Devlet Destekli

300 Koyun Sonuçları Açıklandı! TİGEM Kazananları Bildirdi!

300 Koyun Sonuçları Açıklandı! TİGEM Kazananları Bildirdi!

Tigem tarafından 300 koyun projesinin sonuçları açıklandı. Başvuru yapan vatandaşlarımızdan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünce bazı evrak ve belgelerin teslim edilmesi istendi. 300 koyun projesi sonuçları başvuru yapan vatandaşlarımızın isimleri liste halinde Müdürlüklere gönderildi.

SONUÇLAR AÇIKLANDI

300 koyun projesine ait başvurular Tarım işletmeleri genel müdürlüğünce başvuru kriterlerine göre değerlendirildi ve sonuçlar İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine gönderildi.  Bununla birlikte başvuru sahibi olan vatandaşların email adreslerine ve sistemde kayıtlı bulunan cep telefonlarına da bilgi SMS’i gönderildi. TİGEM sistemine giriş yapmak için tıklayınız. (Başvurular sona erdi.) Ancak hayvan dağıtımları 30 Haziran 2019 tarihine kadar yapılacaktır.

300 KOYUN ALMA HAKKI KAZANANLAR NE YAPMALI?

Projede başvurusu kabul edilen vatandaşlarımızın gerekli evraklar ile birlikte başvuruda bulundukları GTHB il veya ilçe Müdüriyetlerine başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bakanlık bunun için birde tarih belirledi. 300 koyun ve TİGEM ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

ÖNEMLİ: İlk başvuruyu yaptığınız müdürlüğe başvurmanız gerekiyor.

tigem

Başvuruda bulunduğunuz müdürlüklere müracaat etmeniz gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR VE BELGELER LİSTESİ

 1. Müdürlükten alınacak başvuru dilekçesi evrakı,
 2. Nüfus cüzdanı sureti,
 3. Hayvancılık ve tarım sektörüne ilişkin herhangi bir eğitim kurumundan mezun iseniz buna ait diploma,
 4. Halk Eğitim Merkezlerinden veya başka bir kurumdan aldığınız hayvancılık sertifika ve kurs belgeleriniz var ise bunlar,
 5. Eğer Gazi iseniz gazilik belgesi, şehit 1. derece yakını iseniz buna ilişkin evrak,
 6. Kredi Sözleşme tarihinde eğer başvurduğunuz tesisin mülkiyeti başka bir şahsa ait ise, diğer hisse sahiplerinden bu işletmeyi proje bitene kadar kullanabileceğinize dair noterde tasdik ettirilmiş muvafakatname sureti,
 7. 300 koyun projesi için Ziraat Bankasından 7 yıl süreli kredi verilecektir. Bu kapsamda kredi çekeceğiniz süre kadar eğer projeyi icra edeceğiniz yerin mülkiyeti size ait değil ise, bu alanı, merayı veya barınağı kiraladığınıza dair kira sözleşmesi, (5 yıl ise 5 yıl, 3 yıllık kredi çekerseniz 3 yıl)
 8. Araziler kiralık veya hisseli ise buna ilişkin tapu evrakları,
 9. İşletmenizin tescil edildiğine dair tescil evrakı
 10. İşletmenizin kapasitesine ilişkin rapor
 11. Ayrıntılı bilgi için https://www.tigem.gov.tr/Duyuru/DuyuruDetay/d2f8cfad-a285-4906-8ef4-8581700d94ed adresini ziyaret ediniz.

Yukarıda belirtilen evraklar ile birlikte başvurusu kabul eden çiftçimiz ilk başvuruyu yaptığı TARIM MÜDÜRLÜKLERİNE başvuru yapacaklardır.

Genç Çiftçi 2019 yılında devam edecek mi isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından TİGEM aracılığı ile dana, damızlık düve, koyun, arı gibi hayvanların dağıtımları yapılmaya başlanmıştır. Genç Çiftçi Hayvan Dağıtım Tarihlerini açıklandı! 2019 yılı için Genç Çiftçi Başvuruları 31 Mayıs 2019 tarihinde sona erecektir.

] }Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.