Devlet Destekli

Beko Loder Ekskavatör (İş Makinesi) Kredisi Nasıl Alınır?

Beko Loder Ekskavatör (İş Makinesi) Kredisi Nasıl Alınır?

İş makinesi alımları için bankaların kredi verdiğini biliyor musunuz? Peşinatsız ve uzun vadeler ile kredi çekebilir ve iş makinesi, kepçe gibi araçları alabilirsiniz. 2. El iş makineleri için de kredi verilmektedir. Leasing marka traktörler için Ziraat’ ten Garanti’ ye kadar pek çok banka kredi vermektedir.

İş Makinesi Finansmanı

Sanayi ve özel alanlarda kullanılmak üzere Dozer loder ekskavatör kredileri nasıl alınır, loder makinesi, dozer, ekskavatör, beko araçlarının alımlarında kredi veren bankalar ve yapılması gerekenler hakkında tüm detayları sizler için araştırdık. Konumuza sanayi alanlarında kullanılan iş makineleri  ekskavatör, dozer, beko ve benzeri iş makinelerini almak isteyenlere yapılması gerekenlerden başlayalım.

ekskavatör-desteği

iş makinesi almak için bireysel kobi kredilerine başvurabilirsiniz.

Forklift, Dozer, Beko, Loder Almadan Önce Yapılması Gerekenler

Sanayii alanlarında kullanılmak üzere makine almaya karar vermeden önce, yatırım yapmak istediğiniz iş hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu kapsamda, yıllardır bir iş makinesini kullanıyor olmanız veya herhangi bir firmada iş makinesi operatörü olarak çalışıyor olmanız yeterli değildir. Önemli olan almayı planladığınız iş makinesini kullanarak belirli bir sabit gelir kazanmanıza imkan tanıyacak bir iş planı hazırlamanız ve alacağınız iş makinesinin, sektörde iş bulabilecek düzeyde bir iş makinesi olmasıdır. Bu kapsamda, yapmak istediğiniz işe karar vermeden önce bankalarla görüşmeniz veya Kobi kredileri ile ihtiyaç kredilerine başvurmanız gereksizdir.

Hangi iş makinesi hangi alanlarda çalışır?

Saydığımı beko, dozer, loder, ekskavatör ve diğer araçların sahiplerinin bir bölümü, kendi iş makineleri ile bireysel olarak almış oldukları işlerde çalışırlar. Bazıları ise, iş makinelerini firmalara, fabrikalara kiralayarak, başka kullanıcılar tarafından kullanılmasına izin verirler. Genelde büyük firmalar bu yöntemle para kazanırlar. Bazı operatörler ise, bu makineleri ile birlikte bir firmanın emrinde çalışarak, hem maaş alırlar hemde iş makinelerinin aylık veya günlük çalışma sürelerine göre iş makinesi parası alırlar. Bu kapsamda, iş makinesi almadan önce işinizin hazır olması en önemli faktördür. Şimdi hep birlikte Dozer loder ekskavatör kredileri nasıl alınır ve kredi veren bankaları ve Devlet destekli Kosgeb hibe kredileri inceleyelim.

iş-makinaları

Kosgeb destek vermeye devam ediyor.

KOSGEB

KOSGEB yeni girişimci hibe desteklerinin 50 bin lira Devlet destekli hibe, 100 bin liraya kadar ise sıfır faizli kredi şeklinde veriliyor. Kosgeb’in 13 farklı proje destek programı mevcut ve programlar dahilinde iş planı geliştiren kişilere bu projenin KOSGEB onayından geçmesi durumunda verilen destekler sınır tanımıyor. Sizde iş makinesi almak için, şantiye kurmak için, iş makineleri sektöründe hizmet vermek için, iyi bir iş planı ile KOSGEB’ e başvuruda bulunabilirsiniz. KOSGEB Nace kodları arasında F bölümünde İNŞAAT sektörüne destek vermekte olup, hizmet merkezlerinden bahse konu iş makinelerinin alımı için destek verilip verilmediğini öğrenebilirsiniz. Kosgeb 2020 yılında 150 bin TL’ lik olan yeni girişimci desteğini vermeyecektir. Bunun yerine girişimcileri yine aynı konularda ancak değişen tutarlarda destekleyecektir. Yeni destekleme programı ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Hangi Bankalar Makine Alımında Kredi Verir?

Türkiye Finans tarafından, Yatırım ve Makine Ekipman Kredisi makine ve ekipman teknolojilerini yenileme, yeni makine ve ekipman yatırımı yapmak isteyen firmalara finansman desteği verilmektedir. Yatırım ve Makine Ekipman Kredisi’nin Avantajları ise, Finansman desteğinizi TL, Döviz Kredisi ya da Dövize Endeksli Kredi olarak uygun maliyet avantajıyla kullanabilirsiniz. Sabit, eşit taksitli ya da firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme planıyla ödemenizi 60 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Sabit maliyet avantajı firmanızı ekonomik dalgalanmalara karşı korunmasını sağlayabilirsiniz.

TEB Makine Ekipman Kredisi

Makine ve teçhizat alımları için bankanın başlattığı bir ihtiyaç kredisi kampanyasıdır. Başvuru için T.C. kimlik belgesi, ikametgah belgesi, tapu, almak istediğiniz makinenin proforma ya da kesin faturası gerekmektedir.

TEB Makine Ekipman Kredisi

TEB makine ve ekipman alımları için kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Türkiye Finans

Makine ve teçhizat alımları için eşit ödemeli ve 36 aya varan vadeler Türkiye Finans’ ta. Yeni ürün almak ya da var olan ürünleri teknolojiye uygun hale getirmek isteyenler için banka kredi sunmaktadır. Sabit maliyet avantajı sayesinde firmanız enflasyonda yaşanan olaylardan etkilenmez.

Sizde, iş makinesi almak için bireysel krediler ve firma olmanız durumunda KOBİ kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

İş yeri açmak isteyenleri devlet 4 farklı şekilde destekliyor. Bu desteklerden yararlanarak işletmelerinizi kurabilir ve gerekli olan finansmanı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bankalar tarafından işletmelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile verilen Kobi kredileri bulunmaktadır. Bu kredilere de başvuru yapabilirsiniz. Bankalar 2020 yılında da Kobi’ lerin ihtiyaç duydukları finansmanın karşılanması amacı ile uygun faiz oranları ve vadeler ile destek sağlamaktadır.

] }
Abone Ol! Desteklemeleri Takip Et!

Yorumlar
 1. Musa çiçekci dedi ki:

  Kendi işimi kurmak istiyorum iş makinası almak istiyorum yardımcı olurmusunuz bilgi almak istiyorum

 2. Engin dedi ki:

  Mrb iş makinasi almak istiyorum şirketim var lizing hakkında bilgi alabilirmiyim

  1. Musa çiçekci dedi ki:

   Kendi işimi kurmak istiyorum iş makinası almak istiyorum yardımcı olurmusunuz bilgi almak istiyorum

 3. Dogan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben kendi işimi kurmak istiyorum ve Beko Loder almak istiyorum şartları ve nerden başvuru yapa biliyoruz hiç destek alan oldumu?

 4. Makina dedi ki:

  İnternet’ten iş makinası kiralamak için üye olup, iş makinalarınızı siteye kaydedip, gelen işlere fiyat teklifi verebilirsiniz.

 5. Mustafa dedi ki:

  Merhaba ben kendi isimi kurmak istiyorum hiyap vinc almak istiyorum kendimde vinc oporötörüyum yardımcı olursanız sevinirim teşekürler

 6. sadik dedi ki:

  senet veya taksitle beko loder nerde satiliyor hangi sayfada

 7. Yamaha61 dedi ki:

  1-3 Yıllık Ekskavatör almak istiyorum,200 bin tl param var ancak makinalar 400-500 bin tl arasında nasıl alabilirim,alınca güvenebileceğim hiç biryer bilmiyorum ilk kez bu işi yapacağım,ben kulllanmayacağım,ancak sevkiyatınında çalışabilirim diye önce kamyon Ehliyeti aldım,şimdikte çekici Tır Ehliyeti almak için zaman kolluyorum, kalkışıp kalkışmama konusunda tedirginliklerim mevcut,daha önce hiç yapmadım.Ancak çok fazla ilgi ve dikkatimi çekiyor,Farklı dalda teknisyenim,tşkrlr