geri ödemesiz hibehayvan kredisiesnaf kefalet kredisitablet başvurusumaddi yardımfaizsiz kredigeri ödemesiz destek

Belediye Can Suyu Sosyal Yardım Kartı

Belediye Can Suyu Sosyal Yardım Kartı

Belediye Can Suyu Sosyal Yardım Kartı: Pandemi sürecinde Belediyeler tarafından birçok nakit ve kart olarak sosyal yardım projeleri hayata geçirilmiş olup Ankara, İstanbul, İzmir büyükşehir belediyeleri gibi ilçe belediyelerinden de sosyal yardım projeleri hayata geçirilmiş birçok dar gelirli aileye erzak, nakit ve kart ile sosyal yardımlar ulaştırılmıştı. Pandemi den etkilenen ailelere bir nebze olsun can suyu olacak sosyal yardım kartları da birçok belediye tarafından vatandaşlara sağlanmıştı.

Buna son örnek Bozüyük belediyesinden geldi. Bu ay ilk kez uygulamaya konulan Sosyal yardım kartları ile Bozüyük ilçesinde yaşayan dar gelirli, yoksul ve muhtaç ailelere 250 TL banka kartı olarak sosyal yardım kartları verilecek. Bozüyük’ te sosyal hizmet nakdi yardım projesi olarak hayata geçirilen banka kartları törenle ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Belediye Can Suyu Sosyal Yardım Kartı projesi kapsamında hayata geçirilen sosyal yardım kartının başvuruları nasıl yapılır, kimler faydalanabilecek tüm merak ettikleriniz yazımızda yer almaktadır.

Bozüyük’te Sosyal Hizmet Nakdi Yardım Projesi Başlatıldı

Bilecik İli Bozüyük ilçesi Belediyesinden Can Suyu Sosyal Yardım projesi hayata  geçirildi. Geçtiğimiz günlerde zor durumda olan ve ihtiyaçlarının karşılamada zorluk yaşayan, dar gelirli, kimsesiz muhtaç, yoksul ve engellilere Sosyal Yardım projesi olan ve bütçe imkanları dahilinde nakdi yardımların yürütülmesine dair usul ve esasları belirlemek amacıyla düzenlenen Bozüyük Belediyesi Aile Nakdi Yardım ve Sosyal Hizmet Yönetmeliği Can Suyu projesinin 2. bölümü Yardım Esasları ve Sosyal Yardımlardan Yararlanacak olanlar 6. Maddenin 6. Bölümünde yeniden gözden geçirilmesi için tekrar oylamaya sunulmuştu ve yapılan oylamada AK Parti Belediye Meclis üyelerinin çekimser oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edilmişti. Hayata geçirilen Can suyu projesi ile Nakti sosyal yardım kartları sahiplerine teslim edildi.

Can suyu sosyal yardım kartlarını ev hanımlarına ve  kadınların kimseye muhtaç olmadan, acil ev ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla başvuru yapan tüm dar gelirli muhtaç ailelere verileceğini açıklayan Mehmet Talat Bakkalcıoğlu;

Halkımıza hayırlı olsun. Güzel memleketimizde, bir gün; hiç kimsenin yardıma ve desteğe ihtiyaç duymadan, İnsanca yaşayacağı güzel günleri hep beraber görene kadar canla, başla hizmetindeyiz dedi.

Yine Başkan Bakkalcıoğlu;

”Paylaşmak güzeldir, Verilen sözde durmakta” diyerek başladığı konuşmasına “söz verdiğimiz gibi, dar gelirli ailelerde Can Suyu Aile Sigortası projesi hayata geçti. İhtiyaç sahibi ailelerin, özellikle kadınların nakdi alışveriş yapabilecekleri bir destek olan bu projenin  taslağı sayıştaydan onaylandı ve ilgili bakanlıklardan geçerek yönetmeliği çıktığını bu ay ilk olarak başlatıldığını ve ilk etapta 257 hemşerimiz bu kartdan yararlanabileceğini açıkladı.

Belediye maddi yardım başvurularını öğrenebilirsiniz☑.

Can Suyu Sosyal Yardım Kartları Teslim Edildi

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu eşliğinde Bozüyük Belediyesinin en  önemli sosyal yardım projelerinden olan Can Suyu Projesi’nde vatandaşların kullanacağı banka kartları olan Can Suyu Sosyal Nakdi Yardım banka kartları düzenlenen törenle teslim edildi.

Can Suyu Kartlarına Aylık 250 TL Yüklenecek

Sigara ve Alkol dışında market, kırtasiye ve eczane alışverişlerinde geçerli sosyal yardım kartlara her ay 250 TL yüklenecek. Karttan nakit olarak para çekilemezken 2021 yılı için her ay 250 TL para yüklenecek.

Can Suyu Sosyal Yardim Karti
İhtiyaç sahiplerine Can SUYU Projesi kapsamında Sosyal Nakti kartlar törenle teslim edildi.

Bozüyük Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi aielere verilecek olan sosyal yardım kartlarına her ay düzenli bir şekilde yükleme yapılacak ve Ülke genelinde her yerde bu kartlar ile alışveriş yapılabilecek. Banka kartı olan dar gelirli ailelere bir nebze can suyu olmak amacıyla hayata geçirilen bu proje ile pandemi döneminde Belediyelerden sağlanan nakti yardımların vatandaşların en ihtiyaç duyduğu Pandemi sürecinde bir nebze olsun rahatlatacak.

Sosyal Yardım Başvuruları

Sosyal Yardım kartlarından faydalanmak isteyenler muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi, gelir belgesi, TC kimlik  fotokopisi veya Nüfus cüzdanı sureti ile Bozüyük Belediyesi sosyal yardım başvurusundan bulunarak kart taleplerini iletecekler. MERNİS veri tabanında yer alan ve T.C. kimlik numarası ile ilişkilendirilmiş bulunan kimlik paylaşım sisteminden (KPS) temin edilecek yerleşim yeri belgesi, Başvuru sahibinin, eşinin, çocuklarının, annesinin ve babasının müzmin veya ölümcül rahatsızlık durumları bulunanlar ile ameliyat ve uzun süreli tedavi görenler veya görmesi gerekenlerden bunları belgeleyen evraklar veya bu durumda olduklarını ifade eden sağlık kurulu raporu ile başvurularda bulunabilecekler. İhtiyaç sahipleri arasından belediye ekipleri tarafından yapılacak incelemeler sonrasında kart sahiplerine teslim edilecek.

Tüm Devlet destekleri ve maddi yardımlar için MADDİ YARDIM bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!
Yorumlar
 1. Gülüzar dedi ki:

  Benimde çok ihtiyaçlarımızı var cansuyu karttan istiyorum

 2. Gülüzar dedi ki:

  Bu cansuyu yardim kartlari istanbul büyük sehir belediyesinedede olacakmı gerçekten çok ihtiyaç var

 3. Hatice hendekci dedi ki:

  Madi durumum çok kötü.4.çoçugum var ve evde sadece eşim çalışıyo ama buna rağmen geçinemiyoruz yardim istiyorum. kirami ödeyemiyorum

 4. Semra dedi ki:

  Bir cocuğum var belimde 7 tane platin var ve iş bulamıyorum buluncaya kadar ihtiyacımı karşılıyacını düşünüyorum zor zamanlar dan gecıyoruz yardımcı olurmusunuz

 5. Safiye dedi ki:

  Banada yardımcı olurmusunuz6 çocukğum var yardımcı olun yomye işleri azaldı iş yok gıda kartı verirseniz sevinirim allah razı olsun şimdiden

 6. Safiye dedi ki:

  Banada yardımcı olurmusunuz

 7. Ali dedi ki:

  Maddi durumu çok kötü yardım istiyorum