Adıma Kayıtlı HAT ve Numara Sorgulama İşlemi (Tamamen Ücretsiz)

Bugüne kadar hemen hemen hepimiz en az iki telefon numarası değiştirmişizdir. Kullandığınız hatların kime ait olduğunu, üzerinizde size ait hat olup olmadığını öğrenebilir ve ücretsiz Turkcell, Türk Telekom, Vodafone üzerinden adınıza
kayıtlı hatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Adıma kayıtlı hat ve numara sorgulama işlemi için e-devlet sistemine giriş yaparak T.C. ile hat sorgulama yapabilirsiniz.

Adıma Kayıtlı HAT ve Numara Sorgulama İşlemi (Tamamen Ücretsiz)

Bugüne kadar üzerimize kayıtlı olan veya olmayan fazla sayıda hat kullandık ve kullanmaya devam ediyoruz. e-Devlet uygulaması dahil birçok telefon operatörü ile adınıza kayıtlı hatları ve numaraları sorgulayabilirsiniz. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve kimlik bilgileri ile alınan tüm numaraları öğrenme imkanımız var. Özellikle kötü niyetli kişiler tarafından adınıza açılmış hatların takibini yaparken, gerekli durumlarda Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığı ile şikayet imkanı bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili adıma kayıtlı hat ve numara sorgulama işlemi hakkında bilgi alarak, T.C. kimlik ile adınıza kayıtlı cep no sorgulama, Vodafone, Turkcell, Türk Telekom, PTTcell operatörleri ve e-Devlet ile hat sorgulama bulma işlemleri, ücretsiz sorgulama nasıl yapılır? Detaylı olarak görebilirsiniz.

Adıma Kayıtlı Telefon No Sorgulama (Kolay Yöntem)

T.C. kimlik no ile adınıza açılmış, şu an kullanmakta olduğunuz faturalı faturasız hatlar ile, kapanan tüm hatları listeleyebilirsiniz. Adıma telefon numarası sorgulama işlemlerinin en kolay ve ücretsiz tüm yollarını listeledik. Hem sabit hatlar hem cep telefonu numaraları öğrenmek için;

 • Kullandığınız operatörlerden Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, BİMcell, PTTcell tüm şubelerinden yine kimlik bilgileriniz ile şahsen başvurarak adıma kayıtlı telefon numaralarını öğrenmek istiyorum beyanınız ile bilgi alınabilir.
 • Müşteri temsilcileri sizden sadece kimlik bilgilerinizi istemektedir.
 • Yine PTT şubelerinden alınan e-Devlet şifreleri ile adınıza kayıtlı hatları öğrenebilirsiniz.
 • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığı ile numara sahibi öğrenme işlemleri de  e-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

e-Devlet Şifresi İle Adıma Kayıtlı Numara Sorgulama

Adınıza kayıtlı bir çok işlemi yapabildiğimiz e-Devlet Portalı telefon numaraları ile ilgili bilgiler, cep telefonu sorgulama, bilginiz dışında açılan hatların olup olmadığı, adınıza kayıtlı hatlar listesini size sunmaktadır. Numara öğrenme işlemleri sırasıyla;

 • PTT’den alınan e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile, kurum sayfasına giriş yapılır.
 • Giriş sayfasında arama butonu ile mobil hat sorgulama veya hat telefon numarası yazıldığında BTK sayfasındaki mobil hat sorgulama sayfası açılacaktır.
Adıma kayıtlı hat sorgulama
e-Devlet Mobil Hat Sorgulama Sayfası
 • Bu sayfada, T.C. ile kayıtlı tüm hat adetleri (TT Mobil, Vodafone, Turkcell), adınıza kayıtlı cihaz, numara taşıma sorgulama işlemleri yapılabilir.
 • Bilginiz dışında açılan hatları da görebilirsiniz.
 • Sorgulama için başka bir işleme gerek yoktur, en hızlı ve kolay yöntemlerden biridir.
 • Numaranızın hangi operatöre kayıtlı olduğunu öğrenmek için e-Devlet numara sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. Bu ekran ile şifresiz kullanıcılar da sorgulama yapabilir. 

Turkcell Kayıtlı Bireysel Hat Sorgulama

Turkcell hat kullanıcıları, ister faturalı, ister faturasız hat sahipleri fark etmeksizin, en yakın Turkcell mağazaları ve teknik servislerine başvuruda bulunup, işlemlerini gerçekleştirebilir. Faturalı ve faturasız kullanıcılar:

 • Sorgulama ücreti yoktur.
 • Bulunduğunuz il ve ilçelerdeki iletişim merkezlerine T.C. kimlik belgenizi göstererek, adınıza kayıtlı veya kaydı iptal edilen hatları bizzat öğrenirsiniz.
 • Turkcell müşteri hizmetleri sabit hattı 0532 532 00 00 arayarak bilgi alınabilir.
 • Turkcell dijital operatör uygulamasına girerek adınıza kayıtlı bireysel numaralar görüntülenir, tüzel kişilerde bu işlem yapılamamaktadır.
 • Başkası tarafından adınıza açılmış hatlar var ise, iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Adıma Kayıtlı Faturalı-Faturasız Hatlar

Vodafone operatörü kullanıcıları, cep telefonu öğrenme işlemlerini, BTK kararı ile artık e-Devlet ile gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca, tüm kullanıcılar Vodafone müşteri işlem merkezlerine başvurarak kayıtlı telefon numaralarını öğrenebilir.

 • Kullanılan numaranın kimin üzerine kayıtlı öğrenebilmek için, en yakın Vodafone şubelerine gidip, ‘adıma kayıtlı numaraları öğrenmek istiyorum’ diye belirterek, sadece T.C. kimlik numarası bilgisi ile ücretsiz sorgu yaparsınız. 
 • Vodafone hat sorgulama müşteri iletişim numarası 0542 542 00 00 veya müşteriler 542‘yi tuşlayarak anında ulaşabilirler.
 • Vodafone numara taşıma işlemleri ve hat iptalleri de şubelerde, numara kimin adına kayıtlı ise onunla şahsen yapılmaktadır. 
 • Vodafone Yanımda uygulaması ile de vatandaşlar, buraya bağlanarak hat sorgularını yapabilir.

Türk Telekom Mobil Hat Sorgulama

Türk Telekom operatörü kullananlar veya adına açılmış şüpheli bir durum olduğunu düşünen vatandaşlar da kolaylıkla nüfus kayıt bilgilerini vererek bilgi sahibi olabilir.

 • Yakınınızda bulunan Türk Telekom
 • TT mobil müşterilerine verilen şifrelerle, web veya mobil üzerinden online işlemler menüsünden adınıza kayıtlı numaraları görüntüleyebilirsiniz.
 • 444 1 444 iletişim destek hattını arayarak tüm detaylar hakkında ücret ödemeden bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Bimcell ve PTTcell Türk Telekom altyapısını kullandığından, tüm sorgulama işlemleri Bimcell kullanıcılar için de geçerlidir. 

İsim üzerinden telefon numarasını bulmak için birçok farklı yöntem aramanıza yada başka şeylere ihtiyaç duymadan, kandıran sitelere para harcamadan hemen içeriğimizden isimden telefon numarası bulma uygulaması ve yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Telefon Hatları Nasıl İptal Edilir? (En Kolay)

BTK tarafından verilen karar ile tüm telekomünikasyon işletmeleri abonelik iptalleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir.

 • e-Devlet ile; kimliğinizi doğrulayıp giriş, yapıldıktan sonra, abonelik fesih başvurusu ekranından iptal işlemleri yapılır.
 • Ancak, abonelik iptal işlemleri için e-Devlet şifresi ile giriş yetmemekte olup; girişler güvenlik gereği mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı aracılığı ile olmalıdır. 
 • Turkcell, Vodafone, Türk Telekom faturalı ve faturasız hat iptalleri gerçekleştirilebilir. 
 • Sadece kendi üzerinize olan hatları kapatabilirsiniz.
 • Haberiniz olmadan kullanımda olan hattınız var ise, şüpheli durumlarda da sizin adınıza kayıtlı olduğundan kullanıma kapatabilirsiniz. Başkasının üzerine olan hattı kapatamazsınız.
 • Vodafone, cep merkezleri aracılığı ile müşterilerin numarasını
 • Türk Telekom hat iptali için, 444 1 444 müşteri hizmetlerinden ön başvuru yapılır. Ön başvuru işlemi yeterli olmayıp,  size en yakın Türk Telekom mağazalarına başvuruda bulunmak gerekmektedir.
 • İptal işlemleri 7 gün içinde gerçekleştirilmektedir. Hat kapatma ücreti Aralık ayı itibariyle 34,90 TL‘dir. 
 • Turkcell müşteri hizmeti hattı 532‘yi tuşlayarak ve iletişim merkezlerine T.C. kimlik numarası ile başvurarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Haberiniz Olmadan Adınıza Kayıtlı Hatlar için Suç Duyurusu

Adınıza açılan bilmediğiniz numaralar için, Savcılık şikayet yolunu kullanabilirsiniz. Yukarıda açıklanan yollar sorgulama yapıldıktan sonra tespit ettiğiniz numaralar ile birlikte, Adliyeye gidip, Cumhuriyet Başsavcılığı’na hitaben yazılacak dilekçe ile soruşturma işlemleri başlatılmaktadır. Şikayet ile birlikte tazminat davası da açabilirsiniz. Savcılık şikayet için matbu dilekçe örneği aşağıda verilmiştir.

…….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİ(Şikayetçi): Ad-Soyad (T.C. Kimlik numarası)

                                                 Adres Bilgileri- İletişim Numarası

ŞÜPHELİ: 5********* nolu hattı kullanan kişi veya kişiler

SUÇ: Bilgim dışında adıma cep telefonu hattı açılması ve kullanılması

AÇIKLAMALAR: … isimli mobil operatörden, benim adıma 5********* numaralı hat açtırılmış ve halen kullanılmaktadır. Bu konu hakkında herhangi bir bilgim bulunmamaktadır. Bilgim dışında benim adıma hat açılması ile ilgili gerekli araştırmanın yapılmasını ve sorumluların cezalandırılmasını istiyorum.

HUKUKİ NEDENLER: Haberleşme ile ilgili mevzuat

TALEP : Rızam dışında, yukarıda bahsetmiş olduğum numara, ******* isimli operatörden adıma açtırılmış ve halen kullanılmaktadır. Bu hattın ne zaman ve kimin tarafından açıldığını ve hangi amaçla açıldığını bilmemekteyim. Bu kapsamda, konu hakkında gerekli araştırmanın yapılarak, şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak TCK ve ilgili sair mevzuat gereğince cezalandırılmalarına karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim. …../……./2021   Ad-Soyad ve İMZA

Yukarıda verilen matbu dilekçe örneğini, boş bırakılan kısımlara gerekli bilgileri doldurarak, ikametgahınızın bulunduğu Adliyeye giderek, Nöbetçi Cumhuriyet Başsavcılığına ıslak imzalı teslim edebilirsiniz. İlgili savcılıkta şikayet işlemleri başlatılmış olacaktır. Tazminat haklarınız saklı kalmaktadır.

Yorumlar

 1. Avatar of Ebru arılık Ebru arılık dedi ki:

  Benim esim ceza evinde 2bucuk sene oldu gireli çocuğumu kaybettim 5 yasinda evim yandi yangında kurtulamadı benim kollarim yanik 3 yasinda oğlumla babamala kalıyorum banada destek olun lutfen

 2. Avatar of Aynur dilemre Aynur dilemre dedi ki:

  Iyi günler benim ismim aynur dilemre ben rahatsız olduğum için çalışamıyorum şeker hastalığım böbrek te protein kaçağı kemik erimesi bunlar dışında bir çok rahatsızlığım var koruna virüs hastalığı olduğu için çalışacak bir işim bile yok babamın üstünde mal varlığı olduğu için bana bir yardım verirmiyor araştıra bilirsiniz ben 2 3 ayda bir hastaneye yatıyorum ben ilaçlarımı bile alamıyorum eczaneye borcum gittikçe artıyor sizlerden ve yetkilerden rica ediyorum bana bir yardım elli uzatmanız …