Afgan Çoban Arıyorum Diyenlere İlanlar! (Yatılı Suriyeli Özbek)

İç Anadolu Bölgesinde, Van’da, Ankara’da, Antalya’da, Trakya’da, Konya’da, Tekirdağ’da 5-7 bin lira maaşla Afgan, Suriyeli veya Özbek çoban mı arıyorsunuz? Sürü yöneticiniz yatılı mı kalmalı? O zaman bu içeriğe ilan verebilir veya verilen ilanlardan çobanlara ulaşabilirsiniz. 

Afgan Çoban Arıyorum Diyenlere İlanlar! (Yatılı Suriyeli Özbek)
5 Ağustos 2022 07:56

Ülkemizde ucuz iş gücünün sağlanması için çiftçilerimiz Afgan, Özbek, Suriyeli vatandaşları çoban olarak tutmakta ve aylık asgari ücretin daha altında 1.000 – 1.500 TL. maaş ile çobanlık yaptırmaktadırlar. Gurbette olan Afgan vatandaşlarının bir kısmının oturma ve çalışma izni olmadığından Afgan çoban aranıyor ilanlarına başvuru yaparak, iş aramaktadırlar. Yurda kaçak giren bu kişiler için sosyal medyada gruplar mevcuttur.

Afgan Çobanı Numaraları ve İlanlar

Türkiye’de tarım sektörü içindeki toplam hayvancılık oranı %25’tir. Ülkemiz tarım ve hayvancılık bakımından elverişli doğal kaynaklara sahip bir ülkedir. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çok fazla kişi olmasına karşın bir Türkiye gerçeği vardır. O da ülkemizde %10.5 oranında bir işsizlik söz konusu olduğudur. Hal böyle iken basına yansıyan haberlere göre artık yurt dışından çoban ithal ediliyor. Evet yanlış duymadınız! Suriye ve yoğun olarak Afgan vatandaşlarından oluşan kesim iş için Türkiye’ye gelerek çobanlık mesleğini icra ediyor. Peki Afgan çoban tutmak mantıklı bir iş mi? Olumlu ve olumsuz yanları nelerdir?

Afgan Çoban Tutmak Mantıklı mı?
Afgan Çoban Tutmak Mantıklı mı?

Yatılı Çoban Arayanlar

Sektörler artık Türk işçi tercih etmiyor. Çünkü düşük meblağlarla çalıştırmak varken asgari ücret maaş vermek ve sigorta ödemek işverene zor geliyor. Ülkemiz artık mülteci yoğunluğu çok fazla olan bir ülke. İş şartları kabul edilmediğinde Afgan çalışır şeklinde bir alternatifler doğuyor. Fakat Afgan işçilerin çoğu kaçak olduğu için devlet tarafından hiçbir imkan sunulamıyor ya da sunulan imkanlardan faydalanamıyorlar. Durum böyle iken herhangi bir sorun yaşandığında, bu sorun  ört pas edilmek zorunda kalıyor.

Peki sektör Türk işçiye ne sunuyor da kabul görmüyor? Dövizin yükselmesi ülkemizde her türlü üründe fiyat artışına sebep olmuş ve iktisatta hayat pahalılığı diye tabir edilen durum yaşanmıştır. İstekler sonsuz kaynaklar da kıt olunca işçi ailesini geçindirmek mahiyetinde daha yüksek ücret alabileceği iş alternatifleri düşünmeye başlamıştır. Sigorta ödenmediği için maaş 2.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Yaşam sıkıntısı çeken Afgan vatandaşlarına konaklama imkanı da sunulduğunda durum cazip bir hal kazanmaktadır. Çalışan çobanların Ankara Konsolosluğundan oturma izni almaları gerekmektedir. Kaçak olarak çoban çalıştıranlara devlet eli ile çalışma iznine muhalefetten 8 bin 381 TL para cezası kesilmektedir.

Çoban olmak için o bölgede yaşayarak hayvanların bakımını üstlenmek gerekiyor. Afganların bu iş için müsait görülmesinin sebebi ülkede yaşıyor olmaları, kalacak yer ve geçinme imkanı elde etmek için bir işe sahip olmak istemeleri. Fakat çoğusu biriktirdikleri para ile ailelerini de Türkiye’ye getirmeyi hedefliyor.

Devlet tarafından her yıl sürü yöneticisi çoban destekleme ödemesi veriliyor. Bu desteklere başvurabilirsiniz.

afgan-çoban
Afgan Çobanı

Afgan Çobanlar Tercih Ediliyor

Bu cezaya rağmen ülkemizin birçok bölgesinde daha ucuz iş gücü nedeniyle afgan çobanlar tercih ediliyor. Daha çok koyun yetiştiricileri aylık 1.500 TL. civarında maaş vererek afgan vatandaşlarını çoban olarak tutuyorlar. Her ne kadar maaşları düşük olsa da, dert yandıkları konu ise çobanların kısa sürede bırakıp gitmesidir. Az maaş alan ve ülkesinden uzak olan Suriyeli ve Afgan çobanlar şartların elverişli olmadığını gördüklerinde daha yüksek maaş alabilecekleri bölgelere yerleşiyorlar. Sigortalı olarak SGK kapsamında işe giremediklerinden en çok tercih ettikleri işler:

 • İnşaat işleri ve ustalığı,
 • Çobanlık,
 • Part time ve yarı zamanlı işler,
 • Gece bekçiliği,
 • Ahırcı,
 • Mevsimlik tarla işçiliği,
 • Büyükbaş veya küçükbaş hayvan çiftlikleri

Ülkemiz dışında başka bir ülkeye gidip, asgari ücretin üzerinde para kazanabileceğimiz bir iş bulmak bizim için ne kadar zor ise, afgan çobanlar içinde Türkiye’de iş bulmak o kadar zor bir iş olarak görülüyor. Bu sebeple çobanlık mesleği tercih ediliyor.

Bu meslek daha çok Afganistan‘da çobanlık yapanlar tarafından da sevilerek yapıldığı söyleniyor. Afganistan vatandaşlarına Türkiye’de çalışma izni isimli web sitesinden çalışma izninin nasıl alınması gerektiğini, hangi evraklarla nereye başvurmak gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Afgan Çoban Arıyorum

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, 7 bin TL maaş ödenmesine rağmen, çalıştıracak çoban bulamadıklarını ve afgan çoban edilmesinin gerektiğini ve Türkiye’de çoban sorunu çözülmeden, küçükbaş hayvan sektörünün sorunları çözülemeyeceğini belirtti. 7 bin lira maaşla yerlisi bulunamayan çobanlar Afganistan’ dan ithal edilecek. Afganların ülkemize gelerek çobanlık yaptıklarını ve bu çobanların ucuz iş gücü olduğunu ve 2.000 TL ile çobanlık yaptıkları için çoğu besici tarafından aranan afgan çobanlarına ilanlarına sitemizden de ulaşabilirsiniz.

Afgan Çoban Arıyorum Diyenlere İlanlar! için tıklayınız.

7 Bin Lira Maaşla Afgan Çoban Arıyorum Diyenler!

Türkiye’de 2022 yılı itibariyle asgari ücret 5.500 TL. net olarak ödenmektedir. Çiftçilerimiz zaman zaman 7 bin lira maaş verseler de çoban bulamadıklarını sosyal medya ve birçok platformda dile getirmektedirler. Tabi çobanın yatılı olarak çalıştığı ve 24 saat üzerinden maaş ödenmesi gerektiği düşünüldüğünde, 7 bin lira yetersiz bile sayılabilir. Tabi çiftçinin yem, saman, ilaç gibi masrafları artsa da, asgari ücretin altında maaş vermeleri doğru olmaz.

İstanbul’da Çoban Arayanlar

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan çiftliklere yatılı çoban arayan yüzlerce çiftçi mevcuttur. Zira trakya bölgesinde tarım ve hayvancılığın yoğun olması nedeniyle sürü yöneticiliğini meslek halinde icra eden birçok profesyonel bulunabilir. Ancak vereceği maaş oranına göre, sürünün sayısına göre kriterler belirlenmektedir. Eğer sizde İstanbul veya ilçelerinde çobanlık işi arıyorsanız aşağıda ki yorum bölümüne ilanınızı bırakabilirsiniz.

Yatılı, Özbek, Suriyeli, Afgan Çoban Alımı

Özellikle Doğu Anadolu, İç Anadolu Bölgesi gibi çoğu yerlerdeki sektörler artık Türk değil yabancı çoban çalıştırma tarafındalar. Yurt içinde asgari ücret ile çalışan bulmak yerine, daha düşük ücretler ile Afgan veya Suriyeli çalıştırmak iş sahiplerine daha uyguna gelmektedir. Çalışanlar için bu durum dezavantaj oluyor. Bu sebeple genellikle yatılı olarak kalabilecek olan, Suriyeli, Özbek, Afgan çoban arayışları devam ediyor. Maaş aralıkları ise asgari ücretin neredeyse yarısı kadar. Türkiye’de olan Afganların bir çoğu bu mesleği yapıyor.

Afgan Çoban Çalıştırma Şartları Nelerdir?

Türkiye sınırları çevresinde tarım sektörü içerisinde dörtte bir oranında hayvancılık yapılmaktadır. Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Trakya Bölgelerinde geçici koruma kapsamında bulunan Afganlar belli şatlar dahilinde çalışabilir. Geçici koruma sağlanmış olan yabancılar için Uygulama Rehberi yayınlanmış olup, buna göre aşağıdaki şartları taşıyor olmaları önemlidir.

Başvuru Şartları aşağıdaki gibidir:

Geçici koruma sağlanan yabancılardan aşağıda belirtilen şartları taşıyanları çalıştırmak üzere yapılan başvurular kabul edilir:

 • Yabancının geçici koruma kapsamında olduğunu belirten geçici koruma kimlik belgesinin/yabancı tanıtma belgesinin ve yabancı kimlik numarasının olması,
 • Çalışma izni başvurusunun yapıldığı tarih itibarıyla en az altı aylık geçici koruma süresinin doldurulmuş olması,
  Geçici koruma kaydına göre yabancıya kalma hakkı sağlanan ilde çalışmak üzere başvuru yapılması,
 • Ön izin alma zorunluluğu olan mesleklerde çalışacak geçici korunanların, ilgili Bakanlıklardan ön izin belgesinin alınmış olması.
 • Geçici koruma sağlanan yabancının başka bir işverenin yanında çalışmak üzere düzenlenen çalışma izninin ya da bu yabancı için daha önce yapılmış sonuçlanmayan bir başvurusunun bulunmaması.

7-8 Bin TL. Maaşla Çoban Aranıyor! Hemen Başvur!

Hayvancılık sektörüne yatırım yapmak isteyen kişilere hayvancılığın maliyetli bir sektör olduğu ve çeşitli giderler ile bu işten kazancın iyi hesaplanması gerektiği hususunu da hatırlatmakta yarar var. En basitinden bir çobanın bile aylık giderinin 5-6 bin lira olduğunu hesaba katacak olursak hayvanın beslenmesi, bakımı veterinerlik hizmetleri gibi birçok hususta giderlerle karşılaşılabiliyor. Devlet işletme sahiplerine sertifikalı çobanlara sürü yöneticisi desteği olarak 5 bin lira destekleme ödemesinden işletme sahipleri yararlanabiliyor. Kendi adına işletme sahibi olmadan hayvancılık ile uğraşanların karşısına malesef büyük bir ödeme olarak çoban maaş ödemesi çıkıyor. Bu konuda kendi ceplerinden çoban maaşlarını ödemek zorunda kaldıkları için çoğu zaman köydeki kişiler arasında dayanışma yapılarak hayvanlar otlatılıyor ve maliyet en aza indirilmeye çalışılıyor. Bundan dolayı çiftçilerin sürü yönetici destekleme ödemesinden yararlanabilmesi için sundukları imkanları daha artırmaları gerekiyor. İşletme açmaları sayesinde sertifikalı çoban tutarak sürü  yöneticisi destekleme ödemesi alabilme imkanına sahip olmaları gerekiyor.

7-8 Bin TL. Maaşla Çoban İlanları

7-8 bin lira maaş ile yaklaşık altı ay çalışan bir çoban 20 ile 30 bin lira kazanmaktadır. Aslına bakılınca zor şartlarda yapılan bir meslek olduğu için düşük maaşlarda kimse çalışmamaktadır. Bu nedenle maaşlarda bu yıl artış yapılarak gelir kaynağı hayvancılık olan çiftçiler aylık 7-8 bin lira maaşla çoban ilanları vermektedir. Gerek  sosyal medya ve internet sayfaları üzerinden gerek resmi kurumlar İŞKUR üzerinden aylık 7-8 bin lira maaşla çoban ilanları 2022 yılında da verilmeye devam edeceği bilinmektedir.

Afgan Çoban Numaraları

Ülkemizde TÜİK verilerine göre son zamandaki %75’lik artışla birlikte milyonlarca genç işsiz ancak 5 bin lira maaş ile kimse çobanlık yapmak istemiyor. Ülkemizin dört bir yanında binlerce küçükbaş hayvan meralarda otlatılmayı bekliyor ancak onları otlatacak çobanlara yüksek maaşlar teklif edilmesine rağmen bir türlü bulunamıyor. Zor şartlar altında yapılan hayvancılık sektöründe yaşanan çoban krizine çare ise afgan çobanlarda bulundu. Yetiştiriciler, 150 bin çoban açığı bulunduğunu ve çobana ihtiyaç duyduklarını yetkili kurumlara iletti ve nihayet Afganistan’dan çoban ithal edilmesi için düğmeye basılıyor. Talep Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliğinden geldi. İçişleri Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’ da bu talebi değerlendireceklerini belirtti. Yetkili kurumlardan onay verilirse Afganistan’ dan yetiştiricileri için  150 bin çoban getirilecek.

İşkur Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Büyükbaş Hayvan) İlanları

Ülkemizin hayvancılık sektörü için elverişli olduğunu ve meraların coğrafyamızın ve iklim şartlarımızın yeterli olmasına karşın uygun fiyatlarda çoban bulmada zorluk yaşandığını ve bu nedenle çiftçilerin hayvancılık yapamadıklarını ve hayvanlarını satmak zorunda kaldıklarını ve hali hazırda 150 bin çoban açığın bulunduğunu ve bu sorunun giderilmesi gerektiği için gençlerin çobanlık mesleğine alıştırılması için İŞKUR’un devreye girmesi gereklidir.

Çiftçiler düşük maaşlar ile çoban bulamadıklarını ve her yıl Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan çoban getirildiğini ama artık çobanların düşük maaşlar karşılığında gelmediklerini belirterek çoban ilanlarını İş kur üzerinden de vermektedir.

Çoban ilanlarındaki aranan genel özellikler:

 • Büyük baş hayvan çiftliğinde çalışabilecek,
 • Hayvan bakımı ve çiftlik işlerinden anlayan ve tercihen deneyimli,
 • En az İlköğretim okulundan mezun,
 • 40 yaşını aşmamış,
 • Traktör kullanmayı bilen kişiler ilana başvuruda bulunabilir.
 • İşkur çoban ilanlarını aramak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx linki üzerinden verilen İşkur Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Büyükbaş Hayvan) İlanlarına bakarak güncel ilanları görüntüleyebilirsiniz.

Çoban İlanları HEMEN Başvurun!

Türkiye’de ki işsizliğin belirli boyutlarda olması nedeniyle çoban alırken Türk vatandaşlarını tercih etmenizi öneririz. Zira afgan, özbek veya suriye vatandaşlarına Türkiye’de iş imkanın artış göstermesi durumunda göç oranlarının artacağını unutmayalım.

Ancak yinede Afgan Çoban Arıyorum diyorsanız;

Sitemiz üzerinden de Çoban İlanları verebilir ve Çoban ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

 • Adınızı, Soyadınızı,
 • Adres Bilginizi
 • Aylık Çoban Maaşının tutarını
 • Diğer ücretleri ve aranan özellikleri bildirip yorum yazarak çoban ilanı verebilirsiniz.

Aşağıya yer alan YORUM bölümüne telefon numaranızı bırakarak sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Telefon numarasını kendi isteği ile yazan okuyucuların yaşayabileceği her türlü problemi kabullendiği ve bu hususta sitemizin sorumlu tutulamayacağını bildiririz.

Yorumlar

 1. Avatar of Nur nur Nur nur dedi ki:

  Düzce de dolgun maaş, kalacak yer, yeme içme, faturalar hepsi bize ait. 150 koyun 2 saat sabah 2 saat akşam otlatilacak. O da yakın yerlere. 90 kuzu da icerde sabah öğlen akşam yem veriliyor. Tel: 0530 119 07 56

 2. Avatar of Hatice okutan Hatice okutan dedi ki:

  Acil afakan çoban aranıyor mas 4500 koyn 70 tene bakcak

 3. Avatar of Furkan Furkan dedi ki:

  ANKARA / ALTINDAĞ KAVAKLI KÖYÜNDE 150 BÜYÜK BAŞ HAYVAN BAKACAK AFGAN ÇOBAN ARIYORUZ.. TEL :05375591436

 4. Avatar of Yaşar Yaşar dedi ki:

  Slm 2 tane çoban aryorum

 5. Avatar of İBRAHİM İBRAHİM dedi ki:

  ELAZIG SİVRİCEDE YATILI AİLELİ ÇOBAN ARANIYOR TERCİHEN AFGAN

 6. Avatar of amir yaghubi amir yaghubi dedi ki:

  Merhaba ben afganistanli 45 yaşinda bir insanim istanbulda yaşiyom garçek meslekim kaynak ustasiyim ama vatanlaş kımliğim olmadi için o işi yapamiyorum bide yabancilara boyle bi iş pek duşmiyo şuan baskıda çalişyom ama hayatimi kurtaramadin için ode buraktim çopanlik işi hiç yapmadim ama mecbur olunce yapabiliriz zatan biz çalişkan insanlariz ama maaşi 5 6 bin aşağa olurse yapmam bu işi telefon numarami burda yazarim kalacak yeri ve yemek mesrafimda iş sahibi uzarinda olacak yani

  1. Avatar of Yaşar Yaşar dedi ki:

   Slm numaranı ver kalacak yer vs hepsi var acil danaya çoban lazım

  2. Avatar of Yaşar Yaşar dedi ki:

   Slm acil çoban lazım

 7. Avatar of Halil Halil dedi ki:

  Coban arayan beni arasin mardinliyim

  1. Avatar of Emin Emin dedi ki:

   Çoban ariyorum mail üzerinden bana ulaşın mardinde koyun bakacak çoban ariyorum

  2. Avatar of Halit Halit dedi ki:

   Selam Balikesir merkezde büyük baş hayvan Çobani ayle ariyorum Afkan özbeks sürüyeli olur tüm giderler ciftlige ayit olacak deneyimli olmasi gerekiyor ciftlik meslegi

 8. Avatar of Halil Halil dedi ki:

  Coban arayan varsa numarami arasin

 9. Avatar of Ümit Ümit dedi ki:

  Kocaeli izmitte 200 Küçükbaşa bakacak çoban aranıyor aile de olur üst daire de kalacak yemek içmek bizdendir

 10. Avatar of Sedat Sedat dedi ki:

  160 tane keçi-koyun yayılıcak kilis merkez hisar köyü

 11. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Çoban aranıyor
  50 büyükbaşı güdecek çoban aranıyor yer sivas kangal telefon 05398587053

 12. Avatar of Muharrem Muharrem dedi ki:

  Elazığ Karakoçan da tavuk çiftliğinde çalışacak aileye ihtiyacımız var maaş yemek ve yatma yeri mevcuttur

 13. Avatar of Haci tarlabolen Haci tarlabolen dedi ki:

  Afgan coban aroyorum yeme icme bana ait 300 koyun gudecek 3000 maas veririm butun imkanlar var ulasabilir Kirikkale keskin koprukoy

 14. Avatar of Hayrettin Hayrettin dedi ki:

  Konya kulu ciftlikte büyük baş bakacak çoban arıyorum iki tane 2500 maaş yeme içme bende yatacak evleri var.

 15. Avatar of Yasin karataş Yasin karataş dedi ki:

  Pastane imalatinda calisacak afgan ariyorum

 16. Avatar of Kenan Şahin Kenan Şahin dedi ki:

  Çoban arıyorum 150 koyun yeme içme bana kalacak yer var 3000 maaş tokat

 17. Avatar of Elvan Muhammet Göçer Elvan Muhammet Göçer dedi ki:

  Çoban arıyorum ANKARA gölbaşında 300 koyunum var 1 elemanım var 1 kişi daha arıyorum yeme içme kalıcak yer internet bana ait aylık 3000 veririm

 18. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Antalya/Manavgat çoban arıyorum 250 anaç koyun bulunan büyük oranda kapalı sistem. Yeme içme ve kalacak yer bize ait 2750 TL

 19. Avatar of Nurettin akyol Nurettin akyol dedi ki:

  Afgan aileli çoban arıyorum 2+1 dayalı döşeli ev her eşyası var
  Asgari ücret maaş

 20. Avatar of Aydın Çoban Aydın Çoban dedi ki:

  Afgan çoban arıyorum.Yer Kırklareli.230 koyun güdecek,yatacak yer mevcut.
  yeme içme bana ait maaş 3,000,TL.

 21. Avatar of Yahya Yahya dedi ki:

  Yer kahramanmaras göksun 330 koyun gudulecek maas 3500 tl

 22. Avatar of Ali soylu Ali soylu dedi ki:

  5 elaman lazım Fabrika çalışacak beden işçisi arıyorum maaş 3.500 TL
  12 saat çalışma süresi ve iki saat toplam mola vardır pazar günü tattildir kalacak yer bulunmaktadir maktadır
  Telefon numarası

 23. Avatar of Selahattin Elitok Selahattin Elitok dedi ki:

  Kırşehir çiçekdağı acill küçükbaş çoban arıyorum yatacak yer+maaş veriyorum. Afgan Özbek çobanda olur.

 24. Avatar of Emre Emre dedi ki:

  BüyükbAş hayvan çobanı aranıyor. Maaş 4000tl sivas kangal da

 25. Avatar of Selahattin Elitok Selahattin Elitok dedi ki:

  Kırşehir çiçekdağı acill küçükbaş çoban arıyorum yatacak yer+maaş veriyorum. Afgan Özbek çobanda olur

 26. Avatar of İsmail İsmail dedi ki:

  Bursa inegöl kurşunluda fabrikada calısacak yatılı temiz elemanlar aranmaktadır.kalacak yer vardır.

 27. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Rauf numara yaz arayayım seni

 28. Avatar of Rauf Rauf dedi ki:

  Eger çoban esteseniz bu nomarade areyebilirsiniz ben afganistanli im maaş pazde olson yefecem

  1. Avatar of Kenan Şahin Kenan Şahin dedi ki:

   numaranı versene ariyim Çoban arıyorum

  2. Avatar of Aga Aga dedi ki:

   Adam lazım 4000tl

  3. Avatar of Halil ŞAVUR Halil ŞAVUR dedi ki:

   Selamın aleyküm İstanbul Çatalca da 50 büyükbaş bakabilirsin kalacak yer ve yiyecek var

  4. Avatar of Ali Ali dedi ki:

   coban lazim kirklareli

 29. Avatar of Nevzat Nevzat dedi ki:

  BALIKESİR MANYAS DÜZ MERADA ZARAR ZİYAN OLMAYAN RAHAT YERDE . YEME İÇME KALICAK YERİ BİZDEN SÜRÜYE BAKICAK ÇOBAN ARANIYOR

 30. Avatar of Yasar Yasar dedi ki:

  Kirsehir c8cekda aylik 2500tl afkan coban araniyor

 31. Avatar of Alaattin Alaattin dedi ki:

  Bursa inegöl Lütfiye köyünde sürekli kalabilecek çiftlik ve temizlik işleri ile uğraşacak afgan aile arıyorum

 32. Avatar of Hikmet Hikmet dedi ki:

  Boluda 150koyunu merada otlatacak, 2700tl maaş, yeöe içme kalacak yer bize ait afgan çoban arammakta. 1yıllık

 33. Avatar of Başar ÖZVERİ Başar ÖZVERİ dedi ki:

  Kalacak yer, dolgun maaş uzun süreli çalışacak 50 buyukbas hayvana bakım yapacak acil çoban arıyorum.

 34. Avatar of Başar ÖZVERİ Başar ÖZVERİ dedi ki:

  Büyükbaş 50 bakacak çoban arıyorum. Sivas

 35. Avatar of Halil şevik Halil şevik dedi ki:

  Afyon Emirdağ sulama işi Afgan yatılı kalacak yemek içme bizden maaş 2000 olcak

 36. Avatar of ERSEN ERSEN dedi ki:

  100 baş koyun için Afgan çoban arıyorum sayı zaman içinde artacaktır, mera da güdülecek müsait olmayan hava şartlarında kapalı bakım yapacak, 2000tl maaşla başlayacak memnuniyete göre artış olacaktır. Yer:Bilecik/Pazaryeri

 37. Avatar of Furkan ercan Furkan ercan dedi ki:

  100 koyuna bakacak afkan çoban ariyorum kalacak yer ve yeme içmesi bana ait 2500 TL maaş verilecektir yer ankara/akyurt

 38. Avatar of Demet Demet dedi ki:

  ÇOBAN ARANIYOR…. Acil

  400 koyun yani bir sürü koyuna bakacak bir afkan çoban acil aranıyor…..
  Yan haklar: yemek,kalacak yer, sigara
  Muş vartoda ağaçkorur köyü

  AYLIK:3500TL
  5 AY bakacaktır

 39. Avatar of Yunus Yunus dedi ki:

  Adım yunus çoban arıyorum maaş 3 bin klacak yer vardır

 40. Avatar of ali rıza özkan ali rıza özkan dedi ki:

  2500 maas kalacak yer yeme ıcme dıger tum ıhtıyaclarını karsılıyorum telefon berber gıyım vs 100 tane saanen kecı bakacak kalacak ev vs ailede olabılır bır calısan var ıkıncı olarak gelecek kocaeli gölcük bursa iznik ortasında whataptan yazın cevap vermezısem 536 016 63 13

 41. Avatar of Behiye Yıldırım Behiye Yıldırım dedi ki:

  Eger bulmadıysanız iş ankara bala da buyukbas besideki hayvanlarimiz icin acil bakıcı arıyoruz. Dusunurseniz.arayabilirsiniz.

 42. Avatar of Behiye Yıldırım Behiye Yıldırım dedi ki:

  Eger is bulmadıysanız ankara bala da buyukbas BESIDEKI hayvanlarimiz icin acil bakıcı lazim.arayabilirsiniz.

 43. Avatar of Celal SEZER Celal SEZER dedi ki:

  ÇOBAN ARANIYOR…
  5526493517Uşak Esme Kocabey Köyünde koyun güdümünden anlayan acil çoban ihtiyacı vardır.
  3000 TL Maaş
  Aile olması tercih edilir. Aile olarak kalabilecek ev vardır
  İrtibat Tel : 0 552 649 35 17

 44. Avatar of Fırat cihan Fırat cihan dedi ki:

  Konya Sarayönü sulama işi yemek kalacak yer bize ait 3000 tl

  1. Avatar of Oktay KASAP Oktay KASAP dedi ki:

   Erzincan’a 2 kişi Afgan çoban arıyorum. Afgan ailede olur. Oktay KASAP

 45. Avatar of Osman Osman dedi ki:

  Kırıkkale de küçük baş hayvana bakacak abi kardeş ilişkisi icerisinde olacağım bı arkadaş arıyorum iş bulmadinsa bir birimize yardımci olalım yatacak yer ve içme bana ait 2000 TL maas

 46. Avatar of sedat olak sedat olak dedi ki:

  adım sedat olak
  küçükbaş hayvancılık yapıyorum
  çoban arıyorum
  detaylar için
  ilgilenen varsa özelden mesaj atabilir

 47. Avatar of Mücahit Boyacı Mücahit Boyacı dedi ki:

  Adım Mücahit Boyacı
  Bursa’da çiftlik işi yapıyorum
  Detayları telefonda konuşmayı tercih ediyorum ilgileniyorsanız beni arayın