Devlet Destekli

Aidatsız Kredi Kartları (2020)

Aidatsız Kredi Kartları (2020)

Kart aidatı, bazı bankalar tarafından cüz’i bir miktarda istenirken bazı bankalar aidat ödemesi olmadan kredi kartı çıkarmaktadır. Kart aidatı olmayan bankalar  kullanıcılardan üyelik masrafı veya herhangi bir maliyet talep edemez. Fakat kartın kullanımında aidat olmadığından dolayı taksitli işlemler veya kredi kartı puan işlemlerini gerçekleştiremeyebilirsiniz. Tabi ki bu bankaların tercihine ve inisiyatifine göre değişiklik gösterebilir.

Kredi kartı aidatı talep etmeyen bankaları şöyle sıralayabiliriz;

 1. Yapı Kredi Bankası- World Eko Kart
 2. Enpara.com- Kredi Kartı
 3. İş Bankası- Maksimum Kart
 4. Akbank- Axess Free
 5. TEB- Sade Kart
 6. Garanti Bankası- Bonus Flexi
 7. Maximum Aidatsız Kart
 8. Fix Kart

Yapı Kredi Bankası- World Eko Kart

Aidat ödemeden kullanabileceğiniz kartlardan biridir. Yıl sonuna kadar ücretsiz kullanabilirsiniz. Yapacağınız alışverişlerde size puanlar kazandırabilir. Temassız özelliği olan bu kartınızla 90 TL’nin altındaki alışverişlerinizde şifre kullanmadan hızlı biz şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  Ödeme talimatları vererek herhangi bir çaba sarf etmeden seri ve güvenilir bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızdaki puanlarınızı alışverişlerde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyaç anında kartınızdan taksitli avans çekerek uygun faizler ile geriye ödeyebilirsiniz.  İsterseniz ihtiyaç olduğu anda bir mesaj ile TL paketi yükleyebilirsiniz. Öğrencilere en uygun kredi kartı veren bankalar ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

world-eko-kart

World Eko Kart

Enpara.com- Kredi Kartı

Kredi kartınız yoksa ve istiyorsanız öncelikle internet üzerinden veya mobil şubeden başvuruda bulunmanız gerekmektedir.  Başvurunuzun olumlu sonuçlanması sayesinde karta sahip olabilirsiniz.  Kredi kartınızın kullanım limitine göre nakit avanslar çekebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için sizden banka, siz kartı kullanmaya devam edene kadar aidat talep etmeyecektir. Aksine kartınızı kullanmaya devam ettiğiniz takdirde yılda 100 TL olarak 2 sene boyunca kartınız üzerinden aidat alırsınız.  Kredi kartınızla taksitli alışverişler yapabilirsiniz.  Kredi kartına öğrencilerde başvurabilir. Tek yapmaları gereken başvuru belgelerine öğrenci kartı fotokopilerini de eklemek olacaktır.  Hizmetlere ek olarak ödeme talimatı vererek cep telefon fatura ve TL işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Nakit ihtiyacınız olduğu anda avans çekebilirsiniz. Ancak nakit avans ücretli bir işlemdir.  Kredi kartı faiz oranları için tıklayınızTemassız ödeme seçeneğiyle gün içinde, temassız ödemenin yapıldığı yerlerde 90 TL’ye kadar olan alışverişlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

enpara-kredi-kartı

Enpara.com

İş Bankası- Maximum Kart

Kartınız ile yapacağınız alışverişlerinizde para puanlar kazanabilirsiniz. Üstelik yurt dışında gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinizde de Maximum kartınızı kullanabilir, para puanlar kazanabilirsiniz.  Daha sonra puanın geçerli olduğu marketlerde, mağazalarda puanlarınızı kullanabilirsiniz. Maximum kartınızla yaptığınız alışverişlerinizi taksitlendirebilir, kendinize ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Yurt dışı alışverişlerinizde talep ettiğiniz takdirde bulunduğunuz yerin para cinsine göre farklılık gösterebilir. Ödemelerinizi yaparken, normal hesap özetinizin harici bir hesap özetiyle bilgilendirilirsiniz. Yurt dışı harcamalarınızda oluşan borçlarınızı son ödeme tarihine kadar döviz üzerinden ödeyebilirsiniz. Borcunuzu ödememeniz durumunda,  borcunuz bulunduğunuz ülkenin para cinsine göre değil bankamız tarafından TL üzerinden izlenecektir.  Ortak tüm ATM’lerden hesabınıza ulaşabilir bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınıza yıl boyu aidat ödemezsiniz.

is-bankası-maximum

iş bankası maximum kart

Akbank- Axess Free

Yıllık kart aidatı bulunmayan kartlardan biridir. Ayrıca aidat talep etmediği gibi yapacağınız alışverişlerinizde puanlar kazanabilir, taksitli alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda nakit avans işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Her seferinde fatura ödemekle uğraşmak istemiyorum diyorsanız, otomatik ödeme talimatı vererek  herhangi bir uğraş vermeden ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Banka sizin için harcamalarınızı kontrol eder ve sizi bilgilendirir.  Havale talimatı vererek kiranızı zamanında ve güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde ödeyememe durumunu düşünüyorsanız borcunuz için taksit veya erteleme isteyerek düşük ve uygun faizlerle ödeyebilirsiniz.

free-kart

axess free kart

Teb- Sade Kart

Banka sizden bu kart için yıllık bir ücret talep etmez.  Aidat ücreti olmayan kartlardan biridir. Gün içinde ihtiyaç halinde ister TEB bankası ATM’lerinden ister diğer banka ATM’lerinden nakit avans çekebilir, uygun faizlerle geri ödeyebilirsiniz . 100 TL’yi geçen alışverişlerinizde 12 ay taksite kadar bölerek faizleri ile birlikte ödeme yapabilirsiniz.  100 TL ve üzeri yaptığınız alışverişlerinizde sinemalarda yapacağınız harcamalarda  geçerli  yüzde 50 indirim kazanabilirsiniz. Talimat vererek hesap özetlerinizi elektronik posta aracılığıyla alabilirsiniz. Kart başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

sade-kart

aidatsız teb sade kart

Garanti Bankası- Bonus Flexi

Yapacağınız alışverişlerde her bir tanesi 1 TL olan bonus puanlar kazanabilirsiniz. Yıl içerisindeki harcamalarına göre 50 TL’ye kadar ek bonus kazanabilirsiniz. Kart sizden aidat istemez. Nakit avanslar çekebilir, cüzi miktardaki faizlerle geriye ödeyebilirsiniz. Ay içerisinde yaptığınız alışverişlerinizde sıkıntı yaşıyorsanız banka size bir fırsat sunuyor ve borçlarınızı diğer aya ertelemenize yardımcı oluyor.  İnternet bankacılığı ve mobil şube üzerinden fatura, Telefon TL yüklemesi  ve daha birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde taksitli alışveriş olmadığı takdirde peşin ödeme yapmak durumunda kalırsınız ve ödemek sizi zorlayabilir. Banka size bunun için alışverişlerinizi ister şubeden ister müşteri hizmetlerinden taksitlendirme seçeneği sunuyor. ( Teknolojik alet alımlarında geçerli değildir.)

bonus-flexi

garanti bankası bonus flexi

Maximum Aidatsız Kart

Kartım olsun ama aidat ödemeyeyim diyorsanız Maximum kartı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Maximum kart sizden yıllık ücret istemez. Peşin ödemeli olan işlemlerinizi bankayı arayarak taksitlendirebilir, ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Ödeyemeyeceğiniz peşin alışverişlerinizi erteleyebilir ve bütçenizi rahatlatabilirsiniz.  12 aya varan taksitlerle nakit avans çekebilirsiniz. Bunların dışında Maximum aidat kartını kullanan müşterilerin faydalanamayacağı bazı konular vardır.

 • Kanyon vale indirimi
 • Temassız ödeme
 • Ek maxi puan kampanyaları
 • Maximum üye işyerleri dışında yurt dışında bankanın verdiği ilave puanlar
 • İndirim uygulamaları ve kampanyaları
 • Hediye ürün kampanyaları
 • Ek taksit
maximum-kart

aidatsız maximum kart

Fix Kart

Bankanın bütün imkanlarından yararlanıp aidat ödemeyeceğiniz bir karttır. Üstelik hem kredi kartı hem banka kartı olarak kullanılabilen bir karttır. Alışverişlerinizde size temassız ödeme seçeneği sunarak işinizi kolaylaştırır. Eğer artı paket üyesi olursanız; harcadığınız tutarı bir dahaki aya erteleyebilir, ek taksit imkânından faydalanabilir, alışverişlerinizde para puanlar kazanabilirsiniz. Artı paket özellikleri için tıklayınız.

fix-kart

aidatsız fix kart

Aidatsız kredi kartlarını yukarıda tek tek açıkladık.  Size en yakın banka şubelerine giderek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

] }Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.