Bakan Açıkladı Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı

Bakan Açıkladı Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı

Aile ve sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık: Evde bakım paralarını hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı.

Evde Bakım Paraları ödeniyor

Bakan Yanık;

Ağır engelli vatandaşlara ve bakıma muhtaç ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 849 milyon TL’lik Evde Bakım Yardımını hesaplarına yatırmaya başladıklarını açıkladı.

Bakan Yanık, Bakanlık olarak engelli vatandaşlarımızın eğitim, sağlık, güvenlik ve istihdam gibi temel haklarına tam anlamıyla ulaşmaları için çalıştıklarını ve hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştirdiklerini vurgulayarak, Temmuz ayı memur maaş katsayısına göre yapılan artışla birlikte sosyal hizmet modelleri kapsamındaki Evde Bakım Yardımı’nın 2022 yılı Temmuz-Aralık dönemi için 2 bin 354 TL’den 3 bin 336 TL’ye çıkarıldığını belirten Bakan Yanık,

“Her ay düzenli bir şekilde engelli vatandaşlarımızın hesaplarına yatırdığımız Evde Bakım Yardımı işlemlerinin takip edildiği elektronik bilgi sistemini bütünleşik sisteme entegre ettik. Ödemelerimizi şeffaf ve hızlı şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayan yeni sistem üzerinden yapıyoruz. Bu kapsamda bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 849 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık.

Bu ay 554 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanıyor” ifadelerini kullandı.

Bakanlık olarak engelli vatandaşların eğitim, sağlık, güvenlik, istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşmaları için çalıştıklarını ve hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştirdiklerini vurgulayan Bakan Yanık,

Bu yapacağımız ödeme ile birlikte bu yılın ilk 8 aylık döneminde ortalama 544 bin kişiye toplamda 11 milyar 353 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nda bulunuyoruz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim”

dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.