Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır? 2022 (Referans Kodu Alma)

Akbank cebe havale nasıl yapılır? Cebe havale çekemiyorum veya yapamıyorum diyenler, içeriğimizde yer alan Akbank cebe havale işleminin nasıl yapılacağına, Akbank referans kodu ile para çekme adımlarına, günlük havale limitine ve çok daha fazlasına ulaşabilir.

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır? 2022 (Referans Kodu Alma)

Akbank cebe havale nasıl yapılır, iptal edilir mi, günlük kaç TL gönderilebilir tüm konuları detaylandırdık.

Akbank hesaplarını Kolay Adres ile eşleştir, 7 gün 24 saat para transferlerinde IBAN paylaşma probleminden kurtul! Bu kolaylıktan yararlanabilmek için Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır? tüm bilgileri sizler için araştırdık.

ATM’den Cep Telefonuna Para Gönderme

ATM den cep telefonuna para gönderme işlemi: Alıcı herhangi bir Akbank ATM’sinin Kartsız İşlemler Menüsü’nden TCKN, göndericinin cep telefonu numarası, alıcının cep telefonu numarası, alıcının cep telefonuna gelen mesajdaki güvenlik kodu ve gönderilen tutarı tuşlayarak parayı kolayca çekebilir.

Akbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

En yakın Akbank ATM’sine giderek kart kullanmadan “Giriş” tuşuna basıp TCKN girdikten sonra “Kartsız Para Çekme” işlemini seçerek “Referans No” ve “Tutar” girerek gönderdiğiniz parayı çekebilir.

Akbank Atm’den Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Akbank cebe havale hizmetinden yararlanarak banka hesabı bulunmayan kişilerin cep telefonuna para gönderme işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Akbank cebe havale limiti doğrultusunda, şubeye gitmeye gerek kalmadan Akbank Direkt uygulaması veya internet bankacılığı sayesinde Akbank referans kodu alma ile dakikalar içinde para gönderme talimatında bulunabilirsiniz. Ayrıca hatalı işlem yaptığınızda Akbank cebe havale iptali de sunduğundan olası bir referans kodu dolandırıcılığında para gönderme ve çekme işlemini kontrol altına alabilirsiniz.

Akbank Cep Telefonuna Para Gönderme

Akbank cep telefonuna para gönderme hizmeti ile 7/24 hızlı ve kolay bir şekilde para gönderme ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye gitmeye gerek kalmadan internetten veya mobil bankacılık üzerinden vereceğiniz talimatlar ile Akbank’ta hesabı bulunmayan kişinin cep telefonuna para gönderebilirsiniz. Akbank cebe havale hizmetini kullanarak para transfer işlemlerinizi artık daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Sadece telefon numarası ile karşı tarafa Akbank cebe havale limiti kadar para geçişi sağlayabilirsiniz. Fakat kendi hesabınızdan kendi cep telefonunuza para göndermeniz mümkün değildir.

Akbank Cebe Havale Yapma Adımları

Akbank cebe havale işlemleri için bankanın internet şubesini veya mobil bankacılık uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığına veya Akbank Direkt uygulamasına şifreniz ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek cebe havale işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank cebe havale yapmak için:

 • Menüler arasından ”Para Transferi” seçeneğine tıklayın.
 • Para transferi sayfasında yer alan ”Cebe Havale” veya ”Cepbank” bölümüne giriniz.
 • Havale yapacağınız kişinin Akbank hesabı bulunuyorsa ”Hesaba” seçeneğini, hesabı bulunmuyorsa ”Akbank ATM’si” seçeneğine basınız.
 • Banka hesabı bulunmayan kişiye para transferi için ATM bölümünü seçtikten sonra, telefon numarasını başında 0 olmadan gösterilen kutucuğa giriniz.
 • Ardından göndermek istediğiniz ücret tutarını girerek onaylayınız.

Onaylamanız ardından hem sizin telefonunuza hem de alıcı kişinin telefonuna bilgilendirme mesajı gelecektir. Alıcıya gönderilen mesaj içinde 8 haneli referans kodu olacaktır. Göndermiş olduğunuz tutar 1-2 dakika içinde karşı tarafa aktarılacaktır. Alıcı kişi referans kodu ile birlikte en yakın Akbank ATM’sine giderek gönderilen parayı hemen çekebilecek. Cebe havale işlemlerinde ücret kesintisi olabilir.

Akbank Cebe Havale Edilen Para Nasıl Çekilir?

Akbank cebe havale sistemi ile gönderilen paranın 24 saat içinde alıcı kişi tarafından çekilmesi gerekmektedir. Cebe havale işlemi aynı banka şubeleri arasında gerçekleşmektedir. Akbank üzerinden transfer edilen ücret tutarınızı herhangi bir Akbank şubesi ATM’sine giderek çekebilirsiniz.

Akbank cebe havale edilen parayı çekmek için yapmanız gerekenler:

 • ATM’de kartsız işlemler menüsüne giriş yapmalısınız.
 • Kartsız işlemler ibaresi yer almıyorsa sadece giriş tuşuna basabilirsiniz.
 • ”Para Çekme” bölümüne girin,
 • ”Cebe Gelen Para Transferi” butonunu seçin.
 • T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerinizi ilgili kutucuklara doğru bir şekilde girmelisiniz.
 • Ardından telefonunuza gelen 8 haneli referans kodunu yazarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Referans kodunu doğru bir şekilde girdikten sonra cebe havale edilen tutarı çekme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Fakat referans kodunu arka arkaya 3 kez yanlış girdiğiniz zaman işleminiz iptal edilecek olup, yatırılan ücret tutarı göndericiye iade edilecektir.

Akbank Referans Kodu ile Para Nasıl Çekilir?

Akbank referans kodu ile para çekme hizmeti ile nakit ihtiyacınızı kartınız olmadan dilediğiniz yerde ve zamanda hesabınızdan çekebilirsiniz. Akbank referans kodu ile para çekme sistemi sayesinde kartınızı unutsanız dahi hesabınızdan para çekmeniz çok kolay!

Referans kodu ile para çekmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Akbank Direkt mobil uygulamasına giriş yapınız.
 • Menüler arasında sıralanan ”Para Çekme/Yatırma” bölümünü seçiniz.
 • Açılan sayfada ”Referans Kodu İle Para Çekme” seçeneğine tıklayarak para çekmek istediğiniz Akbank hesabınızı seçmelisiniz.
 • Ardından Akbank referans kodu alma aşaması gelecek.
 • Çekmek istediğiniz para tutarını girip devam ettikten sonra telefonunuza cep şifre gelecektir.
 • SMS ile gelen referans kodunu ilgili kutucuğa girerek ”Tamam” demelisiniz.
 • Para çekme işleminiz için gönderilen referans kodunu 1 dakika içinde geçerli olacaktır.
 • Ardından Akbank ATM’sinden kartsız işlem girişi yaparak ”Referans Kodu İle Para Çekme” bölümüne girmeniz gerekecek.
 • İlgili alana referans kodunuzu girerek belirlediğiniz para tutarınızı çekebilirsiniz.

Akbank Direkt mobil uygulamanız telefonunuzda yüklü değil ise öncelikle mobil bankacılık uygulamasını telefonunuza indirmekle işe başlayabilirsiniz. Android ve iOS uyumlu akıllı cihazınıza uygulamayı indirdikten sonra şifre belirleyerek Akbank referans kodu ile para çekme adımlarını sırası ile uygulayabilirsiniz.

Akbank Cebe Havale Limiti Ne Kadardır?

Akbank ve diğer tüm bankaların kendi sistemine göre belirlemiş olduğu havale, EFT, para gönderme ve çekme gibi birçok işlem için limiti bulunmaktadır. Cebe havale limitleri gönderici ve alıcılar için uygulanmaktadır. Akbank cebe havale limitleri şu şekildedir;

 • Günlük cebe havale limiti: en fazla 1.000 TL tutarında, en fazla 2 kez işlem
 • Haftalık cebe havale limiti: en fazla 2.000 TL tutarında, en fazla 4 işlem
 • Aylık cebe havale limiti: en fazla 3.000 TL tutarında, en fazla 6 kez işlem
 • Cebe havale gönderen kişi ile ücret tutarını alan kişi için aynı limitler geçerlidir.

Alıcı kişi, cep telefon numarası ve T.C. kimlik numarası ile günde en fazla 1.000 TL tutarında 2 kez işlem, haftalık 2.000 TL tutarında 4 kez işlem ve aylık en fazla 3.000 TL ücret tutarıyla en fazla 6 kez para çekme işleminde bulunabilir. Kaçak bahis ve dolandırıcılık için para aktarımının önüne geçilmesi için devlet tarafından limit belirlenmesi şartı getirilmiştir.

Cep telefonuna para gönderme limiti Ne Kadardır?

Gönderici, günlük en fazla 1.000 TL tutarında ve en fazla 2 kez işlem, haftalık en fazla 2.000 TL tutarında ve en fazla 4 kez işlem, aylık en fazla 3.000 TL tutarında ve en fazla 6 kez işlem gerçekleştirebilir.

Akbank Cebe Havale İptali Mümkün mü?

Akbank cebe havale iptali, para transferi işlemleri esnasında para gönderen veya alan kişi tarafından yaşanan bazı sorunların giderilmesi için mümkündür. Bazı durumlarda alıcı veya gönderici kişi tarafından sorunlar yaşanabilir. Durum böyle olunca cebe havale işlemi iptal edilmektedir. Akbank cebe havale işlemini iptal etmek için, Akbank internet şubesini veya Akbank Direk mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz. İnternet şubesine ya da mobil bankacılığa şifreniz ile giriş yaptıktan sonra cebe havale iptali için:

 • Menü bölümünden ”Para Transferi’‘ sayfasına basınız.
 • Ardından ”Cebe Transfer” seçeneğine tıklayarak ”Para Gönderi İptal Et” butonuna basınız.
 • Açılan ekranda bekleyen ve yapılan para transferi işlemini görüntüleyeceksiniz.
 • İptal etmek istediğiniz havaleyi seçerek iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Akbank cebe havale işleminizi iptal ettirmek istiyorsanız alıcı kişinin hiçbir şekilde işlem yapmamış olması gerekmektedir.
 • Alıcının işlem yapması durumunda havale işleminizi iptal edemeyeceksiniz.
 • Ayrıca 444 2 525 iletişim numarasından Akbank müşteri hizmetlerine bağlanarak da cebe havale işleminizi iptal ettirebilirsiniz.

Cebe havale gönderimi yapacak olan kişinin, alıcının cep telefon numarasını veya göndereceği ücret tutarını arka arkaya yanlış girmesi durumunda da cebe havale talebiniz iptal edilecektir. Alıcı tarafından referans kodunun art arda 3 kez yanlış girilmesi ve 24 saat içinde havale tutarını çekmemesi gibi durumlarda da havale işlemine bloke gelecektir ve aktarılan ücret tutarı gönderici hesabına iade edilecektir

Akbank Cebe Havale Hafta Sonu Oluyor mu?

Akbank cebe havale sistemi hafta sonu da hizmet vermektedir. Havale işlemini hafta içi yapabileceğiniz gibi hafta sonu da dilediğiniz yerde ve zamanda gerçekleştirebilirsiniz. Akbank internet bankacılığı ve mobil uygulaması sayesinde şubeye gitmeden 7/24 para transferinizi yapabilirsiniz. Hafta sonu cebe havale edilen ücret tutarının, 24 saat içinde Akbank ATM’sinden alıcı tarafından çekilmesi gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için Akbank internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cepbank 24 Saat İçinde Çekilmezse Ne Olur?

Cepbank ile gönderilen para, alıcı kişi tarafından 24 saat içinde çekilemezse para transferi işlemi iptal edilecektir. İptal edilen işlem tutarı gönderici kişinin hesabına iade edilecektir. Aynı şekilde referans kodunun 3 kez arka arkaya yanlış girilmesi durumunda da Cepbank işlemi iptal edilecek olup ücret bedeli gönderici hesabına tekrardan yatırılacaktır.

Cebe Havale Başka Bankamatikten Çekilir mi?

Akbank cebe havale özelliği ile başka bir Akbank hesabına ya da herhangi bir Akbank ATM’sine para gönderebilirsiniz. Cebe havale işlemleri için gönderici ya da alıcı kişinin banka hesabının olmasına gerek yoktur. Herhangi bir banka hesabı olmadan da ATM’ler üzerinden para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Cebe havale Referans kodu Gelmedi

Akbank Cebe havale Referans kodu Gelmediyse Akbank Müşteri hizmetleri ile irtibat kurarak sorun aktarılır Müşteri hizmetleri bu konuda yardımcı olacaktır.

Akbank Cebe Havale İptali Nasıl Yapılır?

Akbank İnternet’ten “Para Gönderi İptal Et” işlemi ile “Akbank ATM’sine Para Gönder” fonksiyonundan para henüz çekilmemişse 24 saat içerisinde iptal edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.