Devlet Destekli

Ramazan Bayramı Kredisi En Düşük Faiz Oranı (2020 GÜNCEL)

Ramazan Bayramı Kredisi En Düşük Faiz Oranı (2020 GÜNCEL)

Ramazan Bayramına sayılı günler kala bankalarda kredi paketlerini ve kampanyalardaki faiz oranları düzenlemeye başladılar. Bayram öncesi alışveriş için vatandaşlar da Garanti BBVA, Akbank, Teb, Finansbank, Halkbank, Vakıf, Ziraat ve İş Bankalarının kredi faiz oranları araştırıyor. Bankalar 2020 Bayram Kredisi ürünlerini cazip ödeme koşulları ve düşük faiz oranları, indirimli dosya masrafları ve küçük taksit tutarları ile en cazip ihtiyaç kredisi fırsatlarını sunmaktadır.

Bayram dönemlerinde banklar da müşterilerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kredi kampanyaları düzenlemektedir. En düşük faiz oranları ile kredi çekmek isteyen vatandaş için 3 ay erteleme, 60 ay vade, düşük faiz, internetten başvuru, aylık düşük ödeme, dosya ve sigorta masrafı desteği gibi promosyonlar devam ediyor. İster tatile gidin, ister okul ve diğer ihtiyaçlarınız için kullanın, cep telefonu satın alın, arabanızı değiştirin her türlü harcamanız için düşük faiz oranları sunan bankalara başvurun.

ramazan-bayramı

Bayram kredisi kampanyaları başladı.

2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman?

 • 23 Mayıs Cumartesi Bayram Arifesi
 • 24 Mayıs Pazar günü Ramazan Bayramı’ nın 1.gün,
 • 25 Mayıs Pazartesi günü Ramazan Bayramı’ nın 2. gün,
 • 26 Mayıs Salı günü Ramazan Bayramı’ nın 3 gün,

Henüz 2020 ramazan bayramı için bir tatile ilişkin bilgi verilmiş değil. Ramazan Bayramı tatili ve bayramla ilgili süreç 18 Mayıs tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında netleştirilecek.

Bayramda paraya ihtiyacı olmasına rağmen sicili bozuk olması nedeniyle kredi çekemeyen vatandaş, elden taksitle ve senetle bozdurma cep telefonu almayı tercih ediyor. Tamamen yasal olan Senetle Cep Telefonu Satan Firmalara başvuru yaparak alacağınız cihazı nakit paraya çevirebilirsiniz.

Ramazan Bayramında Kredi Veren Bankalar

 • Denizbank,
 • İş Bankası,
 • Vakıflar Bankası,
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • Halk Bankası,
 • Garanti Bankası,
 • Denizbank,
 • ING Bank
 • Odeabank,
 • Qnb Finansbank (35.000 TL. VE ÜSTÜ İÇİN ŞUBEYE BAŞVURMALISINIZ.)

İhtiyaç kredisini Bayram kredisi kampanyaları ile çekmenizin avantajları şunlardır.

0,79 faizli 60 ay vadeli 50 bin lira Bayram kredisi veren bankalar içeriğimizden de bilgi alabilirsiniz.

Bayram Kredileri Neden Avantajlı?

 1. Kampanya olduğundan daha düşük faiz ödersiniz.
 2. Bayrama özel erteleme fırsatından yararlanabilirsiniz.
 3. Kampanya dahilinde dosya masrafı ödemezsiniz.
 4. Bayram kredisi veren bankaların kampanyalarını karşılaştırabilir, en düşük faizi tespit edebilirsiniz.

Yılbaşı ve özel günlerde verilen bu krediler bankaların mevduat toplam durumlarına göre hesaplanmakta faiz oranları ve vadeleri buna göre belirlenmektedir.

Ramazan Bayramı Kredisinin Faizleri Neden Daha Düşük?

Bayram öncesinde mevduata %12- 14 arasından faiz veren bir banka, topladığı mevduatı, ortalama %17- %18 arasında bir faiz ile müşterilerine dağıtmaktadır. Bankanın faiz kazancı parası olan kişiden bayram öncesi vadeli olarak aldığı parayı, ihtiyacı olan kişilere faiz ile vermesi ve ikinci müşteriden aldığı faizin bir bölümünü vadeye parasını yatıran mevduat sahibine vermesinden ibarettir. Kurban bayramı, Ramazan bayramı, özellikle de yılbaşı öncesinde tatil nedeniyle müşterilerin ellerinde ki parayı bayram süresince vade faizinde değerlendirmek istemeleri ve bankaların düşük kar marjı gözeterek ellerinde ki parayı sürümden kazanç taktiği gibi piyasaya sürmeleri nedeniyle bayram kredisi faiz oranları bu kadar düşmektedir.

İkinci bir neden ise bayram kredisi veren bankalar arasında yaşanan rekabet nedeniyle faiz toplama yarışı kızışmaktadır. Bu nedenle bayram kredilerinin faizleri düşüktür.

Akbank Kampanyası

Akbank tarafından ramazan bayramı kredisi veren Akbank bu yıl yine düşük bir faiz oranı olan % 0,99 üzerinden  müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı ümit ediyor. Bayram ihtiyaçlarınızda kredi kullandıracak olan Akbank 3 ay ertelemeli 60 ay vadeli  Bayram kredisi sunuyor. Bayram kredisi çekmek için gerekli evraklar ise şunlardır;

 • Şubeden kredi kullanımda Kimlik belgesi istenir, sürücü belgesi aslı ve ya fotokopisi (internet başvurularında aranmaz)
 • İmza aşamasında elektrik, telefon veya doğalgaz faturalarından biri,
 • Adres bilgisi gerekli görülürse,
 • Maaş müşterisi olmayanların gelir belgesi, maaş bordrosu (Akbank Direkt’te istenmemektedir.)
 • Başvurular Akbank şubelerinden, Akbank Telefon Şubesi’nden ve Akbank Direkt İnternet veya Mobil’den yapılabilir.
 • Krediye uygulanan faiz oranları tutar ve vadeye göre değişiklik göstermekte olup, Akbank Direkt ve 444 25 25’ten kullanılan kredilere uygulanan faiz oranları farklılık göstermektedir.
 • Kredi vadesi en yüksek 60 ay’dır

Bayram Gelmeden Krediniz Garanti’de!

En uygun  faiz oranından başlayan Bayramı Kredisi ile Garanti bayramdan önce ki tüm ihtiyaçlar için finansman kapılarını aralıyor. İsterseniz bu bayramı tatil yöresinde geçirin, ister çok istediğiniz otomobili, evi veya evinizin ihtiyacı olan mobilya takımını satın alın, borçlarını kapatmak için yapılandırma kredisi kullanın, Garanti’ye gelin, Ramazan Bayramında karlı çıkın.

Şubeye gitme derdi yok! Cepten başvuru yapın,  paranız hemen hesabınıza aktarılsın. 75 bin lira ile 100 bin lira kredilerde % 0,99 faiz oranları ile bayram kredisi verileceği açıklandı.

Garanti Bankası Faiz Oranları aşağıda ki tablo da yer almaktadır. Garanti Bayram Kredisine internet sayfasından hemen başvuru yapmak için tıklayın!

Ziraat Bankası

Devlet bankası Ziraat, Ramazan Bayramı için henüz bir kredi paketi açıklamamıştır. Bireysel Temel ihtiyaç kredisi,  girişimcilere 5 yıl vadeli değer, Çalışanın Artısı, Maaşını Ziraatten alanlara ve Oyak mensuplarına düzenlediği kampanyalar ile destek veren Ziraat bankası bu bayram da, düşük faiz oranı ile ihtiyaç kredisi vermeye devam edecek. Ziraat kampanyalar sayfasından kredinin ayrıntıları ve başvuru şartlarını takip edebilirsiniz. Herkes için en uygun krediler olan konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinin Ziraat kredi paketi faiz oranları görüntülemek için linke tıklayınız.

INGBank

Başvuru işlemleri 3 adımdan ibaret olan ve 5 dakika içinde anında hesabınıza yatan INGBank bayram kredisi paketi sizlerle, Kefil yok, belge yok, maaş bordrosu talebi yok, evrak yok. ING bankasında sürekli avantajlı faiz oranları var.

ING 2020 yılında ramazan bayram kredisi kampanyası düzenlememiş olsa da herkesin ihtiyacına yönelik en uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. ING’nin düşük faiz oranları ile sunduğu ihtiyaç kredilerine uygun ödeme koşulları ile geri ödemenizi de rahatça yapabilirsiniz.

Ing bankası 60 aya varan vadelerde ve 3 ay erteleme seçeneğiyle ihtiyaç kredisi veriyor.

60 ay vadeli 0,79 faiz oranları ile 10 TL kredi tahsis ücreti ödeyerek 10 bin lira tutarında krediyi 219 TL taksitle geriye ödeyebilirsiniz.

Denizbank %0,89 Faizli Bayram Kredisi

Denizbank 3 bin lira limitli bayram kredisini % 0,89 faiz oranları ile veriyor. %0,89’dan başlayan faiz oranlarıyla 12 ay vadede 3.000 TL’ye kadar kredi kullandırırken, 60 aya varan vadelerde ise faiz oranı % 1,29 üzerinden bayram kredisi finansman desteği sağlamaktadır.

İş Bankası

2020 yılında da İş Bankası geleneksel bayram kredi kampanyası olarak kredi vereceği ümit ediliyor. Bu yıl iş bankası faizleri en uygun seviyeye indirdi.  3 ay ve 4 yıl arasında vade yapılabiliyor. İşbankası 3 ay ödemesiz anında bayram kredisinden yararlanmak için başvurular İşCep’ten Anında, İnternet Şubesi’nden Anında hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Bayram kredisi faiz oranları ise müşteri özellikleri, kredi tutarı, kredi vadesi ve diğer kredi bilgilerine göre değişiklik gösterebilir. Kişiye özel uygulanacak olan faiz oranları ile 50.000 TL’ye kadar 60 aya varan vadeler ve 90 güne varan ödemesiz dönemli kredi için başvuru yapabilirsiniz.

İnternetten, ATM Cihazlarından, Alo İş Bankası 08507240724 telefondan, mobil uygulamalardan ve tüm banka şubelerinden bayramı kredisine başvurabilirsiniz.

İşbankası Bayram kredisi sigortalı 0,96 faiz oranları ile hesaplama yapmak için tıklayınız.

İş Bankası Ramazan Bayramı Kredi Başvurusu  linkine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Banka ayrıca maaşını İş Bankasına taşıyan emekliler için de bir kampanya düzenledi. Maaşını İş Bankasına aldıran emeklilere en uygun faiz oranı ile bayram kredisi verecek. Cebinizden anında başvuru için;

Nakit yaz Tc yaz Kredi Miktarını yaz Aylık Geliri yaz 4402’ye sms gönder anında onay gelsin.

2020 Bayram kredisi hesaplama

 • INGBank 60 aya kadar 0,79 kredinin durumuna göre değişiklik gösterir.
 • TEB CEPTETEB %0,99 (Hosgeldin faizli% 0,94 )
 • QNB Finansbank %0,89′ dan başlayan faiz oranları
 • Garanti BBVA Ramazan Bayramı kredisi faizi çekilecek tutara göre; % 0,99- %1,09-  %1,59- 1,64 aralığındadır
 • Halkbank 10 Bin TL. 5 sene vadeli ramazan bayramı kredisi aylık 532.91 TL. taksitle verilmekte olup, faiz oranı %0,98’dır. Bireysel Temel İhtiyaç kredisi 10 bin lira’ ya kadar 36 ay vadeli % 0,49 faiz oranları ile Koronavirüs salgın nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahiplerine veriliyor. Başvurmak için tıklayınız.
 • İş Bankası Bayram kredisi sigortalı 0,96 faiz oranları ise 3.000 TL. 1 sene vadeli kredinin aylık taksidi 269.11 TL. olup, faiz oranı % 0,96′ dır.
 • Şekerbank 3-12 aya kadar aylık %0,79 , 13-24 ay arası aylık  %0,89 , 25-36 ay arası aylık %0,99,  37-60 ay arası aylık %1,09 faiz oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz. Şekerbankasından 25 bin lira 12 ay vadeli % 0,79 faizli 2.213,93 TL Aylık taksit ödeme yaparak sahip olabilirsiniz.
 • Vakıfbank’ın 60 aya kadar vadeli taksitli ihtiyaç kredisinin aylık faiz oranı %1,05’dur.
 • Ziraat Bankasından 5 yıl (60 ay) vadeli, ayda bir ödemeli 10 bin lira ramazan bayramı kredisi çekerseniz aylık faiz oranı %1.05’dir. Bu krediyi çeken vatandaş aylık 238,55  TL. ödeme yapar. Tabi bu hesap net olarak banka şubesinde ortaya çıkar. Bu hesaplama ön bilgi amaçlıdır.
 • QNB Finansbank şubelerinden 2020 yılı ramazan bayramında ihtiyaçlarını gidermek için kredi başvurusu yapacak vatandaşların öncelikle internet sitesinden başvuru yapabileceklerini bilmelerini ve çekecekleri para miktarına göre hesaplama yapmalarını önermekteyiz. Resmi internet sayfasından yapılan hesaplamaya göre 60 ay vadeli 10 bin lira kredi çeken bir vatandaşın ödeyeceği aylık taksit miktarı 226,59 TL. olup, aylık faiz %0,89’dür. Bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

MAYIS 2020 İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ
BANKA ADIFAİZ ORANIMASRAF
Akbank%0,9952,50 TL.
Denizbank%1,1410,5 TL.
Garanti BBVA%0,9952,50
Halkbank%1,0778,75 TL.
INGBank (Ekredi)%0,7975 TL.
İş Bankası%0,9615,75 TL.
Şekerbank (SMS)%0,7915 TL.
TEB%0,94MASRAFSIZ
Vakıfbank%1,05%0,5 masraf
Yapı ve Kredi Bankası%0,89%0,5
Ziraat Bankası%1,05BELİRSİZ
Qnb Finansbank%0,89BELİRSİZ

Oranlar internet ortamından alınmış olup, en doğru ve güncel hesaplama bankalarda yapılabilir. Bankaların dönem dönem başlatmış oldukları kampanyalar ile finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç kredileri yolu ile de acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

2020 Kurban Bayramı Ne zaman?

 • 30 Temmuz Perşembe Bayram Arifesi
 • 31 Temmuz Cuma günü Kurban Bayramı’ nın 1. günü,
 • 1 Ağustos Cumartesi günü Kurban Bayramı’ nın 2.günü,
 • 2 Ağustos Pazar günü Kurban Bayramı’ nın 3.gün,
 • 3 Ağustos Pazartesi günü Kurban Bayramının 4. ve son günü

Yorumlar
 1. emre dedi ki:

  Kurban bayramı değil Ramazan bayramı 🙂