesiz olacaktır. Kalan 30 ay ise eşit taksitler halinde ödenecektir. Bu krediden asgari ücretli, emekli dar ve orta gelirli  serbest meslek çalışanları yararlanabilmektedir. Sicili bozuk, kara listede olan vatandaşların krediyi kullanamayacaklarına dair bir açıklama bulunmamaktadır. Yüzde 85 Hazine destekli olan temel ihtiyaç kredi desteğinde kredi ödeme gücü kontrolü yapılmayacak, 5 bin TL altında geliri olan ve nakit akışı bozulan tüm vatandaşlar yararlanabileceklerdir. Vatandaşın kefili devlet olduğu için kara listede olanlar ve sicili bozuk olan kişiler Temel İhtiyaç Kredi Desteğine başvuru yapabilmektedirler.

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama

Bankaların 10 bin lira koronavirüs destek kredisinin sorgulamaları yine bankaların internet adreslerinden yapılabiliyor. Başvuru sorgulama ekranlarında kimlik bilgilerini yazanlara sms ile gönderilen onay kodunu girdikten sonra başvuru sonuçları görüntülenebiliyor. 10 bin lira destek kredisine başvuran ve sorgulama yapanlara dün  itibariyle toplu red cevapları gelmeye başlayınca vatandaşlar bu süreçte ne yapacaklarını merak ediyor. Red alanlara son şans olarak yeniden verilecek mi? Başvurular yeniden alınmaya başlanacak mı? Destek kredisi alamayanlar ne yapmalı? Destek kredisi çıkmayanlar süreçte ne yapılacak merak ediliyor.

blank

Temel ihtiyaç Kredisi Ne Zaman Sonuçlanır? (Red Alanlara İkinci Şans Verilecek mi?)

Koronavirüs salgını nedeniyle dar gelirli vatandaşlar için kamu bankaları tarafından hayata geçirilen Temel İhtiyaç Kredisi başvuruları yapan sicili bozuk olan bu süreçte bankalar tarafından başvurusu bekletilen  onay verilmeyen ve  temel ihtiyaç kredisi alamayanlar  ve Bireysel Temel ihtiyaç destek kredisi neden Sonuçlanmıyor araştırması yapan binlerce vatandaş toplu red cevabı verilmiş olup bu toplu redlerin sistemin hatası mı yoksa gerçekten mi olumsuz sonuçlandığının araştırması yapılmaya başlandı. Bankalar tarafından red alan vatandaşların yeniden başvuru yapmaları mı gerekiyor ve toplu red alan binlerce vatandaşa ikinci bir şans verilecek mi tüm soruların yanıtları aranıyor. Bankalar tarafından konu ile ilgili açıklama henüz yapılmazken bu süreçte vatandaşlar ne yapacak aradıkları soruların yanıtları Resmi bir açıkla geldiğinde devletdestekli.com üzerinden bilgi verilecektir.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olduğu için bankadan red cevabı alan vatandaşlar bu süreçte sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara başvuru yaparak bu  süreçte acil nakit ihtiyaçlarının karşılayabilirler.

 • Akbank, Direk kredi
 • Alternatif banka
 • TEB, Cetteteb
 • Aktifbank Nkolay
 • Kale bankası
 • Fibabanka
 • HSBC,
 • ICBC Türkiye
 • Denizbank
 • Odeabank
 • ENPARA QNB Finansbank gibi bu bankalara başvuru yaparak sicili bozuk olanlar bu süreçte acil giderlerini bu krediler ile karşılayabilirler.

Bu bankalar haricinde diğer bankalara başvuru yapmak isteyen vatandaşların kredi notlarını 900 üzerine çıkarmaları halinde bankalardan yüksek kredi notlarına karşılık istedikleri limitilerde kredi verilir.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuruları

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank korona virüs sürecinde dar gelirli ailelere destek paketini devreye soktu. Başvurular ise 1 Nisan’da başladı ve halen daha devam etmektedir. 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olarak kullandırılacak kredi desteği ile vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamaları için ilk 6 ay geri ödemesiz şekilde gerçekleşecektir. Başvurularda sosyal izolasyon gereğince fiziki müracaat yapılmamaktadır. Bankaların internet bankacılığından ya da SMS yoluyla başvurular kabul edilmektedir. Değerlendirme sonucu başvurusu onaylanan vatandaşların hesabına doğrudan kredi tutarı aktarılacaktır.

 • Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredi desteği başvurusu: internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır.
 • Halkbank Temel İhtiyaç Kredi desteği başvurusu: hem internet bankacılığı hemde SMS ile yapılmaktadır.
 • Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredi desteği başvurusu: hem SMS ile hemde internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır.

Temel İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

 • 10.000 TL’ye kadar kredi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vadeli 6 ay ödemesiz dönemli aylık 376 TL taksitli,
 • 7.500 TL’ye kadar kredi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vadeli 6 ay ödemesiz dönemli aylık 282 TL taksitli,
 • 5.000 TL’ye kadar kredi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vadeli 6 ay ödemesiz dönemli aylık 188 TL taksitli,
 • 3.000 TL’ye kadar kredi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vadeli 6 ay ödemesiz dönemli aylık 113 TL taksitli olarak ödemeler yapılacaktır.

Temel İhtiyaç Kredisi Sonucu Gelmiyor

Bankalara başvuru yapanlar 3 aylık dönemde başvuruların değerlendirilme aşamasında uzun süredir bekleyiş içinde. Bankaların sicili bozuk olanlar kredi veriyor olması ile büyük bir beklenti içine giren binlerce kişi başvuru sonucu ne zaman gelecek diye beklerken bankaların  toplu red cevapları ile karşı karşıya kaldı. Red cevabı alanlar için ikinci bir şans verilecek mi? Temel ihtiyaç kredisinin sonucu gelmeyen ya da olumsuz sonuçlananlar ne yapmalı? Bankalardan açıklama bekleniyor.

BDDK Takip Süresi Düzenlemesi

Korona virüs ile mücadele kapsamında kredi veya kredi kartı kullanan vatandaşlara yönelik açıklama Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan geldi. 90 gün olan kredi takip süresi 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olacak şekilde 90 gün ilave süre verildi. Böylelikle takip süresi 180 gün olarak güncellendi.

BDDK’nın yapmış olduğu açıklama ise şu şekildedir:

“Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkeye yayılan Kovid-19 salgını neticesinde ekonomik ve ticari faaliyetlerde oluşan aksaklıklar nedeniyle, Kredilerin Sınıflandırılması ve Bunlar İçin Ayrılacak Karşılıklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’üncü ve 5’inci maddeleri kapsamında kredilerin donuk alacak sınıflandırılması için öngörülen 90 gün gecikme süresinin, bu kurul kararı tarihi itibarıyla birinci ve ikinci grupta izlenen krediler için 31 Aralık 2020 tarihine kadar 180 gün olarak uygulanmasına karar verildi. 90 günlük gecikmeye rağmen ikinci grupta sınıflandırılmaya devam olunan krediler için ayrılacak karşılıkların, bankaların TFRS 9 kapsamında beklenen kredi zararının hesaplanmasında kullandıkları kendirisk modellerine göre ayırmalarına devam olunmasına, anılan yönetmeliğin 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin beşinci alt bendinin 31 Aralık 2020 tarihine kadar uygulanmamasına, bu kararın kuruluş birliklerine duyurulmasına ve kurum internet sitesinde yayımlanmasına karar verilmiştir.”

Kara Liste Nedir?

Sicili bozuk olanların başının dertte olduğu nedir bu kara liste? Kara liste olanların ne gibi dezavantajları vardır isterseniz bunlar hakkında kısa bir bilgi verelim. Kara liste sakıncalı görünen cezalandırılması düşünülen kimse olarak tanımlansa da aslında finans sektöründeki ismi ile yasal takip durumudur. Yasal takip ile eşleşen bu olayda kredi ürünlerinin belirli bir süre ödenmemesinden dolayı yasal yollar ile tahsil edilmeye gidilmesi olayıdır. Finansal ürünleri yasal takip devletdestekli.com işleminde olan veya daha önceden yasal takip geçirmesinden dolayı kredi notu düşük olar kişiler için halk arasında kara listeye girmek tabiri kullanılmaktadır. Bunu finansal ürünlerine geç ödeme yapanlar ile karıştırılmaması gerekmektedir. Kredi veren kurumlar açısından bir değerlendirme yapılırken kredisini geç ödeyenler ile ödemeyenler arasındaki değerlendirme birbirinden farklı olmaktadır.

Kara liste nedir?

Kara liste nedir?

Kara Listede Olanlara Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar

Kara listede bulunan bir işletmenin bu durmadan kurtulması için bütün borçlarından kurtulması gerekmektedir. Borçlarını kapatmadığı sürece kara listede kalmaya devam edeceğinden dolayı hiçbir finansal kurumdan kredi çekemeyecektir. Ayrıca önceki ödenmeyen borçlarından ötürü yasal takibe düşmüş ise bu bütün finansal firmaları tarafından bilindiği için tüm borçlarını kapatsa bile kara listede gözükmeye devam etmekte ve kredi çekmesine engel olmaktadır. Bu durumdan kurtulmak için düzenli ödeme yapabileceğini kanıtlamak için finansal girişimlerde bulunması gerekmektedir. Kara listeden çıkmak için uygulanması kurallardan bahsetmek gerekirse bunların başında bankalara otomatik ödeme talimatı vermektedir. Otomatik ödeme talimatı ile hesaplarınız aktif halde gözükmekte olduğundan işlem sayınızı arttırmakta ve kredi kartı almanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca bankalardan alacağınız düşük limitli kredi kartlarını kullanıp düzenli ödeme yapmanız kara listeden çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Kara Listede İken Kredi Çekme Yöntemleri

Kara listedeyken kredi çekmek oldukça zor. Fakat ipotekli kredi sayesinde kredi çekmek de mümkün olmaktadır. İpotek ettirecek bir taşınmazınız varsa sizde onu ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise kefil göstermektir. Kredi notu yüksek ve geliri iyi bir kefil göstererek kredi çekebilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankaları araştırarak bu bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kara listeden çıkmak için gerekli süre geçtikten sonra mevduat hesabınıza para yatırmalısınız. Düzenli hesap akışı banka tarafından fark edildiğinde bu durum sicilinize olumlu olarak yansıtılacaktır. Ancak en garanti yöntem ipotekli krediler olarak görülmektedir. Çünkü sahip olduğunuz konut, araç ya da arsaya satılamaz şerhi konularak banka kendini güvence altına almaktadır.

Bu anlamda kredi notunuzu yükseltmeniz de yararınıza olacaktır. Düşük kredi notuna sahip kişiler ödemelerini düzenli yapmadıklarından dolayı kara listeye alınırlar. Birden fazla bankaya borcunuz varsa bu anlamda yapmanız gereken şey bu borçları tek bir çatı altında toplamanızdır. Bu işleme borç yapılandırması diyoruz. Borç yapılandırması yapılırken dikkat edilecek olan husus bankaların faiz oranlarıdır.

En düşük faiz oranı olan bankada tüm borçlarını yapılandırabilir ve düzenli ödemeler ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. (Tıkla, ücretsiz kredi notunu öğren. E-devletten yeni hizmet!) Borcunuzun tamamını ödeseniz dahi kredi notunuzun yükselmesi, sicilinizin temizlenmesi ve kara listeden çıkabilmeniz için 5 yıl geçmesi gerekmektedir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır

Ayrıca bir vadeli hesap açarak bu hesaba düzenli olarak para yatırmanız durumunda, bir kredi kartı alarak yine bu karta ait borçları düzenli ödemeniz durumunda da kredi notunuz yükselecektir. Kredi notunuz yükseldiğinde sicili bozuk olanlara kredi çıkartılacaktır. Ticaret odasına kayıtlı diğer esnaflardan, memur yakınlarınızdan kefil olmaları talebinde bulunarak da kredi çekmeniz mümkündür. Şayet bankalar yapılandırma işlemi için müsaade etmiyor ise yazacağınız bir dilekçe ile talebinizi dile getirebilirsiniz.

Eğer kredi çekebileceğiniz tüm kurumlardan red cevabı almış iseniz, hemen para bulabileceğiniz birkaç yöntem aşağıda yer almaktadır. Bu sayede 1 saat içinde nakit para imkanı sağlayabilirsiniz.

 1. Kredi sicilinizi bozan kredinizi borç para bularak kapatma
 2. Düşük limitli kredi kartı veren bankalardan kart talebinde bulunarak kart limitlerini kullanma,
 3. Taksitle bozdurma cep telefonu veya mobil cihazlar satın alıp bozdurarak nakit imkanı sağlama,
 4. Bozuk sicile kredi veren bankalara başvuru yaparak ipotek tesisi ile kredi çekme,
 5. Senetle para veren yerlerden imza karşılığında borç para alma,

Tefecilerden ve yasal yollar dışında para vadeden kişilerden uzak durmanızı öneririz. Bankaların vermiş oldukları finansman imkanları kredi teamülleri kapsamında verilmektedir. Bu kapsamda red cevabı alıp almamanız bankanın inisiyatifindedir. 1 Saat içinde sicili bozuk olanlara koronavirüs kredisi için tüm bilgileri sizler için belirttik. Dilerseniz 15 Yıl Vadeli 0,64 Faizli Konut Kredisi koronavirüs destekleri hakkında ki yazımızı inceleyerek konut kredilerine başvurabilirsiniz. 

] }Yorumlar
 1. blank Baki dedi ki:

  Baki bana da bi kredilazım ama bir türlü olmuyor

 2. blank buse demir dedi ki:

  Herkese Merhaba o kadar çok ihtiyacım vardı ki krediye bir site buldum telefonuma uygulamasını yükleyip anında paramı çektim şuan hayatım düzene girdi.Sizede öneririm.

 3. blank irfan dedi ki:

  ben asgari hücret çalışıyorum nafaka ödüyurum haciz var maaşımda her ay 500tl kesiliyor 17 aydır ziraat bankası maaşım yatırılıyor çlaştığım şirkette ziraat bankası 5000tl başvordum 3 ay beklettiler sonra ret geldi şikayet ettiğim yer kalmadı ama olumlu bir cavab gelmedi lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 4. blank okyay dedi ki:

  mrb benimde sicilim bozuktu kamu denetcilik kuruluna sikayet ettim onay geldi ziraat bankasina gitiim ve kamu denetciligi bj ise karisamaz bankanin insafiyetine kalmis dedi oyusden verilmedi oyusden bu isler devletin oyumlari

 5. blank Erol dedi ki:

  Ne kredisi. Büyük çoğunluğu işi düzgün zenginlere verilen gerçekten zor durumdaki ihtiyaç sahiplerinin aylardır bekletildiği dalga geçme kredisini. Allah belanızı versin

 6. blank halil dedi ki:

  biraz sabırlı olmamız gerek,unutmayalım her şerde bir hayır mutlaka vardır bunu zaman gösterir illaki. şu anki sistem ve düşük krediler bizler için değil sadece ve sadece bazı sektörler için uygulandı. emekliyim ev almayı düşledim almayı düşündüğüm ev son destek paketinden önce 230.000tl. idi paketin açıklandığı hemen ertesi günü 295.000tl. ye çıktı.ben yine ev alamayacağım tabii.devletimizin bu sistemi denetlemesi bu kadarmı zor?

 7. blank Saycan dedi ki:

  Ben ijraligim evet kabul ediyom ama nedenin size soyliyim tasoren sirketleri yuzunde yetmi besgunde bi askari ucret yatarsa ne olur saniyorlar hadi gel porcunu ode goreyim devlet bunun la ilgilense hickimse bukadar borcun altina girmez evet bankalar bunu dusunerek hareket ediyor odesiler borcumuzu kapatsinlar besyere verecegimize biryere veririz devlet buyuklerimiz bizimde halimizi gorsunler

 8. blank Abdulkerimbozkurt dedi ki:

  Merhabalar 1 ay önce destek kredisine basvuru yaptim askerden yeni geldim 1 ay çalıştım ve virüs cıkınca beni işten çıkardılar ve ihtiyacim var ve kredim onaylanmadı kredim onaylansa duzenli sekilde öder aksatmadan öderim saygılar

 9. blank Vedat Öztürk dedi ki:

  Kredi çıkmayacak ise başvuru sahiplerine bir an önce dönüş yapılması gerekir. Vatandaş beklemiş olmaz, hem de her gün küfür edeceğine sadece bir kez eder.

 10. blank Fahri bulut dedi ki:

  Selam ben devlet destekli ihtiyaç kredisi başvuru yaptım 1 ayı geçti degerlendirme asamasında diyor 14ayın 26 yaptım halende cıkmadı

 11. blank haluk dedi ki:

  sicili bozuk, geliri az olana vermiyorlar kimse boşa heveslenmesin. Devlet burada iyi niyetli ama bankalar için aynı fikirde değilim. 10 bin alan bir kaç kişi gördüm. maaşı işi düzgün kişiler hep. ne yazık ki ülkemizde bankalar ayrı devlet gibi keyfi çalışıyor. devletin ihtiyacı olana ver dediği krediyi vermiyor. tek üzüldüğüm şey binlerce ihtiyaç sahibi insana bu bankaların umut verip kredi vermemesi. yazık

 12. blank Cumali bakirhan dedi ki:

  Su an is yerimiz kapandi su anda calismiyorum cok ihtiyacim var ..

 13. blank Emine şen dedi ki:

  Denlet destekli 10.000 kredi istiyorum

 14. blank Ferdi dedi ki:

  ben ferdi kacar hıc bir bankaya borcum yoktur gecte olsa kapattım odedım ama kredı cekemıyorum bakanım

  1. blank Koyucu dedi ki:

   Bakanıyın

 15. blank Cennet dedi ki:

  Bende 3cocuk annesiyim bende başvuru yaptım hiç dönüşüm olmadı sicilim de bozuk işsizim de banada yardımcı olursunux insallah

 16. blank Ferdi dedi ki:

  Bankalara borcum yok kapattım kredı basvurdum cvp yok magdurum

 17. blank Ferdi dedi ki:

  Hic bir bankaya borcum yok kredı İcin bas vurdum cvp yok gecte olsa bankalara borcumu kapattım 0544 telim ferdi kacar ilgilenirseniz cok sevinirim cok magdurum

 18. blank Alaettin dedi ki:

  Sayın bakanıma sesleniyorum ben de bankaların hepsine başvurdum benimde sicilim bozuk gerçekten ihtiyacımız olmasa neden baş vuralım bu bizim için de bir fırsat bunu verseler düzenli öder sicilimizide düzeltiriz inanın

 19. blank Yakup dedi ki:

  Merhabalar bende destek kredıne basbvurdum benimde sıcılim buzk ama haylan dönüş yapacaklar bu hastalık bittince donerler 2 ÇOCUK babasıyım ihtiyaç olmasa zaten basvurmayız evde kalda ne yecegiz ne icrcegiz bunada bir çözüm bulun evde kal demesi kolay zaten calıstıgım yer 2 ay ara verdi

 20. blank Hakim ikizek dedi ki:

  10.000. İhtiyac kredisini istiyorum

 21. blank İbrahim akbaba dedi ki:

  Bende bas vurdum 20 gun oldu bi ses seda yok sicili bozuk olana vermiyorlar ne yaparsak bilmiyorum devletimizin bu duruma acilen el atmasi lazim .EVDE HAYAT VAR DIYORLAR, BENCE EWDE ÖL

 22. blank MUZAFFER dedi ki:

  bende 1 ay oldu başvurdum ama kimse dönüş yapmadı bana sicilim bozuk….2 tane çocuğum var biz ne yapalım….sayin…bakanımızdan berat albayraktan….yardımcı oluyor biliyoruz ama bankalar çok uzatıyor lütfen sayin bakanimizdan bize yardımcı olsa vatandaş olarak çok mutlu oluruz…..

 23. blank Omerr dedi ki:

  Ömer devletimiz herkeze gerekirse bu süreç geçene kadar herkese kredi vermesi gerekir her evden bir kişiye özel bankalar dail olmak üzere herkez bu durumun farkında yapsasi gerekir üç kuruşla olmaz bu heryer kapalı daha doğrusu kapatıldı ama bununda bir çaresini devllet düşünmesi vermesi gerekir bu aile ne yer ne içer 2.3 ay içinde ben .insanı yasatki devlet yasasin

 24. blank Efraim şaşmaz dedi ki:

  Katılıyorum ihtiyacı olan değerlendirsin

 25. blank Levent dedi ki:

  Vallla bende borcumu kapatali 1yil oldu sicilim hala temizlenmedi bu devlet vatandasin yanida degil hep zrnginin yaninda fakirin yaninda kimse yok olmiyacakta

 26. blank Abdulhadi dedi ki:

  Merhaba bende bir aydır müracaat etim destek kredisine ama hep değerlendiriliyor kredi kartım takibe girdi taksit yaptım düzenlide ödüyorum bu vesileyle gene destek kredi vermiyor ziraat bankası artı emekliyim ziraat bankasında maaşta alıyorum bu nasıl bir destek bizim gibilere vermiyorlarsa zaten durumu iyi olan ve sivili temiz olan herkes aldı olumsuz deseler umudu keseceğiz ama hep değerlendiriyor deniliyor sayın hazine bakanımız beraat Albayrak sesimizi duy el at bu durumumuza

 27. blank Ahmet dedi ki:

  Doğru söylüyor herkes bende başvurdum on günü geçti üçündende cevap yok

 28. blank Muzaffer dedi ki:

  Arkadaslar ben niye alamadim başvurdum defalarca dönüş saglanmadi

 29. blank ferdican dedi ki:

  34 gündür bekliyorum benimde sicilim bozuk üstelik borcumu peşin verip kapattım yani 4 oldu borcumu vereli devlet sözde kefilim diyor ama alakası yok sicili düzgün olan bütün arkdaşlarım aldı maalesef bize yine birşey yok gün gelir devran döner imf ile çalışırım ama kamu bankalarla asla