Bankalardan Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere Kesin Çözüm

Bankalardan Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere Kesin Çözüm
A+
A-

Kredi kartınız mı yok?, kredi kartınıza bloke mi geldi? Çare kolay. Kredi kartı alamıyorum, Akbank kredi kartı başvuru işlem ve reddi, maaş aldığım banka kredi kartı vermiyor, borcum yok kredi kartı alamıyorum, en kolay kredi kartı veren banka, blokeli kredi kartı, kredi notu öğrenme, enpara kredi kartı alamıyorum, blokeli kart, kredi kartı alamıyorum kara listedeyim mi diyorsunuz? Tüm sorularınızı sizler için araştırdık ve derledik. Tüm merak ettiklerinizi dilerseniz yazımızın devamında görebilirsiniz.

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı almak için bankaya başvurduğunuz zaman veya banka kredi kartı teklifi ettiği zaman başvurularınız reddedilebiliyor. Bunun sebebi kredi kartı edinmek için bankanın bazı kriterlere sahip olmanızın beklenmesidir. İlk olarak 18 yaşından büyük olmanız gerekir.  Bu durumda 18 yaşından küçükseniz aile bireylerinizin başvurması durumunda kredi kartınız olabilir. bir diğer etken, gelir belgesidir. Gelir belgesine sahip değilseniz maalesef kredi kartı talebiniz onaylanmayacaktır. Bunun sebebi ise bankanın geliri görmesi ve verdiği kredi kartının ödeneceğine dair bir güven bağlamasıdır. Aylık ödemeler bankalar için çok önemlidir. Sizin sicilinizi ve kredi puanınızı etkiler banka ise borçlu olarak size olan güvenini yitirmiş olur. Bu durumda kredi kartı alabilmek için sicilinizi temizlemeli, gelir durumunuzu beyan etmeli, ödenmemiş faturalarınızı ödemeli, asgari miktarından fazlasını ödeyin, sigortanıza dikkat edin ve üst limit dışında olmamaya özen gösterin,  istediğiniz kart limitinin gelir seviyenizle aynı derecede olduğuna dikkat edin, sürekli kredi kartı başvurusu yapmayın. İlk olarak maaş bankanızdan kredi kartı talep edin ve bekleyin bu işlemlerden sonra kart talebiniz büyük bir ihtimal ile kabul edilecektir.

Sicili bozuk olanlara korona virüs kredisi için bilgi almak ve başvurmak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor

Maaş aldığınız bankadan kredi kartı başvurunuz olumsuz cevabını mı veriyor? Bunun nedeni bankanıza herhangi bir gelir belirtmediğinizden dolayıdır. Bankalar genel olarak maaş müşterilerine kredi kartı verme zorunluluğu şartı koyar. vermiş olduğu kredi kartlarına ise ”aidatsız kredi kartı” adı verilir. Şayet siz buna rağmen maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamıyorum diyorsanız sebepleri şunlardır;

 • Kredi kartı üst limitine takılmış olabilirsiniz (örneğin; 4.000 TL maaşınıza 13.000 TL kredi kartınız varsa maaş üstlüğü bulunur ve durumda kredi kartı alamazsınız.),
 • Başka bir kredi kartınız varsa ve maaş limitinizin üzerinde ise yine üst limite takılabilirsiniz,
 • Kırmızı kalem durumunuz olabilir.

Bu durumları yaşamıyorsanız, mutlaka çalıştığınız firmaya maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamadığınızı belirtin. Firma size sözleşme üzerinden kredi kartı almanız için yardımcı olabilir.

Borcum Yok Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Bankalardan kredi kartı alamamanız aslında borcunuz ile pek fazla bağdaşmaz. Çünkü bankalar borcu olan müşterisini sever, tabii borcunuzu zamanında ödediğiniz takdirde. Hiç bir banka ile şimdiye kadar bir ilişkiniz olmadıysa kredi kartı almanız biraz zor olabilir. Bunun sebebi banka hem referans göremediği için hemde hesaplarınızda bir hareket görmediği içindir. Bankalar, hesapta banka ödemesi, kredi ödemesi veya havale EFT gibi değerleri ele alır. Örnek olarak nasıl tanımadığımız birine borç vermiyorsak bankada olaya bu açıdan bakarak hesabınızda hareket görmediği için size kredi kartı vermeyecektir. Peki çözüm nedir? beraber inceleyelim.

Kendinize bir mevduat hesabı açın ve oraya sürekli ara girişi yapın ve geri çekin. Ya da hesabınıza otomatik ödeme talimatı verin. Bu süreçte ödeme talimatında veya talimatlarında bir kaç düzenli ödeme sağlayın. Bunlar fatura, telefon ödemesi gibi şeyler olabilir. Bu süreçte ise hesabınız aktif, içerisinde bir miktar para olsun. Bir süre sonra hesaplarınız da oynama olacaktır. Kredi puanınız biraz da olsa hareketlenecektir. Ya da başka bir kredi kartınız varsa limit düşümü sağlayın, 6 aylık bekleme sürenizi doldurun. Daha sonra dilediğiniz bankadan veya müşterisi olduğunuz bankalardan kredi kartı talebinizi tekrar deneyin. Büyük bir ihtimalle bu işlem size onaylanmış olarak geri dönecektir.

Borcum Yok Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?
En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara Liste de Kredi Kartı Alamıyorum Neden?

Kredi kartları acil durumlarda hayat kurtarıcı olsa da bazı durumlarda tüketiciler için sonradan sıkıntı olabiliyor. Kredi kartı ödenmediği zaman borç birikiyor uyarılar ve ödeme günleri konuluyor. Son gelinen nokta ise, kara liste oluyor. Kartın borcunun ödenmemesi durumunda kişi ”Kara Liste” ‘ye giriyor. Buda sicilin bozulmasına sebep oluyor. Ve bu durumdayken herkesin merak ettiği şey ise kara listedeyken kredi kartı başvurusu yapılıyor ve onaylanıyor mu oluyor. En çok merak edilen konuyu sizin için araştırdık dilerseniz yazımızın devamında bu bilgileri görebilirsiniz.

İlk Kez Kredi Kartı Alma Şartları

Tüm borçlarınızı ödeyip, borcu yoktur kağıdı aldıktan sonra kara listeden çıkıp kredi kartı başvurusu, kredi başvurusu yapmak mümkün. Fakat kara listeden çıkmak ve bu işlemleri yapmak için 5 sene beklemeniz gerekmektedir. Fakat bu durum her zaman olumlu olmayabilir. Yani, bankalar geçmiş durumunuzu incelediğinde olumsuz gördüğü durumdan dolayı da işleminize ”ret” talebi verebilir. Genellikle kara listeden sonra maaş aldığınız bankalar size bu konu için daha toleranslı olabilir. Bankanız gelirinizi görüp size hizmet sunabilir. Kredi kartı alamıyorum kara liste incelemesi yaparken neden kredi kartı alamadığınızı da incelemeniz mümkündür. Kredi sicil bilgileri ”Türkiye Bankalar Risk Merkezi ve Kredi Kayıt Bürosu” tarafından incelenir. Bazı bankalar ise kredi kartı liste affı yapmaktadır. Bazı durumlarda kara listede olsanız kredi kartı veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankaları araştırarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonuçlanması bankaların insiyatifine kalmıştır.

Kredi kartları ve banka kartları için mevzuatta geçen kuralları da dilerseniz inceleyebilir bilgi alabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Alamıyorum Neden?

Enpara kredi kartı başvurusu mu yaptınız? Veya kredi kartı almak istiyorsunuz. Bu kart için belirli kriterlerde olmanız gerekir. Öncelikle bunları inceleyelim. Enpara için QNB Finansbank veya web sitesi aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Limit bilgilerinizi aşımlarınızı sadece web sitesi veya uygulamasından görebilirsiniz. Bu uygulama şube üzerinden değil internet aracılığı ile işlemlerini sürdürmektedir. Bankalardan kredi kartı alamayan vatandaşlar genel olarak bu başvuruyu ele alır.  Ancak kredi kartı verirken sicili bozuk olan veya bankalardan alamadığınız durumlarda Enpara’ dan kart alabilirsiniz, veriliyor gibi bir durum söz konusu değildir. Bu kartın da belirli özellikleri vardır. Bunlar; sicilinizin temiz olması durumu, kredi puan durumunuz, kara liste durumunuz, gelir seviyenize bakılarak ne kadarlık bir kredi kartı talebinizin olduğu, anlaşmalı oldukları Finansbank ile geçmişiniz var ise durumunuz, sigorta durumlarınız gibi bir çok madde ele alınıyor. Bu durumlardan her hangi biri olumsuz yanıt verdiğinde sistem otomatik olarak talebinizi reddediyor.

Akbank Kredi Kartı Alamıyorum Neden?

Akbank’ tan kredi kartı başvurusu mu yaptınız? Kredi kartınız olumsuz mu sonuçlandı. Bunların sebeplerini sizler için araştırdık. Öncelikle maaş aldığınız banka Akbank ise ve buna rağmen kredi kartı talebiniz olumsuz sonuçlandıysa, bunun bir kaç nedeni olabilir gelin bunları inceleyelim; Daha önce kara listeye girmiş olmanız durumunda veya kart borcunuz varlık yönetim firmalarına aktarıldıysa kart başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Bu durumda önce borcunuzun olup olmadığını araştırıp, borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Borcunuz yok ise varlık yönetim firmasıyla görüşerek bilgi alıp dosyanızı kapattırabilirsiniz. Maaş aldığınız bankanız ise ve kredi kartı talebiniz olumsuz ise yine bilgilerinizin güncellenmesini hesaplarınızın maaş hesabı olarak tanımlanmasını talep etmelisiniz. Bu yöntemleri yerine getirdikten sonra tekrar kredi kartı başvurusu talep ediniz ve sonuç için bankadan yanıt bekleyiniz.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı kullanımı günümüzde oldukça fazladır. Çağımızda neredeyse nakit kullanım oranının fazla kart kullanımı devreye girmiştir. Bankalar, müşterilerine özel kart kulanımı için adeta rekabet içindelerdir. Kredi kartı alma ve taşıma, gibi bir çok işlemi kolaylıkla sağlarlar. Başvuru yapan hiç bir müşterilerini bu anlamda mağdur etmemeye çalışırlar. Ama kart kullanmak düzenli ödeme sağlanmadığında ne yazık ki farklı sonuçlarda doğurabilir. Vatandaşı borç batağına sürükleyebilir. Bilinçli kart kullanmayan ve limit artış aşamalarını aylık dönem borçlarını yapmakta zorlananlara dahi bankalar kredi kartı vermektedir. En kolay ve en hızlı kredi kartı alma yöntemlerini aşağıda yer vereceğimiz bankalardan kolaylıkla başvuru yaparak kartınıza sahip olabilirsiniz. Kart başvurunuz olumlu sonuçlandığında 3 veya 4 gün içerisinde size teslim edilecektir. Aşağıda vermiş olduğumuz bankalara başvuru yaparak hızlıca işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

 • Vakıfbank, Vakıf Word, Milpus: kartlarından birini seçerek bilgilerinizi doldurarak veya şubeden seçim yaparak başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • İNG Bonus: İngbank başvurunuzu ilgili adresten kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • OdeaBank: Kredi kartı başvurunuzu ise en hızlı şekilde buradan yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası: Maximum kartı seçiminizi yaparak sms ile başvuru yapmanız yeterlidir. T.C. kimlik numaranızı, aylık gelrinizi ve kart limitinizi tuşalyarak 4747′ ye göndermeniz yeterli olacaktır.
 • Garanti Bankası: İnternet veya şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca 444 0 333 nolu müşteri hizmetleri numarasını tuşlayarak kredi kartı başvuru talebi oluşturabilirsiniz.

SMS ve uygulama yoluyla yaptığınız başvurular, verdiğiniz telefon numaralarına mesaj olarak size olumlu veya olumsuz dönüş sağlanacaktır. İşsizlere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Blokeli Kredi Kartı

Blokeli kredi kartı nedir?, Hangi bankalar veriyor diyorsanız doğru adrestesiniz. Yazımızın devamında hepsinin cevabını bulabilirsiniz.

Bir mevduat hesabınız olması durumunda, açtığınız bu hesaba belirli bir miktar yatırarak, yatırılan paranın tamamını ya da talep ettiğiniz bir kısmına bloke teminatı vermeniz durumunda el ettiğiniz ve kullanabildiğiniz bir kredi kartıdır. Örneğin; 5.000 TL’ lik bir kartın 2.500 TL’ sini bloke ettirdiniz bu durumda kredi kartınızın 2.500 TL’ lik bir kredi kartı limitiniz olacaktır. Ve bu miktarı kullanabilir ve çekebilirsiniz. Bu durum riski en aza indirir. Kartınızı ödeyememe durumunda bloke ettirdiğiniz diğer miktardan ödenir ve çekilir. Bloke teminatlı kredi kartını veren bankalar ise;

 • Ziraat Bankası
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • ING Bank
 • Yapı Kredi
 • Türkiye Finans
 • Garanti BBVA

Bu bankalara kart talebinde bulunduğunuzda bu işlemi kullanabilirsiniz.

 Enpara Kredi Kartı Alamıyorum Neden?
Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi Notu Öğrenme

Kişinin bankalarla olan ilişkilerini kişiye özel olarak toplayan ve puanıyla değerlendirilip işlem yapıldığı kredi notu (puan) veya skoru da denilmektedir. Bu sayede banka kredi kartı taleplerinizi veya kredi çekme durumunuzu buradan gözlemlemiş olur. Kredi notu nasıl hesaplanır beraber inceleyelim;

 • Kredi Ödeme Düzeni
 • Mevcut Kredi Borç Durumu
 • Yeni Alınan Kredi
 • Kredi Kullanma Yoğunluğu
 • Diğer Faktörler

Kredi notu KKB’ ye bağlı findeks tarafından temel olarak hesaplanır.

Kredi kartınızın Asgari Ödeme Hesaplaması ve Senetle 50 Bin TL veren yerleri de dilerseniz inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Avatar Emrah aygun dedi ki:

  Emrah aygün ıyi günler kolay gelsin çok zor durumdayım bir yardımcı olabilirmisin kirayı veremiyorum faturalarımı yatıramıyorum