Devlet Destekli

Dershane Fiyatları 2020 Dönemi (ÖZEL OKULLAR)

Dershane Fiyatları 2020 Dönemi (ÖZEL OKULLAR)

Yeni Öğretim Yılında Dershane Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Final, Uğur, Kültür Sakarya, Fatih dershanelerini fiyatlarını mı araştırıyorsunuz? Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise kurs ve etüt fiyatlarını sizler için tüm dershane kurumları ile bizzat iletişime geçerek dershanelerin yıllık olarak belirlediği fiyatlarını aldık ve sizin için en uygun fiyatlı dershaneleri araştırdık.

Üniversiteleri kazanmanın neredeyse anahtarını veren dershanelere her genç mutlaka bir kez olsun gitmiştir. Sürekli olarak gelişen ve değişen eğitim sistemine ayak uydurmak isteyen öğrenciler püf noktaları öğrenmek ve geçiş sınavlarından başarılı olmak istemekte ve dershanelerin yolunu tutmaktadır. Ailelerde çocuklarının başarılı olması için elinden gelen yapmakta olduğundan çocuklarının okulda öğrendikleri bilgilerin tekrarını yaparak gün içinde öğrendikleri bilgileri pekiştirerek geçiş sınavları öncesinde çocuklarının sürekli çalışma halinde olmalarını istediğinden dershanelerin fiyatlarına bakmadan çocuklarını daha iyi bir eğitim için ek ders veren etüt merkezlerine ve dershanelere göndermektedir.

dershane

Dershane fiyatları 2020

Her öğrencinin geçiş sınavlarından geçebilmek için ek ders aldığı dershanelerin fiyatları eğitim veren kurumun bünyesinde çalışan öğretmen ve personele göre farklılık gösteriyor. En çok tercih edilen final, sınav dershanelerinin yanında her ilde mevcut farklı isimlerdeki meşhur dershanelerin fiyatları da yeni yılla birlikte artış gösteriyor.  Son yıllarda yapılan operasyonlar ile çoğu özel dershane kapatılmış bunun yerine dershaneler özel eğitim yerine geçiş yapılmıştır.

Dershaneler özel eğitim veren yerlere dönüştürülerek çoğu dershane bu durumdan etkilenerek fiyatlarında her yıl olduğu gibi artış yapmıştır. Fiyat aralıkları her kurumda farklılık göstermekle birlikte çoğu dershane eğitim seviyesine göre belirlediği fiyatlar üzerinden eğitim vermektedir. Aynı şekilde eğitim seviyesi ile doğru orantılı olarak artış gösteren dershane fiyatlarını sürekli olarak güncellenmemekte sadece yeni eğitim yılı ile birlikte yenilenen fiyatlar üzerinden bir yıl boyunca aynı fiyattan eğitim verilmeye devam edilmektedir. Öğrencilerin eğitim gördükleri sınıflar, eğitim seviyesi gibi fiyatlara etken olan bu maddeler dershanelerin fiyatlarını belirlemede ana unsur olmaktadır. Çoğu  dershane başarılı olan öğrencileri için belirli indirim yaparak eğitim kurumunun adını yukarıya çekecek ve sınavdan dereceye giren öğrencilerin çokluğuyla kamuda ismini duyurarak kendi reklamını yapmaya devam etmektedir.

2020 Yılı Dershane Fiyatları

Dershanelerde belirlenen fiyatlar 2020 yılı için bu gibi indirimler ile birlikte öğrencileri okuldaki başarısı, kardeş indirimi ve sınavlardan derece almış olması gibi özel durumdaki öğrenciler için makul fiyatlardan seyretmektedir.

Geçtiğimiz yıllardaki dershane sayılarının çokluğu fiyatları oldukça aşağıya çektiğinden yeni yılla birlikte çoğu dershanenin kapatılarak özel eğitim veren yerlere dönüştürülmesi bu yıl ki fiyatlara oldukça etkili olmuştur. Bu yıl ki dershane fiyatları geçtiğimiz yıllara oranla daha yüksek oranda seyretmektedir. Bunun nedeni ise ülkemizdeki Fetö operasyonlarını yapılarak bu örgüte üye olan eğitim kurumlarının kapatılması ve dershane sayılarının azalması olarak ön görülebilir. Ayrıca başarılı olan öğrencilere uygulanan indirimler ve fiyat aralıkları eski yıllara nazaran bu yıl aynı oranda değildir.

2018-2019 dershane fiyatları

Dershane Fiyatları 2020 Döneminde 6 Bin TL.’yi Bulabiliyor!

2020 yılı dershane fiyatlarını araştıran ebeveynler için eğitim veren dershane kurumlarının fiyatlarını ve yıllık olarak verilecek ücret rakamları ise aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

Bu fiyatlar ortalamadır. İllere göre farklılık gösterebilir. Net Fiyat Dershaneden öğrenilmelidir.

 1. Final dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği yıllık ortalama rakam 5 bin ila 15 bin lira arasındadır.
 2. Uğur dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği yıllık ortalama rakam 5 bin 10 bin liradır.
 3. Sakarya dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği yıllık ortalama rakam 6 bin ile 10 bin liradır
 4. Kültür dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği yıllık ortalama rakam  5 bin lira ile 9 bin liradır.
 5. Sınav 2020 Lise öğrencileri için kayıt ve yenileme ücretleri 10 bin ile 14.000 TL.
 6. Fatih dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği yıllık ortalama rakam 8 bin ile 15 bin liradır.
 7. 2020 YILI DEVLETTEN ÖĞRENCİLERE PARA YARDIMI başvuruları başladı!

İELEV Özel Lisesi 2020 Dönemi Fiyatları

SınıfıEğitim Öğretim
Ücreti
Yemek
Ücreti
KDV
(%8)
Toplam Ücret
(Okul Ücreti)
Lise Hazırlık Sınıfı61.500 TL4.750 TL5.300 TL71.550 TL

Herkes tarafından ismi duyulan ve bilinen birçok dershanenin öğrenciler için 2020 yılında belirlediği dershane fiyatlarının aralıkları ve rakamları yukarıda sıraladığımız gibidir. Çok sayıda dershane verdiği eğitim seviyesine ve öğretmen kadrosuna göre farklı aralıklarda fiyat politikası belirlemekte bu fiyatlara en  çok etken olan ise verilen eğitim seviyesi olmaktadır. Ülkemizde çocuklarının iyi bir eğitim alarak geleceklerini kazanmaları için tereddüt etmeden gönderdikleri dershanelerin fiyatları 5 bin liradan başlayarak 20 bin liraya kadar çıkmaktadır. Çocuklarının daha iyi bir eğitim almasını isteyen aileler ayrıca bu dershaneler ile iletişime geçerek eğitim seviyelerini araştırabilir ve fiyatı bütçesine uygun olan dershane kurumunun fiyatlarını bizzat alarak kayıt yaptırabilir.

Özel Liselerin Ortalama Fiyatları

 • Ata Koleji: Lise 24.000 TL.
 • Bahçeşehir Okulları: Lise 55.500 TL – 84.900 TL.
 • Bilfen Okulları Ortaokul 60.900 TL.
 • Doğa Koleji: Lise 15.000 TL – 53.000 TL.
 • ENKA Okulları Lise 83.000 TL-86.000 TL.
 • Eyüboğlu Eğitim Kurumları 52.500 TL – 57.500 TL.
 • FMV Işık Okulları Lise 48.700 TL – 64.000 TL.
 • İstek Acıbadem Okulları 53.000 TL.
 • TED Lise 25.000 – 53.000 TL.

Fiyatlar İllere, Okullara Göre Farklılık Gösterir! Fiyatlar Ortalamadır. En Doğru Bilgi Kurumlardan Alınmalıdır!

Özel Liselere Devlet Desteği Verilmeyecek!

2020 yılı eğitim ve öğretim döneminde liseye gidecek olan öğrencilere Devlet tarafından destek verilmeyecek. Bu kapsamda öğrencisini özel lisede okutmak isteyen veliler ortalama 15.000-60.000 Tl. arasında değişiklik göstermekte olan Özel Lise ödemelerini kendileri yapmaları gerekecek.

PARAYA İHTİYACINIZ MI VAR?

Eğer çocuğunuzu dershaneye yazdırmak için ve diğer ihtiyaçlar doğrultusunda maddiyata ihtiyacınız var ise, bankalardan kredi çekemiyorsanız senetle para veren yerler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. istanbul dedi ki:

  türkiyenin en iyi dershanesi kültür ve uğur dershaneleridir. bu iki dershaneye gidenden biri her 3 kişiden biri istediği bölüme gidebilmektedir.

 2. Serpil aygül dedi ki:

  Çocuğumu dersaneye göndermekiçin devleten nasıldestekalırım

 3. dershane dedi ki:

  sultangazi egit dil bilimleri

 4. Dershane dedi ki:

  İstanbul Avrupa yakası Sefaköy hangi dershaneyi tavsiye edersiniz

  1. A.E.K. dedi ki:

   Ben de Sefaköy’de oturuyorum çözüm dershanesi var ama iyi mi bilmiyorum

 5. adana dershane dedi ki:

  adana yediveren dershanesinde 2020 ayy tyt erken kayıtya peşin 3900

 6. Dersane dedi ki:

  Ümraniye İstanbul da hangi dersaneyi tavsiye edebilir siniz.