Bahçe Tipi El Traktörlerine Hibe Desteği! 02/26 Mayıs 2023

Bahçe Tipi El Traktörlerine Hibe Desteği! 02/26 Mayıs 2023
02/05/2023 13:59

El tipi traktör alım başvuruları başladı. Piyasada 100 bin TL -120 bin TL arasında fiyatlara ulaşabilen bahçe tipi el traktörlerinin hibe desteğinden yararlanabilmesi için çiftçilerin ikametgahlarının doğru ilçelerde kayıtlı olması ve ÇKS kayıtlarının ilgili illerde olması gerekiyor.

Tarım ve Orman Müdürlüğü Duyurdu!

Konya Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Göksu-Taşeli Havzasını Geliştirme Projesi (GTHKP) kapsamında üreticiye bahçe tipi el traktör alımı için hibe desteği verilecek.

Bahçe tipi el traktörlerinin hibe desteğinden yararlanabilmesi için çiftçilerin ikametgahlarının doğru ilçelerde kayıtlı olması ve ÇKS kayıtlarının ilgili illerde olması gerekiyor. Hibe desteğinden yararlanabilmek için çiftçilerin başvuru tarihini kaçırmaması gerekiyor.

Hibe Desteği Başvuruları Nasıl Yapılacak?
El Tipi Traktör Alım Başvuru Tarihi

Hibe Desteği Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular yazılan İlçe Müdürlüklerine yapılacaktır. Anlaşılmayan konular ve ek bilgi almak için İlçe Müdürlüklerine başvurular yapılacak.

El Tipi Traktör Alım Başvuru Tarihi

Hibeden yararlanmak isteyen çiftçilerin 2 Mayıs ve 26 Mayıs tarihleri ​​arasında ilgili müdürlüklere başvurması gerekiyor.

El Tipi Traktör Alım Başvuru Şartları Nelerdir?
Hibe Desteği Hangi Tip Traktörleri Kapsıyor?

El Tipi Traktör Alım Başvuru Şartları

Hibe’den yararlanmak isteyen çiftçilerin ikamet ve ÇKS kayıtları Konya’nın Ahırlı, Akören, Bozkır, Güneysınır, Hadim, Taşkent Yalıhüyük ilçelerinde olmalıdır. Başka ilçelerde ve Konya merkezde ikamet eden çiftçiler yararlanamaz.

Hibe Desteği Hangi Tip Traktörleri Kapsıyor?

5-7 Beygir gücünde ve 10-12 beygir gücünde bahçe tipi el traktörleri kapsamaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığımızca tarımsal makine ekipmanlara, Bakanlıkça belirlenen referans fiyatlar üzerinden %50 hibe desteği veriyor.

Tarım Makine Ekipman başvurularında hibeye esas proje tutarı üst sınırı 500.000 TL, alt sınır 5.000 TL’dir.

Başvuruların kabul edilmesi halinde; hibeye esas proje tutarı üst limitinin %50’sine hibe verilir. Başvuru sahipleri hibeye esas makine-ekipman alım tutarının %50’si oranındaki katkı payını ve toplam makine-ekipman alım tutarına ait Katma Değer Vergisi (KDV)’nin tamamını kendi öz kaynaklarından temin etmekle yükümlüdür.

Proje Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği içinde Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) finansal desteği ile yürütülmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.