fbpx

3D Kıl Tekniği Kaş Fiyatları 2022 (Microblading)

Kaşlarınızı daha hacimli ve gür görünmesini sağlayacak bir yöntem mi arıyorsunuz? 3D kıl tekniği kaş işlemi tam size göre! Sağlık Bakanlığı onaylı pigmentler ile yapılan uygulama sonrasında normal kaşlarınızdan ayırt edilemeyecek kadar gerçek kıl efektleri çizilecektir. Doğal kaş görünümüne sahip olmak isteyenler için Microblading 3D kıl tekniği kaş fiyatları!

3D Kıl Tekniği Kaş Fiyatları 2022 (Microblading)

3D Kıl Tekniği Kaş Fiyatları 2022: Kaşlar 70’li, 80’li ve 90’lı yıllarda ince modelde kullanılırken 2000’li yıllarda bu algı değişmiş, 2022 yılında ise kalın  kaşlarda en çok araştırılan konu microblading olmuştur. Geçmiş yıllara kıyasla ince kaşlar yerini daha gür, doğal ve bakımlı kaşlara bırakmıştır. Kaş modasındaki değişim, kadınlar tarafından her modada olduğu gibi takip edilmiştir. Kaşları seyrek, aralıklı ve cansız olan kadınlar çareyi kozmetik ürünlerinde bulmuş olsalar da kaşlara uygulanan kozmetik ürünlerin kaşları daha çok döktüğünü aşikardır.

Durum böyle olunca gündemde olan 3D kıl tekniği yani microblading popüler hala gelmiş ve çoğu kadınlar tarafından uygulanmaya başlamıştır. Microblading nedir, 3D kıl tekniği nasıl uygulanır? sorularının cevaplarına yazımızda ulaşabilirsiniz. 2022 yılında Microblading fiyatları ne kadar oldu, Microblading zararları var mı, 3d kıl tekniği kaş ne kadar dayanır, yaptırdıktan sonra vazelin kaç gün sürülmelidir? İşte 3D kaş fiyatları ile birlikte microblading kaş yorumları!

Microblading Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Güzellik salonlarında 500 – 1.000 TL arasında olan microblading 3d kıl tekniği fiyatları, alanında uzman, akademik eğitim almış estetisyenler tarafından uygulandığında fiyatı 1.000 TL ve 2.000 TL arasında değişmektedir.

Microblading Nedir?

Kaşların zamanla seyrekleşmesi, yanlış alım sonucu dökülmesi ya da genetik olarak az olması gibi nedenlerden kaşlarına istedikleri şekli veremeyen kadınlar  kaş kontörüne başvurmaktadır. Microblading kıl tekniği kaş doldurma ve şekil verme yönetimidir. 3D kıl tekniği ile yapaydan uzak doğal ve bakımlı kaşlara sahip olunabilmektedir. Kaş tasarımı yapılırken kişinin kaş kıl rengi, ten rengi, saç rengi, yüz tipi ve istediği kaş şekli dikkate alınarak yapılmaktadır. Microblading 3D kıl tekniği yaptırıldığında kişinin mimiklerinde değişikli yaşanmayacaktır. Yüze uygun olmayan kaşlar 3D kıl tekniği ile yapılmış olsa da yapay görüntü vermektedir. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan 3D kıl tekniğinde işlem öncesi kişiye yapılacak olan kaşın, kaş kalemi ya da kaş farı yardımıyla çizimi yapılmakta ve kişinin onayına bırakılmaktadır.

3D Kıl Tekniği Kaş Fiyatları 2022 (Microblading)
Microblading 3D Kıl Tekniği

Bu teknik ile kaş yapımı aşaması ve süreci ise şu şekilde olmaktadır;

3D Kıl Tekniği İle Kaş Kontörü Yapımı

Microblading 3D kıl tekniği ile işlem yapılmadan önce uzmanlar tarafından gerekli görüldüğü takdirde sonucun iyi olabilmesi için kaş alımı yapılmaktadır. Uygulama öncesinde kaş tasarımı ve dizaynı yapılması uygun kaş oluşturulmasında oldukça önemlidir. Kişinin yüz oranlarına göre uygun olacak kaş belirlenir ve kaş şekli kalemle çizilir. Tasarlanacak olan kaş beğenildiği taktirde işlem başlar.

 • Kişiden kişiye göre acısı değişmekte olan 3D kıl tekniğinde kaş bölgesine anestezi kremi sürülmektedir.
 • Kaşa sürülen uyuşturuculu kremle yaklaşık 45 dakika beklenilmesi gerekir.
 • Düz kaşa kavis verilebildiği gibi kısa kaşa da uzunluk verilebilmektedir. Bu tamamıyla kişinin tercihine bırakılmaktadır.
 • Kaşa üç boyutlu mikro kesiler halinde kaş kılının rengine ve yönüne doğru kıllar çizilmektedir.
 • Cildin üst tabakasına sürüldüğü için doğal görünüm sağlanıyor ve kişinin kaşlarına karşıdan bakıldığında fark gözle görülmüyor.
 • 3D kıl tekniği işleminde acı yoktur fakat hassas cildi olanlarda acı hissedilebilmektedir.
 • Kullanılan boyanın kalitesine ve cilt tipine göre kullanım süresi değişmektedir.
 • Kişinin cildi daha çok yağlı ise kaşa uygulanan işlemin kalıcılık süresi azalıyor. Kuru ciltlerde microblading daha uzun süreli kalıcılık sağlamaktadır.
 • 2 seans halinde oluşan microblading 3D kıl tekniğinin ilk seansı bu şekilde tamamlanıyor.
 • İkinci seansta rötuş işlemleri yapılıyor.
 • Seanslar arasında 1 aylık sürenin geçmesi gerekmektedir.
 • Microblading işlemin kalıcılığı 9 ve 18 ay aralığında cilt tipine göre değişmektedir. 
 • Microblading işlem sonrası kaşlar üç gün boyunca su ile temas etmemeli ve bolca nemlendirilmediler.
 • Üç gün sonunda bastırmadan pamuk yardımıyla üzerindeki nemlendiricili krem temizlenebilir.
 • Güneşe maruz kalmaması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Kaşlarını gür ve doğal bir görünüme kavuşturmak isteyenler ayrıca dudak estetiğini de başvurarak güzelliğine güzellik katmak için tüm estetik fiyatlarını merak ediyor. Dudak estetiği ve dolgu fiyatlarını hemen öğrenebilirsiniz.

3D Kıl tekniği ile kaş kontörü yaptıranlar en çok Microblading Fiyatları 2022 Ne Kadar Oldu? merak ediyor.

Kaş Kontörü Fiyatları İstanbul Ankara

İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasındaki, Ankara, Bursa, İzmir güzellik merkezlerinde Microblading kaç TL? diye düşünüyor ve araştırmasını yapıyorsanız güzellik salonların iletişim bilgileri üzerinden irtibat kurabilir ya da şahsen giderek bilgi alabilirsiniz.

İstanbul microblading fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bağlantı adresini kullanabilirsiniz. Aynı adres üzerinden Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa ve Antalya gibi şehirlerden 3D kıl tekniği ücretlerini öğrenebilirsiniz.

3D Kıl Tekniği Kaş Ne Kadar Dayanır? Microblading Kaş Kaç Yıl Kullanılır?

3D kıl tekniği ile kaş yaptırmak isteyenler kaş kontörü olarak bilinen bu işlem için en çok bu soruyu soruyor. Yapılan işlemin kalıcılığı, ne kadar sürede çıkacağı araştırılıyor. En çok merak edilen bu sorunun cevabı ise şöyledir, yapılan işlemin derinliğine, yapımda kullanılan pigmentin kalitesine ve kişinin cilt tipine bağlı olarak kalıcılık süresi 1 yıl ila 1,5 yıl arasında değişmektedir. Yine de hatırlatmak gerekirse microblading kaş yaptıranların yorumları bu işlemin 1 yıl süre ile kalıcılığının bulunduğu yönündedir. Yağlı cilt tiplerinde kalıcılık süresi daha kısa olurken, kuru cilt tiplerinde bu süre daha uzun olacaktır.

Microblading Sonrası Banyo ve Bakım Süreci Tavsiyeler

Güzellik uzmanları, 1 hafta kadar kaş bölgesinin su ile temasından kaçınılmasını önermektedir. Boya ile deri altına nufüs eden pigmentlerin deriye yerleşmesi için ve daha kalıcı olması için su ile temas ettirmeden bir süre beklenmeli ve bu sürede kabuklanma problemi yaşanmaması için de mutlaka vazelin sürülmesi tavsiye edilmektedir. Kaş Kontür kıl tekniği kalıcı mı? diye düşünenler işlem sonrası bakım süreçlerine dikkat ederek kalıcılık oranını arttırabilir.

Microblading sonrası koyuluk çok normaldir ve bir süre sonra renk doğal renge dönecektir. Ne kadar kaşın kalıcılığı yapılan işlemin kalitesine göre değişse de 3D kıl tekniği ile kaş kontörü yapıldıktan sonra mutlaka uzman tavsiyelerine uyulması gereklidir.

Microblading Yaptıranlar Yorumları

Kaş kontörü yaptıran birçok kadın bu işlem sonrasında oldukça memnun kalmakta ve doğal görünüm sağlayan bu tekniği kaşın yoğunluğundan ve açık renginden dolayı şikayet eden diğer tanıdıklarına da tavsiye etmektedir. Cildi çok hassas olan bayanlar bu işlemi yaptırmaktan çekinseler de mutlaka bu işlem öncesinde güzellik uzmanına görünmek ve öncesinde alerji testi yaptırmak tavsiye edilmektedir. Kıl tekniği ile kaş kontörü yaptıranlar memnun kalmaları için bu işlemi mutlaka iyi bir yere yaptırmalı ve diğer kadınların da  yorumlarını okumalıdır.

Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptıranlar olarak sizin de deneyimleriniz var ise, yorumlar kısmında tavsiye ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Kaş Kontürü Rengi Nasıl Açılır?

Kaş kontürü renginin karbonat ve limon karışımı ile az da olsa açıldığı bilinmektedir. Karbonat ve limonu macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve kaşınıza sürün. Özellikle güneşli havalarda ortalama 1 saat boyunca bekleyin ve ardından yıkayın. Bu doğal yöntemler ile sağlıklı kaş kontürü çıkarmak sizin ve cildiniz için risk taşıyabilir. En sağlıklı ve kesin çözümü makyaj uzmanları ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Microblading Tamamen Silinir Mi?

3D kıl tekniği ile yapılan kaşlar evde doğal yöntemler ile silinmemektedir. Silme işlemi için gerekli olan etkili solüsyonların ve araçların olması gerekmektedir. Microblading silme işlemi yine aynı şekilde 3D kıl tekniğini yapan makyaj uzmanı tarafından silinmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!