Afgan Çoban Arıyorum Diyenlere İlanlar! (Yatılı Suriyeli Özbek)

İç Anadolu Bölgesinde, Van’da, Ankara’da, Antalya’da, Trakya’da, Konya’da, Tekirdağ’da 5 bin lira maaşla Afgan, Suriyeli veya Özbek çoban mı arıyorsunuz? Sürü yöneticiniz yatılı mı kalmalı? O zaman bu içeriğe ilan verebilir veya verilen ilanlardan çobanlara ulaşabilirsiniz. 

Afgan Çoban Arıyorum Diyenlere İlanlar! (Yatılı Suriyeli Özbek)

Ülkemizde ucuz iş gücünün sağlanması için çiftçilerimiz Afgan, Özbek, Suriyeli vatandaşları çoban olarak tutmakta ve aylık asgari ücretin daha altında  1.000 – 1.500 TL. maaş ile çobanlık yaptırmaktadırlar. Gurbette olan Afgan vatandaşlarının bir kısmının oturma ve çalışma izni olmadığından Afgan çoban aranıyor ilanlarına başvuru yaparak, iş aramaktadırlar. Yurda kaçak giren bu kişiler için sosyal medyada gruplar mevcuttur.

Afgan Çobanı Numaraları ve İlanlar

Türkiye’de tarım sektörü içindeki toplam hayvancılık oranı %25’tir. Ülkemiz tarım ve hayvancılık bakımından elverişli doğal kaynaklara sahip bir ülkedir. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çok fazla kişi olmasına karşın bir Türkiye gerçeği vardır. O da ülkemizde %10.5 oranında bir işsizlik söz konusu olduğudur. Hal böyle iken basına yansıyan haberlere göre artık yurt dışından çoban ithal ediliyor. Evet yanlış duymadınız! Suriye ve yoğun olarak Afgan vatandaşlarından oluşan kesim iş için Türkiye’ye gelerek çobanlık mesleğini icra ediyor. Peki Afgan çoban tutmak mantıklı bir iş mi? Olumlu ve olumsuz yanları nelerdir?

Afgan Çoban Tutmak Mantıklı mı?
Afgan Çoban Tutmak Mantıklı mı?

Yatılı Çoban Arayanlar

Sektörler artık Türk işçi tercih etmiyor. Çünkü düşük meblağlarla çalıştırmak varken asgari ücret maaş vermek ve sigorta ödemek işverene zor geliyor. Ülkemiz artık mülteci yoğunluğu çok fazla olan bir ülke. İş şartları kabul edilmediğinde Afgan çalışır şeklinde bir alternatifler doğuyor. Fakat Afgan işçilerin çoğu kaçak olduğu için devlet tarafından hiçbir imkan sunulamıyor ya da sunulan imkanlardan faydalanamıyorlar. Durum böyle iken herhangi bir sorun yaşandığında, bu sorun  ört pas edilmek zorunda kalıyor.

Peki sektör Türk işçiye ne sunuyor da kabul görmüyor? Dövizin yükselmesi ülkemizde her türlü üründe fiyat artışına sebep olmuş ve iktisatta hayat pahalılığı diye tabir edilen durum yaşanmıştır. İstekler sonsuz kaynaklar da kıt olunca işçi ailesini geçindirmek mahiyetinde daha yüksek ücret alabileceği iş alternatifleri düşünmeye başlamıştır. Sigorta ödenmediği için maaş 2000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Yaşam sıkıntısı çeken Afgan vatandaşlarına konaklama imkanı da sunulduğunda durum cazip bir hal kazanmaktadır. Çalışan çobanların Ankara Konsolosluğundan oturma izni almaları gerekmektedir. Kaçak olarak çoban çalıştıranlara devlet eli ile çalışma iznine muhalefetten 8 bin 381 TL para cezası kesilmektedir.

Çoban olmak için o bölgede yaşayarak hayvanların bakımını üstlenmek gerekiyor. Afganların bu iş için müsait görülmesinin sebebi ülkede yaşıyor olmaları, kalacak yer ve geçinme imkanı elde etmek için bir işe sahip olmak istemeleri. Fakat çoğusu biriktirdikleri para ile ailelerini de Türkiye’ye getirmeyi hedefliyor.

Devlet tarafından her yıl sürü yöneticisi çoban destekleme ödemesi veriliyor. Bu  desteklere başvurabilirsiniz.

afgan-çoban
Afgan Çobanı

Afgan Çobanlar Tercih Ediliyor

Bu cezaya rağmen ülkemizin birçok bölgesinde daha ucuz iş gücü nedeniyle afgan çobanlar tercih ediliyor. Daha çok koyun yetiştiricileri aylık 1.500 TL. civarında maaş vererek afgan vatandaşlarını çoban olarak tutuyorlar. Her ne kadar maaşları düşük olsa da, dert yandıkları konu ise çobanların kısa sürede bırakıp gitmesidir. Az maaş alan ve ülkesinden uzak olan Suriyeli ve Afgan çobanlar şartların elverişli olmadığını gördüklerinde daha yüksek maaş alabilecekleri bölgelere yerleşiyorlar. Sigortalı olarak SGK kapsamında işe giremediklerinden en çok tercih ettikleri işler;

 • İnşaat işleri ve ustalığı,
 • Çobanlık,
 • Part time ve yarı zamanlı işler,
 • Gece bekçiliği,
 • Mevsimlik tarla işçiliği,
 • Büyükbaş veya küçükbaş hayvan çiftlikleri

Ülkemiz dışında başka bir ülkeye gidip, asgari ücretin üzerinde para kazanabileceğimiz bir iş bulmak bizim için ne kadar zor ise, afgan çobanlar içinde Türkiye’de iş bulmak o kadar zor bir iş olarak görülüyor. Bu sebeple çobanlık mesleği tercih ediliyor.

Bu meslek daha çok Afganistan‘da çobanlık yapanlar tarafından da sevilerek yapıldığı söyleniyor. Afganistan vatandaşlarına Türkiye’de çalışma izni isimli web sitesinden çalışma izninin nasıl alınması gerektiğini, hangi evraklarla nereye başvurmak gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Afgan Çoban Arıyorum Diyenlere İlanlar! için tıklayınız.

5 Bin Lira Maaşla Afgan Çoban Arıyorum Diyenler!

Türkiye’de 2021 yılı itibariyle asgari ücret 2 bin 324 TL. net olarak ödenmektedir. Çiftçilerimiz zaman zaman 5 bin lira maaş verseler de çoban bulamadıklarını sosyal medya ve birçok platformda dile getirmektedirler. Tabi çobanın yatılı olarak çalıştığı ve 24 saat üzerinden maaş ödenmesi gerektiği düşünüldüğünde, 5 bin lira yetersiz bile sayılabilir. Tabi çiftçinin yem, saman, ilaç gibi masrafları artsa da, asgari ücretin altında maaş vermeleri doğru olmaz.

İstanbul’da Çoban Arayanlar

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan çiftliklere yatılı çoban arayan yüzlerce çiftçi mevcuttur. Zira trakya bölgesinde tarım ve hayvancılığın yoğun olması nedeniyle sürü yöneticiliğini meslek halinde icra eden birçok profesyonel bulunabilir. Ancak vereceği maaş oranına göre, sürünün sayısına göre kriterler belirlenmektedir. Eğer sizde İstanbul veya ilçelerinde çobanlık işi arıyorsanız aşağıda ki yorum bölümüne ilanınızı bırakabilirsiniz.

Yatılı, Özbek, Suriyeli, Afgan Çoban Alımı

Özellikle Doğu Anadolu, İç Anadolu Bölgesi gibi çoğu yerlerdeki sektörler artık Türk değil yabancı çoban çalıştırma tarafındalar. Yurt içinde asgari ücret ile çalışan bulmak yerine, daha düşük ücretler ile Afgan veya Suriyeli çalıştırmak iş sahiplerine daha uyguna gelmektedir. Çalışanlar için bu durum dezavantaj oluyor. Bu sebeple genellikle yatılı olarak kalabilecek olan, Suriyeli, Özbek, Afgan çoban arayışları devam ediyor. Maaş aralıkları ise asgari ücretin neredeyse yarısı kadar. Türkiye’de olan Afganların bir çoğu bu mesleği yapıyor.

Afgan Çoban Arıyorum

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, 5 bin TL maaş ödenmesine rağmen, çalıştıracak çoban bulamadıklarını ve afgan çoban edilmesinin gerektiğini ve Türkiye’de çoban sorunu çözülmeden, küçükbaş hayvan sektörünün sorunları çözülemeyeceğini belirtti. 5 bin lira maaşla yerlisi bulunamayan çobanlar Afganistan’ dan ithal edilecek. Afganların ülkemize gelerek çobanlık yaptıklarını ve bu çobanların ucuz iş gücü olduğunu ve 2.000 TL ile çobanlık yaptıkları için çoğu besici tarafından aranan afgan çobanlarına ilanlarına sitemizden de ulaşabilirsiniz.

Afgan Çoban Çalıştırma Şartları 2021

Türkiye sınırları çevresinde tarım sektörü içerisinde dörtte bir oranında hayvancılık yapılmaktadır. Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Trakya Bölgelerinde geçici koruma kapsamında bulunan Afganlar belli şatlar dahilinde çalışabilir. Geçici koruma sağlanmış olan yabancılar için Uygulama Rehberi yayınlanmış olup, buna göre aşağıdaki şartları taşıyor olmaları önemlidir.

Başvuru Şartları

Geçici koruma sağlanan yabancılardan aşağıda belirtilen şartları taşıyanları çalıştırmak üzere yapılan başvurular kabul edilir:

 • Yabancının geçici koruma kapsamında olduğunu belirten geçici koruma kimlik belgesinin/yabancı tanıtma belgesinin ve yabancı kimlik numarasının olması,
 • Çalışma izni başvurusunun yapıldığı tarih itibarıyla en az altı aylık geçici koruma süresinin doldurulmuş olması,
  Geçici koruma kaydına göre yabancıya kalma hakkı sağlanan ilde çalışmak üzere başvuru yapılması,
 • Ön izin alma zorunluluğu olan mesleklerde çalışacak geçici korunanların, ilgili Bakanlıklardan ön izin belgesinin alınmış olması.
 • Geçici koruma sağlanan yabancının başka bir işverenin yanında çalışmak üzere düzenlenen çalışma izninin ya da bu yabancı için daha önce yapılmış sonuçlanmayan bir başvurusunun bulunmaması.

5-6 Bin TL. Maaşla Çoban Aranıyor! Hemen Başvur!

Hayvancılık sektörüne yatırım yapmak isteyen kişilere hayvancılığın maliyetli bir sektör olduğu ve çeşitli giderler ile bu işten kazancın iyi hesaplanması gerektiği hususunu da hatırlatmakta yarar var. En basitinden bir çobanın bile aylık giderinin 5-6 bin lira olduğunu hesaba katacak olursak hayvanın beslenmesi, bakımı veterinerlik hizmetleri gibi birçok hususta giderlerle karşılaşılabiliyor. Devlet işletme sahiplerine sertifikalı çobanlara sürü yöneticisi desteği olarak 5 bin lira destekleme ödemesinden işletme sahipleri yararlanabiliyor. Kendi adına işletme sahibi olmadan hayvancılık ile uğraşanların karşısına malesef büyük bir ödeme olarak çoban maaş ödemesi çıkıyor. Bu konuda kendi ceplerinden çoban maaşlarını ödemek zorunda kaldıkları için çoğu zaman köydeki kişiler arasında dayanışma yapılarak hayvanlar otlatılıyor ve maliyet en aza indirilmeye çalışılıyor. Bundan dolayı çiftçilerin sürü yönetici destekleme ödemesinden yararlanabilmesi için sundukları imkanları daha artırmaları gerekiyor. İşletme açmaları sayesinde sertifikalı çoban tutarak sürü  yöneticisi destekleme ödemesi alabilme imkanına sahip olmaları gerekiyor.

5-6 Bin TL. Maaşla Çoban İlanları

5-6 bin lira maaş ile yaklaşık altı ay çalışan bir çoban 20 ile 30 bin lira kazanmaktadır. Aslına bakılınca zor şartlarda yapılan bir meslek olduğu için düşük maaşlarda kimse çalışmamaktadır. Bu nedenle maaşlarda bu yıl artış yapılarak gelir kaynağı hayvancılık olan çiftçiler aylık 5-6 bin lira maaşla çoban ilanları vermektedir. Gerek  sosyal medya ve internet sayfaları üzerinden gerek resmi kurumlar İŞKUR üzerinden aylık 5-6 bin lira maaşla çoban ilanları 2021 yılında da verilmeye devam edeceği bilinmektedir.

Afgan Çoban Numaraları

Ülkemizde TÜİK verilerine göre son zamandaki % 75 lik artışla birlikte milyonlarca genç işsiz ancak 5 bin lira maaş ile kimse çobanlık yapmak istemiyor. Ülkemizin dört bir yanında binlece  küçükbaş hayvan meralarda otlatılmayı bekliyor ancak onları otlatacak çobanlara yüksek maaşlar teklif edilmesine rağmen bir türlü bulunamıyor. Zor şartlar altında yapılan hayvancılık sektöründe yaşanan çoban krizine çare ise afgan çobanlarda bulundu. Yetiştiriciler, 150 bin çoban açığı bulunduğunu ve çobana ihtiyaç duyduklarını yetkili kurumlara iletti ve nihayet Afganistan’dan çoban ithal edilmesi için düğmeye basılıyor. Talep Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliğinden geldi. İçişleri Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’ da bu talebi değerlendireceklerini belirtti. Yetkili kurumlardan onay verilirse Afganistan’ dan yetiştiricileri için  150 bin çoban getirilecek.

İşkur Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Büyükbaş Hayvan) İlanları

Ülkemizin hayvancılık sektörü için elverişli olduğunu ve meraların coğrafyamızın ve iklim şartlarımızın yeterli olmasına karşın uygun fiyatlarda çoban bulmada zorluk yaşandığını ve bu nedenle çiftçilerin hayvancılık yapamadıklarını ve hayvanlarını satmak zorunda kaldıklarını ve hali hazırda 150 bin çoban açığın bulunduğunu ve bu sorunun giderilmesi gerektiği için gençlerin çobanlık mesleğine alıştırılması için İŞKUR’un devreye girmesi gereklidir.

Çiftçiler düşük maaşlar ile çoban bulamadıklarını ve her yıl Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan çoban getirildiğini ama artık çobanların düşük maaşlar karşılığında gelmediklerini belirterek çoban ilanlarını İş kur üzerinden de vermektedir.
Çoban ilanlarındaki aranan genel özellikler olan;

 • Büyük baş hayvan çiftliğinde çalışabilecek,
 • Hayvan bakımı ve çiftlik işlerinden anlayan ve tercihen deneyimli,
 • En az İlköğretim okulundan mezun,
 • 40 yaşını aşmamış,
 • Traktör kullanmayı bilen kişiler ilana başvuruda bulunabilir.
 • İşkur çoban ilanlarını aramak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx linki üzerinden verilen İşkur Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Büyükbaş Hayvan) İlanlarına bakarak güncel ilanları görüntüleyebilirsiniz.

Aşağıya yer alan YORUM bölümüne telefon numaranızı bırakarak sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Telefon numarasını kendi isteği ile yazan okuyucuların yaşayabileceği her türlü problemi kabullendiği ve bu hususta sitemizin sorumlu tutulamayacağını bildiririz.

Çoban İlanları HEMEN Başvurun!

Türkiye’de ki işsizliğin belirli boyutlarda olması nedeniyle çoban alırken Türk vatandaşlarını tercih etmenizi öneririz. Zira afgan, özbek veya suriye vatandaşlarına Türkiye’de iş imkanın artış göstermesi durumunda göç oranlarının artacağını unutmayalım. Ancak yinede Afgan Çoban Arıyorum diyorsanız;

Sitemiz üzerinden de Çoban İlanları verebilir ve Çoban ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

 • Adınızı, Soyadınızı,
 • Adres Bilginizi
 • Aylık Çoban Maaşının tutarını
 • Diğer ücretleri ve aranan özellikleri bildirip yorum yazarak çoban ilanı verebilirsiniz.
Yorumlar

 1. Avatar of Halil Halil dedi ki:

  Coban arayan beni arasin mardinliyim

  1. Avatar of Emin Emin dedi ki:

   Çoban ariyorum mail üzerinden bana ulaşın mardinde koyun bakacak çoban ariyorum

 2. Avatar of Ümit Ümit dedi ki:

  Kocaeli izmitte 200 Küçükbaşa bakacak çoban aranıyor aile de olur üst daire de kalacak yemek içmek bizdendir

 3. Avatar of Sedat Sedat dedi ki:

  160 tane keçi-koyun yayılıcak kilis merkez hisar köyü

 4. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Çoban aranıyor
  50 büyükbaşı güdecek çoban aranıyor yer sivas kangal telefon 05398587053

 5. Avatar of Muharrem Muharrem dedi ki:

  Elazığ Karakoçan da tavuk çiftliğinde çalışacak aileye ihtiyacımız var maaş yemek ve yatma yeri mevcuttur

 6. Avatar of Haci tarlabolen Haci tarlabolen dedi ki:

  Afgan coban aroyorum yeme icme bana ait 300 koyun gudecek 3000 maas veririm butun imkanlar var 05418988571 ulasabilir Kirikkale keskin koprukoy

 7. Avatar of Hayrettin Hayrettin dedi ki:

  Konya kulu ciftlikte büyük baş bakacak çoban arıyorum iki tane 2500 maaş yeme içme bende yatacak evleri var.

 8. Avatar of Yasin karataş Yasin karataş dedi ki:

  Pastane imalatinda calisacak afgan ariyorum

 9. Avatar of Kenan Şahin Kenan Şahin dedi ki:

  Çoban arıyorum 150 koyun yeme içme bana kalacak yer var 3000 maaş tokat

 10. Avatar of Elvan Muhammet Göçer Elvan Muhammet Göçer dedi ki:

  Çoban arıyorum ANKARA gölbaşında 300 koyunum var 1 elemanım var 1 kişi daha arıyorum yeme içme kalıcak yer internet bana ait aylık 3000 veririm

 11. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Antalya/Manavgat çoban arıyorum 250 anaç koyun bulunan büyük oranda kapalı sistem. Yeme içme ve kalacak yer bize ait 2750 TL 05306974543

 12. Avatar of Nurettin akyol Nurettin akyol dedi ki:

  Afgan aileli çoban arıyorum 2+1 dayalı döşeli ev her eşyası var
  Asgari ücret maaş

 13. Avatar of Aydın Çoban Aydın Çoban dedi ki:

  Afgan çoban arıyorum.Yer Kırklareli.230 koyun güdecek,yatacak yer mevcut.
  yeme içme bana ait maaş 3,000,TL.

 14. Avatar of Yahya Yahya dedi ki:

  Yer kahramanmaras göksun 330 koyun gudulecek maas 3500 tl

 15. Avatar of Ali soylu Ali soylu dedi ki:

  5 elaman lazım Fabrika çalışacak beden işçisi arıyorum maaş 3.500 TL
  12 saat çalışma süresi ve iki saat toplam mola vardır pazar günü tattildir kalacak yer bulunmaktadir maktadır
  Telefon numarası

 16. Avatar of Selahattin Elitok Selahattin Elitok dedi ki:

  Kırşehir çiçekdağı acill küçükbaş çoban arıyorum yatacak yer+maaş veriyorum. Afgan Özbek çobanda olur. 05553171220

 17. Avatar of Emre Emre dedi ki:

  BüyükbAş hayvan çobanı aranıyor. Maaş 4000tl sivas kangal da

 18. Avatar of Selahattin Elitok Selahattin Elitok dedi ki:

  Kırşehir çiçekdağı acill küçükbaş çoban arıyorum yatacak yer+maaş veriyorum. Afgan Özbek çobanda olur

 19. Avatar of İsmail İsmail dedi ki:

  Bursa inegöl kurşunluda fabrikada calısacak yatılı temiz elemanlar aranmaktadır.kalacak yer vardır.

 20. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Rauf numara yaz arayayım seni

 21. Avatar of Rauf Rauf dedi ki:

  Eger çoban esteseniz bu nomarade areyebilirsiniz ben afganistanli im maaş pazde olson yefecem

  1. Avatar of Kenan Şahin Kenan Şahin dedi ki:

   numaranı versene ariyim Çoban arıyorum

  2. Avatar of Aga Aga dedi ki:

   Adam lazım 4000tl

 22. Avatar of Nevzat Nevzat dedi ki:

  BALIKESİR MANYAS DÜZ MERADA ZARAR ZİYAN OLMAYAN RAHAT YERDE . YEME İÇME KALICAK YERİ BİZDEN SÜRÜYE BAKICAK ÇOBAN ARANIYOR

 23. Avatar of Yasar Yasar dedi ki:

  Kirsehir c8cekda aylik 2500tl afkan coban araniyor

 24. Avatar of Alaattin Alaattin dedi ki:

  Bursa inegöl Lütfiye köyünde sürekli kalabilecek çiftlik ve temizlik işleri ile uğraşacak afgan aile arıyorum

 25. Avatar of Hikmet Hikmet dedi ki:

  Boluda 150koyunu merada otlatacak, 2700tl maaş, yeöe içme kalacak yer bize ait afgan çoban arammakta. 1yıllık

 26. Avatar of Başar ÖZVERİ Başar ÖZVERİ dedi ki:

  Kalacak yer, dolgun maaş uzun süreli çalışacak 50 buyukbas hayvana bakım yapacak acil çoban arıyorum.

 27. Avatar of Başar ÖZVERİ Başar ÖZVERİ dedi ki:

  Büyükbaş 50 bakacak çoban arıyorum. Sivas

 28. Avatar of Halil şevik Halil şevik dedi ki:

  Afyon Emirdağ sulama işi Afgan yatılı kalacak yemek içme bizden maaş 2000 olcak

 29. Avatar of ERSEN ERSEN dedi ki:

  100 baş koyun için Afgan çoban arıyorum sayı zaman içinde artacaktır, mera da güdülecek müsait olmayan hava şartlarında kapalı bakım yapacak, 2000tl maaşla başlayacak memnuniyete göre artış olacaktır.05063887429 Yer:Bilecik/Pazaryeri

 30. Avatar of ERSEN ERSEN dedi ki:

  100 baş koyun için Afgan çoban arıyorum sayı zaman içinde artacaktır, mera da güdülecek müsait olmayan hava şartlarında kapalı bakım yapacak, 2000tl maaşla başlayacak memnuniyete göre artış olacaktır.05063887429

 31. Avatar of Furkan ercan Furkan ercan dedi ki:

  100 koyuna bakacak afkan çoban ariyorum kalacak yer ve yeme içmesi bana ait 2500 TL maaş verilecektir yer ankara/akyurt

 32. Avatar of Demet Demet dedi ki:

  ÇOBAN ARANIYOR…. Acil

  400 koyun yani bir sürü koyuna bakacak bir afkan çoban acil aranıyor…..
  Yan haklar: yemek,kalacak yer, sigara
  Muş vartoda ağaçkorur köyü

  AYLIK:3500TL
  5 AY bakacaktır

 33. Avatar of ali rıza özkan ali rıza özkan dedi ki:

  2500 maas kalacak yer yeme ıcme dıger tum ıhtıyaclarını karsılıyorum telefon berber gıyım vs 100 tane saanen kecı bakacak kalacak ev vs ailede olabılır bır calısan var ıkıncı olarak gelecek kocaeli gölcük bursa iznik ortasında whataptan yazın cevap vermezısem 536 016 63 13

 34. Avatar of Muhammed kaya Muhammed kaya dedi ki:

  05315937759 bana bir çoban lazım tekim ayda 2000 iyi bakarsa cogaltirim yatma içme bana ait 4ay 5ay farketmez yer muş

 35. Avatar of Celal SEZER Celal SEZER dedi ki:

  ÇOBAN ARANIYOR…
  5526493517Uşak Esme Kocabey Köyünde koyun güdümünden anlayan acil çoban ihtiyacı vardır.
  3000 TL Maaş
  Aile olması tercih edilir. Aile olarak kalabilecek ev vardır
  İrtibat Tel : 0 552 649 35 17

 36. Avatar of Fırat cihan Fırat cihan dedi ki:

  Konya Sarayönü sulama işi yemek kalacak yer bize ait 3000 tl

  1. Avatar of Oktay KASAP Oktay KASAP dedi ki:

   Erzincan’a 2 kişi Afgan çoban arıyorum. Afgan ailede olur. 0553 745 25 04 Oktay KASAP

 37. Avatar of sedat olak sedat olak dedi ki:

  adım sedat olak
  küçükbaş hayvancılık yapıyorum
  çoban arıyorum
  detaylar için
  ilgilenen varsa özelden mesaj atabilir

 38. Avatar of Mücahit Boyacı Mücahit Boyacı dedi ki:

  Adım Mücahit Boyacı
  Bursa’da çiftlik işi yapıyorum
  Detayları telefonda konuşmayı tercih ediyorum ilgileniyorsanız beni arayın

 39. Avatar of Yalçın Yalçın dedi ki:

  05316625007 Denizli Acıpayam koyun besiciligi yapilacak koyunun gudulmesi haftada 1-2kez olacak simdilik 40koyun olacak ileride cogalir yada azalir yemek kalmak icin duzenli bir ev verilecek maas yuz yüze gorusulecek

 40. Avatar of Eyüp çırk Eyüp çırk dedi ki:

  5 6 yıldır büyük baş hayvanlar la uğraşıyorum yatılı bir iş varsa yaparım.neresi olursa olsun

 41. Avatar of Sadık ÖZBiLEK Sadık ÖZBiLEK dedi ki:

  Amasya’da büyük baş hayvan bakacak Afgan dürüst çoban arıyorum maaş + kalacak yer. ( ailesi ile de gelebilir .

  1. Avatar of Eyüp çırk Eyüp çırk dedi ki:

   24 yaşındayım 5 yıldır büyük baş hayvanlarına bakıyorum iş arıyorum

   1. Avatar of Osman Osman dedi ki:

    Kırıkkale de küçük baş hayvana bakacak abi kardeş ilişkisi icerisinde olacağım bı arkadaş arıyorum iş bulmadinsa bir birimize yardımci olalım yatacak yer ve içme bana ait 2000 TL maas

   2. Avatar of Behiye Yıldırım Behiye Yıldırım dedi ki:

    Eger is bulmadıysanız ankara bala da buyukbas BESIDEKI hayvanlarimiz icin acil bakıcı lazim.arayabilirsiniz.

   3. Avatar of Behiye Yıldırım Behiye Yıldırım dedi ki:

    Eger bulmadıysanız iş ankara bala da buyukbas besideki hayvanlarimiz icin acil bakıcı arıyoruz. Dusunurseniz.arayabilirsiniz.

 42. Avatar of Bülent Bülent dedi ki:

  Çiftlikte çalışacak aile aranıyor 05424575252

 43. Avatar of Ayvaz kilinc Ayvaz kilinc dedi ki:

  Şanlıurfa birecik ilçesinde çoban aranıyor büyük baş için yatili kalacak yer vardır işi bilen maaş 2.500 tl

  1. Avatar of Eyüp çırk Eyüp çırk dedi ki:

   Ben anliyamiyorum o işten iş arıyorum

 44. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Afkan coban ariyorum 200 koyun bakacak yeme icme kalmaya yer giyim bana ait maas dolgun 0541 815 03 01

 45. Avatar of Sinan Özalp Sinan Özalp dedi ki:

  Malatya Doğanşehir de 100 keçi ye bakacak yardımcı arıyorum her şey tarafımdan karşılanacak maaas dolgun

 46. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Afkan coban ariyorum 200 koyun bakacak yeme icme kalmaya yer giyim bana ait maas dolgun

  1. Avatar of Nesim Nesim dedi ki:

   Hangi şehir da kaç kişi kaç maaş

   1. Avatar of Ali Ali dedi ki:

    Kirklareli 2 kiai beraber bakacagiz

 47. Avatar of Samet Samet dedi ki:

  Afgan veya özbek yatılı koyun çobanı aranıyor. Dolgun maaşlı 05416189021

 48. Avatar of İhsan İhsan dedi ki:

  Antalya çalışacak temiz güvenilir afgan Bekar evli farketmez arıyorum Besi çiftliğinde büyükbaş bakıp küçük baş yayacak yemesi içmesi benden olup 2.500 tl ile başlayan çalışmasına göre artıp azalacağı bir ücret veriyorum düşünenler numaradan bana ulaşabilirler.

 49. Avatar of Ömer Ömer dedi ki:

  Yer Elazığ Baskil ilçesi 350 keçi yayacak dürüst güvenilir bı delikanlı arıyorum herşey yeme içme konaklama bana ait ücret 3000 TL 0539 331 3551 burdan ulaşın

 50. Avatar of ÇOBAN ARIYORUM ÇOBAN ARIYORUM dedi ki:

  Hüsnü boztepe ÇOBAN ARIYORUM 05453983233

  karabük eflanide 50 adet koyuna bakip otlatacak ister aile ister tek çoban araniyor kalacak yer yemek icmek bana aittir ilk yıl maas 1500 2ci yil 2000 bin tl şartlara göre dahada arttıralabilir ilgilenenler ulasabilir

  1. Avatar of Halil Halil dedi ki:

   Coban arayan varsa numarami arasin

 51. Avatar of hüsnü hüsnü dedi ki:

  karabük eflanide 50 adet koyuna bakip otlatacak ister aile ister tek çoban araniyor kalacak yer yemek icmek bana aittir ilk yıl maas 1500 2ci yil 2000 bin tl şartlara göre dahada arttıralabilir ilgilenenler ulasabilir

 52. Avatar of Necati yaman Necati yaman dedi ki:

  Kırşehirde yatılı kalacak ineklere bakacak makineyle süt sağacak işçi arıyorum yeme içme bize ait aylık 2000-2200 tl arası vereceğim

 53. Avatar of Naci Naci dedi ki:

  15 tane büyükbaş hayvana bakacak çalışma arkadaşı aranıyor.
  Not: gıda, konaklama ve hasat zekatı bizim tarafımızdan karşılanacak. Aylık 1500 TL maaş ve yılın ikinci yarısı da, 1750 TL maaş alacak. İsteğe bağlı sigorta poliçesi yatırılır.
  Yer: Siirt Kurtalan Tulumtaş köyü.
  İrtibat no: 05386170031 Naci

 54. Avatar of Erdi Erdi dedi ki:

  Yer kirikkale 150 küçükbaş hayvanım var coban ariyorum yeme icme kalcak yer bana ait 2 binlira maaş

 55. Avatar of Tugay YILDIRIM Tugay YILDIRIM dedi ki:

  Ankara, Sincan da büyükbaş hayvanlarım için aile bireylerim ile çalışacak yardımcı arıyoruz ilgilenen arkadaşlar 0506

 56. Avatar of UĞUR TOKSÖZ UĞUR TOKSÖZ dedi ki:

  Kırklarelinde merkeze bağlı Bulgaristan sınırındaki köyümüzde büyükbaş sürüsüne çobanlık yapacak yatılı eleman aramaktayız. Kalacak yer yeme içme mevcut. Maaş asgari ücret..
  0532 358 24 38

 57. Avatar of Hakki Hakki dedi ki:

  kendi ana mesleğim hayvancılık istediğiniz kamyonu sürerim uzun yol alışkanlığım var ama ehliyet yok türküm büyükbaş hayvancılık kendi işim

 58. Avatar of FİŞEK SALMAN FİŞEK SALMAN dedi ki:

  suriyeli veya afganlı aileli kücük bas hayvanlar için coban arıyorum….tel:0536 323 66 57 FİŞEK SALMAN…. NURHAK/ K.MARAŞ

 59. Avatar of Hakki Hakki dedi ki:

  Küçük büyük baş hiç önemli değil aksaryliyim neresi olursa olsun hiç önemli değil ana mesleğim hayvancılık istediğiniz arabayı kamyonu kullanırım sorun yoktu burdan ulasa bilirsiniz

  1. Avatar of Murat Murat dedi ki:

   Senin kafandaki maaş ne

  2. Avatar of Ali Ali dedi ki:

   541 815 03 01 kucuk bas suru bakacak arkadas araniyor

   1. Avatar of Alper Alper dedi ki:

    İzmir Torbalı kalıcı gece bekçisi arıyoruz.
    2000 TL maaş, kalacak yer, ve yemeği karşılıyacağız.

 60. Avatar of YILMAZ YILMAZ dedi ki:

  KONYA , KULU İLÇESİNDE BAHÇE VE TARLA İŞLERİNDE ÇALIŞACAK AFGAN ELEMAN ARIYORUM.

 61. Avatar of Ali İhsan Ali İhsan dedi ki:

  DENİZLİ/Çal Gelinören köyünde büyükbaş hayvanlarıma bakmada ve sezon yoğunluğunda tarla işlerime yardımcı olabilecek aileli ya da bekar sürekli-uzun süreli yardımcı arıyorum. kalacak yer, elektrik, su giderleri tarafımdan karşılanacaktır maaş görüşülür. iletişim :0532 722 48 13

  1. Avatar of Burak ak Burak ak dedi ki:

   2 ayligina günde sadece 7-8 saat evin yakinlarinda 10 tane ineğe bakilacak yeme içme su elektrik kalacak yer var yer sivas imranlı maaş 1500 tl(rahat iş)

 62. Avatar of Uğur Uğur dedi ki:

  Karsta 15 tane hayvana bakacak, ev bireyleri ile ev işleriyle ilgilenecek. Yeme icme konaklama elektrik su isinma her şey karsilanacak. 2000 tl maaş

  İlgilenenler mesaj atabilir

  1. Avatar of Ali Ali dedi ki:

   Kirklarelinde 200 koyun bakacak coban aranmaktadir sagimdan ve hayvandan anlamasi onemli beraber valisacagiz 0541 815 03 01

 63. Avatar of ebubekir ebubekir dedi ki:

  15 bin lira maaş veriyoruz yine de çoban bulamıyoruz, afgan çobanlar gelmeli.

 64. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Yok bulamıyoruz çoban yok hayvanı satacaz tak etti artık.
  Yer çankırı 100 koyun güdecek 2 bin lira maaş kalacak yer elektrik su ve mutfak masrafını karşılıyoruz.

  1. Avatar of Hakki Hakki dedi ki:

   05360506821

 65. Avatar of mehmet mehmet dedi ki:

  ceviz bahçesine yatılı afgan aile aranıyor.

  1. Avatar of Mert Mert dedi ki:

   Kucuk bas coban ariyorum kirklarelide calisacak ihtiyaclari yemek icme kalacak yer bana ait askeri ucret baslangic geregine gore artis yapilir

 66. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Sivas kangalda 25 büyükbaş hayvana bakacak çoban aranıyor0536 529 40 19

 67. Avatar of Ekrem Ekrem dedi ki:

  Balikesir erdekte 15 sagmalik inege bakabilecek.sut sagim makinasi kullanabilen afganli ariyorum
  0532 244 90 23

 68. Avatar of Eren Eren dedi ki:

  Keçi çobanı arıyorum 92 adet erkek keçi kısa süreli bayrama kadar yayacak 1600 lira maaş yeme içme bana ait sigarası bana ait acilll yer Sivas 05373055142

 69. Avatar of Eren Eren dedi ki:

  Sivas’ta 92 adet erke keçime kısa süreli bayrama kadar
  çoban arıyorum maaş 1600 lira yemek içme kalacak yer var sigarası bana ait

 70. Avatar of Ünal Ünal dedi ki:

  çankırı çerkeşte 40 büyükbaş hayvana bakacak çoban arıyorum.yeme içme kalacak yer bana ait maaş 1800 tl . tel

 71. Avatar of yasin yasin dedi ki:

  ankarada 30-35 büyükbaş hayvanı merada gütmeye yardım edecek çoban arıyoruz. isterse kışında çalışabilir. Kalacak yer var. varsa çalışkan dürüst arkadaş arasın konuşalım 5457426450

 72. Avatar of Zafer Zafer dedi ki:

  Kirsehirde afghan coban lazim 25 büyükbas verecegim maas 1200

 73. Avatar of Maisam ali Maisam ali dedi ki:

  Aleykum selâm, memleketiniz efendim ?
  Cep numara

  1. Avatar of yasin yasin dedi ki:

   ankarada büyükbaş hayvanlar için çoban arıyoruz 5457426450

 74. Avatar of Zafer Zafer dedi ki:

  Kütahya’da 60 koyuna bakacak Afgan çoban arıyorum .

 75. Avatar of Ergin Ergin dedi ki:

  Büyükbaş hayvan için çoban arıyorum. Ödenecek aylık maaş miktarı; 2.500 TL.

  Telefon numaram: 0552 516 34 76

 76. Avatar of sedat sedat dedi ki:

  bursa mustafa kemalpaşa da ceviz bahcesinde çalışacak işçi arıyorum

 77. Avatar of fikret fikret dedi ki:

  sivasa çoban arıyorum 300 tane küçükbaş gece otlatma yok fiyat 2000

 78. Avatar of Hasan mercan Hasan mercan dedi ki:

  Slm bende afganbcoban arıyım yer ankara cubuk kalacak yer yeme içme benden 1800maasla varsa beni arasin tl .

  1. Avatar of Hakki Hakki dedi ki:

   05360506821 beni ara abi

 79. Avatar of Funda çiftçi Funda çiftçi dedi ki:

  İzmir de küçükbaş hayvan çiftliğinde Afgan çoban arıyorum maaş 1500/2000 lira arasında kalacak yeri yeme içmesi dahil. 05327488230 numaramdan ulaşabilirsiniz

 80. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  neden bayan? kurbanlık içinmi?

 81. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Afgan büyükbaş çoban arıyorum otomatik sistem çiftlik aylık 3000

  1. Avatar of Maisam ali Maisam ali dedi ki:

   Ben yaparım efendim , memleketiniz

  2. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

   Abim bu işi yapmak istiyor telefon numaranız nedir?

  3. Avatar of Hakki Hakki dedi ki:

   Ara beni abi 05

 82. Avatar of Seval Seval dedi ki:

  Küçük baş hayvan için yatılı çoban arıyorum yer Eskişehir

 83. Avatar of Enes Enes dedi ki:

  Afkan çoban arıyorum Kastamonu 130 koyuna bakacak vereceğim maaş 1200 yeme içme barınak temin edilecek, not(18 ila 25 yaş aralığı bayan)

 84. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

  Çoban lik iş aryurem izmit ve GEDZE DE

  1. Avatar of serdar serdar dedi ki:

   ara beni 5425124999

 85. Avatar of Alim hafo Alim hafo dedi ki:

  Selamın aleyküm afgan çoban arıyorum büyükbaş inek kalacak yer sıkıntısı yok

 86. Avatar of Isa Isa dedi ki:

  Bana lazim

 87. Avatar of Samet Samet dedi ki:

  Kayseride koyun bakacak afkanli lazim

 88. Avatar of Abuzer Abuzer dedi ki:

  Acill çoban aranıyor.200 küçük baş bakacak yayacak işi bilen biri.ucret 2500 tl

 89. Avatar of Abuzer Abuzer dedi ki:

  200 koyuna bakacak adıyamanda merkez köyde 2500 tl çoban aranajtsuim.acill.bonuslar hariç.yani yokda bi kurban da olmak şartıyla

  1. Avatar of Abuzer Abuzer dedi ki:

   Abuzer adiyaman 2500 tl maaş .ücret. tlf 5

 90. Avatar of Halil ibrahim Halil ibrahim dedi ki:

  Sivas gemerek için çoban arıyorum,aylık 2000-2500 tl maaş ile 50 büyükbaş hayvan dağda yaylada otlatılacak.Yemesi içmesi evden maaşa dahil değil. İletişim için

 91. Avatar of Kemal akpınar Kemal akpınar dedi ki:

  Selamun aleykum maaş 1 500 1 800 arasi 190 koyun yayacak coban ariyorum sabah goturup aksam getirecek fazla iş yok zorluguda yok iyi olursa hiç gondermem yanimda kalir yaz kış no

 92. Avatar of Volkan Volkan dedi ki:

  Ankara nallihan 150 koyuna bakacak anlayan afkan çoban arıyorum maaş 1600 sabah çıkarıp akşam getirecek işi bu kendi işi gibi ilgilenecek