Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2022 (Kantoplasti TÜM İLLER)

Ankara, Antalya, Bursa, Bilecik, Çorum, Çorlu, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Konya, Kayseri, Mersin, Malatya, Sakarya ve Samsun illerinde bulunan özel ve devlet hastanelerinde badem göz estetik ameliyat fiyatları ne kadar araştırdık.

Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2022 (Kantoplasti TÜM İLLER)

Kusursuz güzelliğin en çarpıcı noktası olan bakışları daha güzel ve gözleri olduğundan daha çekik yaptırmak isteyenler tarafından tercih edilen Badem göz estetiği ile ilgili araştırma yapanlar için çekik göz estetiği nasıl yapılır, ne işe yarar, kalıcı mıdır, Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2022 yılında ortalama ne kadar? bilgileri detaylandırdık. Siz de tüm bilgileri öğrendikten sonra bütçenizi ayarlayarak yorgun ve düşük gözlerinizi daha çekici ve buğulu hale getirebilirsiniz.

Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

2022 yılında özel hastanelerde Badem Göz Estetik Ameliyatı fiyatı 3.900 TL ile 30.000 TL arasında olduğu bilinmektedir. Badem göz ameliyatı, estetik amaçlı bir cerrahi işlem olduğundan SGK kapsamı dışındadır. Yani hiçbir şekilde SGK tarafından estetik müdahaleler karşılanmadığından badem estetiği fiyatı da devlet tarafından karşılanmaz. Badem göz ameliyatının fiyatı operasyonun yapılacağı kliniğe, doktorun tecrübesine ve işlem sırasında kullanılacak olan tekniğe göre fiyatlarda değişiklik gösterdiği bilinmelidir.

Özel Hastane ve Kliniklerde Göz Çektirme Ameliyatı Fiyatları GÜNCEL

Özel Klinik veya Hastanelerde göz çektirme yani Badem Göz Estetiği Fiyatları 30.000 TL’ye kadar fiyatlandırılmaktadır. Badem göz ameliyatı SGK kapsamı dışında kalan uygulama olduğundan dolayı Özel hastanelerde ortalama 3.900 TL ile 30.000 TL’ye kadar fiyatı çıkmaktadır. Kantoplasti yani Badem göz ameliyatını yapan doktor fiyatın belirlenmesinde en önemli faktör kişiye özel kullanılacak malzemeler, yapılan işlem, alanında uzman olan doktorların olup olmamasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Badem göz estetiği özel hastanelerde yapılabildiği gibi Devlet hastanesinde yapılır.

Devlet Hastanesi Badem Göz Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Devlet hastanelerinde sadece işlem ücreti alınıyor ve ücreti 3.900 TL ile 5.800 TL arasında değişmektedir. Estetik amaçlı bir işlem olduğundan bu ameliyat SGK kapsamı dışındadır. Devlet hastanesinde bu işlem estetik amaçlı yapılacaksa cüzi bir miktar ödeme yapılır.

Çekik Göz Ameliyatı Fiyatı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Çekik göz ameliyatı fiyatı Devlet ve özel hastanelere göre değişmektedir. Çekik göz ameliyatı çekik göz yapısına sahip olmak isteyen kişilere yapılır ve badem göz ameliyatı ile aynı ameliyat türüdür. Badem göz ameliyatını yapan doktor bu ameliyatının fiyatını belirleyen ilk faktördür. Doktor fiyatın belirlenmesinde en önemli faktör kişiye özel kullanılacak malzemeler, yapılan işlem, alanında uzman olan doktorların olup olmamasına bağlı olarak değiştiğinden dolayı en net fiyat bilgisi için tercih edeceğiniz klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Badem Göz Estetik Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Badem göz estetiği genel veya lokal anestezi yapılarak ortalama olarak 1 ile 1 buçuk saat aralığında gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem ile sarkan göz kapağının göz kemiğinin üst tarafına sabitlenmesidir. Çekik göz oluşturma ameliyatı ile birlikte birçok estetik aynı anda yapılabilmektedir. Üst, alt göz kapağı estetiği ve kaş kaldırma estetiği gibi operasyonlar kombine olarak aynı anda gerçekleştirilebilir. 6 yıl boyunca çekik gözlü olmayı sağlayan bu operasyon, ilerleyen zamanlarda bağ dokularının gevşemesiyle etkisinde azalma görülebilmektedir.

Ameliyattan 10 dakika önce anestezi ile uyuşturulan bölgede herhangi bir acı olmadan ameliyat yapılabiliyor. Ameliyat sonrasında ise ağrılı bir durum olmamaktadır. Morluk ve ödem kişiden kişiye göre değişebilmekte ve bu şişkinliklerin geçmesi süresi ortalama 5-7 gündür. Bu süre zarfında yarı oturur vaziyette baş altında iki yastık ile iyileşme süreci hızlandırılır.

Ameliyatsız İple Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız badem göz estetiği son yıllarda oldukça tercih edilmektedir. Lokal anestezi altında Polidiaxanon (PDO) iplerinin kullanılması ile yapılan, gözlerin yana ve yukarı doğru çekilmesi işleminin en güzel özelliği genel anestezinin verilmemesidir. Sadece bölgesel uyuşturma yöntemi ile yapılıyor olmasından kaynaklı çok fazla kullanılmaktadır. Bir ameliyat olmadığı için dikiş ya da diğer işlem izleri de görülmeyecektir. Bu sebeple normal hayata hemen dönülebilir.

PDO ipleri vücut ile tamamen uyumludur. Askılama işleminde kullanılan maddelerdin yan etkileri ve zararları yoktur. Gerektiği durumlarda botoks ve dolgu işlemleri de yapılarak destek verilebilir. 18 yaşından büyük herkes tarafından yapılmaktadır.

Ameliyatsız İple Badem Göz Estetiği Fiyatı Ne Kadardır?

Acısız ve kesik izi olmadan iple Badem Göz Estetiği Fiyatı özel hastanelerde 5.000 TL- 30.000TL arasında değişir.

İple Badem Göz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İple badem göz estetiği sonrasında dikkat edilmesi ve yapılmaması gerekenler şunlardır:

  • İşlem bölgesine 2 hafta boyunca masaj yapılamamalıdır.
  • Ortalama olarak 10 gün boyunca sert yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Ağır egzersizler yapılmamalıdır.
  • En az 2 hafta boyunca sıcak duş alınmamalıdır.
  • Yüksek yastıklar ile sırt üstü yatılmalıdır.
  • 3-4 gün boyunca makyaj yapılmaması önerilmektedir.

Badem göz estetiği haricinde lazerle göz çizdirme fiyatları için bilgi alabilir ve ameliyat olmadan gözlerinizi sağlıklı bir biçimde lazer ile iyileştirebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti) Nedir?

Badem göz ameliyatı, diğer adıyla Kantoplasti daha daha genç, sağlıklı, canlı, estetik ve çekici bir bakış elde etmek amacıyla gözlere daha çekik bir görünüm verilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Kantoplasti ile ayrıca göz kapaklarında ya da çevresinde oluşan sarkmalar da kısmen giderilmektedir.

Çekik Göz Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Estetik amaçlı yapılacak bu işlemde hastaların yüz yapısı ameliyata uygun ise herkese yapılabilir. Ameliyatı yapmak için bunun dışında bir engel bulunmamaktadır.
İple Çekik göz estetiği gençlerde dahil olmak üzere tüm yaş grubunu kolaylıkla uygulanabilir.

Badem Göz Ameliyatı Gözü Küçültür mü?

Badem göz ameliyatı gözü küçültmez. İşlem sadece gözlerin daha çekik bir forma girmesini sağlamaktadır.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı mı?

Evet, Badem Göz Ameliyatı Kalıcılık süresi uzundur. Kalıcılık süresi ise ortalama olarak 1-3 yıldır. Badem göz ameliyatı ne kadar kalıcı bir işlem olsa dahi yaşın ilerlemesi ile birlikte tekrarlanması gerekmektedir.

Badem Göz Estetiği Kaç Dakika Sürer?

Badem göz estetiği işlemi ortalama olarak 30-60 dakika sürer.

Badem Göz Ameliyatında Dikiş İzi Kalır mı?

Badem göz estetiğinde dikişler estetik işlemlerde kendiliğinden eriyen iplerden yapıldığından gözünüzde ve çevresinde herhangi bir dikiş izi kalmaz.

Badem Göz Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Badem göz ameliyatı ortalama olarak 10 gün içerisinde iyileşme göstermektedir. İyileşme süreci hastanın cilt yapısına göre değişmektedir. Ameliyattan sonra hastanın hastanede kalması gerekmez fakat doktorun uygun gördüğü durumlarda yatış işlemleri uygulanabilir.

Badem göz estetiği kaç yaşında yapılır?

Badem göz estetiği her yaşta bireylere uygulanır.

Badem Göz Estetiği Yaptıran Yorumları Tavsiyeler

Badem göz estetiği yaptıranların ameliyat öncesi ve sonrasını yorumları ile birlikte doktor tercihlerini yorumlardan inceleyebilirsiniz. Ekşi sözlük ve kadınlar kulübünde dikkat edilmesi gerekenleri birebir operasyon geçirenlerin yorumlarından inceleyebilirsiniz.

Eğer sizin de paylaşmak istediğiniz tecrübeleriniz varsa ”Yorumlar” kısmında buluşabiliriz. Burada İple badem göz estetiği yaptıranlar tarafından da deneyimlerine dair bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.