Banka Çalışanlarının Maaşları (Güncel Aylıklar, En Yüksek Veren Kurumlar)

Bankacılık sektöründe çalışan ve çalışacak olanlar için en iyi maaş veren bankaları ve tüm bankaların maaşlarını araştırdık.

Banka Çalışanlarının Maaşları (Güncel Aylıklar, En Yüksek Veren Kurumlar)

Bankacılık mesleği son zamanlarda en çok tercih edilen ve aranan mesleklerden biri haline geldi. Bankacı mesleğini merak edenlerin ve iş başvurusunda bulunmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında maaşlar gelmektedir. Bunun için bankacıların ne kadar maaş aldığını, banka bireysel satış temsilcisi ve uzman yardımcılarının maaşlarını sizler için listeledik. Bunların yanı sıra şube müdürü olmak isteyenlerin nasıl ve şartlara sahip olduklarını detaylandırdık.

Banka Çalışanlarının Maaşları (Güncel Aylıklar)

En düşük, ortalama ve en yüksek olmak üzere banka çalışanlarının maaşları aşağıdaki gibidir:

EN DÜŞÜK (Aylık)ORTALAMA MAAŞ (Aylık)EN YÜKSEK (Aylık)
8.500 TL10.320 TL16.110 TL
Banka Çalışanlarının Maaşları (Güncel Aylıklar)

En İyi Maaş Veren Bankalar 2023 Yılında Hangileridir?

Her meslekte olduğu gibi bankacılık kariyerinizde de ilerlemeniz mümkün. Kariyer hedefiniz büyüdükçe yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Her sektörde olduğu gibi bankacılık sektöründe de bankacılık mesleğinde ilerlemek mümkündür. Bu mesleğe yeni başlayanların ücretleri öncelikle asgari ücret üzerinden ödenmektedir. Ne kadar yükseğe çıkarsan, maaşın o kadar yüksek olur. Bunlarla birlikte prim tutarları da değiştirilerek maaşınıza eklenecektir.

Denizbank Personel Maaşları Ne Kadar?

Denizbank, tüm çalışanlarına, kişi ayrımı yapmaksızın, beceri ve yeteneklerini kullanabilecekleri ve geliştirebilecekleri koşul ve ortamlarda, piyasa ve günün koşullarına uygun ücret ve diğer tüm ek imkanları sunmaktadır. Çalışanların görevleri ile gelişimlerini ve başarılarını sağlayacak eğitim ve staj eğitimlerini vermektedir.

Kariyer planları olan çalışanlar terfi ettirilir. İlk işe başlayan ve çağrı merkezi çalışanları için asgari ücret 5.500 TL olup, maaşa prim eklenir. Bu ücretler zamanla artar. Ayın primli ve çalışanı iseniz maaşınız 9 bin TL’den 10 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Ziraat Bankası Maaşları 2023 Güncel

Ziraat bankası maaşları yeni banka memuru için 8.506 TL olan asgari ücret tutarı üzerinden belirlenmektedir. Bu maaşlar önümüzdeki yıllarda artacaktır. Ayrıca çalışanların performansına göre ikramiye ve ödüller verilmektedir. Hepsini hesapladığımızda ortalama olarak en düşük banka çalışanının asgari ücreti kazandığını söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası hizmet personeli maaşları son yapılan zamlardan sonra 8.506 TL ile 10.000 TL arasındadır.

Vakıfbank Personel Maaşları 2023 Güncel

Vakıfbank’ta çalışan personel maaşları Gişe Asistanı, Gişe görevlisi, müşteri temsilcileri, banka şube müdürü, banka müdür yardımcısı, Banka Uzmanı, Genel Müdür ve Banka Müfettişi maaşları en az 10.466 TL en yüksek 23.610 TL arasında maaş almaktadırlar.

Halk Bankası Personel Maaşları 2023 Zamlı Ücretler

2023 yılında Halkbank personel maaşları aşağıdaki gibidir:

  • Halkbank Şube Müdürü maaşı: 30.890 TL- 56.880TL
  • Halkbank Gişe Memuru maaşı: 6.750 TL – 11.660 TL
  • Halkbank Özel Güvenlik maaşı: 7.500 TL-10.000 TL
  • Halkbank Şoför Maaşları maaşı: 7.300 TL-8.900 TL
  • Halkbank Temizlik Personeli: 6.000 TL-6.500 TL‘dir.

Banka Çalışan Maaşlarına Ait 2023 Yılında Gelir Tablosu

Bankacılık sektörüne yeni giren çalışanlar asgari ücret olarak 5.500 TL’den başlıyor. Kariyeriniz ilerledikçe maaşınız da artacaktır. Bankacı maaşları hemen hemen tüm bankalarda benzerdir. 2023 yılında asgari tutar 5.500 TL’den başlayıp onu aşabilir ve çalışabilirler. Ortalama olarak, banka çalışanlarının maaş + ek primi toplanarak hesaplama yapılmıştır.

Görevleri Ortalama Bankacı Maaşları
Gişe Asistanı 8.506 TL – 13.810 TL
Gişe Görevlisi8.506 TL – 14.100 TL
Müşteri Temsilcileri8.506 TL – 14.020 TL
Banka Şube Müdürü 30.890 TL – 56.880 TL
Banka Müdür Yardımcısı27.00 TL – 50.000 TL
Banka Uzmanı 14.990 TL -23.590 TL
Genel Müdür 28.000 TL – 70.760 TL
Banka Müfettişi 20.730 TL – 20.730 TL
Banka Personel Maaşları

Yukarıda verilen bankacı maaşları geçerli olup her bankaya göre bu tutarlar değişmektedir. Bunlar ortalama ücretlerdir ve her personelin performansına bağlıdır. Bu ücretlere yemek, ikramiye, yolluk ve temsil ücreti de eklenir. Kamu bankalarında çalışanlar özel bankalardan daha yüksek maaş almaktadır.

Devlet Bankalarında Çalışan Maaşları 2023 Yılında Ne Kadar?

Devlet bankalarında çalışmaya başlayan bankacı 2023 yılında 8.506 TL ile 15.110 TL arasında maaş alabilir. Devlet bankalarında çalışanlar özel banka çalışanlarına göre daha yüksek maaşlar almaktadır. En az 8.506 TL gibi bir tutarda maaş aldığı bilinmektedir. Özel banka çalışanlarının kazancı bir kısmını personele prim olarak verilir. Personel maaşları her bankaya göre ve bulundukları illere göre değişiklik göstermektedir.

Banka Bireysel Satış Temsilcisi Maaşları Ne Kadar?

Bireysel satış temsilcisi banka çalışanlarının ortalama maaşları 8.506 TL ile 19.350 TL aralığındadır. En yüksek maaşı ise 19.350 TL olarak belirtilebilir. Bu, çalıştığınız şirkete göre değişir. Bu, firmanın fiyatlandırma politikasına, büyüklüğüne ve performansına bağlıdır. Bu nedenle banka perakende satış temsilcisi olarak çalıştığınız süreye ve firmaya göre maaş miktarı değişmektedir.

Banka Uzman Yardımcısı Maaşları 2023 Güncel

Bankalarda uzman yardımcısı olarak çalışan kişilerin ortalama olarak maaşı 13.590 TL ile 19.640 TL olarak belirtilebilir. Devlet bankalarına ve özel bankalara göre bu tutarlar değişiklik gösterir. Bunların yanında çalıştığınız bankanın durumu, iş performansı ve primleriniz dahilinde bu tutarlar yükselir. Yeni başlayanlar için 10.850 TL gibi bir ücret verilmektedir.

Banka Şube Müdürü Nasıl Olunur?

Bir bankada şube müdürü olabilmek için üniversitelerin Bankacılık ve Finans, Çalışma Ekonomisi, İktisat, İşletme ve ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Genel olarak kariyerine bankanın diğer bölümlerinde başlar ve terfi sonucu banka şube müdürü olur. Adım adım çalışarak kariyer planlamanızda ilerleyebilirsiniz. Çalışmak istediğiniz bankanın personel alımlarını takip ederek başvuru yapabilir ve hemen işinize başlayabilirsiniz.

Banka Memuru Nasıl Olunur?

Banka memuru olmanın ilk şartı 4 yıllık üniversitelerin örgün eğitim veren bölümlerinden İstatistik, Matematik, Halkla İlişkiler, İktisat-Finans, Muhasebe vb. alanlarda eğitim almaktır. Mezun olmaları gerekir.

Özel Banka Çalışanları Hangi Kanuna Tabidir?

Bankacılık sektörü çalışanları kural olarak 4857 sayılı İş Kanununa tabidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.