Devlet Destekli

20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2020

20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2020

Artık ev almak isteyenler 20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar sayesinde kira öder gibi ev sahibi olacaklar. Binlerce kişinin 20 yıl 240 vadeli kredi verecek olan bankalara başvuru yapması beklenirken, 10 yıl vadeli kredilerde ise vadenin %0,40 ile %0,50 arasında olacağı söyleniyor.

konut-kredisi

Kira öder gibi ev sahibi olmak artık çok kolay..

Konut Kredisinde Vadeler 20 Yıl Oluyor

Konut sektörünün öncü firmalarından konutta 240 ay vadeli konut satışları yapılacak. 20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi alarak ev sahibi olmak isteyenler detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Konut sektöründe  kredi vadelerinin 20 yıla uzatılması yine gündeme geldi. Konu ile ilgili olarak kredi ile ev sahibi olmak isteyenlere bir müjdeli haber Emlak Konut GYO dan geldi. Hemen hayata geçmesi için çalışmalar yapılıyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin hayali olan uzun vadeli düşük faizli konut kredisi verilmesi planlanıyor.

Konut Firmaları Düşük Faizli 20 Yıl Vadeli Kampanya Düzenliyor

Emlak Konut GYO ile müteahhitler arasında yapılan toplantıdan 240 ay vadeli yani 20 yıl vadeli olarak konut kredisi verilmesi planlanıyor. Emlak konut öncülüğünde biraraya gelen müteahhitler uzun vadeli düşük faizli konut kredisi verilmesi ile ilgili olarak görüş birliğine vardılar.  240 ay vadeli olarak verilecek olan konut kredileri ile taksitler düşürülürken ev sahibi olmak isteyenlerin daha fazla ev alımı yapacakları umut ediliyor. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum da kampanya da kredi faizlerinin % 0,70 faiz oranını aşmayacağını söyledi.

20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Konu ile ilgili olarak kampanyalı kredilerde konut faizlerinin de düşürülmesi için bankalar ile görüşme yapılacak ve uzun vadeli konut kredilerinin faizlerini de % 0,70 ve daha aşağıya çekilmesi için görüşmeler yapılacak. Bankalar mortgage kredilerini % 0,90 faiz oranları ile en fazla 120 ay vadeli olarak veriyor. Bankalar ile uzlaşma sağlanırsa konutta krediler 240 ay yani 20 yıla çıkacak ve faizler de % 0,70′ in altında verilecek.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvuruları Ne Zaman?

Yeni yılda konut sektöründek piyasayı canlandırma için Emlak Konut GYO öncülüğünde konut firmalarının kampanyalı olarak 20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi sektörde ilk defa denenecek.

56 bin  konut için % 0,70 faiz oranları ile 20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar ile görüşmeler başlayacak.

Kampanyanın detaylarının bankalar ile de görüşülmesinin ardından Kampanyanın önümüzdeki ay Şubat ayının ilk haftası başlaması ve mart sonuna kadar devam etmesi planlanıyor. Açıklama yapılır yapılmaz faizlerin aşağıya çekilmesi ile birlikte konut kredileri 20 yıl vadeli olarak % 0,70 faiz oranları ile verilmeye başlanacak.

Markalı konut projelerinin 20 yıl vadeli olarak satışa sunulması ile konut sektöründe büyük bir hareketlilik bekleniyor. Emlak konuttan ikinci konut seferberliği kapsamında bankalar ile yapılacak faiz indirimi görüşmelerinin ardından ayrıntılar netleşecek.

KONUT KREDİSİ VADELERİ 20 SENEYE UZATILACAK

Emlak konutun başı çekeceği kampanyadan ev alanların ödeyecekleri taksit miktarlar 20 yıl vadeli olarak verilen konut kredilerinde epey düşecek. Bunun anlamı şu; bugün bankalara giden ve 100 bin lira limitinde % 0,90 faiz oranları ile 120 ay vadeli olarak konut kredisi alan vatandaş 1470 lira faiz ödemesi yapıyor. 120 ay vadede 100 bin lira konut kredisinde ödenen faiz oranı ayda aşağı yukarı 1470 lira ya denk geliyor. Şu anda eğer 0,5 faiz olursa bu aylık faiz ödemesi 950 liraya düşecek. 10 yıl için 0,5 faiz oranları ile verilecek olan 20 yıl da % 0,70 faiz oranları ile verilecek olan bu kredide tüketiciler 10 yılda 120 ay için 950 lira faiz ödemesi yapacak. Yaklaşık olarak 450 ila 500 lira arasında para tüketicinin cebinde kalacak.

konut kredisi

Konut kredisi vadeleri 20 yıl olacak

Eğer % 0,70 faiz oranları ile 240 ay vadeli olarak 250 bin lira konut kredisi çekerseniz de aylık olarak ödeyeceğiniz bu rakam  3650 liradan 2400 TL’ ye düşüyor. Yani 250 bin liraya ev alacak olanlar 20 yıla 2400 lira ödeme yaparak ev sahibi olabilecekler.

Bu kampanyadan yararlanmak isteyenler Emlak Konut GYO projelerinden ve diğer tanınmış ve marka konut firmalarının projelerinde bir ev almaları gerekiyor. Piyasa fiyatının altındaki faiz oranları ile düşürülecek olan faizlerin aradaki marjı kim finanse edecek diye soruyorsanız müteahhit firmalar ve Emlak GYO aradaki marjı finanse edebilecek. Merkez bankası faiz artırsa bile 10 yıl için % 0,5 faiz oranları ile verilecek bu projeden dönüş olamayacak ve bankalar ile yapılacak görüşmelerden sonra Emlak GYO projesinin detayları netleşecek.

20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar vardır. Ancak borçlarınızı erken kapatmanız her zaman yararınıza olacaktır ve faiz yükünden kurtulmuş olacaksınız.

Aşağıda ki görselde Garanti Bankasının vermekte olduğu “Kiracıya Mortgage” kampanyasına ait hesaplama görülmektedir.

Garanti 240 ay vadeli konut kredisi

Garanti 240 ay vadeli konut kredisi

Emlak GYO ve konut kredisi veren bankalar arasında yapılacak anlaşma neticesinde 20 yıl vadeli konut kredisi çekilebileceği söylenmektedir. Bu kapsamda uzun vadede ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın gelir belgesi, kimlik fotokopileri vb. evraklarını hazırlamaları, almak istedikleri konutlar hakkında araştırma yapmalarının fayda sağlayacağı değerlendirilmektedir.

Bazı uzmanlar tarafından ise konut kredisi vadelerinin 20 yıla çıkarılmasının ev fiyatlarını yükselteceği de söylenmektedir. Bu durumda, ev satın almak isteyen müşterilerin çoğalması ile arz talep ilişkisinden doğan bir fiyat yükselişinin ortaya çıkabileceği değerlendiriliyor.

Ayrıca Türkiye’ de bir ilk olarak Şekerbank mortgage kredilerinde 30 yıl vade imkanı sunuyor. 30 yıl vade ile kredi çektiğinizde faiz oranı % 1,70, 20 yıla kadar ise %1,60 faiz oranı mevcuttur. Detaylı bilgi almak için tıklayınız. Kredi başvurusunda bulunmak için T.C. kimlik belgeniz, gelir ve ikametgah belgeleriniz ile size en yakın Şekerbank şubelerini ziyaret ediniz.

Ayrıca Şekerbank tarafından konut kredisi kullanmak isteyen müşterileri için belirlenecek vade 30 yıldır. Kredi talebi ile Şekerbank‘ a da başvurabilirsiniz. Cümlelerimizi tamamlarken siz değerli okurlarımıza bir müjde vermek istiyoruz. 2020 yılında Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından (henüz diğer bankalar resmi açıklamalarını yapmadılar.) anlaşmalı olunan inşaat firmalarından yapılacak olan konut alımlarında faiz oranları yüzde 0,98’ e indirdiğini duyurdu. Banka şubelerine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yapılan son açıklamaya göre Türkiye İş Bankası da kampanya dahilinde olarak anlaşmalı inşaat şirketlerinden yapılacak olan konut alımlarında faizleri %0,98 seviyelerine çekmiştir.

] }Yorumlar
  1. blank Konut kredisi dedi ki:

    Geri ödeme fiyatı ile bir ev daha alınır.resmen soygun…

  2. blank konut kredisi dedi ki:

    konut kredisi hangi bankadan uygun