İş Makinesi Kredisi Nasıl Alınır? Jcb Loder Ekskavatör 2023

İş Makinası Alımı İçin Bankalar Jcb Beko Loder Ekskavatör, dozer, buldozer ve kazıcı gibi iş makinalarına peşinatsız ve uzun vadeli, sıfır ve 2. el iş makinaları için kredi verilmektedir. Ziraat Bankası ve diğer bankalar marka traktörlerin kiralanması için kredi sağlamaktadır. KOSGEB iş makinası hibe destekleri de bulunmaktadır. İş Makinaları Kredisi Nasıl Alınır? Araştırdık.

İş Makinesi Kredisi Nasıl Alınır? Jcb Loder Ekskavatör 2023

İş makinesi almak isteyen girişimciler için bankaların geri ödemesiz ve uzun vadeli kredilerinden yararlanarak iş makinesi, kova gibi araçlar satın alabilirsiniz. Kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası yer almakta olup, Ziraat Bankası iş makinesi destek hesaplamaları ve Ziraat Leasing hesaplamalarına içeriğimizde ulaşabilirsiniz.

Devlet destekli KOSGEB iş makinesi desteğinden 2023 yılında iş makinesi almak isteyenler bankalar dışında yararlanabilecek. Kamu Bankaları ile Özel Bankalar arasında hangi bankaların makine kredisi verdiğini inceleyelim.

JCB İş Makinesi Nedir?

İngiliz yapımı JCB markalı iş makineleridir.

İş Makinesi Kredisi

Sanayi ve özel alanlarda kullanılmak üzere JCB iş makinesi, Dozer loder ekskavatör kredileri nasıl alınır, loder makinesi, dozer, ekskavatör, beko araçlarının alımlarında kredi veren bankalar ve yapılması gerekenler hakkında tüm detayları sizler için araştırdık. Konumuza sanayi alanlarında kullanılan iş makineleri  ekskavatör, dozer, beko ve benzeri iş makinelerini almak isteyenlere yapılması gerekenlerden başlayalım.

Jcb Dozer, Beko, Loder Almadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Endüstriyel alanlarda kullanmak üzere makine satın almaya karar vermeden önce yatırım yapmak istediğiniz iş hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Bu kapsamda yıllardır iş makinesi kullanıyor olmanız veya iş makinesi olarak çalışıyor olmanız yeterli değildir.

Önemli olan düşündüğünüz iş makinesini kullanarak belli bir sabit gelir elde etmenizi sağlayacak bir iş planı hazırlamak ve alacağınız iş makinesinin sektörde iş bulabilecek bir iş makinesi olması.

Bu bağlamda yapmak istediğiniz işe karar vermeden önce bankalarla görüşmeniz veya KOBİ kredisi ve ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmanız gereksizdir.

İnşaat makinelerinin çalışma alanları aşağıdaki gibidir:

 • Saydığımız beko, dozer, loder, ekskavatör ve diğer araçların sahiplerinin bir bölümü, kendi iş makineleri ile bireysel olarak almış oldukları işlerde çalışırlar.
 • Bazıları ise, iş makinelerini firmalara, fabrikalara kiralayarak, başka kullanıcılar tarafından kullanılmasına izin verirler.
 • Genelde büyük firmalar bu yöntemle para kazanırlar.
 • Bazı operatörler bu makinelerle bir şirketin emrinde çalışarak iş makinelerinin aylık veya günlük çalışma saatlerine göre hem maaş alıyor hem de iş makinesine ödeme yapıyor.
 • Bu bağlamda en önemli unsur iş makinesi almadan önce işinizin hazır olmasıdır.

JCB Dozer yükleyici ekskavatör kredisi nasıl alınır bir göz atalım ve kredi veren bankaların verdiği kredileri ve Devlet destekli Kosgeb hibelerini ve bankaları inceleyelim.

İş Makinesi Kredisi Veren Bankalar Listesi 2023

Kamu ve özel bankalar, iş makinesi almak isteyen girişimcilere finansman desteği sağlıyor. Sanayi bölgelerinde iş makineleri çok önemli olmakla birlikte yatırım amaçlı iş makineleri almak isteyen girişimciler olacaktır.

İş makinesi operatörü olan veya daha önce kullandığı iş makinesi ile inşaat sektörüne girmek isteyebilecek kişiler de bankaların finansman desteğinden yararlanabilmektedir. Bu kapsamda destek almak isteyen kişiler için iş makinesi kredisi veren bankaların listesini oluşturduk.

İş makinesi kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Akbank: Kobilerin ihtiyaç duydukları iş makineleri ve diğer ekipmanlar için satın almak yerine Aklease ile kiralama imkanı sunuyor. KDV’yi uzun vadede taksitle ödeme, TL ya da dövizle ödeme seçeneği, düşük peşinat seçeneği ile tüm gerekli işlerin Aklease tarafından yapılması avantajlarından faydalanabilirsiniz.
 • Denizbank: Finansal ekipman kiralama kapsamında destek vermektedir. Detaylı bilgiyi banka ile iletişime geçerek alabilirsiniz.
 • Garanti Bankası: Garanti Leasing hesaplama aracı ile ihtiyaçlarınıza en uygun geri ödeme planını bulabilirsiniz.
 • İş Bankası: Leasingli iş Makinaları destekleri bulunmaktadır. Başvuru yaparak ödeme planı hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Halkbank: Makine imalat destek paketinden faydalanabilirsiniz.
 • Yapı ve Kredi Bankası: %1,79 faiz oranı ile başlayan tüketici kredilerinden faydalanabilirsiniz.
 • Türkiye Finans: Makine ve teçhizat alımları için eşit ödemeli ve 36 aya varan vadeler Türkiye Finans’ ta. Yeni ürün almak ya da var olan ürünleri teknolojiye uygun hale getirmek isteyenler için banka kredi sunmaktadır. Sabit maliyet avantajı sayesinde firmanız enflasyonda yaşanan olaylardan etkilenmez.
 • Ziraat Bankası: 36 ay vade imkanı ile 1,59’dan başlayan faiz oranları ile iş makinesi kredinizi kullanabilirsiniz.

Alacağınız iş makinası ya da taşıt kredisi aracın tamamına çıkar mı? 2. El araç kredisi yüzde kaç veriliyor? Merak edilen konu hakkında hazırladığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası İş Makinesi Kredisi Hesaplama 2023

Devlet bankalarından Ziraat Bankası aracılığıyla iş makinesi kredisi almak isteyen kişiler aşağıda hazırladığımız örnek ödeme tablosundan faiz oranı, vade süresi ve geri ödemelerin nasıl yapılacağını inceleyebilirler.

24 ay vade imkanları ile kullanılacak kredinin örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi TutarıFaiz OranıTaksit Tutarı Yıllık Maliyet Oranı
50.000 TL%1,892.724,54 TL%31.6071
100.000 TL%1,895.448,98 TL%31.6071
150.000 TL%1,898.173,47 TL%31.6071
200.000 TL%1,8910.897,96 TL%31.6071
İş Makinesi Kredisi Nasıl Alınır? Beko Loder Ekskavatör

TEB Leasing Hesaplama 2023

Bankanın makine ve teçhizat alımları için başlattığı ihtiyaç kredisi kampanyasıdır. Başvuru için almak istediğiniz makinenin kimlik belgesi, ikametgah belgesi, tapu senedi, proforma veya kesin faturası. 48 aya varan vade seçenekleri ile 1, 3, 6, 12 ayda eşit ve esnek ödeme seçenekleri sunuyor.

Ayrıca işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için bankalar tarafından verilen KOBİ kredileri bulunmaktadır. Siz de bu kredilere başvurabilirsiniz. Bankalar, 2023 yılında KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarının karşılanması için uygun faiz oranı ve vadelerle destek sağlıyor.

Birçok ekipmanın alımında %1 KDV avantajından faydalanabilirsiniz.

GTİPEkipmanlarNormal KDVLeasing KDVKKDF
8429.52.10.00.00Paletli ekskavatörler%8%1%0
8429.52.90.00.11Lastikli Tekerlekli Olanlar%8%1%0
8429.59.00.10.11Beko Loder (Toprağı Kazabilen)%8%1%0
TEB Leasing hesaplama

Garanti Leasing Hesaplama 2023

Garanti Bankası’nın iş makinesi kredi paketi bulunmamaktadır. Ancak kiralama finansal kiralama yöntemi ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Finansal kiralama yöntemi ile yatırımcının belirli bir süre için kiralama yapmasını sağlar. Garanti Bankası, ekipman almak isteyenlerin ihtiyaçlarına uygun makine ve teçhizat satın almakta ve leasing ile kiralama imkanı sağlamaktadır.

36 ay vade seçenekleriyle TL’de %30 peşinatla 350.000 TL’lik iş makinesi alırsanız, ödemeniz gereken aylık ve toplam kredi tutarı şu şekilde:

 • Kredi sahibi tarafından verilecek peşinat: 105.000 TL
 • Aylık ödenecek taksit tutarı: 11.496 TL
 • Ödeme planı vade süresi: 36 Ay
 • Toplam geri ödenecek tutar: 518.829 TL

KOSGEB Destek Veriyor mu?

KOSGEB yeni girişimci hibe destekleri 60 bin lira ve 360 ​​bin lira devlet destekli hibe şeklinde veriliyor. Kosgeb’in 13 farklı proje destek programı bulunuyor ve programlar dahilinde iş planı geliştirenlere bu proje KOSGEB tarafından onaylanırsa verilen destek sınır tanımıyor.

İş makinaları almak, şantiye kurmak, iş makinaları sektöründe hizmet vermek için iyi bir iş planı ile KOSGEB’e başvurabilirsiniz.

KOSGEB İş Makinesi Desteği 2023

JCB iş makinesi almak isteyen girişimciler bankaların avantajlı kredilerinden yararlanabiliyorken devlet tarafından verilen desteklerden de faydalanabilirler. KOSGEB bu alanda girişimcilere desteklerini vermeye devam etmektedir. İş makinesi kredileri için hibe kredi imkanları ile birlikte sıfır faizli kredi imkanları da girişimcilere sunulmaktadır. 60 Bin TL hibe kredi imkanı sağlayan KOSGEB 360 bin TL’ye kadar da kredi vermektedir. KOSGEB desteklerinden faydalanmak için projeniz ile kuruma başvuru yapmanız gerekiyor. İş makineleri sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimciler inşaat sektöründe hizmet verebilmek ve şantiye kurabilmek için iyi bir iş planı oluşturması ve KOSGEB tarafından verilen desteklerden faydalanabiliyor olması gerekmektedir.

KOSGEB tarafından desteklenen, hibe ve faizsiz kredi verilen JCB Ekskavatör iş makinesi sektörü ce tip C imalat sektöründe desteklenmektedir. Nace kodu 28.92.02‘dir. Bu alanda nace kodu ile desteklenen buldoze, Buldozer, angledozer, greyder, skreyper, düzleyici, önden küreyici, yükleyici, kepçeli yükleyici, mekanik kepçe, ekskavatör, kazık çakma, kazık varyosları ve sökme makineleri, harç ve asfalt yayıcılar ile beton kaplama makinelerinin imalatı aynı nace kodu ile desteklenmektedir.

Türkiye Finans Makine Alımında Kredi İmkanı
Senetle İş Makinesi Nasıl Alınır?

KOSGEB Kepçe Desteği 2023

KOSGEB kepçe desteği vermektedir. Bina ve bina dışı inşaat iş makinelerinin toptan ticareti, inşaat pompaları, dozer, greyder, kepçe vb. dahil “46.63.01” nace kodu ile desteklenmektedir.

Jcb Dozer, Beko, Loder Almadan Önce Yapılması Gerekenler
Garanti Leasing Hesaplama

Senetle İş Makinesi Nasıl Alınır?

Senetle iş makinası almak isteyen girişimcilerin ekskavatör, 2. el ve sıfır satılık ilanlarına ulaşabileceği siteler bulunmaktadır. sahibinden.com gibi sitelerdeki ilanları takip ederek senetle ve peşinatsız iş makinası bulabiliyorlar.

Türkiye Finans Makine Alımında Kredi İmkanı

Makine alımlarında girişimcilere iş makinesi kredisi veren bankalar arasında yer alan Türkiye Finans katılım bankasının verdiği krediler bulunmaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından makine alımına verilen kredi türleri şu şekildedir:

 • Yatırım ve Makine Ekipman Kredisi
 • Makine ve ekipman teknolojilerini
 • Yenileme, yeni makine ve ekipman yatırımı yapmak isteyen firmalara finansal destek sağlanmaktadır.
 • Yatırım ve Makine Ekipman Kredisi’nin Avantajları ise, Finansman desteğinizi TL, Döviz Kredisi ya da Dövize Endeksli Kredi olarak uygun maliyet avantajıyla kullanabilirsiniz.
 • Ödemenizi 36 aya varan taksitlerle sabit, eşit taksitler veya şirketinizin nakit akışına uygun esnek geri ödeme planı ile yapabilirsiniz. Sabit maliyet avantajı ile firmanızı ekonomik dalgalanmalara karşı koruyabilirsiniz.

JCB Kaç Para?

JCB iş makineleri 850.000 TL ile 1.550.00 TL arasındadır. Sahibinden sitesinden ikinci el modellerini inceleyerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Kepçe Kirası Ne Kadar?

Kovalar günlük veya aylık olarak kiralanabilir. Kepçe kira günlük 1.000 TL-2.750 TL ve aylık 10.500 TL-15.500 TL arasındadır.

Yorumlar

 1. Avatar of Erol Erol dedi ki:

  İsmakinesi almak istiyorum 1 milyonum var geriye kalan kusuriyete ne gibi bir çare bulmalıyım tşkler

 2. Avatar of Mustafa Aslandağ Mustafa Aslandağ dedi ki:

  Jsb almak istiyorum

 3. Avatar of Yunus Yunus dedi ki:

  İyi günler ben excavator oporotoruyum 22 tonluk ikinci el excavator almak icin ne yapmam gerekiyor

 4. Avatar of Evren şimşek Evren şimşek dedi ki:

  işmakinası almakistiyorum

  1. Avatar of Oğuzhan er Oğuzhan er dedi ki:

   Beko loder almak istiyorum

 5. Avatar of Mehmet Ali Yılmaz Mehmet Ali Yılmaz dedi ki:

  Bekoloder almak istiyorum kredi lazım

 6. Avatar of Fikri Atmaca Fikri Atmaca dedi ki:

  Excavatör iş makinası almak için kredi çekmek istiyorum nasıl çekebilirim