fbpx

Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2022 (TÜM İLLER)

Tüm polikliniklerde ve özel göz hastanelerinde Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2022 yılı araştırıyorsanız bu estetik olarak tedavi kapsamına alındığından SGK kapsamı dışındadır ve fiyatları ortalama 2.000-3.000 TL arası değişebilir. Badem göz ameliyatı nedir, kimlere uygulanır, kaç yıl kalıcılığı vardır, iple badem göz estetiği nasıl yapılır tüm bilgileri detaylandırıyoruz.

Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2022 (TÜM İLLER)

Badem göz estetik ameliyatı son zamanlarda adından çok söz ettiriyor. Dünya da olduğu gibi ülkemizde de popüler hale gelen, estetik konusunda bay bayan farketmeden herkesin en çok araştırdığı konular arasında yerini almıştır. Gençler ve tüm yaş grubu insanlarda yüz bölgesi için estetik anlayışı son yıllarda daha da fazla artış göstermekte ve estetik operasyonların sayılarında geçmiş yıllara kıyasla daha fazla olduğu dikkat çekiyor. Sosyal medyanın günümüzde yaygınlaşmasıyla beraber, gençler arasında güzellik takıntısı olarak adlandırılan ölçüte ayak uydurmak isteyen kişiler burun estetiği, dudak dolgusu ve kepçe kulak ameliyatlarından sonra badem göz diğer bir adıyla çekik göz ameliyatı yaptıranların sayılarında artış gözlemlenmektedir. Tüm Detaylarıyla Badem göz estetiğini anlattığımız yazımızdan çekik göz estetiği nasıl yapılır, ne işe yarar, kalıcı mıdır, Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2022 yılında ortalama ne kadar? bilgi alabilir ve siz de yorgun ve düşük gözlerinizi daha çekici ve buğulu hale getirebilirsiniz.

Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Badem göz ameliyatı estetik amaçlı bir cerrahi işlem olduğundan SGK kapsamı dışındadır. Diğer estetik ameliyatlarında olduğu gibi badem göz ameliyatı da SGK kapsamı dışındadır. Yani hiçbir şekilde SGK tarafından estetik müdahaleler karşılanmaz. Badem Göz Estetik Ameliyatı özel hastanelerde ameliyat SGK kapsamı dışında olduğundan fiyatları ortalama 2.000-3.000 TL arası değişebilir. Badem göz ameliyatının fiyatı Operasyonun yapılacağı kliniğe, doktorun tecrübesine ve işlem sırasında kullanılacak olan tekniğe göre fiyatlarda değişiklik gösterebilir.

Badem göz estetiği özel hastanelerde yapılabildiği gibi Devlet hastanesinde yapılır ancak SGK kapsamı dışındadır. Devlet hastanesinde bu işlem estetik amaçlı yapılacaksa cüzi bir miktar ödeme yapılır. Bu ücretler 2.000- 3.000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Özel Klinik veya Hastanelerde Badem Göz Estetiği Fiyatları

Özel Klinik veya Hastanelerde Badem Göz Estetiği Fiyatları 18.000 TL’ye kadar fiyatlandırılmaktadır. Kantoplasti yani Badem göz ameliyatını yapan doktor fiyatın belirlenmesinde en önemli faktör kişiye özel kullanılacak malzemeler, yapılan işlem, alanında uzman olan doktorların olup olmamasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Badem Göz Estetiği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Badem göz ameliyatını yapan doktor bu ameliyatının fiyatını belirleyen ilk faktördür. Doktor fiyatın belirlenmesinde en önemli faktör kişiye özel kullanılacak malzemeler, yapılan işlem, alanında uzman olan doktorların olup olmamasına bağlı olarak değiştiğinden dolayı en net fiyat bilgisi için TERCİH EDECEĞİNİZ klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Badem Göz Estetik Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Badem göz estetiği genel veya lokal anestezi yapılarak ortalama olarak 1 ile 1 buçuk saat aralığında gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem ile sarkan göz kapağının göz kemiğinin üst tarafına sabitlenmesidir. Çekik göz oluşturma ameliyatı ile birlikte birçok estetik aynı anda yapılabilmektedir. Üst, alt göz kapağı estetiği ve kaş kaldırma estetiği gibi operasyonlar kombine olarak aynı anda gerçekleştirilebilir. 6 yıl boyunca çekik gözlü olmayı sağlayan bu operasyon, ilerleyen zamanlarda bağ dokularının gevşemesiyle etkisinde azalma görülebilmektedir.

Ameliyattan 10 dakika önce anestezi ile uyuşturulan bölgede herhangi bir acı olmadan ameliyat yapılabiliyor. Ameliyat sonrasında ise ağrılı bir durum olmamaktadır. Morluk ve ödem kişiden kişiye göre değişebilmekte ve bu şişkinliklerin geçmesi süresi ortalama 5-7 gündür. Bu süre zarfında yarı oturur vaziyette baş altında iki yastık ile iyileşme süreci hızlandırılır.

İple Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız badem göz estetiği son yıllarda oldukça tercih edilmektedir. Lokal anestezi altında Polidiaxanon (PDO) iplerinin kullanılması ile yapılan, gözlerin yana ve yukarı doğru çekilmesi işleminin en güzel özelliği genel anestezinin verilmemesidir. Sadece bölgesel uyuşturma yöntemi ile yapılıyor olmasından kaynaklı çok fazla kullanılmaktadır. Bir ameliyat olmadığı için dikiş ya da diğer işlem izleri de görülmeyecektir. Bu sebeple normal hayata hemen dönülebilir.

PDO ipleri vücut ile tamamen uyumludur. Askılama işleminde kullanılan maddelerdin yan etkileri ve zararları yoktur. Gerektiği durumlarda botoks ve dolgu işlemleri de yapılarak destek verilebilir. 18 yaşından büyük herkes tarafından yapılmaktadır.

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti) Nedir?

Badem göz ameliyatı, diğer adıyla Kantoplasti daha daha genç, sağlıklı, canlı, estetik ve çekici bir bakış elde etmek amacıyla gözlere daha çekik bir görünüm verilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Kantoplasti ile ayrıca göz kapaklarında ya da çevresinde oluşan sarkmalar da kısmen giderilmektedir.

Çekik Göz Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Gözünde herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişiler ve göz şeklinden şikayetçi olan herkes bu ameliyatı yaptırabilmektedir. Yaşları genç olan kişiler tarafından da tercih edilen badem göz estetiği ile gözde çekiklik ve ifadede canlılık sağlanabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş kişilere badem göz estetik ameliyatı yapılır. Sıkı toplanan saçlar ve eyeliner uygulaması ile çekik gözü belirli sürede olsa sağlayabilen kişiler bu durumun kalıcı olması için çekik göz ameliyatlarına başvuruyor. Operasyon sonrasında hastanın yüzüne uygun işlem yapılmaktadır.
İple Çekik göz estetiği gençlerde dahil olmak üzere tüm yaş grubunu kolaylıkla uygulanabilir.

Badem Göz Ameliyatı Gözü Küçültür mü?

Badem göz ameliyatında gözlerde yan kısımlara doğru bir uzama olmaktadır. Yani gözlerde küçülme yaşanmamaktadır.

Badem Göz Ameliyatı Acıtır mı?

Lokal anestezi altında yapılan işlem esnasında herhangi bir acı hissedilmez. Fakat tıbbi işlemde olduğu gibi badem göz estetiği sonrasında az da olsa bir acı hissi olabilir. Acı hissinizin artması durumunda, doktorunuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı mı?

Evet, Badem Göz Ameliyatı Kalıcılık süresi uzundur. Kalıcılık süresi ise ortalama olarak 10 aydır. badem göz ameliyatı ortalama olarak 5-6 yıl boyunca kalıcılığını korumaktadır. Bu durum kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Badem Göz Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Badem göz ameliyatı ortalama olarak 10 gün içerisinde iyileşme göstermektedir. İyileşme süreci hastanın cilt yapısına göre değişmektedir. Ameliyattan sonra hastanın hastanede kalması gerekmez fakat doktorun uygun gördüğü durumlarda yatış işlemleri uygulanabilir.

Badem Göz Estetiği kaç Dakika Sürer?

Badem göz estetiğinin işlemi süresi ortalama olarak 30-60 dakikadır.

Badem Göz Ameliyatında Dikiş İzi Kalır mı?

Badem göz estetiğinin ardından gözünüzde ve çevresinde herhangi bir dikiş izi kalmaz.

Badem Göz Ameliyatı Öncesinde Anestezi Uygulanır mı?

Badem göz ameliyatından önce lokal anestezi uygulanmaktadır.

İple Badem Göz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekildedir;

  • İşlem bölgesine 2 hafta boyunca masaj yapılamamalıdır.
  • Ortalama olarak 10 gün boyunca sert yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Ağır egzersizler yapılmamalıdır.
  • En az 2 hafta boyunca sıcak duş alınmamalıdır.
  • Yüksek yastıklar ile sırt üstü yatılmalıdır.
  • 3-4 gün boyunca makyaj yapılmaması önerilmektedir.

Badem göz estetiği haricinde lazerle göz çizdirme fiyatları için bilgi alabilir ve ameliyat olmadan gözlerinizi sağlıklı bir biçimde lazer ile iyileştirebilirsiniz.

Eğer sizin de paylaşmak istediğiniz tecrübeleriniz varsa ”Yorumlar” kısmında buluşabiliriz. Burada İple badem göz estetiği yaptıranlar tarafından da deneyimlerine dair bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!