Devlet Destekli

2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi Hesaplama (Tarım ve Hayvancılık)

2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi Hesaplama (Tarım ve Hayvancılık)

Bireysel, konut ve araç kredilerinde 2 yıl ödemesiz dönem veya 7 yıl vade olmasa da, esnaflarımıza ve çiftçilere verilen krediler hazine desteği ile verildiğinden bu şekilde ertelemeler yapılabilmektedir. Normal şartlarda bir esnaf veya çiftçi özel bankalara gittiğinde proje haricinde en düşük %1 aylık, %12 yıllık faiz oranı ile kredi çekebilir. Ancak Devletin desteği söz konusu olduğunda ve faiz kısmı hazineden karşılandığında 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi Hesaplama mümkün olabilmektedir.

Esnafa 1 Yıl Geri Ödemesiz 3 Yıl Vadeli Faizsiz Kredi

Esnaflarımıza kefalet kooperatifi adı verilen kuruluş ve Halk Bankası tarafından kredi desteği sağlanır. Ayrı bir kurum olarak ta KOSGEB tarafından paket programlar halinde hem sıfır faizli hemde 2 yıl geri ödemesiz dönemli destekler verilmektedir. Örneğin 400 binden fazla esnaf arkadaş, 50’şer bin lira sıfır faizli kredi alma hakkı kazanmıştır. 50 bin liralık ilk 12 ayı geri ödemesiz İken geriye kalan tutar 3 yıl içerisinde ödenecektir.

blank

Esnaf Kefalet ve Halkbank Esnafın Yanında!

Ekstra bir özelliği ise bankaların finansman imkanları her ay ödemeli iken, esnaf bu desteği 3 ayda bir ödemektedir. 2 yıl geri ödemesiz dönem ve 7 yıl vade olmasa da, 12 ay geri ödeme yapmamak ve 50 bin lirayı 36 eşit taksite bölüp hiç faiz ödemeden geri ödemek Devletin sunduğu en güzel imkanlardan biridir, görebilene 😉

Eğer esnaf, Halkbankasının KOBİ finansmanında sanatkara hiç destek vermediğini öne sürüyor ise Halk Bankasının memura, işçiye ve sıradan vatandaşa verdiği kredi hesaplama sayfasını bir ziyaret edin. Faiz oranlarını görün. Bakalım hesabınıza yatacak mı?

Hayvancılığa 2 Yıl Geri Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi

Tarım Kredi Kooperatifleri, Ziraat Bankası, Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliği ile geçtiğimiz dönemlerde 5 yıl geri ödemesiz, sıfır faizli, belirli bir kısmı hibe olan bir çok teşvik çiftçilerimize verilmiştir. Bu teşvikler verilirken, bazen yaşanan denetim eksiklikleri nedeniyle hayvancılık yapacağını söyleyen ve hazineden desteklenen birçok sahtekar vatandaşın olduğu da söylenmektedir. Sosyal Devlet tarım ve hayvancılığı büyüteceğim derken 2 yıl geri ödemesiz 7 yıl vadeli kredisi gözünü para bürüyen birçok sahtekarın ilgisini çekmektedir. Ancak önemli olan bu desteği süt ve et üreten, yurdun dışa bağımlı olmasını engelleyen çiftçilerimiz alması gerekir.

Köylü, üreten, çalışan, birinci elden emek veren köylümüz çiftçimiz varken, devletin kime hangi krediyi vereceğini iyi seçmesi gerekir.

2 yıl geri ödemesiz 7 yıl vadeli kredi hesaplama işleminde toplam vade 7 yıl 84 aydır. Eğer kredi faizsiz olarak ve 2 yılı geri ödemesiz verilirse, vade 84 ay yerine 5 yıl olarak hesaplanır. Bu kapsamda 5 yıl üzerinden 60 ay hesaplama yapılır.

kredi

Hayvancılık konusunda 7 yıl vadeli kredi verilecek.

50 Bin TL. faizsiz kredi hesaplamasına göre aylık ödeme miktarı: 833 TL.’dir.

 • Kredi Tutarı: 50.000,00 TL
 • Faiz Oranı: %0,41
 • Vade: 60 ay + 2 yıl geri ödemesiz
 • Aylık Taksit Tutarı: 964,41 TL
 • Geri Ödeme: 57.864,59 TL

Geri ödemesiz olan dönem hesaplamaya ilave edilmese idi, 84 ay üzerinden geri ödenecek tutar artış gösterecektir. Şimdi de bu hesaplamaya bir bakalım.

 • Miktar: 50.000,00 TL
 • Aylık Faiz: %0,41
 • Taksit Sayısı: 84 ay (7 yıl)
 • Aylık Ödeme: 728,13 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 61.162,87 TL

Her iki hesaplama arasında 3.298,28 TL. toplam geri ödeme farkı bulunmaktadır. Aylık taksitlerde ise 964 – 728 = 236 TL. fark bulunmaktadır. Hesap ortada  💡

Bankalar tarafından sunulan finansmanların en uzun erteleme süreleri, 2020 ödemeli, 3 ay ertelemeli veya harman veresiye şeklindedir. Hiçbir banka 2 yıl ertelemeli 7 yıl uzun vade imkanı sağlamaz. Bu krediler sadece kamunun desteği ile alınabilir.

Eğer hesaplamayı Ziraat Bankası hesaplama sayfasından yaparsanız, tüketicilere verilen %1 oranından daha yüksek faiz oranı ile karşılaşırsınız. Tarımsal finansmanlar da için şahsen başvuru şarttır.

Hayvan Satın Alacak Olanlara Tavsiyeler;

Eğer cebinizde hiç sermayeniz yok ise girmenizi tavsiye edebileceğim sektör küçükbaş hayvancılıktır. Çünkü hayvan fiyatlarının daha düşük olması ve hayvan ölümlerinde daha az zarara uğramanız nedeniyle başlangıç için koyun yetiştiriciliği idealdir. Bankalarda bu alanda düşük faizli hayvan kredisi vermektedirler.

30 bin lira geri ödemesiz kredi;

GTHB tarafından her yıl hazırlanan matbu projeler karşılığında 30 bin lira tutarında hayvan alımına geri ödemesiz kredi verilmektedir. Üstelik bakanlık çiftimiz kağıtla kürekle uğraşmasın diye proje hazırlama derdini de ortadan kaldırılmıştır. Eğer böyle olmasaydı, elinde sermayesi olmayan çiftçilerimiz en az 1.000 – 2.000 TL. civarında proje yazdırma parası ödemek zorunda kalacaklardı. Firmaların kesin onaylanan genç çiftçi hibe projesi reklamlarını her yerde görecektik. Ancak mevzu çiftçiyi ve tarımı korumaksa, Devlet en güzelini yapmaya devam edecektir.

30 bin TL kredi

30 bin TL kredi

Genç çiftçi projesine  başvuran çiftçilerin birçoğu hayvanlarını teslim aldı. Devlet Destekleri facebook sayfamızdan bu konuda ki gelişmeleri de takip edebilirsiniz.

Bazı çiftçilerimiz devletin vereceği 30 bin lira ile iş kurulamayacağını, az para olduğunu ve hayvancılık için yeterli olmadığını öne sürerek başvuru yapmıyorlar. Bazı çiftçiler de yüzlerce dönüm araziye, onlarca büyükbaş ve yüzlerce küçükbaş hayvana sahip oldukları halde, Devletin gerçek üreticiye hayvan desteği vermediğini söylüyorlar. Oysa ki  devlet hem tarla başına, hem mazot ve gübre desteği, hem ekilen ürün için, nadasa bırakılan tarla için bile çiftçiye destekleme ödemesi yapıyor. Devlet hibeyi olmayana vermeli ki, yeni başlayanlara ekmek kapısı olsun.

Evet.. 30 bin lira ile ekmek teknesi dönmez ancak, işe o açıdan bakarsak 100 bin lira dahi yetmez. Bütçe olanakları belirli, 30 bin tl geri ödemesiz olarak veriliyor. Devlet çiftçiye sen hayvan al işe başla 30 bin lira benden diyor. Size hayvan satın alıp iş kurun diye 30 bin tl. hibe verecek bir tanıdığınız var mı? Bu yüzden başvuru esnasında talep edilen evrakları, belgeleri titizlikle hazırlayalım. Sitemizi takipte kalın ve başvuru tarihlerini kaçırmayın.

Neresi Yanlış? Eleştirilmesi gereken tek husus, başvuru sahibinin ve eşinin sigortalı olarak bir işte çalışmıyor olması hususudur. Çünkü hiç sermayesi olmayan vatandaş, işi olmazsa ayakta duramaz. Bizde bu şart ortadan kaldırılmalıdır.

] }Yorumlar
 1. blank Yüksel dedi ki:

  Çiftlik açmayı düşünüyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

 2. blank Muhittin İnci dedi ki:

  Kardeşim desteklemelerde kayırma olsun veya olmasın; köye dönüş projesi bir tür hayal ürünüdür. Dönen çiftçi ev yapacak belediye izin vermeyecektir. Tarlasında barınma yeri yapacak elektrik, su alamayacaktır. Elde, avuçta, cepte para yok! Borç alacağı paraları ancak projeyi onaylatabilmek için bürokrasiye, telefona,internete,iletişim ve ulaşım araçlarına yada benzin ve mazota harcayarak bitirecektir. Sonu böyle bir yokluklar zinciri olan iş için borca girilebilinir mi? Hibe ve desteği ancak büyük sermaye sahibi yatırımcılar yararlanabilir. Vesselam…

 3. blank ahmet taştan dedi ki:

  kastamonuda genç çiftçi hibelerinde kayırma oluyor . 2017 yılında bir aileden 2 destek alan tanıdıklarım oldu ayrıca gene en zengin olanladan biri yararlandı. hibeden yararlanması gerekenler değil , hile yapanlar yararlanıyor.