Adıma Kayıtlı HAT ve Numara Sorgulama İşlemi 2023 (Tamamen Ücretsiz)

Hemen hemen hepimiz en az iki telefon numarasını değiştirmişizdir. Kullandığınız hatların kime ait olduğunu, üzerinizde hat olup olmadığını öğrenebilir, Adıma kayıtlı hat ve numara sorgulama işlemi için e-devlet sistemine giriş yaparak T.C adınıza kayıtlı hatlar hakkında ücretsiz olarak Turkcell, Türk Telekom, Vodafone üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Adıma Kayıtlı HAT ve Numara Sorgulama İşlemi 2023 (Tamamen Ücretsiz)

Adınıza kayıtlı hat ve numaraları e-Devlet uygulaması da dahil olmak üzere birçok telefon operatörü ile sorgulayabilirsiniz. Nüfus cüzdanı fotokopisi ile elde edilen tüm numaraları ve kimlik bilgilerini öğrenme imkanımız bulunmaktadır. Özellikle kötü niyetli kişilerin sizin adınıza açtıkları hatları takip ederek Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla şikayette bulunmanız mümkündür.

Bu konu ile ilgili adıma kayıtlı hat ve numara sorgulama işlemi hakkında bilgi alarak, T.C kimlik ile adınıza kayıtlı cep no sorgulama, Vodafone, Turkcell, Türk Telekom, PTTcell operatörleri ve e-Devlet ile hat sorgulama bulma işlemleri, ücretsiz sorgulama nasıl yapılır? Detaylı olarak görebilirsiniz.

Üzerime Kayıtlı Numaraları Nasıl Öğrenebilirim?

Üzerinize kayıtlı mobil hat sorgulaması e-Devlet üzerinden şifre ve T.C kimlik numarası ile giriş yapıldıktan sonra arama kısmına mobil hat sorgulama yazarak hizmet verilen bölüme ulaşarak yapılır. e-Devlet Mobil hat sorgulama tüm GSM hatlarında yapıldığı için adınıza açılan tüm hatları görebilirsiniz.

Adıma Kayıtlı Telefon No Sorgulama (Kolay Yöntem)

Halihazırda kullanmakta olduğunuz faturalı ve faturasız hatlar ile kapatılan tüm hatları TC Kimlik numaranız ile listeleyebilirsiniz. Bir telefon numarasını aramanın en kolay ve ücretsiz yollarını adım adım listeledik.

Hem sabit hat hem de cep telefonu numaralarını öğrenme adımları şu şekildedir:

 • Kullandığınız operatörlerden Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, BİMcell, PTTcell tüm şubelerinden yine kimlik bilgileriniz ile şahsen başvurarak adıma kayıtlı telefon numaralarını öğrenmek istiyorum beyanınız ile bilgi alınabilir.
 • Müşteri temsilcileri sizden sadece kimlik bilgilerinizi istemektedir.
 • Yine PTT şubelerinden alınan e-Devlet şifreleri ile adınıza kayıtlı hatları öğrenebilirsiniz.
 • Numara sahibi öğrenme süreçleri de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığıyla e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir.
 • Tüm operatörler üzerindeki hatlarınızı sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama adresini kullanarak e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.
 • Ayrıca Dijital Operatör Uygulaması’nda ayarlar menüsünden hesap ekleme işlemini kullanarak adınıza kayıtlı tüm hatları görebilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Adıma Kayıtlı Numara Sorgulama

Adınıza kayıtlı birçok işlemi gerçekleştirebildiğimiz e-Devlet Kapısı’nda telefon numaraları, cep telefonu sorgulama, bilginiz dışında açılmış hat olup olmadığı ve adınıza kayıtlı hatların listesi gibi bilgiler verilmektedir.

Tüm operatörler üzerindeki hatlarınızı sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama adresini kullanarak e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Adıma kaydedilen hat öğrenme prosedürleri aşağıdaki gibidir:

 • PTT’den alınan e-Devlet şifresi ve T.C kimlik numarası ile, kurum sayfasına giriş yapılır.
 • Giriş sayfasında arama butonu ile cep telefonu hattı sorgulama veya hat numarası yazıldığında BTK sayfasındaki cep telefonu hattı sorgulama sayfası açılacaktır.
Adıma kayıtlı hat sorgulama
e-Devlet Mobil Hat Sorgulama Sayfası
 • Bu sayfada, T.C. ile kayıtlı tüm hat adetleri (TT Mobil, Vodafone, Turkcell), adınıza kayıtlı cihaz, numara taşıma sorgulama işlemleri yapılabilir.
 • Bilginiz dışında açılan hatları da görebilirsiniz.
 • Sorgulama için başka bir işleme gerek yoktur, en hızlı ve kolay yöntemlerden biridir.
 • Numaranızın hangi operatöre kayıtlı olduğunu öğrenmek için e-Devlet numara sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.
 • Şifresi olmayan kullanıcılar da bu ekran ile sorgulama yapabilirler.

Turkcell Kayıtlı Bireysel Hat Sorgulama

Tüm operatörlerdeki hatlarınızı sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama adresini kullanarak e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Dijital Operatör Uygulaması’nda ayarlar menüsünden hesap ekleme işlemini kullanarak adınıza kayıtlı tüm hatlarınızı görebilirsiniz.

Turkcell hat kullanıcıları, faturalı veya faturasız hat sahibi fark etmeksizin en yakın Turkcell mağazalarına ve teknik servise başvurarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Faturalı ve faturasız kullanıcılar:

 • Sorgulama ücreti yoktur.
 • Bulunduğunuz il ve ilçelerdeki iletişim merkezlerine T.C. kimlik belgenizi göstererek, adınıza kayıtlı veya kaydı iptal edilen hatları bizzat öğrenirsiniz.
 • Turkcell müşteri hizmetleri sabit hattı 0532 532 00 00 arayarak bilgi alınabilir.
 • Turkcell dijital operatör uygulamasına girdiğinizde adınıza kayıtlı bireysel numaralar çıkıyor, tüzel kişilerde bu işlem yapılamaz.
 • Sizin adınıza başkası tarafından açılmış hatlar varsa iptal edebilirsiniz.
 • Turkcell hat görüntülemek için tıklayınız.

Vodafone Adıma Kayıtlı Faturalı-Faturasız Hatlar

BTK kararı ile Vodafone operatörleri artık cep telefonu öğrenme işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Ayrıca tüm kullanıcılar Vodafone müşteri işlem merkezleri ile iletişime geçerek kayıtlı telefon numaralarını öğrenebilirler.

Numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için yapılan diğer satın almalar ise şöyle:

 • Kullanılan numaranın kime kayıtlı olduğunu öğrenmek için en yakın Vodafone şubesine giderek “Adıma kayıtlı numaraları öğrenmek istiyorum” dedi, sadece T.C. Kimlik numarası bilgilerinizle ücretsiz sorgulama yapabilirsiniz.
 • Vodafone hat sorgulama müşteri iletişim numarası 0542 542 00 00 veya müşteriler 542‘yi tuşlayarak anında ulaşabilirler.
 • Şubelerde Vodafone numara taşıma işlemleri ve hat iptal işlemleri numaranın kayıtlı olduğu kişi ile bizzat yapılmaktadır.
 • Vatandaşlar da Vodafone Yanımda uygulaması ile buraya bağlanarak hat sorgulaması yapabiliyor.

Türk Telekom Mobil Hat Sorgulama

Türk Telekom operatörlerini kullananlar veya haklarında şüpheli bir dava olduğunu düşünenler de nüfus kayıt bilgilerini vererek kolayca bilgi alabilecek.

Türk Telekom mobil hat sorgulama diğer yöntemleri şunlardır:

 • Yakınınızda bulunan Türk Telekom
 • TT Mobil müşterilerine verilen şifreler ile web veya mobil üzerinden online işlemler menüsünden adınıza kayıtlı numaraları görüntüleyebilirsiniz.
 • 444 1 444 iletişim destek hattını arayarak tüm detaylar hakkında ücret ödemeden bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Bimcell ve PTTcell Türk Telekom altyapısını kullandığından tüm sorgulamalar Bimcell kullanıcıları için de geçerlidir.

İsim üzerinden telefon numarasını bulmak için birçok farklı yöntem aramanıza yada başka şeylere ihtiyaç duymadan, kandıran sitelere para harcamadan hemen içeriğimizden isimden telefon numarası bulma uygulaması ve yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Telefon Hatları Nasıl İptal Edilir? (En Kolay)

BTK kararı ile tüm telekomünikasyon şirketleri aboneliklerini e-Devlet üzerinden iptal edebilecek.

e-Devlet üzerinden izlenecek adımlar şu şekildedir:

 • e-Devlet ile kimlik doğrulaması yapılıp giriş yapıldıktan sonra abonelik sonlandırma başvuru ekranından iptal işlemi gerçekleştirilir.
 • Ancak abonelik iptali için e-Devlet şifresi ile giriş yapılması yeterli olmayıp, güvenlik nedeniyle mobil imza, elektronik imza, T.C kimlik kartı veya internet bankacılığı yoluyla giriş yapılması gerekmektedir.
 • Turkcell, Vodafone, Türk Telekom faturalı ve faturasız hat iptalleri gerçekleştirilebilir. 
 • Sadece kendi üzerinize olan hatları kapatabilirsiniz.
 • Bilginiz dışında kullanımda olan bir hattınız varsa, sizin adınıza kayıtlı olduğu için herhangi bir şüphe durumunda kapatabilirsiniz. Hattı başkasına kapatamazsınız.
 • Vodafone, cep merkezleri aracılığı ile müşterilerin numarasını Türk Telekom hat iptali için, 444 1 444 müşteri hizmetlerinden ön başvuru yapılır. Ön başvuru işlemi yeterli olmayıp,  size en yakın Türk Telekom mağazalarına başvuruda bulunmak gerekmektedir.
 • İptal işlemleri 7 gün içinde gerçekleştirilmektedir. Hat kapatma ücreti Kasım ayı itibariyle 34,90 TL’dir.
 • Turkcell müşteri hizmetleri hattını 532’yi arayarak T.C. Kimlik numaranız ile başvurarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Haberiniz Olmadan Adınıza Kayıtlı Hatlar için Suç Duyurusu

Bilmediğiniz numaralar için savcılığa şikayet yöntemini kullanabilirsiniz. Yukarıda anlatılan yolları sorguladıktan sonra belirlemiş olduğunuz numaralarla Adliyeye gidiyorsunuz ve Cumhuriyet Başsavcılığına hitaben yazacağınız bir dilekçe ile soruşturma başlatıyorsunuz.

Şikayet ile birlikte tazminat davası da açabilirsiniz. Kovuşturma şikayet dilekçesi örneği aşağıda verilmiştir.

……….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİ(Şikayetçi): Ad-Soyad (T.C. Kimlik numarası)

                                                 Adres Bilgileri- İletişim Numarası

ŞÜPHELİ: 5********* nolu hattı kullanan kişi veya kişiler

SUÇ: Bilgim dışında adıma cep telefonu hattı açılması ve kullanılması

AÇIKLAMALAR: … isimli mobil operatörden, benim adıma 5********* numaralı hat açtırılmış ve halen kullanılmaktadır. Bu konu hakkında herhangi bir bilgim bulunmamaktadır. Bilgim dışında benim adıma hat açılması ile ilgili gerekli araştırmanın yapılmasını ve sorumluların cezalandırılmasını istiyorum.

HUKUKİ NEDENLER: Haberleşme ile ilgili mevzuat

TALEP : Rızam dışında, yukarıda bahsetmiş olduğum numara, ******* isimli operatörden adıma açtırılmış ve halen kullanılmaktadır. Bu hattın ne zaman ve kimin tarafından açıldığını ve hangi amaçla açıldığını bilmemekteyim. Bu kapsamda, konu hakkında gerekli araştırmanın yapılarak, şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak TCK ve ilgili sair mevzuat gereğince cezalandırılmalarına karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim.

..…./……/2023  

Ad-Soyad

İMZA

Yukarıda verilen matbu dilekçe örneğini ıslak imzanızla boşlukları doldurup ikamet ettiğiniz Adliyeye giderek Cumhuriyet Başsavcılığına gönderebilirsiniz. İlgili savcılıkta şikayet süreci başlatılır. Tazminat haklarınız saklıdır.

Telefon Numaram Kimin Üzerine Kayıtlı?

Telefon numaranızın kimin üzerine kayıtlı olduğunu öğrenmek için “KIM” yazıp boşluk bırakıp 10 haneli GSM numarasını yazarak 7048‘ e sms gönderebilirsiniz.

Adıma Kayıtlı Hat Var Ne Yapmalıyım?

Mobil hat sorgulama sisteminde bilginiz dışında açılmış bir hat tespit etmeniz durumunda vakit kaybetmeden hattın bağlı olduğu GSM operatörü ile iletişime geçiniz. GSM operatörlerinin kapatma talebinizi hızlı bir şekilde işleme koyması ve şikayetinize yanıt vermesi gerekmektedir.

Mobil Hat Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Mobil Hat Sorgulaması yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama link adresini kullanarak e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Bir Kişi Üzerine Kaç Tane Hat Alabilir?

Aynı cep telefonu operatörü tarafından kişi adına açılabilecek ‘ön ödemeli bireysel hat‘ sayısı, Türkiye’de bir kişi adına abonelik tesis etmeye yetkili bayi tarafından vatandaşlarımız için 15, yabancı uyruklular için 3 olabilir.

Yorumlar

 1. Avatar of Rıta Rıta dedi ki:

  Benim adıma kaç tane hat alinmiş öğrenebilirmiyim