Devlet Destekli

Bağkur Borçlarını Kapatmak İçin Kredi Çekebilirsiniz

Bağkur Borçlarını Kapatmak İçin Kredi Çekebilirsiniz

Bağkurlulara müjde! Borçlarınızı toplu ödeyerek emekli olabilirsiniz. Ziraat Bankasının verdiği krediler yolu ile borçlarınızı kapatabilirsiniz. Daha sonra kredi ödemeleriniz maaşınızdan düşecektir. Anlaşmanın kimleri kapsadığını ve kredi şartlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Borcunuzu Kapatın Emekli Olun

Torba yasa ile Bağ-kur borcu olanlara primleri ödemek koşuluyla emekli olma yolu açıldı. Bankadan kredi çekerek primlerini ödeme yoluna giden borçlular ayrıca emeklilik yaşı tutuyorsa geriye dönük SGK ya borçlanıp emekli olabilirler. Bağkur borçları için kredi veren bankalara başvuru yaparak biriken yıllara göre Bağ-kur prim borçlarınızı bankaların ihtiyaç kredilerinden yararlanarak kapatabilirsiniz. Böylece borçların faizlerini silip taksit imkanından yararlanabilirsiniz.  İsteyenlerde borcun tamamını ödeyip emekli olmaya hak kazanabilir. Çekilen kredileri SGK ya yatıranlar borçlarını tamamen ödeyerek hemen emekli olacaklardır. Emeklilik maaşınız bağlandığında ise küçük taksitlerle çektikleri kredilerini geri ödeyebilirsiniz.

Devlet bankaları ve diğer özel bankalardan alacağınız uygun geri ödemeli ihtiyaç kredileri ile emekli olma fırsatını kaçırmayın.

Bağkur prim borçlarını kapatmak isteyenlere Ziraat bankasının yanı sıra diğer bankalarda kredi verecektir. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank kanun kapsamında kredi veren bankalardır. Diğer bankalarda kredi verir ancak kefil ek teminat isteyebilir. Bu bankalar İng bankası, Akbank, Denizbank’tır. Tercih ettiğiniz ve size uygun olan bankalardan çektiğiniz kredileri SGK ya yatırmanız halinde emekli olabilirsiniz.

EYT ile ilgili yapılan son açıklamayı inceleyebilirsiniz. Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili henüz herhangi bir gelişme bulunmamaktadır.

borcunuzu-ödeyip-emekli-olun

Prim borçlarınızı ödeyerek emekli olmanızın önü açık…

Ziraat Bankası

Devlet bankası olması dolayısıyla koşulları daha uygundur. Kredi çekmeyi düşünenler ilk olarak Ziraat bankasına gitmeleri yararlı olacaktır. Başvurudan hemen  1 hafta sonra emekli olabilirsiniz. Bağ-kur eksik prim borçlarının kapanması için kredi alabileceğiniz Ziraat bankası 60 aya kadar vade seçeneğiyle teminat ve kefil istemeden kredi vermektedir. Çekilen kredinin teminatı maaş olduğundan maaşın bir bölümü kesilip kalan tutar elinize geçecektir. Sosyal Güvenlik İl Merkezi Müdürlüğüne yapılan dilekçe ile prim yapılandırma başvurusunu yapıp Ziraat bankası şubelerine giderek Bağ-kur prim borçlarının kapatarak emeklilik yaşınızı doldurmanız halinde emekli olabilirsiniz.

Ziraat bankası düşük faiz oranı ve 60 aya varan vade seçenekleriyle verdiği ihtiyaç kredisi de alarak emeklilik için prim borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca emekli maaşınız için açacağınız hesaba işletim ücreti ödemezsiniz. ATM’ lerden nakit çekimi yapılabilir. 450 TL’ ye yakın promosyon ödemesi alabilirsiniz. Uygun faiz ve vade imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Bağ-kur borçları için kredi veren bankalar arasında İngbank da vardır. 60 ay vadeli % 0,99 faiz oranı ile 20. 000 TL lik çekeceğiniz kredi ile Bağ-kur borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Denizbank ve Akbank

Denizbank ve Akbank’tan çekeceğiniz uygun vadeli ve faiz oranlı ihtiyaç kredileri ile biriken prim borçlarınızı kapatabilirsiniz. Denizbank’tan 20.000 TL. ye kadar alacağınız 60 ay vadeli % 1,09 faiz oranlı ihtiyaç kredisi ile bağ-kur borçlarını kapatabilirsiniz.

2020 emekli promosyonları ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hangi Borçlar İçin Kredi Veriliyor?

Ziraat Bankası ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan protokol gereği;

 • 4b prim borcundan ötürü süreleri dolanlar
 • Askerlik borçlanması yaparak emekli olabilecek durumda olanlar
 • Doğum borçlanmasından ötürü emekli olabilecek durumda olanlar
 • Geçmiş dönemlere ait borcu olanlar emeklilik kredisi imkanından yararlanabilecek.
hangi-borçlar-için-kredi-veriliyor

Hangi borçlar için kredi veriliyor?

Bağ-Kur Emeklilik Şartları

Bağ-Kur’ luların emekli olabilmesi için 3 ayrı tarih bulunuyor. Emeklilik süresinde işe giriş tarihi önemli oluyor. 1 Ekim 1999, bu tarih ile 30 Nisan 2008 ve 1 Mayıs 2008 tarihinde işe başlayanların emeklilik şartları farklı olmaktadır. Ayrıca kadın ve erkeklerin durumu birbirinden farklıdır.

Yaştan Dolayı Emeklilik

Kadınlar için yaş şartını tamamlayarak emekli olanların maaşlarını alabilmeleri için 1 Ekim 199 tarihinden sonra emekli olmak için 2 yıl süresi kalanların 15 yılı tamamlamış olması ve 5400 gün prim ödemesi gerekiyor. Bu şartları tamamlayan kadınlar 50 yaşında emekli olabiliyor. 1 Ekim ile 30 Nisan arasında sigortalılık süresi olanların ise 15 yılı doldurmuş ve 60 yaşında olmaları gerekiyor.

Erkekler için yaştan dolayı emekli olacakların 15 yılı tamamlaması ve 55 yaşını doldurması gerekiyor. Ancak bu şartlar 1 Ekim 1999′ a kadar geçerlidir. Bu tarihten sonra ise emeklilik için 15 prim günü ve 62 yaş şartı gelmiştir. Bağkurlular için dönem dönem çıkan borç kapatma kredileri sayesinde toplu yatıracağınız prim borçları neticesinde emekli olabilirsiniz. Ancak SGK’ lılar için son zamanlarda mevcut olan böyle bir uygulama bulunmamaktadır.

Böylece emekli olabilir ve diğer haklardan yararlanabilirsiniz. 2020 yılı Ocak ayında açıklanacak olan güncel enflasyon rakamları neticesinde emekli aylık tutarları belirlenecektir.

] }
Abone Ol! Desteklemeleri Takip Et!

Yorumlar
 1. Gültekin dedi ki:

  Bağ Kur’dan emekliliği hak etmiş, borcundan dolayı emekli olamayanlara, bankalar basit gerekçelerle kredi vermiyorlar, bu durumu izleyen ve milletine işkence yapan sorumluların hiç mi? bundan rahatsız olmuyorlar? geri ödemesinde hiç bir risk olmayan kredilendirmeyi bankalar niçin engelliyor, siyaset halkın sorunlarını çözmek için vardır, görmeyenler, duymayanlar ve konuşmayanlar vatandaş çok bunaldı, ne olur yardımcı olunuz.

 2. Mehmet dedi ki:

  Ben 3.ayda emeklilik hakkı kazandım 28 bin borcum var kara listedeyim emekli olabilirim

 3. Sevinç dedi ki:

  2 doğum borçlanması ödeyip emekli olabilir yazısı aldım bu kez bankalar kredi notun düşük diyor 44 bin kredi bağlanacak olan maaş 1500 kredi odemesini karşılıyor fakat vermiyor

 4. zafer dedi ki:

  aldatmacadan ibaret 500 lira para harcadım ssk dan emekli lik belgesi aldım belgede maaş bağlamışlar 1,100 lira maaş toplam borç af kapsamından faydalanarak 59.000 tl bankaya gittim inceliyelim dediler ertesi gün telefon açtılar biz size ancak 40,000 tl verebiliriz bunu 60 ay 60,000 tl olarak geri ödersiniz 1,100 lira maaşınız ancak buna yetiyor geriye emekli olabilmeniz için masraflar dahikl eksik kalan 24,000 tl yide peşin yatırırsanız emekli olabilirsiniz dediler, yanii 24 bin tl cepden vereceğim 40 bin lira kıredi verecekler bunu 5 sene ödeyeceğim maaş yok tamamını alacaklar 5 sene sonra 1,100 lira şimdiki zamana göre maaş alacağım resmen tuzak yalan dolan hee 1 sene 2 sene borcu olanlar için geçerli o da emeklilik yaşını doldurmuş olacak saygılar..

 5. Zeki Karaosmanoğlu dedi ki:

  Para filan yok dümen hepsi canım çıktı uğraşıyorum sicil bozuk diye vermiyor halbuki SGK’dan emekli olabilir yazısını aldım ancak takip borcun var dediler vermek istemedi devletin emri vardı boş işler canım çıktı günlerce süren mücadele hepsi boş vergi yapılandırma da yaptım ama olmadı

 6. ali ahmet dedi ki:

  Acil kredi

 7. zafer dedi ki:

  bu yeni çıkan bağkur borçları hakkında bilgisi olan yazsın lütfen 31 senelik bağkurluyum hiç borç ödenmemiş bankalar bu borcun tamamını ödeyip tamamına kıredi verip beni emekli olabiliyormuyum bu işlerle ilgilenen işlem lerini yapan harhangi bir kişi veya kuruluşlar yukardaki şartlar mevcut ise iletişime geçerse sevinirim .

 8. mustafa şenses dedi ki:

  sgk nın bankalarla protol yapıp yayımlayacağı yazıldı siz ise direk bankaya gidin diyor sunuz hangisi doğru bır acıklasanız