Banka Çalışanlarının Maaşları (Güncel Aylıklar, En Yüksek Veren Kurumlar)

Banka çalışanlarının maaşları 2022 Yılında ne kadar oldu araştırdık.

Banka Çalışanlarının Maaşları (Güncel Aylıklar, En Yüksek Veren Kurumlar)

Bankacılık sektöründe çalışan ve çalışacak olanlar için en iyi maaş veren bankaları ve tüm bankaların maaşlarını araştırdık.

Bankacılık mesleği son zamanlarda en çok tercih edilen ve rağbet gören mesleklerden biri olmuştur. Bankacıların yaptığı işi merak eden, iş başvurularına başvurmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında maaşları vardır. Bunun için vatandaşlarımıza bankacıların ne kadar aldığını, banka bireysel satış temsilcisi ve uzman yardımcı maaşlarını listeledik. Bunlarla beraber şube müdürü olmak isteyen kişilerin nasıl olacağını ve şartlarını detaylandırdık.

Banka Çalışanlarının Maaşları (Güncel Aylıklar)

En düşük, ortalama ve en yüksek banka çalışanlarının maaşları aşağıdaki gibidir:

EN DÜŞÜK (Aylık)ORTALAMA MAAŞ (Aylık)EN YÜKSEK (Aylık)
5.500 TL6.330 TL9.300 TL
Banka Çalışanlarının Maaşları (Güncel Aylıklar)

En İyi Maaş Veren Bankalar 2022 Yılında Hangileridir?

Bankacılık kariyerinizde de diğer mesleklerde olduğu gibi yükselmek mümkündür. Kariyer hedefiniz büyüdükçe yüksek miktarlar da kazanç sağlayabilirsiniz. Her sektörde olduğu gibi bankacılık sektöründe de bankacılık mesleğinde de yükselmek mümkündür. Yeni başlayan kişilerin bu meslekte ücretleri ilk olarak asgari ücret üzerinden ödenir. Yükseldikçe maaşınızda artış olacaktır. Bunlarla beraber prim tutarları da değişerek maaşınıza eklenecektir.

Denizbank Personel Maaşları Ne Kadar?

Denizbank, kişiler arasında ayrım gözetmeden tüm çalışanlarına beceri ve yeteneklerini kullandığı, geliştirdiği şartlar ve ortamlarda piyasa ve günün koşullarına uygun ücret ve diğer tüm ek olanakları sunar. Çalışanlara görevleri ile gelişmelerini ve başarılarını sağlayacak eğitim, staj eğitimi sağlar. Kariyer planları olan çalışanlarına terfileri bulunur. İlk başlangıçta işe başlayan ve çağrı merkezi çalışan maaşları da asgari tutar 5.500 TL ve prim eklenerek maaş verilir. Zamanla bu ücretler artış gösterir. Prim ve ayın elemanı olmanız durumunda alacağınız maaş 9-10 bin liraya kadar çıkabilir.

Ziraat Bankası Maaşları 2022 Güncel

Ziraat bankası maaşları, işe yeni başlayan banka memuru için 5.500 TL asgari ücret tutarı üzerinden belirlenir. İlerleyen yıllarda bu maaşlar artış gösterir. Ek olarak çalışanların performansına göre prim ve ödüllerde verilmektedir. Tüm hepsini hesaplayarak ortalama olarak en düşük banka görevlisi asgari ücret tutarında maaş alır diyebiliriz. Ziraat Bankası servis görevlisi maaşlarının son yapılan zamlardan sonra 6.000 – 8.000 TL aralığındadır.

Vakıfbank Personel Maaşları 2022 Güncel

Vakıfbank’ta çalışan personel maaşları Gişe Asistanı, Gişe görevlisi, müşteri temsilcileri, banka şube müdürü, banka müdür yardımcısı, Banka Uzmanı, Genel Müdür ve Banka Müfettişi maaşları en az 5.810 TL en yüksek 20.610 TL arasında maaş almaktadırlar.

Halk Bankası Personel Maaşları 2022 Zamlı Ücretler

Halkbank personel maaşları 2022 yılında aşağıdaki gibidir:

  • Halkbank Şube Müdürü maaşı: 23.170 TL-35.000 TL
  • Halkbank Gişe Memuru maaşı: 6.320 TL-9.300 TL
  • Halkbank Özel Güvenlik maaşı: 6.500 TL-8.000 TL
  • Halkbank Şoför Maaşları maaşı: 6.700 TL-8.200 TL
  • Halkbank Temizlik Personeli: 5.500 TL-6.500 TL‘dir.

Banka Çalışan Maaşlarına Ait 2022 Yılında Gelir Tablosu

Bankacılık sektörüne yeni başlayan çalışanlar asgari ücret yani 5.500 TL üzerinden başlar. Kariyer yaptıkça maaşınızda da artış sağlanacaktır. Bankacı maaşları hemen hemen tüm bankalarda benzer şekildedir. 2022 yılında ise asgari tutar 5.500 TL üzerinden başlayarak üzerine çıkabilir ve görev yapabilirler. Ortalama olarak banka çalışanlarının maaş + ek primi de eklenerek hesaplama yapılmıştır;

Görevleri Ortalama Bankacı Maaşları
Gişe Asistanı 5.810 TL – 8.500 TL
Gişe Görevlisi5.920 TL – 7.500 TL
Müşteri Temsilcileri5.790 TL – 9.010 TL
Banka Şube Müdürü 23.170 TL – 35.000 TL
Banka Müdür Yardımcısı23.170 TL – 35.000 TL
Banka Uzmanı 11.530 TL – 14.520TL
Genel Müdür 22.040 TL – 43.550 TL
Banka Müfettişi 15.090 TL – 20.610 TL
Ortalama olarak bankacı maaşları 2022

Yukarıda verilen bankacı maaşları geçerli olup bu tutarlar her bankaya göre değişiklik göstermektedir. Bunlar ortalama alınan ücrettir ve her personelin performansına dayalı olarak verilir. Bu ücretlere yemek parası, prim, yol parası, performans tutarı da eklenir. Kamu bankalarında çalışanlar özel bankalara göre daha yüksek maaş almaktadır.

Devlet Bankalarında Çalışan Maaşları 2022 Yılında Ne Kadar?

Devlet bankalarında çalışmaya başlayan bankacı 2022 yılında 5.810 TL ile 8.500 TL arasında maaş alabilir. Devlet bankalarında çalışanlar özel banka çalışanlarına göre daha yüksek maaşlar almaktadır. En az 5.810 TL gibi bir tutarda maaş aldığı bilinmektedir. Özel banka çalışanlarının kazancı bir kısmını personele prim olarak verilir. Bu tutarlar her bankaya göre değişir.

Banka Bireysel Satış Temsilcisi Maaşları

Bireysel satış temsilcisi banka çalışanlarının ortalama maaşları 6.230 TL ile 11.910 TL aralığındadır. En yüksek maaşı ise 11.910 TL olarak belirtilebilir. Çalıştığınız firmaya göre bu durum değişiklik göstermektedir. Bu durum firmanın fiyat politikası, büyüklüğüne ve performansınıza bağlıdır. Bu sebeple banka bireysel satış temsilcisi olarak çalıştığınız süreye ve firmaya göre maaşların tutarları değişiklik gösterir.

Banka Uzman Yardımcısı Maaşları

Bankalarda uzman yardımcısı olarak çalışan kişilerin ortalama olarak maaşı 7.750 TL ile 12.080 TL olarak belirtilebilir. Devlet bankalarına ve özel bankalara göre bu tutarlar değişiklik gösterir. Bunların yanında çalıştığınız bankanın durumu, iş performansı ve primleriniz dahilinde bu tutarlar yükselir. Yeni başlayanlar için 7.750 TL-12.080 TL gibi bir ücret verilebilir.

Banka Şube Müdürü Nasıl Olunur?

Bir bankada şube müdürü olmak için Üniversitelerin Bankacılık ve Finans, Çalışma Ekonomisi, İktisat, İşletme ve ilgili bölümlerden mezun olunması gerekir. Genel olarak mesleğe bankanın diğer departmanlarında çalışmaya başlayarak terfi sonucunda banka şube müdürü olunur. Kariyer planlamanızda basamak basamak çalışarak ilerleyebilirsiniz. Çalışmak istediğiniz bankanın personel alımlarını takip ederek başvuru yapabilir ve hemen işinize başlayabilirsiniz.

Banka Memuru Nasıl Olunur?

Banka memuru olmak için ilk şart 4 yıllık üniversitelerin örgün eğitim bölümlerinden İstatistik, Matematik, Halkla ilişkiler, Ekonomi- Finans, Muhasebe vb. mezun olmaları gerekmektedir.

Özel Banka Çalışanları Hangi Kanuna Tabidir?

Bankacılık sektörü çalışanları, kural olarak 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi personeldir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.