Anadolubank Renkli Hesap Nedir Özellikleri (Hesap Aç Kazanmaya Başla)

Dijital birikimin yeni yolu Renkli Hesap hakkında bilmeniz gerekenler Anadolubank Renkli Hesap Nedir? Anadolubank Renkli Hesap Özellikleri nelerdir tüm bilgileri içeriğimizde görebilirsiniz.

Anadolubank Renkli Hesap Nedir Özellikleri (Hesap Aç Kazanmaya Başla)

Anadolu bank ilk kez mevduat hesabı açan müşterilerine özel ”Hoşgeldin faiz oranları” ile birikimleri dijital ortamda katlayabileceğiniz uyguladığı yüksek faiz oranları ve fırsatlarla kazancınızı katlamaya hemen başlamanız için Renkli hesap ürününü tanıtıyor.

Birikimlerini katlamayı ve faiz getirisi ile yüksek kazanç elde etmeyi düşünenler için Anadolubank Renkli Hesap Nedir Özellikleri nelerdir, renkli hesap nasıl açılır, faiz oranları nedir, ne kadar kazandırır tüm merak edilen konuları araştırdık. Hemen Sizde Dijital birikim yapmak için Anadolu Bank Renkli Hesap açtırın kazançlı çıkın.

Anadolubank Renkli Hesap Nedir?

Renkli Hesap; avantajlı gecelik faiz oranlarıyla birikim yapan, birikim yaparken paranızı dilediğiniz gibi kullanma imkanı veren bir mevduat hesabıdır.

Renkli Hesap ile istediğiniz zaman hem para yatırma ve para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirken, aynı zamanda hesapta kalan bakiyeye özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlendirilmesi imkanları sunulur. Anadolubank renkli hesap, mevduat hesabı olup, insanların yatırımlarını değerlendirmesi için geliştirilmiştir. Bu hesapta vade zorunluluğu bulunmamaktadır. Paranızı dilediğiniz zaman çekebilir ve üstelik faiz kaybı da yaşamazsınız.

Anadolubank Renkli Hesap Nedir Özellikleri (Hesap Aç Kazanmaya Başla)
Dijital birikimin yeni yolu Renkli Hesap hakkında bilmeniz Gerekenler

Dijıtal Birikimin Yeni Yolu Renkli Hesap Açın Kazanın

Anadolu Bankasının Renkli hesabı sayesinde istediğiniz yerden, vade bitiş tarihi beklemeye gerek kalmadan birikimleri değerlendirme imkanı sunan bir hesaptır. Anadolu Bank renkli hesap açtırmak isteyenler şubeye gitmeye gerek kalmadan, yorulmadan online renkli hesap açabilme özelliği ile dijitale özel yüksek faiz oranları ile kazançlarınız katlamanızın yolunu açmaktadır. Sizde hemen Anadolu bank Mobil ve İnternet Şube online hesap açarak ilk kez hesap açanlara özel ”Hoş Geldin Faiz oranı” ile mevduat hesabınızdaki birikimlerinizi, 3 ay boyunca yüksek faiz oranlarıyla katlayabilirsiniz.

Anadolu Bank Renkli Hesap Açma Başvuru

Renkli hesap gerçek kişilerin kullanabileceği bir hesap türüdür. Mevduat birikim hesabının açılış başvuruları İnternet Şubesinden ve Anadolubank Şubelerden gerçekleştirilmektedir. Renkli hesap açanlar başvurularını takip etmek için hemen buraya tıklayarak kargonun kurye verilip verilmediğini sorgulayabilir. Renkli hesapta TL, Euro, GBP, Altın (XAU) ve CHF cinsinden hesaplar açılabilir. Aynı para biriminde ise sadece bir hesap açılabilir.

Renkli Hesap Müşterisi olmak isteyenler başvurularını yapmak için başvuru linkini tıklamaları yeterli. Başvurularda Tc kimlik numaranızı, cep telefonuzu ve güvenlik kodunu girerek tüm kişisel, iletişim bilgileri doldurarak, sözleşmeleri ve başvuru onay sürecinden sonra hesabını açmış olacaksınız.

Anadolubank Renkli Hesap Nedir Özellikleri (Hesap Aç Kazanmaya Başla)
Renkli Hesap Açın Kazanmaya Başlayın

Anadolubank Renkli Hesap Nedir Özellikleri Nelerdir?

Anadolubank Renkli Hesap Özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Renkli Hesap sayesinde dilediğiniz zaman para çekme ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ayrıca bütün gün online olarak hesabınıza ulaşabilirsiniz.
 • hesabınızda EFT işlem saatleri içerisinde EFT, Virman, FAST ya da havale ve ATM’den para çekimi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • USD, EUR, GBP, ve CHF cinsi nakit çekimleri yalnızca Anadolu bank Şubelerinden yapılmaktadır.
 • Altın (gram) transferi sadece Anadolu bank’ taki farklı Altın hesaplarına havale olarak yapılabilir; ancak gerek başka banka ve kurumlardan gerekse Anadolu bank’ tan diğer banka ve kurumlara fiziki ve kaydi altın transferi yapılamamaktadır.

Anadolubank Renkli Hesap Faiz Oranları Ne Kadardır?

Anadolu bankası ‘HOŞGELDİN FAİZİ” olarak uygulayacağı farklı faiz oranının resmi internet sitesi üzerinden yayınlar. Hoşgeldin faizi hesap açıldığında hesapta bakiye olmasa bile uygulanmaya konur. Bu faiz oranı haricinde uygulanacak olan ”Devam faiz oranı” banka tarafından belirlenir.

Renkli hesap faiz oranları yıllık basit brüt faiz oranlardır ve ilgili döviz kuruna göre stopaj kesintisi yapılmaktadır. Banka alt limit belirleyecektir ve mevduat tutarının belirlenen alt limitin altında kalması durumunda herhangi bir faiz işletilmez. Mevduat tutarının belirlenen alt limitin üstünde kalması durumunda banka alt limite kadar olan bakiye için faiz vermeyebilir. İlk kez Renkli hesap açanlara Banka Hoşgeldin faizi uygulayacaktır. Bu şekilde ilk kez renkli hesap açanlara farklı faiz oranı uygulaması diğer hesapların faiz oranları ile bir bağlayıcılığı yoktur.

Renkli Hesap Hoşgeldin Faiz Oranı Hesaplama

Hoş Geldin faiz oranı’‘ ise TL, USD ve EUR döviz cinsinden ilk kez Renkli Hesap müşterilere özel olarak sunulan faiz oranıdır. İlk kez hesap açanlara Hoşgeldin faiz oranı uygulanır. Bu oran, Hoş Geldin Faiz Oranı süresi boyunca müşteri özelinde sabit olduğu gibi kesintisiz devam eder. Yani hesap açılışında, hesap bakiyesinin ilgili limitlere ulaşmaması durumunda Hoş Geldin Faiz Oranı süresi işlemeye başlamaz. 3 ay boyunca bu faiz oranı işletilir, 91 günün sonunda Devam faiz oranından faiz işletimine geçilir.

Mevduat faiz oranları hesaplamalarını hoş geldin faiz oranları ile aşağıdaki gibidir:

10 bin lira 30 gün vadeli Hoşgeldin faiz oranının uygulanması durumunda: Faiz oranı %20 üzerinden Anapara tutarı 10.000 TL, Stopaj Tutarı, 6,30 TL, Vade Tutarı net faiz 117,92 TL, Vade Sonu Net Tutar: 10.117,92 TL olacaktır.

Anadolubank Renkli Hesap Nedir Özellikleri (Hesap Aç Kazanmaya Başla)
Renkli Hesap İle Ne Kadar Kazanırım?

20 bin lira için 30 gün vadeli mevduat hesabı kazancınız: 20.275,32 TL olacaktır.

Anadolubank Renkli Hesap Nedir Özellikleri (Hesap Aç Kazanmaya Başla)
Renkli hesap

Dijitale özel TL Renkli Hesap Hoş Geldin faiz oranı yüzde 20’dir. 90 gün boyunca birikimleriniz sabit faiz oranı ile değerlenir 3 ay sonunda hemen 91’inci günden itibaren hesap bakiyesine göre değişen, özel faiz oranları ile her gün değerlenmeye devam edecektir. Birikimlerinizin artırılabilmesi için bakiyenize faiz işlemesi için hesapta en az, vadeli ve vadesiz alt tutarının toplamı kadar bakiye bulunması gerekmektedir.

Her döviz cinsi için ayrı ayrı hoş geldin faizi kazanma imkanı sunulur. Hoş geldin süresi ilk faiz işleyen günden itibaren başlar ve tüm Renkli Hesap tutarları için aynıdır.. Hoş geldin süresinin dolmasından sonra normal Bankanın belirleyeceği Devam Faiz Oranı uygulanacaktır.

YouTube video

Faiz Elde Etmek İçin Alt Limit Tutarı Ne Kadar Olmalı?

Anadolubank Renkli hesap faiz elde etmek için alt limit tutarları aşağıdaki gibidir:

Alt limit tutarları:

 • TL Renkli Hesaplar’da 1.000 TL’den,
 • USD, EUR, GBP ve CHF Renkli Hesaplar için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.000 USD, EUR, GBP, ve CHF’den,
 • Altın Renkli Hesaplar’da ise minimum 10 gramdan başlamaktadır.

Vadeli mevduat limitleri:

 • TL Renkli Hesaplar’da minimum 2.500 TL, maksimum 500.000 TL,
 • USD, EUR ve GBP Renkli Hesaplar’da 1.000 USD, EUR, GBP, maksimum 100.000 USD, EUR, GBP’dir.
 • CHF Renkli Hesaplarda Minimum 4.000 CHF, maximum 100.000 CHF’dir.
 • Altın Renkli Hesaplar’da minimum 370 gram, maksimum 1.000 gramdır.

Birikimlere faiz işlemesi için bulunması gereken bakiye tutarlarınız aşağıdaki gibidir:

 • TL birikimleri için en az 3.500 TL,
 • USD,EUR,GBP birikimleriniz için minimum 2.000 USD,EUR,GBP,
 • CHF birikimleriniz için 5.000 CHF,
 • Altın birikimleriniz için 380 gram Altın mevduatınızın bulunması gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.