Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Maddi Yardım Başvurusu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere barınmadan gıdaya, giyecekten eğitime pek çok alanda maddi destek verilmektedir. e-Devlet maddi yardım başvurusu nasıl yapılır, kimler müracaat edebilir, şartları nelerdir, kaymakamlık para yardımı başvurusu e-Devlet ile yapılır mı, hane yardımı kaç ayda bir verilir? hemen bilgi alarak nakdi yardım başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Maddi Yardım Başvurusu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca maddi durumu yerinde olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara belirlenen bütçe ve program dahilinde birçok alanda aylık sabit veya bir defaya mahsus olmak üzere maddi yardımlar yapılmaktadır. Peki e-Devlet maddi yardım başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir, işsizlere ve geliri olmayanlara maddi yardım yapılır mı, Kaymakamlık para yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden yapılır mı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Maddi Yardım Başvurusu ve e-Devlet 1.100 TL yardım başvurusu sorgulama nasıl yapılır, kimler başvurabilir? İşte nakdi yardım başvurusu hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar!

Bakanlık Tarafından Yapılan Maddi Yardımlar Hangileridir?

Sosyal Yardım Desteği ödemeleri kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2 milyon 667 binden fazla ihtiyaç sahibine toplam 274 milyon 302 bin lira civarında 3 nakdi sosyal destek programıyla ödeme yapılmaktadır. Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocuklar, ilk ve ortaöğretim çağında olan çocuklar ve 0-6 yaş arasında olan çocuklar ile gebe kadınların gebelikleri, doğumları ve loğusalık dönemleri için ihtiyaç sahibi ailelere 2 aylık periyotlarla düzenli nakdi yardım verilmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Maddi Yardım Başvurusu 2021

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine yapılan maddi yardımlar şunlardır;

 • Sosyal Koruma kalkanı destekleri (Pandemi yardımları)
 • İşsizlere maddi yardım
 • Doğum yapan annelere
 • Engelli vatandaşlara
 • Evde bakıma muhtaç olan hastalara
 • Koruyucu ailelere
 • Şehit yakınlarına ve gazilere
 • Aylık sabit geliri olmayan ihtiyaç sahiplerine
 • Bakanlık tarafından belirlenen diğer ihtiyaç sahiplerine bu başlıklar altında düzenli olarak sosyal ve maddi yardımlar yapılmaktadır.

Ayrıca;

 • Kısa Çalışma Ödeneği
 • Nakdi Ücret Desteği
 • İşsizlik Ödeneği
 • Normalleşme Desteği verilmektedir.

Siz de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen maddi destek başvurusu yaparak, ekonomik sıkıntılarınızı bir nebze de olsa hafifletebilirsiniz. Nakdi yardım başvurusu nasıl yapılır, sonuçları nasıl sorgulanır? inceleyelim.

e-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bakanlık tarafından ihtiyaç sahiplerine aylık düzenli sosyal yardımlar sağlanmaktadır. Bunun için gerekli şartları taşıyan muhtaç aileler sosyal ve nakdi desteklerden faydalanmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı e-Devlet maddi yardım başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapınız.
 • Ekranda yer alan arama butonuna Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan ”Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu” yazarak ilgili sayfaya giriniz.
 • Sağ üst kısımda yer alan ”Yeni Başvuru” butonuna basarak, bilgilendirme yazısına onay veriniz.
 • Açılacak olan sayfada kişisel bilgileriniz yer alacaktır.
 • Güncel olmayan bilgileriniz var ise güncel hallerini girerek devam ediniz.
 • Başvuru yapan kişinin yakınlık durumu, hanenin toplam kazanç bilgisi, çocuk sayısı, başvuru nedenini belirtin.
 • Ardından ailede bulunan çocukların istenen kişisel bilgilerini de girerek başvurunuzu tamamlayınız.

Ayrıca Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu menüsünden 3. Faz Sosyal Destek Programı dahilinde başvuruda bulunulması için sizi ”Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu” sayfasına yönlendirileceksiniz. e-Devlet 1.100 TL yardım başvurusunda ise herhangi bir sosyal destek alıp almadığınız, evinizin kira durumu, en son gelen fatura detaylarınız, aylık kazancınız ve aile üyelerinizin T.C. kimlik numara bilgileri istenecektir. Dilerseniz pandemi sosyal yardım desteğine de başvurarak da maddi yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Siz de e-Devlet maddi yardım başvurusu yapmak ve nakdi yardım almak istiyorsanız hemen tıklayınız!

e-Devlet Maddi Yardım Sorgulama Adımları

İhtiyaç sahibi aileler tarafından yapılan maddi yardım başvuruları belirtilen şartlar doğrultusunda değerlendirilmeye alınıp, incelemeler sonucunda ailenin ekonomik anlamda gerçekten zorluk yaşandığı tespit edilirse başvuru olumlu olarak sonuçlanacaktır. e-Devlet maddi yardım sorgulaması yapmak için;

 • e-Devlet hizmet sayfasına giriş yapılarak Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama menüsü aracılığı ile nakdi yardım başvurusu sonucu görüntülenmektedir.
 • Hem kendi adınıza hem de hanenize kayıtlı maddi yardım bilgilerini bu menü üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz.

Ayrıca e-Devlet maddi yardım sorgulama sayfası üzerinden Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları istihdam başvuru sorgulama, pandemi sosyal destek ön başvurusu, ücretsiz seyahat kartı ön başvurusu, doğum yardım başvurusu sonucu sorgulama işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere Nakdi ve Maddi Destek Veren Dernekler, para yardımı yapan hayırseverler de bulunmaktadır. Dilerseniz güvenilir yardım kuruluşları, borçlulara yardım eden dernek ve vakıflar aracılığı ile maddi destek alabilirsiniz!

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Ne Kadar?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını nedeni ile ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardımlaşma para yardımı olarak 1.100 TL verilmektedir. Pandemi dönemi için verilen sosyal yardımlaşma başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak olup, ödemeler belirtilen banka hesaplarına aktarılacaktır. Eğer sosyal yardım parasını hak eden vatandaşın herhangi bir banka hesabı yok ise ödemesi T.C. kimlik numarası ya da isim adına PTT üzerinden yapılacaktır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yapmış olduğu diğer destek ödemelerini, yapılan yapılan ödeme tutarlarını, destek şartlarını ve başvuru kanallarını detaylandıralım.

Doğum Yapan Annelere Maddi Yardımlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her yıl doğum yapan kadınlara ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. Doğum yapan anneye yardımlar ve ödeme tutarları;

Çocuk Parası Desteği

 • Çocuk Parası yardımı kapsamında çalışma şartı aranmaksızın 15 Mayıs 2015’ten sonra doğum yapan annelere devlet destekli olarak; İlk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, diğer çocuklara ise 600 TL tutarında bir defaya mahsus olacak şekilde ödeme yapılmaktadır. Çocuk parası maddi yardım başvurusu için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek veya ALO 144 Sosyal Yardım Hattını kullanabilirsiniz.

Süt ve Emzirme Ödeneği Desteği

 • Süt emzirme ödeneğinden faydalanmak isteyen kişinin SGK veya BAĞKUR’a bağlı olması ve 120 gün prim sayısını doldurmuş olması gerekmektedir. 2021 Emzirme ödeneği 232 TL olarak belirlenmiştir. Başvurular; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başvurular resmi sitesi üzerinden alınmaktadır.

Yarım Gün Çalışma Desteği

 • Doğum sonrası kadınlara sağlanan çalışma desteği ile yarı zamanlı olarak alınacak tam maaşların bir kısmı işverene ait diğer kısmı ise İŞKUR tarafından ödenmektedir. Bununla beraber bu ödenekten yararlanmak için çocuğun 3 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Şunu belirtmek isteriz ki yarım gün ödeneğinden yararlananlar süt desteğinden yararlanamazlar.

Bakıcı Parası Yardımı

 • Doğum yapan ve çalışan annelere yardımlardan biri de bakıcı yardımıdır. Başvuruları SGK resmi sitesi veya e-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

İş Görmezlik Ödeneği

 • Rapor parası olarak alınabilecek tutar günlük olarak ayakta tedavi olanlar için: 65,40 TL, yatarak tedavilerde ise en düşük 49,05 TL olarak belirlenmiştir.

Engellilere Yapılan Maddi Yardımlar

Engelli vatandaşlara her yıl düzenli olarak maddi yardımlar yapılmaktadır. Maddi yardımların yanında engelli vatandaşlara özel indirim ve muafiyetler de bulunmaktadır. Devlet tarafından engelli vatandaşlara yapılan maddi yardımlar;

Evde Bakım Aylığı

 • T.C. Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı tarafından %50 ve üzerinde engel oranına sahip olan bireylerde bulunan sağlık raporunda “ağır engelli” ibaresi bulunması gerekir.
 • Ağır engelli olan bireylerin kendi bakımlarını üstlenemeyecek oldukları rapor yolu ile kanıtlanmış olup bu kişilere evde bakım aylığı bağlanmaktadır.
 • SGK Kurumuna bağlı ilgili kanun çerçevesinde anne veya babası ölmüş %60 üzerinde engeli bulunan bireylere 5510 sayılı kanun gereği kriterlerin sağlanması üzerine belirlenen aylığın %25’i üzerinden bağlanır.
 • Süresiz olarak bağlanan bu aylıkta belirlenen şartlardan biri de engelli aylığı almamış olmasıdır.

Muhtaç Aylığı Bağlanması

 • Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün verdiği muhtaç aylığı halk arasında “fakirlik parası” olarak ifade edilmektedir.
 • Fakirlik kağıdı ile alınacak muhtaçlık aylığında %40 engelli bireyler ile 18 yaş altı muhtaç çocuklar yararlanmaktadır.
 • Bunların yanında, sosyal güvencesi bulunmamalı, mahkeme kararı veya kanun ile bakım altına alınmamış olması, gelir ve aylığının bulunmaması gerekmektedir.
 • Gelir getirici taşınır veya taşınmaz malı mevcut olmaması, bu malların bulunması durumunda gelirin muhtaç aylığı altında olması da şartlar arasındadır.

Engelli Aylığı

 • Kişinin en az %40 engelinin bulunması gerekmektedir.
 • Aynı zamanda herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmaması da diğer şartlardan biridir.
 • Bireyin engelli aylığı alması için öncelikle 18 yaşından büyük olması veya küçük ise yakını olması gerekir.
 • Gelir testi ile belirlenen engelli aylığı için bireyin SYD Vakfına başvuruda bulunarak engelli aylığı talep etmelidir.
 • Gelir testi üzerinden verilecek olan maddi yardımda teste tabii olan gelirin asgari ücretin 3’te birini geçmemelidir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafında verilen maddi yardımların yanı sıra Maddi Yardım Yapan İş Adamları Zenginler de çalışamayan, geçimini idame ettirmekte zorlanan ailelere destek vermektedir. Eğer siz de nakit konusunda sıkıntı yaşıyorsanız kredi taksitinden kira ödemesine kadar nakdi yardım yapan hayırseverler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaymakamlık Maddi Yardımları (Geliri Olmayanlara)

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığınca sağlanan yardımlar hane bazlı olup ayni ve nakdi olarak yapılmaktadır. Hane yardımından yararlanmak için başvuru sahibinin birtakım durumları tespit etmesi gerekmektedir. Tespit edilecek kriterlerden biri olan gelir testinin belirlenen sınırın altında olduğunun tespiti halinde haneye yardım yapılacaktır. Peki Kaymakamlıktan ne yardımı alınır? Kaymakamlık maddi yardımlarını sıralayacak olursak;

 • Gıda
 • Barınma
 • Yakacak
 • Eğitim
 • Maddi Yardım

Kaymakamlık para yardımı başvurusu için, ihtiyaç sahibi ailelerin ikametlerinde görevli bulunan Kaymakamlıklara müracaat etmesi gerekmektedir. Ayrıca kaymakamlık yardım başvurusu e-Devlet üzerinden de kolaylıkla yapılmaktadır. Bunun için Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu sayfası üzerinden maddi yardım talebinizi oluşturabilirsiniz. Peki başvuruları internet üzerinden de yapılan Kaymakamlık yardım parası ne kadardır?

Kaymakamlık yardım parası 500 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu maddi yardım rakamları ailenin durumuna ve ihtiyaç alanına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; her aileye 500 TL yardım başvurusu kapsamında gıdadan barınmaya, yakacak ihtiyacından eğitim masraflarına kadar pek çok alanda maddi yardım yapılmaktadır. Bunun yanı sıra 700 TL gıda yardımı başvuru formu üzerinden de gıda ihtiyaçlarına yönelik destek sağlanmıştır. Hane yardımı kaç ayda bir verilir? diye merak edenler için kaymakamlık ödemelerinin her ay için ayrı ayrı hesaplanıp, 2 ayda bir yapıldığını söyleyebiliriz.

Şehit Yakınları ve Gazilere Yapılan Yardımlar

Şehit yakınları ve gazilerimize birçok konuda devlet yardım yapmaktadır. Maddi ve maddi olmayan destekler kapsamında şehit yakınları ve gazilerimiz için yapılan yardımlar şu şekildedir;

 • Özel Öğretim Bursu
 • Kamu Kurumlarında Çalışma Hakkı
 • Yakınların Silah Altına Alınmaması
 • Faizsiz Konut Kredileri
 • Eğitim ve Öğrenim Destekleri
 • Şehit Çocuklarına Aylık Bağlanması

Şehit yakınları ve gazilere yapılan maddi ve maddi olamayan diğer desteklerden yararlanmak için yardım alacak kişinin T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na müracaat etmesi ve birtakım koşulları sağlaması gerekmektedir. Şehit yakını yardımından faydalanmak isteyen kişiler şehit olan kişinin birinci dereceden akrabası olmalıdır. Şehit yakınlarında birinci derece kapsama konu olan kişiler ise; anne, baba, kardeş, eş ve var ise çocuklarıdır. Peki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı para yardımı için hangi numaralar kullanılmalıdır? bakalım.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Para Yardımı İçin Hangi Numara Kullanılmalıdır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı maddi yardım başvurusunda bulunmak için ALO 144 sosyal yardım hattını kullanabilirsiniz. Hafta sonu ve resmi tatil günleri hariç hafta içi 08.00 ile 18.00 saatleri arasında iletişime geçerek nakdi yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız için de 0 549 441 2 144 iletişim hattı oluşturulmuştur. Engelli vatandaşlarımız işaret dili bilen personeller aracılığı ile para yardımı başvurusu yapabilmektedir.

183 Sosyal Destek Başvurusu Nedir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çağrı merkezlerinden olan ALO 183 Sosyal Destek Hattı üzerinden de aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları sosyal destek başvuru yapabilir. Ayrıca e-Devlet üzerinde yer alan Alo 183 Sosyal Destek Başvurusu ve Takibi sayfası ile de başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu hizmetlere ek olarak ihmal, şiddet, istismar ve töre cinayetlerinin önlenmesi için tedbir anlamında ihbarlarınızı yapabilir, başvuru sonuçlarınızı bu iletişim kanalı aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of bayram denek bayram denek dedi ki:

  muhtac belgem var yardım alamıyorum hic gerilim yok

  1. Avatar of Hasan Basri TÜRK Hasan Basri TÜRK dedi ki:

   Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurunuz.

 2. Avatar of Tülay yıldız Tülay yıldız dedi ki:

  Pandemi yardimi alamadım yuzde 70 engelim var emes hastasiyim kimsem yok evim kira cocuklar hayirsiz koca gitti terketti cocuklarim hayirsiz engelli ayligimdan baska gelirim yok yardim istiyorum nolur yardim edin neden alamadım lutfen

 3. Avatar of Gülten Gülten dedi ki:

  5 tane çocuk var evim kira maddi yönden sıkıntı dayım yardım istiyorum lütfen çocuklarım la birlikte ayakta durmaya çalışıyorum ama olmuyo yetişemiyor um eşimden ayriyim yardım istiyorum

 4. Avatar of Semra şahin Semra şahin dedi ki:

  Beyim beyin kanaması geçirdiği için çalışamıyor sizlerden yardım bekliyorum kiramı veremiyorum

 5. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Asgari ücretle çalışan vatandaş ım 3 çocuk var okuyor kredi borcum var yetiştiremiyorum maddi yardım ederseniz sevinirim Allah’a emanet olun saygılar

 6. Avatar of Hakan öngör Hakan öngör dedi ki:

  Dört aydan dört aya sosyal maddi yardım alıyorum ayı doldu lütfen yardım edin

 7. Avatar of Sabiha özyurt Sabiha özyurt dedi ki:

  Eşim koah hastası solunum cihazına bağlı evim kira 4 tane çocuğum var çalışanım yok fakat yardıma ihtiyacım var

 8. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

  Selamün aleyküm yeni evliyim kirada oturuyorum kiram 900tl işsizim kiramı veremiyorum yardımınizi bekliyorum

 9. Avatar of Ayten Ayten dedi ki:

  Tüm yardım lardan faydalamak istiyorum evim kira kiram 800 tele çalışmiyoruz bizede yardım edın

 10. Avatar of Elif ÖNEY Elif ÖNEY dedi ki:

  Bosandim köyde anne ve babamla yasiyorum yeni bosandigim icin soyadim degismedi hâlâ. Babam 70 yasnda. Annem 65 yasinda engelli aylığıyla gecinen insanlar. Ben normal gıda istemiyorum. Çölyak ürünleri çok pahali olduğu için alamiyorum çoğu zaman. O yüzden bana glutensiz ürün istyorum beslenmem için. Gereğini bilgilerinize arz ederim.

 11. Avatar of Çınar Çınar dedi ki:

  Eşimden boşandım 10 yaşında oğlumla kirada oturuyorum hiçbir gelirim yok pandemiden dolayı ise gidemiyorum nakdi para yardımı istiyorum kiramı veremiyorum

 12. Avatar of Sinem Sinem dedi ki:

  Benim 5 tane çocuğum var eşim cezaevinde hiç bir gelirim yok kimseye el açmak istemiyorum lütfen bana iş verin evim hepsi küflenmiş gerçekten ihtiyacım var sesimi biri duysun

 13. Avatar of Gülsüm taş Gülsüm taş dedi ki:

  SLM abiler ablalar büyüklerim sizden Allah rızası için maddi yardım istiyorum evim kira üniversite Okuyan kızım var 3 yaşında kızım var eşim çalışıyor asgarî ücret yeterli gelmiyor hastalık yüzünden eşimin işyeri 2 Aydan fazla aylığını vermiş degil kiramı faturalarmi vermiş değilim borcum var isteyip duruyorlar veremiyorum lütfen allah rızası için maddi yardım istiyorum ne olur bana Bir dönüş yapın okuyun görün çok çaresizim çaresiz kaldım çok birşey istemiyorum sadece beni biraz rahatlatacak kadar maddi yardım istiyorum yardımcı olursanız allah rızası için yardım edin ihtiyacım var yardiminiza durumum iyi değil yemin ederim ki

 14. Avatar of Ahmet davulcu Ahmet davulcu dedi ki:

  Iki tane oğlum var kiraciyim çok zor maddi durum yasıyorum allah rıza için bana bir maddi yardı kira

 15. Avatar of Hamdiye Hamdiye dedi ki:

  2 çocuğum var lütfen yardım edin

 16. Avatar of Derya erdegor Derya erdegor dedi ki:

  Gelirim yok yardim istiyorum calisanim yok

 17. Avatar of Suna Abdullaev Suna Abdullaev dedi ki:

  Merhaba benimde 5 çocuğum var 3 okuyor tek eşim çalışıyordu şimdi evde kira fatura ödeme dik lütfen yardım edin.

 18. Avatar of Ebru özdemir Ebru özdemir dedi ki:

  Evim kira eşimden ayrıldım 3 çocuğum var zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum 2 aydırda kiramı veremiyorum suyum kesilecek faturalarımı ödeyemiyorum

 19. Avatar of Ebru özdemir Ebru özdemir dedi ki:

  Evim kira eşimden ayrıldım 3 çocuğum var zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum 2 aydırda kiramı veremiyorum suyum kesilecek faturalarını ödeyemiyorum

 20. Avatar of Ebru özdemir Ebru özdemir dedi ki:

  Evim kira eşimden ayrıldım 3 çocuğum var zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum 2 aydırda kiramı veremiyorum

 21. Avatar of Suzan yıldırım Suzan yıldırım dedi ki:

  Eşimden ayrıyım oğlum ile yaşıyorum kiradayım işsizim işten çıkarıldım oğluma bağlanan nafaka var sadexe 260tl 3aydir kirami veremedim ev sahibi evden çıkaracak caresizim lütfen yardım edin iş ariyorum bulamadım tıkandım bi anne olarak lutfen yardım edin duyun nasıl yardım yapıyorsunuz ben bukadar zor durumda iken ben yardım alamıyorum ama evi arabası olan alıyorsa ben bu devlete hükümete hakkımı helal etmiyorum bunu bilin

 22. Avatar of Erdal dal Erdal dal dedi ki:

  Geçirmiyor um Sor durumdayım. Sıkıntı yaşıyorum maddi ve gıda yardımı istiyorum

 23. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Biz iki engelli kardeşiz kardeşimin engeli %83ve kendi ihtiyaçlarını giderebiyor sizden allah rızacı için yardım iştiyorum abisinin engelli %68

 24. Avatar of Mesut arslantaş Mesut arslantaş dedi ki:

  Eşim tek böbrekle yaşiyor ve ben asgari ücretle çalişan 3 çocugu olan bir babayim maddi sikinti içindeyim eşim hacettepe hastanesinde ameliyat oldu devletimden beni duymasini ve yardim etmesini istiyorum evim kira 1 cocuk okutuyorum eşim tek böbrek oldugu icin bakiminda çok zorlaniyorum lütfen bu çaresiz babaya devlet baba yardim etsin

 25. Avatar of Faruk akgül Faruk akgül dedi ki:

  1 tane oglum var işsiz kaldim banada yardımcı olurmusunuz borcum var işin içinden cıkamiyorum ALLAH rızasi icin banada destek olun

 26. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Benim dört çocuğum var hepsi okuyor lütfen yardım edin para yardımı erzak yardımı gibi konularda desteği ne yapacaz lütfen eşim işe gidemiyoruz dört çocuğum var hepsi

 27. Avatar of Dursun yüksel Dursun yüksel dedi ki:

  Maddi sosyal yardımı

 28. Avatar of Toprak Toprak dedi ki:

  Lutfen yardım edin evim kira faturalar çocuklar masrafı borcum işin içinden çıkamıyorum lütfen yardım edin

 29. Avatar of Zübeyde gezen Zübeyde gezen dedi ki:

  Su mübarek ay hürmetine allah icin yardım edin siz den allah icin yardım istiyorum evim kira veremedim doğalgaz faturamı ödeyemedim inancınız allaha size bunları yazarken bile araştırın allah icin çağrıma kulak verin bu pandemi sürecinde eşim de ıssız kaldı benimde bel fıtığım var allah icin çocuklarım icin çağrıma kulak

 30. Avatar of mustafa uçmak mustafa uçmak dedi ki:

  ben kronık koha hastasıyım evde oksıjen makınasına bağli yaşamaktayım eşimde pısyatır tedavı görmektedır çalişanım yok 2 oğlum var bırı askerde bırıde tam pandemıde çalişmadı yenı işr gırdı trıko da oda haftada üç gun çalişiyor bende engelı maaş aliyom eletırık faturam su ıle bırlıkte 530 tl gelıyor çunkı oksıjen makınası 24 saat çaliştırmak mecburetındeyım bana yardımcı olmanızı arz ederım saygılar

 31. Avatar of semih semih dedi ki:

  yardimci olursaniz iyi
  Olur.ev kiram.faturalar
  okuyan cocugum.var.
  internet faturami biriki
  uzak eyiyim lazim internet cocum icin
  ekmeyi borcla aliorum
  allah rizasi icin.yatdimci olun.

 32. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Ben kronik hastasıyim maçı durumum iyi değil bodrum katında oturuyom kiramı ödeyemiyor yardiminizi bekliyorum

 33. Avatar of Gülsüm taş Gülsüm taş dedi ki:

  SLM oncelikle sizden maddi yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 34. Avatar of ARZU AYDOĞAN ARZU AYDOĞAN dedi ki:

  Eşim 2 yıldır çalışmıyordu işten çıkardılar.Daha sonra işe girdi fakat covid 19 çıktı ve işleri alt üst oldu 2 çocuğum var geçimimiz çok zor bez süt ihtiyacımz var gıda ihtiyacımız var lütfen yardımcı olun

 35. Avatar of Kevser.gulmez Kevser.gulmez dedi ki:

  Merhabalar.ben.kirada.oturom.iki.cocogum.var.bide.eşimin.yaşlı.babaannesi.var.madi.durumum.yok.yardim.istiyom

 36. Avatar of Asuman Asuman dedi ki:

  3evladım var ama eşimi işten çıkardılar evim kira banada yardım edermisiniz zor durumdayım lütfen

 37. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Merhaba benim bir oğlum var.2014 yılında eşimden ayrıldım.ailemle yaşıyorum fakat onlarla asla geçim yapamıyorum 31 yaşındayım ölümle mücadele ediyorum.benim sağlık problemlerim var boyun damarlarım tıkalı o damarlarım iki omuza etki yaparak çıkmalarına sebeb oluyor iki omuzdan ameliyat olmam gerekiyor epilepsi hastasıyım.ailem destek olmadı bu güne kadar oğlum 11 yaşında ölümlerden döndüm çalışamıyorum bayılmalarım olduğu için Allah büyük kimseye böyle bir rahatsızlık vermesin.sizden sağlık için yardım istiyorum oğlum mutlu olsun istiyorum ben ölücem diye sürekli ağlıyor okula gidemedi babsından ayrı yaşadı oğlum ne bebekliğini ne tam olarak çocukluğunu yaşayamadı ailem beni perişan etti beni Allah rızası için kurtarın yalancı dolandırıcı asla değilim sağlık dedim herşeyi ispatlaya bilirim.sizlere şimdi den çok teşekkürlerimi iletiyorum.bu ramazan ayında Allah razı olsun.

 38. Avatar of Nurcan Nurcan dedi ki:

  Selam aleyküm Allah razısı için yardımcı olun maddi durumum yok lütfen eşim çalışmamaktadır sizden rica ediyorum dört tane öğrencim var ikisi üniversitesiye hazırlık yapıyorlar lütfen yardımcı olun

 39. Avatar of Soner şen Soner şen dedi ki:

  Selamün aleyküm iki çocuk babası işsizim amliyat oldum çalışamıyorum birkaç yere yardım başvurusu yaptım 2 ay geçti bi cevap gelmedi sesimi duyun artık

 40. Avatar of Koçeri Aktaş Koçeri Aktaş dedi ki:

  Kolay gelsin dört çocuk annesiyim Evim kira kiram 550 eşim engeli 2 çocuğum bezli 2 çocuğum okula gidiyor küçük çocuklarım var kiramı ödeyemiyorum lütfen bize destek olur musunuz borcum var borcumu ödeyemiyorum sizden yardım bekliyorum bize geri dönüş yaparsanız çok mutlu olurumuz Gelelim bana etmiyor

 41. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  Sesimizi duyun artık ev kiraları çok yüksek faturalar çok yuksek geliyo asgari ücret yetmiyo 2 çocuğum var lütfen sesimizi duyun yardim edin pandemi süreci hayatımızı mahfetti borçlarımızı ödeyemiyoruz yardim edin lutfen

 42. Avatar of Emin Emin dedi ki:

  Merhaba 5 çocuk annesiyim 6.sında hamileyim 3aydır kiramı ödeyemiyorum elektirikimi suyumu ödeyemyirum
  Yardımlarınızı bekliyorum lütfen yardım edin

  1. Avatar of Emine Emine dedi ki:

   Merhaba5 çocuk annesiyim 6. Da hamileyim 3aydır kiramı ödūyemiyorum elektirigimi suyumu ödeyemiyorum eşim barsaklarından rahatsız çalışamıyor lütfen yardımlarınızı bekliyoruz lütfen yardım edin

 43. Avatar of Kasım Kasım dedi ki:

  Ben yüzde 43engelliyim pandemiden dolayı çalışamıyorum borçluyum evim kira çocuklarıma bakmakta zorlanıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. Avatar of Hakan öngör Hakan öngör dedi ki:

   pandeme maddi yardım edin lütfen zor durumdayız faturalar yüksek geliyor lütfen yardım edin ev kira binlira kira 3cocugum var ikisi okuyor biri orta okulu öbürü 2kiye gidiyor zor durumdayız eşim çalışmıyor lütfen yardım edin allah razı olsun

 44. Avatar of lamiye alandi lamiye alandi dedi ki:

  medi drmum cok düşük 6 çoçom var lütfn alah iyicin bize sahib cken

 45. Avatar of Ayfer Tunç Ayfer Tunç dedi ki:

  Ben 5 çocuk annesiyim eşim çalışmıyor kirada yaşıyoruz durumum yok bide 6tinci çocuk yolda lütfen yardım edin bana

 46. Avatar of Alı çöl Alı çöl dedi ki:

  Ben 3cocuk babasıyım çalışamıyorum kaza geçirdim isim yok lütfen yardım edin kalp hastaligim ve bel fitihim var.

 47. Avatar of Fatma Yıldız Fatma Yıldız dedi ki:

  Ben 3 çocuk annesiyim eşim pandemiden dolayı çalışamıyor allah rızası için bize yardımcı olabilirmisiniz

 48. Avatar of Çiçek Korkunç Çiçek Korkunç dedi ki:

  Merhabalar 4 çocuk annesiyim ihtiyaç sahibiyim bu yardımınızı çocuklarım için istiyorum eşim madde bagimlisi bize hiç bir faydası yoktur bize yardim elinizi uzatmanızı rica ederim cocuklarimin istediklerini almıyorum ve buna kahroluyorum kimse kimsenin ne yasadigini bilemez evde biz acmiyiz tokmuyuz kim bilecek rabbimden başka yalvarıyorum size yardimci olun bizlere vakıftan erzak geliyodu bize onunla cocuklarimiin karnını doyuruyordum onuda çok gördüler bize kestiler tok insana açın halinden anlamaz

 49. Avatar of nur boyaci nur boyaci dedi ki:

  Ben nur boyaci bes cocuk annesiyim ve esim ceza evinde hem maddi hemde manevi olarak cocuklarimin ihtiyclarini karsilayamiyorum ve bi anne olarak cok uzuluyorum ceza evi maasi aliyorum ama esime ceza evine her ay 500tlvyatiriyom ve 600 tldw bize hem elektirik hem bakkal borcu oduyom hic bi sekilde gida alamiyom alsam ancak yagimi salcami ala biliyom ve cocuklarimi besliyemiyorum yeterli bi sekilde ve cok uzuluyorum esim ceza evinde oldugu icin hic bir bakanimiz ve getirenimiz yok ve zor durumdayim sizden gida yarsimi talep ediyorum her konuda magdurum cocuklarimin istediklerini alamiyorum ve bu beni cok uzuyor tek basima mucadele ediyom a yetemiyom cocuklarima ac kaliyolar herseyde gozleri kaliyor lutfen yardimci olun ya gida uardimi yada para yardimi en azindan cocuklarima iyi baka bileyim gerekli yerlere bildirin gercektwn cok zor durumdayim bilginize arz ederim

 50. Avatar of Mehmet Bedirhan akarca Mehmet Bedirhan akarca dedi ki:

  Köyde yaşıyorum hiçbir gelir kaynağım Yok işim yok dört çocuğumun var okuyor Evim Toprak 2021 yılı maddi yardım istiyorum yardım edilirse çok sevinirim

 51. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

  2021 yılı maddi yardımları.

 52. Avatar of Samed Samed dedi ki:

  Merhaba, Adım Samed, 19 yaşındayım
  Tek başıma bir apartta kalıyorum
  iş yerleri korona virüs yüzünden ücretsiz izine çıkardı bu yüzden çalışıcak bir yerim yok
  Param yok yiyeceğim yok kira param yok
  Yiyeceğimi arkadaşım sayesinde azda olsa bulabiliyorum
  Kiramı nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum
  Kimsem yok ailem tarafından terk edildim
  Doğduğumdan beri babamı hiç görmedim Annem ise küçüklüğümden beri bana hep kötü davranıyordu defalarca beni evden attı dövdü küfürler etti
  Her günüm kavga ile geçiyordu
  Bugün veya yarın ne olucak diye düşünerek büyüdüm
  19 yaşıma kadar bu tarz insanların içinde yalnız başıma büyüdüm
  En son tekrardan evden atıldım ve bu sefer gerçekten gideceğim bir yer yoktu ve tekrar geride dönemezdim
  Yalnız başıma apartta kalıp yaşamaya çalışıyorum yiyeceğimi yardım ile sağlayabiliyorum ihtiyaçlarımıda aynı şekilde
  Ne yapacağımı bilmiyorum 4 aydır bu şekilde yaşıyorum
  kiramı bu zamana kadar borç alarak ödeyebildim ama artık borç alamıyorum alabilsem bile ödeyemeyeceğimden dolayı daha kötü olucak
  kiramı nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum
  parasızım açım ve çaresizim hiç bir şey düşünemiyorum kendimi bu durumdan nasıl kurtaracağımı bilmiyorum kendimi bir şeylerde geliştirmeye çalışıyorum ama başaramıyorum
  pandemi olmasına rağmen açık olan iş yerlerini arıyorum başvurmaya çalışıyorum ya alınmıyorum ya hiç geri dönüş almıyorum yada hiç bir iş bulamıyorum doğru düzgün hiç bir şeyde deneyimim yok sadece deneyimli insanları işe alıyorlar
  geleceğim hakkında hiç bir fikrim yok bir hedefim yok ne olucağımı bilmiyorum
  tek düşünebildiğim yarın ne yiyeceğim nereden yemek bulabileceğim
  tek istediğim şey normal bir hayat sürebilmekti başka bir şey istemiyorum
  gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum bu kadar bomboş bir insan iken yaşadığım için kendimden utanıyorum
  anlatamadığım bir çok şey var yaşadığım yada dile dökemediğim hisler yada olaylar
  çoğu zaten birbirine benzer şeyler güzel mutlu bir anım yok

 53. Avatar of Demet duman Demet duman dedi ki:

  Eşim çalışmıyor gelirim yok borcumuz çok kredi borcu var evim yok kaynatamin yanında yaşıyorum 4 çocuğum var ihtiyaçlarını karsilayamiyorum

 54. Avatar of Erbil Erbil dedi ki:

  %44 engelli raporum yardima ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden allah razı olsun

 55. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Biz çok zor durumdayız evliyim ama resmî nikahımız yok henüz eşim işten çıkarılmış ev sahibi anahtarı verin çıkın diyo naapcağımızı bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

 56. Avatar of Elçin Elçin dedi ki:

  Benim çok acil tablete ihtiyacım var

 57. Avatar of Leyla fidan Ak Leyla fidan Ak dedi ki:

  Pandeminden dolayı isim çalısamadı yeni yeni düzenli çalışmaya başladı oda günlük yömiye ile çalışıyor 50 aldıgi günde oluyor 70 Veya enfazla 80 alıyor sadce tek avantajımız SSK sının yatmış olması.. 2 kız çocuğum var büyük 5 küçük 6 aylık onların ihtiyaçlarını karşılayamamak çok gücüme gidiyor.. Gün geliyor bez mama alamıyorum 3 aylık kiramızda birikmiş.. ÇOK zordayız anlıyacağınız.. Sesimize ses verin.. Rabbim bizim gibi darda kalanların yardımcısı olsun inşallah..

 58. Avatar of ADİLE ADİLE dedi ki:

  iyi günler 3 tane çocuğum var mati durumumuz yok kiradayım 7 aydır kiramı öduyemiyorum zor durumdayım bize yardım edin sesimi duyun sayın muhterem büyüklerim

 59. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Selamun aleyküm hayırlı günler benim kardeşim %83 engelli ve kendi ihtiyaçlarını giderebiyor sgk ya genel sağlık sikortasi pirim borcu olduğundan dolayı hastaneye gidip muayne olamıyor ve kemik erimesi var ve engelli maaşa bağlanmıyor sizden allah rızacı için yardım iştiyorum abiside engelli 50 engelli evimiz kira maddi durumumuz yok sizden bize allah rızacı için yardım iştiyorum bu engellilerin yasal halkları neolaca kimse engellileri düşünmüyor ve engellileri hiç kimse arayıp sormuyorlar hiçkimse engellilerin hangi durumda olduğunu kimse bilmiyor allah’a emanet olun

 60. Avatar of fatma Aras fatma Aras dedi ki:

  2 yasında kızım var esım garson calşmyor yardıma ıhtıyacım var ped alamıyorum hıcbır gelirimiz yok kredılerımz var lütfen sesimiz duyulsun 8 aylık hamileyım bana yardım edin lütfen

 61. Avatar of Pınar YILDIRIM Pınar YILDIRIM dedi ki:

  6 çocuk annesiyim 4 tane öğrencim var eşim çalışmıyor öglum 2 ay sonra askere gidecek mağdurum yardımlarınızı bekliyorum sosyal yardimlasmadan gelen 2 ayda bir 200 tl le ne yapacağım

 62. Avatar of Pınar YILDIRIM Pınar YILDIRIM dedi ki:

  6 çocuk annesiyim 4 tane öğrencim var canlı derslere giremiyorlar eşim çalışmıyor oğlum 2 ay sonra askere gidecek mağdurum ne yapacagimi bilmiyorum yardımınıza muhtacim

 63. Avatar of Durdu Mehmet Ahraz Durdu Mehmet Ahraz dedi ki:

  Annem ve babam ayrı yaşıyor beni istemiyorlar kalacak yerim yok maddi durumum yok acil yardım edersin çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 64. Avatar of Burcu hülya çelik Burcu hülya çelik dedi ki:

  Babam vefat etti 3 yasında kızım var elimden ayrıyım 20 yaşındayım hiçbir şekilde üstüme kayıtlı olan birşeyim sigortam yoktur çallışmıyorjm maddi ve ev konusu yüzünden çok zor durumdayım çok mağdurum destek olun bana yardım edin lütfen telefon numaram nakit ve ev konusunda herkesten destek olmanızı bana bekliyorum

 65. Avatar of Zeliha öz Zeliha öz dedi ki:

  4 aylık kiramızı veremedik ev sahibi tartisiyo kiram 650 bende yüksek şeker hastasıyım bakkala borcumuz450 bize yardım edin çok zor durum dayız ne olur yardım edin şimdiden teşekkürler allah razı olsun

 66. Avatar of Meltem Pak Meltem Pak dedi ki:

  Eşimle işsizim Madi durumumuz kötü sizden yardım istiyorum

 67. Avatar of Şükran Şükran dedi ki:

  Eşimden ayrı çocuklarımla birlikte kirada yaşıyorum hiçbir gelirim yok üç çocuğumla birlikte madurum sesimi kimseye duyuramiyorum Allah rızası için devlet desteği alamadım alamıyorum resmi olarak halen evli gözüküyorum ama zaten bir yıldır ayrıyız 3 çocukla ortada kaldım kiramı ödeyemiyorum faturalarim birikmiş pandemi parasına kaç kez başvurdum ama şuan resmiyete halen evli olduğum eşim haberim olmadan almış hiçbir şekilde ben alamadım alamıyorum lütfen yardim edin ve artık görün beni duyun sesimi

  1. Avatar of Muhammed Muhammed dedi ki:

   22 yaşındayım 1 senedir işsizim çok nadir yovmiye işine gittim şuan 3 aydır işsizim iskurdan kaydım var çok her başvuru yaptım ama hiç çağırmadilar sizden yardım istiyorum bir iş bir hayır yardımı istiyorum

 68. Avatar of Nazan Nazan dedi ki:

  Yardim ıstiyorum

 69. Avatar of Nihal Nihal dedi ki:

  Kiraciyim ve kirami odeyemiyorum

 70. Avatar of EMEL EMEL dedi ki:

  Kira ödeyemiyoruz lütfen yardım edin

 71. Avatar of Sefer Sefer dedi ki:

  İşim yok evimi gecindemiyorum allahrizasi için yardım bekliyorum

 72. Avatar of Reyhan Reyhan dedi ki:

  Lütfen yardım edermisiniz iş bulamıyorum çocuğum var

 73. Avatar of fadime yilmaz fadime yilmaz dedi ki:

  4 çocuğum var eşim çalışmıyor ihtiyacım çok yardım istiyorum bilginize arz ederim faturalarımı yatıramadım hiç gelir yok

 74. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Bnm çok yardıma ihtiyqcm var 28 bin borç kira taksitim var ayrı yere 7 bin borç su elektirik cocukgum küçük kömürüm yok lütfen yardim

 75. Avatar of Hakan öngör Hakan öngör dedi ki:

  Çok Zor durumdayız lütfen yardım edin kiradayım pandeme maddi yardımınızı bekliyorum Allah razı olsun

 76. Avatar of Ramil Seyfıdar Ramil Seyfıdar dedi ki:

  Çok zor durumdayım ıkı çocuk babasıyim çalişmiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen

 77. Avatar of Birgul Birgul dedi ki:

  Kiraciyim gecinemiyorum isiszim ne olur yardım edin

  1. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

   Yardıma cok ihtiyacimiz var lütfen yardım edin sesimizi duyan yokmu lutfen zor dirumdayiz gecinemiyoruz

 78. Avatar of SEMRA şahin SEMRA şahin dedi ki:

  Durumum yok allah rızası için yardım bekliyorum sızlerden kirami ödeyemıyorum çalışamıyorum çocuğuma bişey alamıyorum sizlerden para ve erzak yardımı

 79. Avatar of Birsen Birsen dedi ki:

  5 aydır kiramızı yatıramadık ben kronik hastayım Crohn hastasıyım bagirsaklarimdan rahatsız sim annem 74 yaşında oda hasta kronik hasta evimiz kira aylardır ne yapacağımı bilemiyorum bu virüs korona yüzünden günlük işlere de gidemedim allah rızası

 80. Avatar of Songul Songul dedi ki:

  Eşim ceza evinde 10 aylık bebeğim var sosyal yardimlasmadan aldigim 733 lira ile geçim yapmaktayım bebeğimin ihtiyaçlarıni karşılamakta güçlük çekiyorum oturduğum kapıcı dairesi gelip görseniz özür dilerim ama hayvan bağlasaniz yaşamaz ama kimsem olmadığı için mecbur bebegimle yaşıyorum sağlık güvencem bile yok bebeğim için yardım edin lütfen

 81. Avatar of Ali kemal sevinç Ali kemal sevinç dedi ki:

  4 çocuğumla kiradayım çocuklarım ikisi öğrenci diğerleri 4 ve 7 yaşındalar nakit paraya çok ihtiyacım var öğrenci çocuklarım için tablet veya bilgisayara çok ihtiyacım var kira ve faturalarımı ödeyemiyorum Allah rızası için yardım edin iletim dikkate alınmasını rica ediyorum

 82. Avatar of Meryem Meryem dedi ki:

  Lutfen yardım edin evim kira bir odalı yerde oturuyorum hicbir eşyam yok komşuların verdiği eşyalarda oturuyorum gelip evimi görsünler lütfen yardım edin iki çocuğum var okula giden çok zor durumda yim lütfen yardım edin

 83. Avatar of Neşe yetik Neşe yetik dedi ki:

  Bn eşinden ayrıldım iki kızım yurtta evim kira kiramı ödüyemiyorum durum çok kötü ne olur bana yardım edin allah rızası için 3 yasındaki oğlum yeni doğmuş bebeğimle yaşıyorum set yardımından yaralanmak istiyorum bi anne olarak sesleniyorum allah rızası için yardımcı olun bana

 84. Avatar of Sonnur Sonnur dedi ki:

  4 tane çocuğum var 5.gebeyim 6 aylık şuan hicbir gelirimiz yok eşim zaten çalışmıyordu 1 aydır kaza geçirdi ayağı sakatlandı ayağının üstüne basamıyor 2 ameliyat geçirdi uzun bir süre de çalışamayacak Allah rızası için evlatlarım için bir yardim.istiyorum en azından eşim ayaklanana kadar en ufak oğlum 1 yaşında bezini mamasını alamıyorum 600 tl kiram var ödeyemiyorum faturalarım birikti perperisaniz Allah rızası için yardımcı.olun.lutfen

 85. Avatar of Gülten Gülten dedi ki:

  Zor durumda yım 4 tane çocuk var gönüllü bir abla ev tuttu bana maddi yönden yetişemiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim bebeğim var birde zor durumda

 86. Avatar of Sevda şirin Sevda şirin dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kiramı ödeyemiyoruz su faturasını eltirk doğalgaz faturası ödemiyoruz hiç bir şekilde para evimize girmiyor beher 6ay tadavi guruyorum boynimda ameliyat oldum muhtaç durum dayız bize yardım edin

 87. Avatar of Hasan Hasan dedi ki:

  Devletimizin ve belediyemizin bütün sosyal yardım istiyorum gaziantep şehitkamil hasan çoban

 88. Avatar of vildan vildan dedi ki:

  2cocugum var biriokuyo ilk okul2.sınıf biri de 3.5yasinda eşimin aldığı yetmiyor kiradayim faturalar ödenip elimizde kalmiyo evde çalışan bir kişi okuyan kızım için bide bebeğim için istiyorum maddi yardım istiyorum lütfen yardım edin

 89. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  İki çocuğum var. Kızım 12.oğlum 7 yaşında.anneleri vefaat etti.kimsem olmadığı için 6 yıldır ben bakıyorum.kiracıyım,tek gelirim.devletin verdiği 1,100 tl oda kira ve faturalara ancak yetiyor.

 90. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Sosyal hizmetlere başvurun kızınız için aylık binyüzlira maddi destek elektirik yardımı veriyorlar bn alıyorum gidip başvuru yapın kaymakamlığada gıda için başvuru yapın

 91. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

  Evde iki yaşli 3 tane mahkum var corona dan dolayi izne geldiler calisan yok cok zor durumdayiz 12 yasinda oglum var haftada iki gun ev temizligine gidiyorum evimiz kira lutfen yardimci olun esimin kalbine pil takildi calisamiyor lutfen duyun sesimizi

 92. Avatar of Şehriban Şehriban dedi ki:

  Eşim ceza evinde yeni doğum yaptım 2 çocuğum var evim kira gelirim yok çalışamıyorum lütfen bana da yardım edermisiz çok zor durumdayim

 93. Avatar of SADRİYE MALGAZ SADRİYE MALGAZ dedi ki:

  Merhaba ben 9 yaşında ki kızımla yanlız yaşıyorum eşim vefat etti oğlum cezaevinde elektriğini ödeyemiyor çok zor durumdayim ev sahibi. Beni dışarı attı atacak sığınacak kim sen yok lütfen sesi.i duyun evimde yiyecek bir şeyin kalmadı acil haberlerinizi bekliyorum saygılarımla teşekkür ederim şimdiden

 94. Avatar of Aysun Aysun dedi ki:

  Evim kira 3cocuk var eşim kronik Behçet hastası lütfen gıda yada maddi yardım istiyorum korana oldum bugün pozitif çıktım babada yardım gönderirseniz çok sevinirim kış geldi daha kömür bile almadım tek gelir yetmiyo yardım edin

 95. Avatar of Aysun Aysun dedi ki:

  Ben korona oldum evden çıkamıyorum gıda yardımı talep ediyorum inşallah dediğiniz gibi herşey kapıya geliyodur evden cokamiyorum

 96. Avatar of Aysel Aysel dedi ki:

  Maddi durumum yok çok borcum var eşim tek çalışiyor yetmiyor bize çok zor durumdayim lütfen bana yardımcı olun

 97. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Merhaba ben Zeynep adanada oturuyorum kıracıyım eşim kalp hastası çalişmiyor hiç bir gelirim yok Allah rızası için yardımcı olun iki cocugum var küçükler bezi var maması var devletten yardım istiyorum lütfen

 98. Avatar of Ayse Ayse dedi ki:

  Benim de maddi durumum yok 2 cocugum var maddi yardim istiyorum ihtiyacim var cok esim calismiyor zor durumdayim yardim istiyorum

 99. Avatar of Birgül Birgül dedi ki:

  Çok zor durumdayız hiçbir gelirimiz yok evimiz kira ödeyecek durumumuz yok desteyinizi bekliyoruz ortaokula giden oğlum var onun eksiklerini alamıyorum eşim çalışmıyor bunalımda yiz yalvarım yardım edin Allah rızası için

 100. Avatar of Gülcan Gülcan dedi ki:

  Dokuz Eylül üniversite hastanesine temizlik işçi alımı ne zaman olacak işe ihtiyacımız var anne

 101. Avatar of Fatma Erdem Fatma Erdem dedi ki:

  Ben esimdwn ayriyim ve bir kiz ogrencim var issizim yas kiriterin den dolayi is bulamiyorum ev temizli ne gidiyordum ama pandemiden dolayi artik ise cagarmiyorlar ne kirami ne de faturalarimi odiyebiliyorum .Allah rizasi icin lütfen bana yardimci olun .

 102. Avatar of Kemal Kemal dedi ki:

  Öğrenciyim ve maddi durumun yok yardım edin lütfen

 103. Avatar of Gülbahar Gülbahar dedi ki:

  2 çocuğum var eşim yok kızım unuversite oluyor çalışamıyorum su anda çok zor durumdayım lütfen yardım edin

 104. Avatar of sinan sinan dedi ki:

  biz devletimiz için elimizden geleni yapıyoruz sizdende bu zor günlerimizde yardım ve destek bekliyoruz mümkünse

 105. Avatar of Halide Halide dedi ki:

  İki çocuğum var eşimin kazancı gelirimize yetmiyor

 106. Avatar of Gulseren besler Gulseren besler dedi ki:

  Maddi durum yok 2 cocugum var esim issiz borcluyum yardima ihtiyacim var

 107. Avatar of Nadide Nadide dedi ki:

  Madi durumum yok zordurumdayim hiçbir yerde gelirim yok borcum var bana yardım edin

 108. Avatar of mehnet özdemir mehnet özdemir dedi ki:

  ceza evinden izinli çıktım ayaklarımdan rahatsızım koltuk değneğiyle yürüyorum çalışamıyorum yardım istiyorum

 109. Avatar of Türkan Türkan dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum lütfen

 110. Avatar of Adem Adem dedi ki:

  Pazarci esnafim ben ev kirami 3 aydir odeyemiyorum
  Maddi yardiminizi bekliyorum

 111. Avatar of Düzceli Düzceli dedi ki:

  Arkadaşlar 4441788 numarayı arayın SGK yardım tuşuna basın ve 15 20 dk bağlaması için bekleyin detaylı bilgi için bana yazın Istegram adresim coşkun.tmz facebok coşkun temiz yazın bana yardımcı olalim

  1. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

   Ben 46 yaşındayım evlere temizliğe gidiyodum 5 aydır virüs yüzünden kimse işe çağırmıyo ayrıca böbrek ve ciğerden takipli hastayım zor durumdayım

 112. Avatar of ZİNNET ZİNNET dedi ki:

  Merhaba ben ZİNNET van erciş mahallesinde oturuyorum evliyim iki oğlum var biri 5 aylık öbürü 4 yaşında maddi durumum yok çocuğuma bez ve süt alacak param yok evim yok geçici olarak kayinpederimin evinde kalıyorum hiçbir geleceğim yok zor geciniyorum devletimden yardim istiyorum lütfen bana yardımcı olun

 113. Avatar of Yasin Yasin dedi ki:

  Çalışmıyorum his bir gelirim yok kiradayım inanin cok zor durumdayım devletimden yardım istiyorum acil olarak

 114. Avatar of Osman mert Osman mert dedi ki:

  Dışarda kalıyorum adresim var ama orda oturmuyorum sadece ikametgah pandemi parası hala degerlendirmede canımdan başka hiçbişeyim yok kim yardım edecek kime

 115. Avatar of Nazife Nazife dedi ki:

  Eşim ceza evinde 6çocum var ve,çalışamıyorum,lirayı

  Eşim ceza evinde, kiradayım 6çocum var çalışamıyorum, yadımcı,omanızı,rica,ediyorum

 116. Avatar of Nazife Nazife dedi ki:

  Adamı olan,alıyorum

 117. Avatar of hakan öngör hakan öngör dedi ki:

  zordurumdayiz maddi yardım edin lütfen kıradayım 3cocugum var yardım edin

 118. Avatar of Altın Altın dedi ki:

  İyi günler benim eşim düzenli çalışmıyor yardım istiyorum gıda ve para yardımı almak istiyorum

 119. Avatar of İstek İstek dedi ki:

  var evimi yağmur seli girdi eşyalarım hepsi ocuklarımın ayakkabı karı bile su götürdü bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

  1. Avatar of Omer Omer dedi ki:

   Koranadan dolayı bizde çalışamaz olduk devletimiz niye bizi gormuyo

 120. Avatar of İstek İstek dedi ki:

  Ben Erzurum Karaçoban molladavutköyü de oturuyorum 5 çocuğum var eşim çalışamıyor bel fıtığı var evimi yağmur seli girdi eşyalarım hepsi mavoldu çocuklarımın ayakkabı karı bile su götürdü bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

 121. Avatar of Çakir Çakir dedi ki:

  Dört tane cocukgum var üç tanesı okuyor bir tanesi iki yaşinda madi durumum yok asgari ücretle calışiyorum ama yetmiyor

 122. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Eşim çalışmıyor 3çocuğum var magdurum yardımda bulunmak istiyorum

 123. Avatar of Nurcan Nurcan dedi ki:

  Benim eşim beyin ameliyatı oldu çalışmıyor dört tane öğrencim var devletimizden maddi manevi yardım bekliyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim hiç bir çalışanım yok artık sesimizi nasıl duyarabiliriz yardım olmanızı bekliyorum

 124. Avatar of Gülay Gülay dedi ki:

  5 çocuğum var çok zor günler geçiriyoruz borçlarım var ödeyemiyorum eşim çalışamıyor sigorta yok hiç bir gelirimiz yok acil nakit paraya ihtiyacım var

 125. Avatar of Ayten Ayten dedi ki:

  Iki oglum var .kocam rahmetlik olmuw oturmaga evim yok lutfen yardim edin kocukllarim icin size yalvariyom

 126. Avatar of Guler Guler dedi ki:

  4 kişiyiz esim askeri ücrette calisiyo kiredi ödüyor ev kirası 650 yeni doğmuş bebegim var ihtiyaçlarımızı tam karsilayamiyo esim

 127. Avatar of Şükran Aslan Şükran Aslan dedi ki:

  Zordurumdayesım bes aydır ısten cıkarmıs uc cocugum var maddı yardım ıstıyorum zor durumdayım

 128. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Maddi yardım desteğini aşmak istiyorum

  1. Avatar of Rahime Rahime dedi ki:

   Cocugum yeni oldu kiram birikti borcum cok zor durumdayim madi desteye cok ihtiyacim var

 129. Avatar of Gülcan Erdoğan Gülcan Erdoğan dedi ki:

  Maddiyat ve gıda yardımına ihtiyacımiz var 2 tane öksüz yiyenin var 1ci 8 yaşında ilk öğretim ogrencisi diğeri ise 7 yaşında ilk öğretim öğrenci olarak başlayacak, ben onlardan azda olsa sansliydim küçük yaşta yetim kalmadım manen olarak yanındayız bahaneleri, ile çocukların gerçek anlamda ,pandemi süresi içinde ve okul dönemleri süresince maddiyat ve yardıma öksüz ve yetim haklarından devletin sunduğu, imkanları ile ilgili olarak başvurusu ARZ ederiz saygılar.

 130. Avatar of Esengül Esengül dedi ki:

  Evim kira 4 çocugu. Var çocuklarıma bakmada zorlanıyorum ne olu yardim istiyorum

 131. Avatar of Hasan urer Hasan urer dedi ki:

  Ben /57engelli kronik hastayım işsizim 6yildir kurslara katılıyorum yildim artık hayattan 2015 yılında kredi çektim iş yapmak için odeyemedim gırtlağıma kadar borca battım 3ay kadar oldu 1000tl pandemi yardımı aldım bu parayla kiramı vercem evin ihtiyacinimi gorcem bize devletim sahip çıkmaya cakta kim sahip çıkacak yardım diyorlar kime yardım ediyorlar onunda anlamış değilim kronik hastayım işte bulamıyorum gereğinin yapılmasını istiyorum çok zor durumdayiz

 132. Avatar of İbrahim sahin İbrahim sahin dedi ki:

  Ben zordurumdayim kironuk kalb hastası kironuk astım hastasıyım ilaçlar imialamiyorumzordurumdayim icralarim kiretikarti borcum var eşim kironuk şeker hastası fatura larimiodeyemiyorum oğlum koranaoldu bizi karatina dayız ıyi beslenen mesigerek gıda alması ndiyor larbenzordurumdayimtelefonu

 133. Avatar of Rukiye tayaksı Rukiye tayaksı dedi ki:

  Benim ikinci evliliğim toplamda 5 çocuk bakıyorum eşim mobilya boyacisi hiç iş çıkmıyor evimiz kira çocuğuma bez bile alamayacak duruma geldik borca kimse vermez oldu kiram yenilenecek beş paramız yok yemek pisirecek malzemealacak dururmumuz yok herşey üst üste geldik çocuklarda çok etkileniyor bu şiddetli geçimsizlik ten lütfen yardımcı olurmusunuz

 134. Avatar of Asuman Bakırcı Asuman Bakırcı dedi ki:

  Sayın ilgili,
  Ben İzmir ili Çeşme İlçesinde terzilik yaparak hayatımı kazanmaya çalışıyorum. Koronavirüs salgını nedeniyle 10 Mart ‘ta kapanan dükkanımı 16 Haziranda açtım. Fakat sefte yapmadan kapattığım günlerim oluyor. Kiralarım birikti, elektrik faturalarım, vergi ve sigortalarımı ödememe imkan yok. Na yapacağımı borçların içinden nasıl çıkacağımı bilememez durumdayım.
  Bu nedenle , Aile, Çalışma, ve sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yardım, ödeme ve desteklerinden faydalandırılmamı yüksek katınıza önemle ve saygılarımla arz ediyorum.

 135. Avatar of Münevver Polat Münevver Polat dedi ki:

  Eşimi ni iş yokduru işten çıkarıldı maddi durumum yokduru 3 çocuklarım var evde ekmek alıcı ak paramız yoktur çocuklarıma açları yardım edin lütfen mukdaçı olmazsam mejazı atmazdim Allah rızası için yardım edin lütfen yardım edin lütfen yardım edin. 05362336199

 136. Avatar of Kadriye Kadriye dedi ki:

  Bende işsiz kaldıgım icin calişmıyorum benimde ihtıyacım var kocamla aram iyi degıl borc yuzunden tartısıyoruz

 137. Avatar of Belgin Belgin dedi ki:

  Bizde çok zor durumda yiz çok ihtiyacı mız var 1000 lira yardım parasına eşimde oğlumda yiycek sektöründe calisiyo ikiside issiz kaldı hala acilmadi işleri benim anlamadığım ihtiyacı olana degilde olmayana yatması bu para nin çok tanıdığım var maaşları odeniyo sosyal güvencesi var ama yardım parası yatmış ihtiyacı olanlar alamiyo evimiz kira faturalar birikti ne yapacağımızı şaşırdık

 138. Avatar of Belgin Belgin dedi ki:

  Bizde çok zor durumda yiz çok ihtiyacı mız var 1000 lira yardım parasına eşimde oğlumda yiycek sektöründe calisiyo ikiside issiz kaldı hala acilmadi işleri benim anlamadığım ihtiyacı olana degilde olmayana yatması bu para nin çok tanıdığım var maaşları odeniyo sosyal güvencesi var ama yardım parası yatmış ihtiyacı olanlar alamiyo evimiz kira faturalar birikti ne yapacağımızı şaşırdık

 139. Avatar of Nurcan Doğan Nurcan Doğan dedi ki:

  Benim eşim beyin ameliyatı oldu çalışmıyor dört tane öğrencim var devletimizden maddi manevi yardım bekliyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim hiç bir çalışanım yok rica ediyorum kolu komşu yardımıyla geçinmekteyim

 140. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Okul çalışanıyım iki ay İŞSİZ aylıksız kaldım zaten ucu ucuna geçiniyorum, icralık dosyalarım var hiçbir banka kredi vermiyor,pandemi YARDIMI alamıyorum, işsizlik maaşımı alamıyorum çünkü sigortamı dondurmuşlar çıkış yok, şimdi söyleyin bana ben bu yokluk darlık döneminde ne yapayım.

 141. Avatar of Abdullah Özgül Abdullah Özgül dedi ki:

  Ben çalışmıyorum 3 çocuk var kiradayim yardım parası almadım sayılarımlar

 142. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Cok zor durumdayim bende 1000 tlye basvurdum bi sonuc gelmedi 11 yildir esimden ayriyim dulum yomuyeli islere gidiyom yetmiyo borclarim var odeyemiyorum bile bir gelirimiz yok hic yardim almadim buzamana kadar lutfen yardimci olun

 143. Avatar of Sevinç Sevinç dedi ki:

  Bırakın Allah aşkına 2 aydır pandemi başvurusunda bulundum hala süreç devam ediyor diyor resmen dalga geçiyorlar kime bu yardımlar anlamadım

 144. Avatar of Hulkiye Hulkiye dedi ki:

  Engeli oğlum un yardim istiyorum

 145. Avatar of Süleyman Süleyman dedi ki:

  Yıllar önce cezaevinde yaptığından dolayı sabıkam var maalesef bunun yüzünden iş bulamıyorum her gittiğim kapı yüzüme kapanıyor. Evliyim Bir kızım var. İnsanın kızına yok demesi ne kadar zor bir şey. Evim kiraneredeyse bu günlük işlerle kiramı faturalarım ucu ucuna ödyrum başka şeylerden kısarak. Sırf başka insanlara rezil olmamak için.
  Ne yapmalıyım. Her gittiği fabrikadan sabıkam var diye gerı çevirilrum. Ne yapayım tekrar suç mu işleyeyım. Yoksa farklı şeyler yapıyayım.
  yardımlardan bahsediyorlar sadece 1.000 liraya aldım aldım onun dışında her şeye başvurduk ama hepsini de red grlıyr. Peki bu mu devletin vatandaşın yanında olduğu.. nereye gideyim hangi ülkeye gideyim söylemek istediğim o kadar çok şey var ki neyse.

 146. Avatar of Eylül Eylül dedi ki:

  Eşimden ayrıldım çalışmıyorum işten çıkmak zorunda kaldım 2 çocuğum var ev kira borçlar var yardım istiyorum lütfen yardım edin

 147. Avatar of Hülya inalkaç Hülya inalkaç dedi ki:

  Benim eşim calişmiyor salgin nedeniylen evde 3 cocuk annesiyim cocuklarimin ihtiyaclarini karşilayamıyorum sizden yardim bekliyorum bana hic 1000 yardimi vermediler

 148. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Kirada oturuyorum ödeyemiyoruz esim isi yok cok zor durumdayiz 3 tane cocugum var bana yardim edin

 149. Avatar of Aysel Aysel dedi ki:

  5 çocuklu bir bayanım eşimle şiddetli gecimsizlikten dolayı ayrıldım. Birikmiş borçlar kira elektrik ödemelerim iz var yardım edin.

 150. Avatar of Azime beytaş Azime beytaş dedi ki:

  3 çocuk ve ev kira ve elektirik 4 tane oldu su aynı eşim çalışmıyor evde madı yardım lütfen başkanım valim yardım eli uzatın 05386499322 oğlum böbrek hastası kızım asıl hastası

 151. Avatar of Naciye Naciye dedi ki:

  Eşim çalışmıyor 2 çocuğum var yardım istiyorum sesimi duyun lütfen

 152. Avatar of Salih Murat mahsenoğlu Salih Murat mahsenoğlu dedi ki:

  Suan calismiyorum esim dogum yapti yardim etmenizi bekliyorum

 153. Avatar of Azime beytaş Azime beytaş dedi ki:

  3 çocuk ve ev kira ve elektirik 4 tane oldu su aynı eşim çalışmıyor evde madı yardım lütfen başkanım valim yardım eli uzatın

 154. Avatar of Alla Alla dedi ki:

  Korona virüs dolayı işten ayrıldım. 4 ay kira borcu var . Lütfen yardim edin

 155. Avatar of Aydın Aydın dedi ki:

  Yani Adelet bunun neresinde arkadaşlar doğru söylüyor üç ay oldu tek seferlik bir yardım geldi peki bundan sonra ne yiyoruz içiyoruz kimin umrunda ancak yazıyorlar devlet şöyle yardım ediyor böyle yardım ediyor yalan yalan kime arabası olana villası olana bunlar alıp benzin parası yapıyor uyan millet uyan

 156. Avatar of Hanım YAŞAR Hanım YAŞAR dedi ki:

  Merhabalar benim bi oğlum var böbrek hastası surekli tedavi görüyor ayrıca çocuğumun ihtiyaçlarını karşılayama makta yım,salgın dönemi çalışamıyorum,sizlerden yardım talep ediyorum kira ve faturalarımı ödemekte gerçekten güçlük çekiyorum yardımcı olursanız memmun kalırım

 157. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Asker eşiyim kocam askerde yardım başvurusunda bulunmak istiyorum.

 158. Avatar of Tayfun arslan Tayfun arslan dedi ki:

  Okada başvur yaptım bi şey görmedim etrafımdan herkese yapıldı 1000 bana bi şey verilmedi arabam varmış sayfası olana verdiniz zengin olana verdiniz fakire yok kıredi başvurusu yaptım olumsuz 4 aydır işsizim işkur giyim bisürü şey dediler gene bişey yok ne yapacaz biz hırsızlıkmı dolandırıcılıkmı ne yapalım siz söyleyim

 159. Avatar of Sonay Sonay dedi ki:

  Benimde eşim çalışamıyor hasta hepatit hastası fakat ne hikmetse alt komşum kızları damadı var sırf kadın dul diye hem belediye hem devlet yardım ediyor. Komşum eve geldiğinde kızları son model aeçrabayla getiriyor. Ben kiradayım kadın oturduğuevi satın aldı. Eşim o kadar borçlandıki arkadaşının kredikartını kullanmak zorunda kaldı. Şimdi o da borcu istiyor. Eşim borcu ödemek için bankalara kredi başvurdu benide kendide. Fakat hala sonuçlanması. Çok bunaldık. Adaletsizlik her yerde.

 160. Avatar of fadime fadime dedi ki:

  eşim çalışmıyor ihtiyacım çok yardım istiyorum bilginize arz 4çocuğum var

 161. Avatar of Edanur Edanur dedi ki:

  Eşimden ayrildim 1 cocugumla kaldim calismiyormm destek cikarmisin lutfen

 162. Avatar of Ahmet şiş Ahmet şiş dedi ki:

  1000 tl yardim edin lütfen elimiz çok.sıkışik borcumuz çok var kiramızı veremiyoruz elektriki su faturası var borcumuz çok 1000 tl yardim verirseniz sevinirim

 163. Avatar of Ahmet şiş Ahmet şiş dedi ki:

  1000tl yardım edin lütfen

 164. Avatar of Adile Adile dedi ki:

  Üç çocuğum var kiradayım üç aydır öduyemiyorum faturalarım birikmiş zor durumdayım mati yardım istiyorum lütfen yardım edin

 165. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

  Gerekli araştırmalara göre destek sağlanmaktadır.

 166. Avatar of İlfan İlfan dedi ki:

  Ben eşimden ayriyim 3 çocuğum var ne maaş ne yardım hiçbirşey yok bu adalet mi komşumun kocası var oğlanları var kadın â sürekli para yatıyor vicdan merhamet yaaa yazık yani yazık araştırın sorunadaletsizlik yapmayin

 167. Avatar of Kıymet Kıymet dedi ki:

  24 nisanda basvuru yaptık pandemi yardımına hala sürecte ewi arabası olanlar aldı yedı cok iyi iş cıkardınız Tesekkürler!