Çiftçilere 2024 Ödemeli 10 Yıl Vadeli 500 Bin TL Hayvancılık Kredisi 2022

Çiftçilere 2024 Ödemeli 10 Yıl Vadeli 500 Bin TL Hayvancılık Kredisi 2022

Ziraat Bankasının 2022 yılında verdiği hayvancılık kredisi ile küçükbaş, büyükbaş veya kümes hayvanı satın alınabilir. Bankanın talep ettiği şartları taşımanız halinde anapara ödemesi 2 yıl sonunda 2024 yılında başlamaktadır. Hayvancılık kredisi aşağıda yer alan alanları kapsamaktadır.

 • Büyükbaş hayvancılık
 • Küçükbaş hayvancılık
 • Besi ve süt hayvancılığı
 • Damızlık hayvancılık
 • Kanatlı yetiştiriciliği
 • Ekipman ve diğer alımlar

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi İçin Gerekli Belgeler Listesi

 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Tarımsal Kredi eğitimi almış olmak (2022 şartı)

Ziraat Bankası 2022 Yılı Kasım Ayı Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları

2022 yılı için Ziraat Bankası hayvancılık kredisi yıllık oranı %14’tür. Aylık Faiz oranı ise 14/12 %1,16 civarındadır. Bankanın yaptığı sigorta, dosya masrafı ve diğer kesintiler faiz oranından hariçtir. Ziraat Bankası hayvan kredisi hesaplama işlemi için bankanın Tarım bankacılığı bölümüne başvuru yapmak gerekir.

Banka kredi kullanım alanlarını şöyle açıklamaktadır.

Büyükbaş / küçükbaş hayvancılık (besi, süt hayvancılığı; damızlık hayvancılık vb.), kanatlı hayvancılık (tavuk, hindi, bıldırcın, kaz, ördek, devekuşu vb. ile yumurta, et, damızlık hayvancılık vb.), arıcılık vb. konularda yapılan yatırım ve üretim faaliyetlerinin finansmanına yönelik olarak kredi kullanılabilmektedir. Ziraat Bankası

Ziraat Bankasından 0 Faizli Hayvan Kredisi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Resmi Gazete’de yayınlanan mevzuat hükümlerine göre Ziraat Bankasından sıfır faizli hayvan kredisi almak mümkündür. Ancak bu krediyi alabilmek için gerekli şartları taşımak gerekir. Faizsiz hayvan kredisi isimli haberimizde bu durumu madde madde anlattık. Okumanızı tavsiye ederiz.

Hayvancılık Sektörüne 2022 Yılı Devlet Destekleri

Türkiye’ de hayvancılık sektörünün bağlı bulunduğu kurum Tarım ve Orman Bakanlığı’dır. Bu bakanlık çiftçiyi ve üreticiyi ayakta tutabilmek için çeşitli tedbirler alır ve bu tedbirler dahilinde, banka kredileri ve Devlet desteklemeleri ile hayvan yetiştirenlere çeşitli olanaklar sağlar.

Tüm illerimizde kurulmuş İl ve İlçe Müdüriyeti ile de, çiftçiliğin ve hayvancılığın geliştirilmesi ile üreticilere destek olunması amacıyla üzerine düşen görevi yerine getirir.

Devlet üreticilere bu bakanlık ve kurumlar aracılığı ile geri ödemesiz veya faizsiz destekleme kredisi vermektedir.

Son 10 yıl içerisinde hayvan yetiştiren çiftçilere hayvan başına destekleme parası yatırılmış, belirli programlar dahilinde hibe kredi veya hayvan verilmiş, banka kredilerinin faizleri düşürülerek anlaşma koşullarına göre, düşük faizli kredi desteği sağlanmıştır.

Ziraat Bankası Tarımsal Kredi Eğitimleri 2022

Ziraat Bankası tarafından 2 yıl anapara ödemesiz ve 10 yıl vadeli bu kredi seçeneği 500.000 TL’ye kadar finansman desteğinden yararlanabilmek için gerekli şartların içerisinde “faaliyet konusu alanda eğitim sertifikası sahip olma” şartı da yer almaktadır.

Tarım il ilçe müdürlükleri tarafından 500.000 TL kredinin alınmasına yönelik olarak katılım belgesi düzenlenen eğitimler verilmektedir. Ziraat bankasından tarımsal kredi çekmek için zorunlu tutulan eğitimlere Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvuru yaparak katılım sağlayabilir belge alabilirsiniz.

Tire tarım ve orman müdürlüğünce verilen eğitime ilişkin bahse konu videoyu bu sayfadan izleyebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Muhammad. Annour Muhammad. Annour dedi ki:

  Selemun alaykoum efendim 🌹 keçi 🐐 35 dolar

 2. Avatar of celil yoro celil yoro dedi ki:

  ben 12 yildir mersinde yaşiyorum ben koyume donmek istiyorum

 3. Avatar of Yusuf koyuncu Yusuf koyuncu dedi ki:

  ben daha önce hayvancılık yaptım ama bazı nedenlerden dolayı sattım şimdi geribaslamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 4. Avatar of cetin tekin cetin tekin dedi ki:

  devletin vatandaşı hayvancılıga üreticilige teşvigini çok samimi bulmuyorum büyük projelere bakıyorsun koca şehirlerde 3-5 kişi bireysel krediye gidiyorsun kurumların insifiyatıne farklı yollar var ahiret var akp dede degişen bir şey yok aynı terhane.

 5. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Çok haklısın. Hayvancılık yapmak isteyenleri de benden başkası bu işi yapmasın diye korkutmak istemiş sanırım.
  İnadına bankadan kredi çekip bu işi yapacağım 🙂

 6. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  selamunaleyküm arkadaşlar ben küçük baş hayvancılık yapmak istiyorum ama çekiniyorum devlet destekli olursa yapabilirim birikimim,sermayem yok çalışma konusunda ve hayvana bakma konusunda bir tereddütüm yok ben Düzceliyim bu konuda tecrübesi olan arkadaş ve büyüklerimden yardım,görüşlerini bekliyorum

 7. Avatar of Emrah Emrah dedi ki:

  Öncelikle sayfa linkini hayvancılık yapmayın diye değiştirin bence. Her işin olumsuz yönü kadar olumlu yönleri de vardır. Ama siz hiç olumlu konuşmamışsınız. Yani bu konulara hiç hakim olmayıp yazınızı okuyan kim yapıyor o zaman bu hayvancılığı diye düşünür. Mera ya yakın yerde, doğru sürü yönetimi, doğru ahır yapımı, doğumları kontrol altında tuttuğunuz sürece zarar edecek bir iş değildir.