Devlet Destekli

Afgan Çoban Arıyorum Diyenlere İlanlar! (Yatılı Suriyeli Özbek )

Afgan Çoban Arıyorum Diyenlere İlanlar! (Yatılı Suriyeli Özbek )

İç Anadolu Bölgesinde, Van’da, Ankara’da, Antalya’da, Trakya’da, Konya’da, Tekirdağ’da 5 bin lira maaşla Afgan, Suriyeli veya Özbek çoban mı arıyorsunuz? Sürü yöneticiniz yatılı mı kalmalı? O zaman bu içeriğe ilan verebilir veya verilen ilanlardan çobanlara ulaşabilirsiniz. 

Ülkemizde ucuz iş gücünün sağlanması için çiftçilerimiz Afgan, Özbek, Suriyeli vatandaşları çoban olarak tutmakta ve aylık asgari ücretin daha altında  1.000 – 1.500 TL. maaş ile çobanlık yaptırmaktadırlar. Gurbette olan Afgan vatandaşlarının bir kısmının oturma ve çalışma izni olmadığından Afgan çoban aranıyor ilanlarına başvuru yaparak, iş aramaktadırlar. Yurda kaçak giren bu kişiler için sosyal medyada gruplar mevcuttur.

Türkiye’de tarım sektörü içindeki toplam hayvancılık oranı %25’tir. Ülkemiz tarım ve hayvancılık bakımından elverişli doğal kaynaklara sahip bir ülkedir. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çok fazla kişi olmasına karşın bir Türkiye gerçeği vardır. O da ülkemizde %10.5 oranında bir işsizlik söz konusu olduğudur. Hal böyle iken basına yansıyan haberlere göre artık yurt dışından çoban ithal ediliyor. Evet yanlış duymadınız! Suriye ve yoğun olarak Afgan vatandaşlarından oluşan kesim iş için Türkiye’ye gelerek çobanlık mesleğini icra ediyor. Peki Afgan çoban tutmak mantıklı bir iş mi? Olumlu ve olumsuz yanları nelerdir?

Yatılı çoban arayanlar

Sektörler artık Türk işçi tercih etmiyor. Çünkü düşük meblağlarla çalıştırmak varken asgari ücret maaş vermek ve sigorta ödemek işverene zor geliyor. Ülkemiz artık mülteci yoğunluğu çok fazla olan bir ülke. İş şartları kabul edilmediğinde Afgan çalışır şeklinde bir alternatifler doğuyor. Fakat Afgan işçilerin çoğu kaçak olduğu için devlet tarafından hiçbir imkan sunulamıyor ya da sunulan imkanlardan faydalanamıyorlar. Durum böyle iken herhangi bir sorun yaşandığında, bu sorun  ört pas edilmek zorunda kalıyor.

Afgan Çoban Tutmak Mantıklı mı?

Afgan Çoban Tutmak Mantıklı mı?

Peki sektör Türk işçiye ne sunuyor da kabul görmüyor? Dövizin yükselmesi ülkemizde her türlü üründe fiyat artışına sebep olmuş ve iktisatta hayat pahalılığı diye tabir edilen durum yaşanmıştır. İstekler sonsuz kaynaklar da kıt olunca işçi ailesini geçindirmek mahiyetinde daha yüksek ücret alabileceği iş alternatifleri düşünmeye başlamıştır. Sigorta ödenmediği için maaş 2000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Yaşam sıkıntısı çeken Afgan vatandaşlarına konaklama imkanı da sunulduğunda durum cazip bir hal kazanmaktadır. Çalışan çobanların Ankara Konsolosluğundan oturma izni almaları gerekmektedir. Kaçak olarak çoban çalıştıranlara devlet eli ile çalışma iznine muhalefetten 8 bin 381 TL para cezası kesilmektedir.

Çoban olmak için o bölgede yaşayarak hayvanların bakımını üstlenmek gerekiyor. Afganların bu iş için müsait görülmesinin sebebi ülkede yaşıyor olmaları, kalacak yer ve geçinme imkanı elde etmek için bir işe sahip olmak istemeleri. Fakat çoğusu biriktirdikleri para ile ailelerini de Türkiye’ye getirmeyi hedefliyor.

Devlet tarafından her yıl sürü yöneticisi çoban destekleme ödemesi veriliyor. Bu  desteklere başvurabilirsiniz.

Afgan Çobanlar Tercih Ediliyor

Bu cezaya rağmen ülkemizin birçok bölgesinde daha ucuz iş gücü nedeniyle afgan çobanlar tercih ediliyor. Daha çok koyun yetiştiricileri aylık 1.500 TL. civarında maaş vererek afgan vatandaşlarını çoban olarak tutuyorlar. Her ne kadar maaşları düşük olsa da, dert yandıkları konu ise çobanların kısa sürede bırakıp gitmesidir. Az maaş alan ve ülkesinden uzak olan Suriyeli ve Afgan çobanlar şartların elverişli olmadığını gördüklerinde daha yüksek maaş alabilecekleri bölgelere yerleşiyorlar. Sigortalı olarak SGK kapsamında işe giremediklerinden en çok tercih ettikleri işler;

afgan-çoban

Afgan Çoban

 • İnşaat işleri ve ustalığı,
 • Çobanlık,
 • Part time ve yarı zamanlı işler,
 • Gece bekçiliği,
 • Mevsimlik tarla işçiliği,
 • Büyükbaş veya küçükbaş hayvan çiftlikleri

Ülkemiz dışında başka bir ülkeye gidip, asgari ücretin üzerinde para kazanabileceğimiz bir iş bulmak bizim için ne kadar zor ise, afgan çobanlar içinde Türkiye’de iş bulmak o kadar zor bir iş olarak görülüyor. Bu sebeple çobanlık mesleği tercih ediliyor.

Bu meslek daha çok Afganistan‘da çobanlık yapanlar tarafından da sevilerek yapıldığı söyleniyor. Afganistan vatandaşlarına Türkiye’de çalışma izni isimli web sitesinden çalışma izninin nasıl alınması gerektiğini, hangi evraklarla nereye başvurmak gerektiğini öğrenebilirsiniz.

5 Bin Lira Maaşla Afgan Çoban Arıyorum

Türkiye’de 2020 yılı itibariyle asgari ücret 2 bin 324 TL. net olarak ödenmektedir. Çiftçilerimiz zaman zaman 5 bin lira maaş verseler de çoban bulamadıklarını sosyal medya ve birçok platformda dile getirmektedirler. Tabi çobanın yatılı olarak çalıştığı ve 24 saat üzerinden maaş ödenmesi gerektiği düşünüldüğünde, 5 bin lira yetersiz bile sayılabilir. Tabi çiftçinin yem, saman, ilaç gibi masrafları artsa da, asgari ücretin altında maaş vermeleri doğru olmaz.

İstanbul çoban arayanlar

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan çiftliklere yatılı çoban arayan yüzlerce çiftçi mevcuttur. Zira trakya bölgesinde tarım ve hayvancılığın yoğun olması nedeniyle sürü yöneticiliğini meslek halinde icra eden birçok profesyonel bulunabilir. Ancak vereceği maaş oranına göre, sürünün sayısına göre kriterler belirlenmektedir. Eğer sizde İstanbul veya ilçelerinde çobanlık işi arıyorsanız aşağıda ki yorum bölümüne ilanınızı bırakabilirsiniz.

İlanlara Başvurun!

Türkiye’de ki işsizliğin belirli boyutlarda olması nedeniyle çoban alırken Türk vatandaşlarını tercih etmenizi öneririz. Zira afgan, özbek veya suriye vatandaşlarına Türkiye’de iş imkanın artış göstermesi durumunda göç oranlarının artacağını unutmayalım. Ancak yinede Afgan Çoban Arıyorum diyorsanız;

 • Adınızı ve soyadınızı,
 • Adres bilginizi,
 • Aylık vereceğiniz maaş tutarı,
 • Diğer ücretleri ve ayrıntıları bildirip yorum yazın.
Sizin İçin Araştırdık 11/08/2020

Sitemizin yorumlar bölümüne iletişim numaranızı bırakabilir ve işverenlere ulaşabilirsiniz.

Konya ve ilçelerinde birçok çoban arayan çiftçimiz mevcuttur. Lütfen telefon numaranızı veya iletişim bilgileriniz belirterek iş aradığınızı belirtiniz.
Yorumlar
 1. blank Naci dedi ki:

  15 tane büyükbaş hayvana bakacak çalışma arkadaşı aranıyor.
  Not: gıda, konaklama ve hasat zekatı bizim tarafımızdan karşılanacak. Aylık 1500 TL maaş ve yılın ikinci yarısı da, 1750 TL maaş alacak. İsteğe bağlı sigorta poliçesi yatırılır.
  Yer: Siirt Kurtalan Tulumtaş köyü.
  İrtibat no: 05386170031 Naci

 2. blank Erdi dedi ki:

  Yer kirikkale 150 küçükbaş hayvanım var coban ariyorum yeme icme kalcak yer bana ait 2 binlira maaş

 3. blank Tugay YILDIRIM dedi ki:

  Ankara, Sincan da büyükbaş hayvanlarım için aile bireylerim ile çalışacak yardımcı arıyoruz ilgilenen arkadaşlar 0506

 4. blank UĞUR TOKSÖZ dedi ki:

  Kırklarelinde merkeze bağlı Bulgaristan sınırındaki köyümüzde büyükbaş sürüsüne çobanlık yapacak yatılı eleman aramaktayız. Kalacak yer yeme içme mevcut. Maaş asgari ücret..
  0532 358 24 38

 5. blank Hakki dedi ki:

  kendi ana mesleğim hayvancılık istediğiniz kamyonu sürerim uzun yol alışkanlığım var ama ehliyet yok türküm büyükbaş hayvancılık kendi işim

 6. blank FİŞEK SALMAN dedi ki:

  suriyeli veya afganlı aileli kücük bas hayvanlar için coban arıyorum….tel:0536 323 66 57 FİŞEK SALMAN…. NURHAK/ K.MARAŞ

 7. blank Hakki dedi ki:

  Küçük büyük baş hiç önemli değil aksaryliyim neresi olursa olsun hiç önemli değil ana mesleğim hayvancılık istediğiniz arabayı kamyonu kullanırım sorun yoktu burdan ulasa bilirsiniz

  1. blank Murat dedi ki:

   Senin kafandaki maaş ne

  2. blank Ali dedi ki:

   541 815 03 01 kucuk bas suru bakacak arkadas araniyor

 8. blank YILMAZ dedi ki:

  KONYA , KULU İLÇESİNDE BAHÇE VE TARLA İŞLERİNDE ÇALIŞACAK AFGAN ELEMAN ARIYORUM.

 9. blank Ali İhsan dedi ki:

  DENİZLİ/Çal Gelinören köyünde büyükbaş hayvanlarıma bakmada ve sezon yoğunluğunda tarla işlerime yardımcı olabilecek aileli ya da bekar sürekli-uzun süreli yardımcı arıyorum. kalacak yer, elektrik, su giderleri tarafımdan karşılanacaktır maaş görüşülür. iletişim :0532 722 48 13

  1. blank Burak ak dedi ki:

   2 ayligina günde sadece 7-8 saat evin yakinlarinda 10 tane ineğe bakilacak yeme içme su elektrik kalacak yer var yer sivas imranlı maaş 1500 tl(rahat iş)

 10. blank Uğur dedi ki:

  Karsta 15 tane hayvana bakacak, ev bireyleri ile ev işleriyle ilgilenecek. Yeme icme konaklama elektrik su isinma her şey karsilanacak. 2000 tl maaş

  İlgilenenler mesaj atabilir

  1. blank Ali dedi ki:

   Kirklarelinde 200 koyun bakacak coban aranmaktadir sagimdan ve hayvandan anlamasi onemli beraber valisacagiz 0541 815 03 01

 11. blank ebubekir dedi ki:

  15 bin lira maaş veriyoruz yine de çoban bulamıyoruz, afgan çobanlar gelmeli.

 12. blank Mehmet dedi ki:

  Yok bulamıyoruz çoban yok hayvanı satacaz tak etti artık.
  Yer çankırı 100 koyun güdecek 2 bin lira maaş kalacak yer elektrik su ve mutfak masrafını karşılıyoruz.

  1. blank Hakki dedi ki:

   05360506821

 13. blank mehmet dedi ki:

  ceviz bahçesine yatılı afgan aile aranıyor.

 14. blank Mustafa dedi ki:

  Sivas kangalda 25 büyükbaş hayvana bakacak çoban aranıyor0536 529 40 19

 15. blank Ekrem dedi ki:

  Balikesir erdekte 15 sagmalik inege bakabilecek.sut sagim makinasi kullanabilen afganli ariyorum
  0532 244 90 23

 16. blank Eren dedi ki:

  Keçi çobanı arıyorum 92 adet erkek keçi kısa süreli bayrama kadar yayacak 1600 lira maaş yeme içme bana ait sigarası bana ait acilll yer Sivas 05373055142

 17. blank Eren dedi ki:

  Sivas’ta 92 adet erke keçime kısa süreli bayrama kadar
  çoban arıyorum maaş 1600 lira yemek içme kalacak yer var sigarası bana ait

 18. blank Ünal dedi ki:

  çankırı çerkeşte 40 büyükbaş hayvana bakacak çoban arıyorum.yeme içme kalacak yer bana ait maaş 1800 tl . tel

 19. blank yasin dedi ki:

  ankarada 30-35 büyükbaş hayvanı merada gütmeye yardım edecek çoban arıyoruz. isterse kışında çalışabilir. Kalacak yer var. varsa çalışkan dürüst arkadaş arasın konuşalım 5457426450

 20. blank Zafer dedi ki:

  Kirsehirde afghan coban lazim 25 büyükbas verecegim maas 1200

 21. blank Maisam ali dedi ki:

  Aleykum selâm, memleketiniz efendim ?
  Cep numara

  1. blank yasin dedi ki:

   ankarada büyükbaş hayvanlar için çoban arıyoruz 5457426450

 22. blank Zafer dedi ki:

  Kütahya’da 60 koyuna bakacak Afgan çoban arıyorum .

 23. blank Ergin dedi ki:

  Büyükbaş hayvan için çoban arıyorum. Ödenecek aylık maaş miktarı; 2.500 TL.

  Telefon numaram: 0552 516 34 76

 24. blank sedat dedi ki:

  bursa mustafa kemalpaşa da ceviz bahcesinde çalışacak işçi arıyorum

 25. blank fikret dedi ki:

  sivasa çoban arıyorum 300 tane küçükbaş gece otlatma yok fiyat 2000

 26. blank Hasan mercan dedi ki:

  Slm bende afganbcoban arıyım yer ankara cubuk kalacak yer yeme içme benden 1800maasla varsa beni arasin tl .

  1. blank Hakki dedi ki:

   05360506821 beni ara abi

 27. blank Funda çiftçi dedi ki:

  İzmir de küçükbaş hayvan çiftliğinde Afgan çoban arıyorum maaş 1500/2000 lira arasında kalacak yeri yeme içmesi dahil. 05327488230 numaramdan ulaşabilirsiniz

 28. blank Hacer dedi ki:

  neden bayan? kurbanlık içinmi?

 29. blank Mehmet dedi ki:

  Afgan büyükbaş çoban arıyorum otomatik sistem çiftlik aylık 3000

  1. blank Maisam ali dedi ki:

   Ben yaparım efendim , memleketiniz

  2. blank Mustafa dedi ki:

   Abim bu işi yapmak istiyor telefon numaranız nedir?

  3. blank Hakki dedi ki:

   Ara beni abi 05

 30. blank Seval dedi ki:

  Küçük baş hayvan için yatılı çoban arıyorum yer Eskişehir

 31. blank Enes dedi ki:

  Afkan çoban arıyorum Kastamonu 130 koyuna bakacak vereceğim maaş 1200 yeme içme barınak temin edilecek, not(18 ila 25 yaş aralığı bayan)

 32. blank Yusuf dedi ki:

  Çoban lik iş aryurem izmit ve GEDZE DE

  1. blank serdar dedi ki:

   ara beni 5425124999

 33. blank Alim hafo dedi ki:

  Selamın aleyküm afgan çoban arıyorum büyükbaş inek kalacak yer sıkıntısı yok

 34. blank Isa dedi ki:

  Bana lazim

 35. blank Samet dedi ki:

  Kayseride koyun bakacak afkanli lazim

 36. blank Abuzer dedi ki:

  Acill çoban aranıyor.200 küçük baş bakacak yayacak işi bilen biri.ucret 2500 tl

 37. blank Abuzer dedi ki:

  200 koyuna bakacak adıyamanda merkez köyde 2500 tl çoban aranajtsuim.acill.bonuslar hariç.yani yokda bi kurban da olmak şartıyla

  1. blank Abuzer dedi ki:

   Abuzer adiyaman 2500 tl maaş .ücret. tlf 5

 38. blank Halil ibrahim dedi ki:

  Sivas gemerek için çoban arıyorum,aylık 2000-2500 tl maaş ile 50 büyükbaş hayvan dağda yaylada otlatılacak.Yemesi içmesi evden maaşa dahil değil. İletişim için

 39. blank Kemal akpınar dedi ki:

  Selamun aleykum maaş 1 500 1 800 arasi 190 koyun yayacak coban ariyorum sabah goturup aksam getirecek fazla iş yok zorluguda yok iyi olursa hiç gondermem yanimda kalir yaz kış no

 40. blank Volkan dedi ki:

  Ankara nallihan 150 koyuna bakacak anlayan afkan çoban arıyorum maaş 1600 sabah çıkarıp akşam getirecek işi bu kendi işi gibi ilgilenecek

 41. blank Mustafa dedi ki:

  1500-2000₺ arası büyükbaş çoban arıyorum yer çankırı Ankaranın yanında

 42. blank Shafiqullah dedi ki:

  Merhaba iki kişilik iş arıyorum yani Afganistan lıyım �zmir’e yakın olsun Ben numaramı ara sın

  1. blank Mustafa dedi ki:

   Bana lazım Diyarbakır koyun bakacak 0536

   1. blank Mustafa dedi ki:

    Aylık bir konuşuruz

  2. blank Mustafa dedi ki:

   Aylık konuşuruz

 43. blank Ahmet dedi ki:

  İyi geceler çok sikintidayim acil iş arıyorum koyun keçi bakarım çocukluğumdan beri çobanlık yapıyorum yardımcı olursanız memnun olurum numaram

  1. blank muzaffer sedat dedi ki:

   büyük baş bakabilirmisin evli misin
   benim numaram

  2. blank Mekan dedi ki:

   Kirikkalede buyuk baş mal gudecek numaram

  3. blank Ali dedi ki:

   5418150301 ara beni

 44. blank Ahmet dedi ki:

  Numaraları göremiyorum

 45. blank özgür dedi ki:

  kayseri pınarbaşında 250 koyuna bakacak 20 – 25 yaşları arasında tecrübeli koyun çobanı aranıyor. diğer her şey görüşülür.

 46. blank Yunus dedi ki:

  Küçükbaş 150 koyuna bakacak aile aranıyor
  Çankırı da. Her türlü imkana hazırız beraber çalışacağız. Bayramları ve yıllık tatili olacak. Koyundan anlayan birisi, mera hemen yanımızda merada güdecek koyunu.

 47. blank Mustafa dedi ki:

  1500 2000 arası büyükbaş bakacak daha önce bu işi yapmış hayvandan iyi anlayan birisi lazım kalacak yer var

 48. blank nebi sahin dedi ki:

  merhabalar mart 15 kasim 15 calisacak is arkadasi lazim 200 koyun gudecek her turlu imkan saglanacaktir maas konuslur 0.5.

 49. blank Ali dedi ki:

  Çiftçilik yapmış traktör kullanabilen sürekli çalışacak tarım işçisi bakıyoruz. yer bursa, Zeytin işi ağırlıkta. Çalışkan titiz dürüst ise 1500, daha önce deneyimli (budama sulama ilaçlama toplama) ise 2000 TL. Aile olarak da gelmek isteyen varsa yer temin edilir. Referans şart.

 50. blank Bakici dedi ki:

  Kirklareli de 200 koyuna bakacak coban degil arkadas ariyorum hayvani seven kendi mali gibi ilgulenecek isi beraber yaoacagiz sagim yok ama digumdan ankayacak hasta koyunu rahatsizi tespit edecek soyliyecek salip otlatacak yemleri koyacagiz okadar 1600 tl maas isini iyi yaoarsa maas yukselir tabiki 0541

 51. blank İş ilanı dedi ki:

  inek işlerinde bana yardımcı olacak sürekli olarak çalışacak birini arıyorum

 52. blank ÇABAN ARANIYOR dedi ki:

  küçük baş koyuna bakacak aile aranıyor kalacak yer var ayrıntılar konuşulur

 53. blank Hayatollah dedi ki:

  salam alikm ben Afghanistanlim 21 yaşimdeiym çobanlik iş are yourum okuz inek olsa daha iyi bu numara benim WhatsApp tan ulaşa bilirseniz

  1. blank Bünyamin dedi ki:

   çoban lazım 0553

 54. blank Çoban atıyorum dedi ki:

  Ankara Bala’da 30 tane büyükbaş hayvana kapalı ahırda bakacak eleman arıyorum kalacak yer var 053

  1. blank Hayatollah dedi ki:

   salam alikm abi Çobanlik iş are yourum Afghanistanlim inek olsa daha iyi
   bu numara benin

  2. blank Hakki dedi ki:

   05360506821 ara beni abi ana mesleğim hayvancilik

  3. blank Hakki dedi ki:

   05360506821 ara goruselim abi kendi ana meslegim

 55. blank ümüt dedi ki:

  slm çobanlık işi ariyorum ben iariya bilir siniz tercim küçük baştır 054

 56. blank Bakici dedi ki:

  150 kucuk bas sadece otlatacak agir is yok 1500 tl maas sonra arttirilir yemek sigara alinir giyim kusam elbise bana aiit 0

 57. blank türk yerli orjinal (şef)usta çoban dedi ki:

  30 yılıdır hayvan bakıcılığı(çobanlık )yapıyorum ayrıntılar görüşülür.

 58. blank Gozdenur dedi ki:

  Ben Konya da yaşıyorum küçükbaş cobanligi yapıyorum 1000 TL veya 1500 TL arası ücret yemek içmek ve ev benden ayreten kendimde gidecem davara fiyati artirabilirimde acil çoban lazım yaz kış

 59. blank Küçükbaş çoban dedi ki:

  Küçükbaş için yardımcı arıyorum iş kolay tek başına çalışmayacak yer bursa

 60. blank Eleman dedi ki:

  Sivas ta 20 büyükbaş için işçi arıyorum kalacak yer mevcut masraflar tarafıma ait kışın dahil
  53

  1. blank Elalem dedi ki:

   Hala aranıyormu

 61. blank çoban arıyorum dedi ki:

  Sivas-Divriği ilçesinde küçükbaş’tan anlayan sürekli çoban arıyorum.

 62. blank Çoban arıyorum dedi ki:

  Erzurum un yaylasinda 40 tane inek otlatip makineyle sağımıni yapabilecek aileli çoban aranıyor.. ailesiz aramasın.

 63. blank çoban arıyorum dedi ki:

  Giresunda 35 tane büyükbaş için çoban arıyorum yabancı uyruklu da olabilir.1500-1600 lira maaş kalacak yer ve yeme içme bana ait

 64. blank Büyükbaş Hayvan Otlatacak Eleman dedi ki:

  Büyükbaş hayvan otlatacak eleman aranıyor.

 65. blank Çoban Arıyorum dedi ki:

  Acillll Çoban arıyorum sivasta bulunan 220 tane küçükbaş hayvanım var keçi yeme içme kontör sigarası bana ait yatacak yer var aylık 1600 lira maaş.

 66. blank Çoban dedi ki:

  Çoban arıyorum büyük baş bakacak yeme içme kalacak yer var sabah görüp akşam getirecek 20 nisan 29 ekim altıya bakacak 80 adet

 67. blank Ali DOĞRUK dedi ki:

  Çorum ili nde kurmus oldugumuz 1000 buyuk bas hayvan ciftligimizde calistirmak uzere 10 erkek coban 10 erkek hayvan bakicisi ile yine ayni ciftliklerde sut sagim makinalarini kullanacak ve entegre tesisimizde çalistirilacak 20 bayan isciye ihtiyac vardir. Soz konusu iscilerin aile olmasi tercihimiz olup; isciler asgari ucret alip sigorta lari tam yatirilacaktir. İşe ihtiyaci olan ve şartları kabul edenler. nolu telefon ile arayip ayrintili bilgi alabilirler.

 68. blank is dedi ki:

  coban im türküm deneyimliyim is arıyorum 0

  1. blank Coban ariyorum dedi ki:

   Hocam bana da deneyimli bir coban lazim. ismim emrah.ararsan sartlari konusuruz

   1. blank gercekler dedi ki:

    iyi günler coban bulmadıysanız konuşa biliriz yaş 46 maaş nekadar veriyosunuz

  2. blank İş dedi ki:

   Erzurum/Olur ilçesinde küçükbaş hayvan çobanı arıyorum. aylık 4000 tl gerekirse bir miktar üzerine çıkılabilir.

  3. blank Bakici dedi ki:

   200 koyuna bakacak coban ariyorum coban degil aslinda arkadas ariyorum isi beraber yapacagiz daha dogrusu sagim yok sadece kiyunlari otlatacak dogumdan anlayan suruyu takip edip hasta rahatsiz koyun oldugunda soyliyecek hayvanlari seven isini severek yapan kisi ariyorum mala kendi mali gibi bakacak kisi ariyorum 1600 tl maas kalacak yer yemek extra ihtiyaclarini karsilarim isini iyi yaprigi surece maasi 3 ay sonra artar sonucta kimse iyi adamini birakmak istemez

 69. blank Çoban dedi ki:

  Küçük baş bakıcısı arıyorum ilgilenenler bana ulaşsın

  1. blank Çoban ariyorum dedi ki:

   Çoban ariyorum kucuk bas icin

 70. blank ilan dedi ki:

  çoban arıyorum ilgilenenler ulaş ama kesinilkle dalgacılar hariç

 71. blank Celal KAYA dedi ki:

  Tokat Turhal ilçesinde 150 küçükbaş hayvan bakacak çoban arıyorum. Tüm masrafları bize ait olacaktır.
  Celal KAYA

  1. blank Çoban arıyorum dedi ki:

   150 tanebüyükbaş hayvanı icin çoban arıyorum.. 6 aylık 22 bin tl verilecektir pazarlikta olur Adana Tufanbeyli ilçesi

  2. blank Çoban İlanı dedi ki:

   Eskişehir Mihalıççık Yunusemre köyünde 350 küçükbaşa çoban aranıyor
   Maaş 1500 (pazarlık olur)

  3. blank Cemil dedi ki:

   Afkan çoban arıyoruz ilgilenenler lütfen arasın (Kayseri)
   539 728 3879

 72. blank Ömer dedi ki:

  Traktör kepçe kullanmasını bilen buyukbas sağmal hayvan bakıcısı arıyorum ev mevcuttur kalorifer sıcak su şehir merkezine 500 metre uzaklıkta olup 34 sağmal 30 adet düve ve buza var bay bayan olup maaş 3000 tl verilecektir tlf adres burdur altinyayla

 73. blank Mehmet öz dedi ki:

  Traktör kepçe kullanmasını bilen büyükbaş hayvan bakıcısı Afgan bakıcı arıyoruz..aylık 2000 TL

  1. blank Elaman aranıyor dedi ki:

   Büyükbaş çiftliğinde 15 tane hayvana bakacak elaman arıyorum ankara gölbaşı aylık verilecek maaş 1000 kalacak ber var yemek içmek bizden