Akk Olmayan En Ucuz 2019 İnternet Paketleri

Akk Olmayan En Ucuz 2019 İnternet Paketleri

Akk Olmayan En Ucuz 2019 İnternet Paketleri
12 Aralık 2018 tarihinde eklendi.

Akk yani Adil Kullanım Kotası’ na sahip olmayan pek çok internet sağlayıcısı bulunmaktadır. Akk’ siz internet paketleri sayesinde kullanıcılar internette daha kaliteli bağlantı sağlayabilmektedir. TTNET Adil Kullanım Kotası olmadan internet sunan firmaların başında gelmektedir. Akk olan internet paketlerinde kota dolduktan sonra hız düşmekte ve kullanıcılar daha yavaş bir şekilde bağlantı sağlamaktadır. Kaliteli ve kopmadan internet sağlamak istiyorsanız sizler için araştırdığımız internet paketlerini inceleyebilirsiniz ve bu firmalardan internet alabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizde fiyatlar da yer almaktadır.

Akk Nedir?

Adil Kullanım Kotası Türkiye Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından zorunlu bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu düzenleme ile birlikte kotanın ne zaman dolacağı, kotanın dolması sonrası internet hızının ne kadar düşeceği internet sağlanan firmalara göre değişiklik göstermektedir. Bu kotanın sebebi, adı üzerinde internetin adil bir şekilde kullanılmasının sağlanmasıdır. Yani eşit ücret ödeyenlere sunulan internet hızının ve limitinin de aynı olması hedeflenmektedir. Tarifeye ek cep telefonu alımı da yapabilirsiniz.

akk-nedir

AKK nedir?

Kotayı aşmayanlar belirlenen hızda internetlerini kullanırken, bu limitin aşılması sonrasında internet daha da yavaşlamaktadır. Bazı internet paketlerinin ise sınırsız olduğu bilinmektedir. Sınırsız internet paketleri ise diğer paketlere göre daha yüksek tutarlarda olmaktadır. İnternet sağlamış olduğunuz şirketlerden kotanızda ne kadar internet kaldığına dair bir sorgulama yapabilirsiniz. Adil kullanım kotası ile ilgili son zamanlarda yapılması planlanan bir uygulama var. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren sınırsız internete geçilecektir.

Yapılan bir düzenleme ile gece saat 02:00′ dan sabah saat 08:00‘  a kadar kullanılan internetlerin kotadan düşmemesi konusu olmaktadır. Ayrıca kotanın aşılması durumunda internet hızının eskisi gibi çok da yüksek oranlarda düşmeyeceği söyleniyor.

Turkcell Superonline

Sınırsız ve fiber hızında interneti kaliteli olarak sunan firmaların başında Turkcell gelmektedir. İnternet paketlerinin yanında müşterilere sunulan TV paketleri bulunuyor. Sınırsız internet paketi şu an kampanyalı fiyatı ile satılıyor. Başvurunun ücretsiz olmasının yanı sıra firma tarafından verilen modem ve modem kurulum hizmeti de ücretsiz oluyor. 24 mbps fiber internet için 24 ay yani 2 yıl boyunca sabit fiyat garantisi sunuluyor. 24 mpbs limitsiz internet 69,90 TL’ den satılıyor. Online başvuru yapmak için tıklayınız.

Turcell tarafından müşterilerine sunulan 2 avantajlı paket daha bulunuyor. Bu paketlerden bir tanesinin ismi sınırsız fiber platin pakettir. Fiyatı 89,90 olan bu internet paketi için aktivasyon, kurulum ve başvuru ücreti talep edilmemektedir. Bir diğer kampanya ise sınırsız olarak sunulan 100 mpbs olan kampanyadır. Bu kampanya için de yine 24 yıl boyunca sabit fiyat garantisi verilmekte ve firma tarafından kurulum, başvuru ve aktivasyon ücreti talep edilmemektedir.

Evde superonline başvurularınızı 0212 945 50 60 numarasını arayarak da yapabilirsiniz. 69,90 TL fiyatı platin paket için geçerli değildir. Akk’siz internet sayesinde faturanız internet kullandıkça artış göstermez ve aynı kalır. Turkcell kota sorununa sınırsız fiber internet paketleri geliştirerek son vermiştir.

Turknet Sınırsız İnternet

Turknet de sınırsız internet sunan firmalar arasında yer almaktadır. Kotasız ve sınırsız olarak sunulan internet paketleri sayesinde kotam ne zaman bitecek konusundaki şüpheler de ortadan kaldırılmıştır. İnternette doya doya takılmak isteyenler bu anlamda Turknet’ in internet paketlerine üye olabilirler. Üstelik firma tarafından müşterilerine sunulan farklı bir uygulama bulunmaktadır. İnternetinizi farklı bir firmadan almış ancak memnun kalmamışsanız firma tarafından talep edilecek cayma bedelinin 120 TL’ ye kadar  olan kısmı firma tarafından karşılanmaktadır. 

Online olarak internet başvurusu yapmanız durumunda, evraklarınızı firmaya yollayarak kolayca internet sağlayabilirsiniz. Paket dahilinde 100 mpbs internet ve sınırsız konuşma sunulmaktadır. Üstelik firmadan alacağınız internet için herhangi bir taahhüt imzalamanıza gerek kalmıyor. Memnun kalmamanız durumunda paket iptali yapabilirsiniz. Turknet tarafından sunulan sınırsız internet paketi tektir ve bu paketin ücreti aylık 64,99 TL olmaktadır.turknet-sınırsız-internet

Turknet sınırsız internet

Başvuru durumunda firma evinize kadar gelerek internetinizi kurmaktadır. Şayet evinizde mevcut bir telefon ya da internet bağlantısı yoksa 150 TL değerinde olan kurulum bedelinin 60 TL’ si firma tarafından ödenecektir. Yani kurulum bedeli 90 TL olarak belirlenmiştir. Faturalarınızı ödemek için kredi kartına otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda ise kurulum bedeli 30 TL’ ye kadar düşmektedir. 

Diğer firmaları değiştirerek Turknet’ ten internet sağlamanz durumunda kurulum hizmetine gerek duyulmamaktadır. Sadece kullanıcı ismi ve şifre değişikliği yaparak yeni paketinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve internet abonesi olmak için tıklayınız. Zaten 1 Ocak 2019 itibari ile adil kullanım kotasının kaldırılacağı ve herkesin sınırsız internet kullanılacağı öngörülmektedir.

Vodafone Limitsiz İnternet

Akk’ siz internet sunulan firmalar arasında Vodafone’ da bulunmaktadır. Vodafone 4 adet internet kampanyası ile müşterilerine sınırsız internet sunmaktadır. Adil kullanım noktası olarak ifade edilen sınırsız internet hızlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Dijital 30, Dijital 40, Dijital 50 ve 16 mpbs sabit fiyat olarak internet kampanyaları isimlendirilmektedir. Dijital 30 paketinin fiyatı ilk 6 ay 44,90 TL olmaktadır. Kalan 18 ayda ise tutar 64,90 TL olacaktır. Dijital 40 paketinin ilk 6 ay ücreti 54,90 TL olmaktadır. Kalan 18 ayda ise tutar 74,90 TL olmaktadır. Dijital 50 paketinin ise ilk ay ücreti 59,90 TL olurken kalan 18 ayda ise 79,90 TL olmaktadır.

vodafone-limitsiz-internet

Vodafone limitsiz internet

16 mpbs sabit fiyatlı olan internetin ise 24 ay olan sözleşme süresi boyunca fiyatı 64,90 TL olmaktadır. Vodafone net tarifeler ilk 6 ay indirimli olmakta ve fiyatları 24 ay boyunca sabit olmaktadır. Modeminiz ücretsiz olarak kurulacaktır. Ayrıca başvuru sonrası evrakları onaylamanız için, evraklarınız eve kadar getirilmektedir. Vodafone evde internet başvurusu yapmak için tıklayınız.

D-Smart Sınırsız İnternet

D smart eskiden TV paketleri ile bilinirdi. Ancak artık adil kullanım kotası olmayan paketleri ile müşterilerine internet sunmaktadır. Evde kurulum ve aktivasyon için firma tarafında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. D-smart’ ın sayfasında bulunan hız testi sayesinde hız limiti ölçebilirsiniz. Firmanın müşterilerine sağlamış olduğu AKN’ siz internetin ücreti 70 TL olmaktadır. Firma tarafından 24 ay boyunca indirimli ve sabit fiyat garantisi verilmektedir. Aktivasyon ve kurulum ücreti talep edilmemektedir. İnternet limitisiz ve kotasızdır.

Şayet evde fiber alt yapısı varsa modem ücreti talep edilmemektedir. Ancak alt yapının olmadığı durumlarda 400 TL modem ücreti, kablosuz modemler için 75 TL ödenmek durumundadır. Ücretsiz olarak başvuru formunu doldurabilir, Akk’ siz, sınırsız ve kotasız internetin tadını çıkarabilirsiniz.

d-smart-sınırsız-internet

D-smart sınırsız internet

TTNet Sınırsız İnternet

Türk Telekom tarafından TTNet ismi ile sınırsız internet hizmeti sunulmaktadır. 8 mpbs’ ye kadar olan internet kampanyalarında sınırsız internet uygulanırken telefon şartı aranmamaktadır. Üstelik internet başvurularında kablosuz modem hediye olarak verilmektedir. Bağlantı kurulum ücreti vb. adı altında ekstra ücretlerin alınması da mümkün olmamaktadır. Bu internetin fiyatı 59,90 TL olarak belirlenmiştir.

Mpbs değeri arttıkça internet ücreti de artmaktadır. Limitsiz ve kotasız internetin 16 mpbs olanı 69,90 TL, 24 mpbs hiber internetin fiyatı da 69,90 TL’ dir. 35 mpbs fibernetin fiyatı ise 79,90 TL’ dir. TTNet kampanyalarını görmek ve abone olmak için tıklayınız.

Yılbaşından sonra tüm firmaların kotasız ve limitsiz olarak internet sağlamaya başlayacağı söylenmektedir. Kullanım kotası olmayan internetlerde imzalatılan sözleşme gereği, caymanız durumunda cayma bedelinin ödenmesi gerekiyor. Bu sebeple internet konusunda detaylı bir araştırma yapmalısınız. Ayrıca fiber internet kullanabilmek için internet alacağınız ikametgahta fiber internet hattı bulunması gerekmektedir. Alt yapı çalışmalarının yapılması oldukça uzun sürmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git