Bankalardan Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere Kesin Çözüm

Bankalardan Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere Kesin Çözüm içeriğimizde.

Bankalardan Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere Kesin Çözüm

Bankalardan kredi kartı alamıyorum diyenlere kesin çözüm olacak 8 maddeyi araştırdık. Akbank kredi kartı başvuru işlem ve reddi, maaş aldığım banka kredi kartı vermiyor, borcum yok kredi kartı alamıyorum, en kolay kredi kartı veren banka, blokeli kredi kartı, kredi notu öğrenme, enpara kredi kartı alamıyorum, blokeli kart, kredi kartı alamıyorum kara listedeyim ve kredi kartı çıkmıyor mu diyorsunuz? Tüm sorularınızı sizler için araştırdık ve derledik. Tüm merak ettiklerinizi dilerseniz yazımızın devamında görebilirsiniz.

Bankalardan Neden Kredi Kartı Alamıyorum?

Kredi kartı alamama sebebinizi bildiğinizde, çözüm olarak yapmanız gerekenleri yaparak maaş aldığınız bankadan veya hesap kartını kullandığınız bankalardan kolaylıkla kredi kartı talep ederek kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Bankalardan kredi kartı alamama nedenleri aşağıdaki gibidir:

 • Ödenmemiş faturalarınız olabilir.
 • Kredi kartı kullanım geçmişiniz kara listede olabilir.
 • Önceden kullandığınız kredilerinizde düzenli olarak sadece asgari tutarı ödemiş olabilirsiniz.
 • Kart limitleriniz ödeme yapabileceğiniz tutardan daha yüksek olabilir.
 • Sigortalı olarak görünmüyor olabilirsiniz.
 • Maaş aldığınız bankadan kredi kartı başvuru yapmamış olabilirsiniz.

Hiçbir Banka Kredi Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Hiçbir banka kredi vermiyorsa eğer sicilinizi düzelterek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun dışında bankalardan kredi kartı alabilmek için çözüm önerileri aşağıdaki gibidir:

 • Vadesi geçmiş borçlarınız varsa, kapatın.
 • Borçlarınızı düzenli ödemeye özen gösterin.
 • Düşük limitli bile olsa her zaman bir kredi ürünü kullanın.
 • Başvurunuzu güvenli kredi kartı uygulaması ile yapın.
 • Bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
 • Hesap kesim tarihlerine dikkat ederek ödemelerinizi yapın.

Hiçbir Banka Kredi Vermiyor Ne Yapmalıyım diyorsanız yukarıda listelemiş olduğumuz kredi kartı alamama nedenlerini ve çözüm yöntemlerini inceleyerek yeniden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Borcum Yok Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Borcunuz yok ve kredi kartı alamıyorsanız, bunun tek nedeni bankaya referans gösteremiyor olmanız olabilir. Bankalardan kredi kartı almak için öncelikle maaş müşterisi olduğunuz bankaya başvuru yapmanız ve kredi kartı başvurusu yaparken referans gösterebiliyor olmanız gerekir.

Bankalardan kredi kartı almak zor olabilir ancak herkes tercih ettiği bankadan hesap kartı çıkartabilir. Bankaların mobil uygulamaları üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin talepleri reddedildiğinde hesap kartlarına birkaç ay nakit giriş çıkışı yaptığında banka bu işlemleri gelir olarak görür ve hesap kartını kullanan müşterisinin kredi kartı başvurusunu onaylar.

Anında Herkese En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar içeriğimizden konunun detaylarını inceleyebilirsiniz.

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı alabilmenin en basit ve en kolay yolu maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi kartı talebinde bulunmaktadır. Ancak, maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi kartı alamıyorsanız düzeltmeniz gereken hususlar bulunmaktadır.

Maaş aldığınız bankanın size kredi kartı vermemesinin sebepleri şunlardır:

 • Kredi kartı üst limitine takılmış olma ihtimaliniz çok yüksek.
  • Bankalar kredi kartı müşterilerine ilk yıl gelirlerinin 2 katı kadar limitli kar verir ve sonraki yıllarda en fazla aylık gelirlerinin 4 katı kadar limit vermektedir. Bu nedenle başka bankalardan yüksek limitli kredi kartınız var ise maaş müşterisi olduğunuz bankadan kart almanız zordur. Bu durumu düzeltmek için diğer bankalarda olan kredi kartlarınızın limitlerini düşürmeyi deneyebilirsiniz.
 • Kredi notu puanınız düşük olabilir.
  • Kredi kartı alabilmek için kredi notu önemlidir. Önceki yıllarda kullandığınız kredi ve kredi kartlarının düzensiz ödemeler sonucunda düşmüş olabilir. Kredi notu öğrenme işlemlerini e-Devlet üzerinden yaparak puanınızın kaç olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • İş yerinizin kredi seviyesi düşük olabilir.
  • İş yerinizin maddi durumu kötüyse maaş aldığınız banka bile bu nedenle size kredi kartı vermeyebilir.
 • Yeni Sigortalıysanız kredi kartı alamayabilirsiniz.
  • Sigorta girişi yeni yapılan bir kişinin kredi notunun oluşması için birkaç ay bekleyip sonrasında kart başvurusunda bulunması gerekmektedir.
 • Kredi notunuz oluşmamış olabilir.
  • İşe yeni başlayan kişilerin kredi notu oluşmaz veya bankalardan kart kullanmayan faturalı hat kullanmayan kişilerin kredi notu oluşmamaktadır.

Teminatlı Kredi Kartı Almanın 2022 Yılı En Güncel Yöntemi

Teminatlı kredi kartı başvurusu için banka şubelerine giderek teminatlı kredi kartı başvurusu beyanında bulunmanız gerekmektedir. Kredi notu düşük, kara listede ve kredi notu sıfır olanlar teminatlı kredi kartı almak için başvuru yapabilir. Ayrıca, geliri olmayan ev hanımları da bu yöntem ile kredi kartı sahibi olabilirler.

Teminatlı kredi kartı almanın en güncel yöntemi 2022 yılında aşağıdaki gibidir:

 • Bloke edilecek tutarın yatırılacağı bir mevduat hesabı açılır.
 • Açılan hesaba göre banka personeli kredi kartı başvurusunu alır.
 • Banka herhangi bir yasal takip olup olmadığını kontrol eder.
 • Banka verilen teminata bloke koyar.
 • Yasal takip yoksa, bloke edilen tutarın yaklaşık %80’i kadar kredi kartı limiti tanımlanır.

Kredi Kartı Alamıyorum Kara Liste İçin Kesin Çözüm

Kredi kartları acil durumlarda hayat kurtarıcı olsa da bazı durumlarda tüketiciler için sonradan sıkıntı olabiliyor. Kredi kartı ödenmediği zaman borç birikiyor uyarılar ve ödeme günleri konuluyor. Son gelinen nokta ise, kara liste oluyor. Kartın borcunun ödenmemesi durumunda kişi ”Kara Liste” ‘ye giriyor.

Buda sicilin bozulmasına sebep oluyor. Kara listede olanlara kredi ve kredi kartı veren bankalara başvuru yaparak kara liste sorununuzu çözebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi İle Kredi Kartı Başvurusu

İkinci emeklilik sunan bes sistemine üye olarak ve uygulama içerisinde 10 yıl kaldığınızda kayıt yaptırdığınız banka üzerinde fon oluşturduğunuzdan dolayı bu birikmiş paranızı ilgili banka gelir olarak gördüğünden kredi kartı alma olasılığınız yükselecektir. Bes sistemine kayıtlı olduğunuz ve bankanın düzenli müşterisi olarak sayıldığınızdan dolayı Bireysel Emeklilik Sistemine kayıt olarak aidatsız kart imkanı sunar, ücretsiz para transfer hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi bol taksitli alışveriş imkanından yararlanarak alacağınız puanları BES imkanı ile kullanabilirsiniz.

Mal Beyanında Bulunarak Kredi Kartı Sahibi Olmanın En Basit Yolu

Ev, araç ve diğer gayri menkullerinizin sigorta poliçelerini herhangi bir sigorta şirketinden yapıyorsanız sigortalarınızı bankalar üzerinden yaptırmayı tercih ederek kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

DASK veya araç sigortası yaptırdıktan sonra kredi kartı başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır.

En Kolay Kredi Kartı Veren Banka 2022 Güncel Liste

En kolay ve en hızlı kredi kartı alma yöntemlerini aşağıda yer vereceğimiz bankalardan kolaylıkla başvuru yaparak kartınıza sahip olabilirsiniz. Kart başvurunuz olumlu sonuçlandığında 3 veya 4 gün içerisinde size teslim edilecektir.

Kredi kartı çıkmıyor diyorsanız kredi kartı alabileceğiniz bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Vakıfbank, Vakıf Word, Milpus: kartlarından birini seçerek bilgilerinizi doldurarak veya şubeden seçim yaparak başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • İNG Bonus: İngbank başvurunuzu ilgili adresten kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • OdeaBank: Kredi kartı başvurunuzu ise en hızlı şekilde buradan yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası: Maximum kartı seçiminizi yaparak sms ile başvuru yapmanız yeterlidir. T.C. kimlik numaranızı, aylık gelrinizi ve kart limitinizi tuşlayarak 4747′ ye göndermeniz yeterli olacaktır.
 • Garanti Bankası: İnternet veya şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca 444 0 333 nolu müşteri hizmetleri numarasını tuşlayarak kredi kartı başvuru talebi oluşturabilirsiniz.

SMS ve uygulama yoluyla yaptığınız başvurular, verdiğiniz telefon numaralarına mesaj olarak size olumlu veya olumsuz dönüş sağlanacaktır.

Hiçbir Geliri Olmayan Kredi Kartı Alabilir mi?

Hiçbir geliri olmayan kişilerin kredi kartı alması zordur. Kredi kartı almak yerine ek kart talebinde bulunarak kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Çalışmayana Hangi Banka Kredi Kartı Veriyor?

ING Bank, kredi notu 1.500 ve üzerinde olan kişilere kredi kartı vermektedir. Kredi notu sorgulaması yaparak yeterli seviyede notunuz var ise kart başvurusu yapabilirsiniz.

Kara Listede Olup Olmadığımı Nasıl Anlarım?

Müşterisi olduğunuz banka ile iletişime geçerek sorgulama yapabilirsiniz.

İlk Kez Kredi Kartı Alana Kaç TL Limit Verilir

Aylık maaş gelirinin 2 katı kadar kredi kartı limiti verilmektedir.

18 Yaşından Küçüğüm Kredi Kartı Alabilir miyim?

18 yaşından küçük bireylere kredi kartı verilmemektedir.

Yorumlar

 1. Avatar of Emrah aygun Emrah aygun dedi ki:

  Emrah aygün ıyi günler kolay gelsin çok zor durumdayım bir yardımcı olabilirmisin kirayı veremiyorum faturalarımı yatıramıyorum