Devlet Destekli

Bordo Bereli Nasıl Olunur? 2020 Başvuru Şartları (Güncel)

Bordo Bereli Nasıl Olunur? 2020 Başvuru Şartları (Güncel)

Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesine bordo bereli subay ve astsubay alımları yapılması bekleniyor.  Alım ile ilgili MSB Özel Kuvvetler Komutanlığından açıklama yapılmazken alım ilanlarına başvuru yapacak olan adayların bordo bereli olabilmeleri için Türk Silahlı Kuvvetlerinin asker alımı ilanlarını takip etmeleri ve mesleğe giriş yapmaları gerekiyor.

Türkiye’nin en üst seviye askeri birliğinin bordo bereliler olduğunu hepimiz biliriz. Bordo bereli olmak ve görev yapmak birçok Türk gencinin hayalidir. Özel Kuvvetler Komutanlığı emrinde Subay, Astsubay ve Uzman Erbaş olarak görev yapmak isteyenler için Bordo Bereli alımının nasıl yapıldığını anlattık.

Özel Kuvvetler Alımı Ne Zaman?

TSK bünyesinde olanlar bordo bere yani Özel Kuvvetler Komutanlığına belirli sınavlar çerçevesinde geçiş yaparak bu şekilde bordo bereli olabilirler. Meslek içinden subay – astsubay ve uzman erbaşlar geçiş yaparak Bordo bereli olabilecek ve bu alımlarının yanında uzman çavuşların da başvuruları alınacak.

Özel Kuvvetler Başvuru 2020

Özel Kuvvetler Komutanlığına bağlı olarak görev yapan bordo bereliler, Türkiye’de kıtalarda görevli Subay, Astsubay ve Uzman Çavuşların aralarından seçilirler. Bu kapsamda, bordo bereli olabilmek için öncelikle, Subay, Astsubay veya Uzman Erbaş olmak şarttır.

Bordo bereliler, Türkiye’nin tüm illerinde ve yurt dışında Özel Kuvvetler Komutanlığınca verilebilecek her görevi yerine getirmek üzere hazır olan askerlerdir.  Bu seçkin askerler kıtalar da görevli rütbeli personellerden seçilirler. Seçim esnasında gönüllü olmak esastır. Kuruluşunda Subay, Astsubay ve Uzman Erbaş timleri mevcuttur. Her türlü hava ve arazi şartlarında her an göreve hazırdırlar.

Sözleşmeli Erlik Hakkında Bilgi Edinmek için Tıklayınız

Bordo Berelilerin Görevleri Nelerdir?

Bordo bereli olarak bilinen Özel kuvvetler, gayrı nizami harp, psikolojik harplar yapar ve propaganda ve eylem örgütlerler. İstihbarat toplarlar ve keşif yaparlar. Özel kuvvetlerin tüm dünyada görevi “bel altı vurmak”tır.

Askerliğini komando, jandarma komando, c timi, b timi, a timi vs. şekilde yaptığını ve özel kuvvetlerde olduğunu anlatan kişilerin hikayelerini sık sık dinleriz. Helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirenlerden tutun da neler neler. Unutmayalım ki, bordo bereliler sadece rütbeli personellerden oluşan birliklerdir.

bordo-bereliler

Bordo bereli nasıl olunur?

Özel Kuvvetler Komutanlığı 2016 yılının sonunda bir ilki gerçekleştirdi ve ilk kez dışarında Astsubay alımı yapacağını duyurdu. Alım için en son girilen Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS P93 puanlaması ALTMIŞ ve üzerinden olanlar tercih edildi. Dışarıdan Bordo Bereli Astsubay alımı aşağıda belirtilen 3 aşamada yapıldı. Bu alım sonrasında ilerleyen dönemde de, Dışarıdan Özel Kuvvetler Komutanlığına Subay, Uzman Erbaş ve Astsubay alımı yapılacağı değerlendiriliyor.

 1. Bordo Bereli Astsubay Seçim Aşaması Faaliyetleri:
  1. Kayıt Kabul,
  2. Ön Sağlık Muayenesi,
  3. Fiziki Yeterlilik Testi,
  4. Kişilik Değerlendirme Testi,
  5. Mülakat.
 2. Sınıflandırma yapılması (asil/yedek adayların belirlenmesi).
 3. Hastane sağlık raporu ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

Maaşları Ne Kadar?

En düşük olmak kaydıyla uzman erbaşların 3500 TL, astsubayların 4200 TL Subayların ise 5000 TL maaşları olduğu söylenmektedir. Ancak bu personelin maaşları, görev yaptıkları süreye, yurt dışında ve yurt dışında kalma durumlarına, bröve çeşitlerine paraşüt tazminatı vb.) değişiklik göstermekte olup, buna ilaveten ek tazminatları mevcuttur.

Astsubaylık şartları

 1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak,
 2. Askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak.
 3. 25-27 yaşından büyük olmamak, (okul durumuna göre değişiklik gösterir)
 4. Yapılacak sınavda başarılı olmak,
 5. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak ve herhangi bir kamu veya özel kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü ve tazminat borcu olmamak (1111 sayılı Askerlik Kanunu ile 1076 sayılı Yedek Astsubay ve Yedek Askeri Memurlar Kanununa göre halen askerlik hizmetini yapanların askerlik yükümlülüğüne ilişkin hükümler saklıdır)
 6. En az 2 yıl süreli fakülte veya yüksek okul mezunu olmak.
 7. Yapılacak olan güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç almak,
 8. Yönetmelikte belirtilen Bordo Bereli Kursu görecekler için aranan sağlık şartlarına sahip olmak.
 9. Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamak,
 10. Terör örgütleri ile kendisinin veya anne, baba, eş,  çocuk kardeşlerinin yakınlığının bulunmaması,

Bordo Bereli Başvuru Formu Doldur 2020

Özel Kuvvetler komutanlığı tarafından bordo bereli alım ilanları Kara Kuvvetleri  Komutanlığı resmi web sitesi üzerinden alım yapılacak tarihte açılan linkler üzerinden yapılıyor.  Bu sayfadaki başvuru ekranında tıklayarak bordo bereli ön başvuru formunu doldurarak yapılabilecektir. Ön başvurular internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Müracaatlarda; şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekildeki başvurular kabul edilmemektedir. Bordo bereli başvuru formuna online olarak siteye girip istenen bilgileri; kişisel kimlik bilgileri, iletişim, eğitim, askerlik bilgileri alanlarının doğru olarak doldurulması ile başvuruları kaydet butonuna tıkladıktan sonra adaylara başvuru aday numarası verilecektir. Başvurular bu aday başvuru numarası ile başvuru merkezinde kayda alındığından Başvurunun tamamlanmasının ardından bütün işlemlerde aday numarası kullanılacaktır. Bu başvuru aday numarasını kaybetmemeniz gerekiyor. Ön başvurusu kabul edilen adaylara Kara Harp Okulu Komutanlığında uygulanacak fiziki yeterlilik testi ve mülakat tarihleri açıklandığında istenen koşulları sağlayan ve sınavlardan başarılı olan adaylar Personel Temin başkanlığının tarafından alımları gerçekleştirilecektir.

Bordo Bereli Olmak İçin Fiziki Şartlar Nelerdir?

Bu şartlar ile birlikte dışarıdan bordo bereli astsubay alımında aşağıda yer almakta olan çizelgelerde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından belirlenen bordo bereli boy şartları ve kilo şartları şu şekildedir;

Dışarıdan Muvazzaf Astsubay Alım

Dışarıdan Astsubay Alımı astsubay temini faaliyetleri kapsamında; seçim aşamalarında başarılı olan adayların sınıflandırma ve yerleştirme işlemleri Korona Virüs Salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Bordo bereli alımı

Bordo bereli alımı

Bordo bereli olarak görev yapmak, yaş, eğitim durumu, fiziki yeterlilik haricinde, Vatana Gönülden Bağlılığı gerektirir. Çünkü seçilmiş olan bu asker, her türlü hava, iklim ve olumsuz şartta görevini yerine getirirken, kendisine verilen vazifeden başka hiçbir durumun önemi yoktur.

Bordo Bereli Başvuru Kılavuzu

2020 yılında bordo bereli alımlarının dışarıdan yapılacağı ancak alımların ileri bir tarihe açıklamasının ardından başvuru kılavuzunun da yayınlanması ile alımlar başlayacak.

Astsubaylığa başvuracak adaylarınen az ön lisans mezunu olması ve KPSS’ den ilgili puan türünden en az 60 alma şartı aranıyor.

Adaylar kkk.tsk.tr sitesine açılacak başvuru ekranında girerek ön başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilecekler.

Bordo bereli olmak için asgari boy standardı 1,64 olurken, Ön Sağlık Muayenesi, Fiziki Yeterlilik Testi, Kişilik Değerlendirme Testi ve mülakatlardan geçtikten sonra alımları gerçekleştirilecektir. Yapılacak Ön değerlendirme sonuçları personel temin başkanlığı sitesinden son başvuru tarihinden sonra yayımlanacaktır. Yapılan personel alım sınavlarında başarılı olan adayların sınav sonuç ilanları ve isim listeleri https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayınlanır Tüm merak ettiğiniz sorulan cevapları için tıklayınız.

Eğer amacınız orduda subay olmak ise en kolay başvuru yöntemini deneyebilirsiniz.

Subay olmaya gerek yok, ben Astsubay olmak istiyorum diyorsanız mesleğe bu adımla başlayabilirsiniz.

Askerlik mesleğinizin hayırlı olması temennisi ile konu hakkında sorularınız olursa lütfen çekinmeden YORUMLAR bölümüne yazın, cevaplayalım.

2020 yılı içerisinde dış kaynaktan bordo bereli alımları ileri bir tarihe ertelenmiş, alım tarihleri açıklandığında devletdestekli.com üzerinden tarihleri öğrenebilirsiniz.

Sizin İçin Araştırdık 14/07/2020

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) nın Gururu olan Bordo bereliler 3,5 yıl süren insan üstü bir eğitim alarak yetiştirilmektedir.

Asıl ismi Özel Kuvvetler Komutanlığı olan halk arasında ise bordo bereli olarak bilinen bordo bereliler Türk Silahlı Kuvvetlerinin hali hazırda sınıf ve rütbelerdeki subay, astsubay ve uzman er başlarından oluşan en elit birliğidir.
Yorumlar
 1. blank Sahra dedi ki:

  Peki kadınlar özel kuvvet olabiliyormu?

 2. blank Özel kuvvetler dedi ki:

  Subay olduktan sonra nasıl sınavına vs. girilir…

  1. blank Rıza dedi ki:

   subay olunca ogrenırsın sordugu soruya bak Allahım

 3. blank Ulduz dedi ki:

  Ben şu anda 12 yaşındayım özəl kuvvetlerde olmak istiyorum

  1. blank Sanane dedi ki:

   Bende 12 yim

 4. blank Arda Ali Küçük dedi ki:

  Ben daha 17 yaşındayım ama kilo boy vb unsurlar ne olmalı?

 5. blank taha dedi ki:

  Elimde Parmağımın Üsüntünde 3 santimlik bir dikiş yarası var sorun olur mu ? lütfen bilen varsa cevaplasın hayatımı şekilendirmem gerek

 6. blank Soner dedi ki:

  Bordo bereli olmak için ne mezun
  olmak gerekir veya astsubay olmak için

  1. blank Mehmet dedi ki:

   subay olmak için lisans astsubay olmak önlisans mezunu olman gerekir uzman çavuş olmak içinde lise mezunu olman gerekir

 7. blank Yiğit dedi ki:

  Sol baldırım ile beliminarasında doğum lekesi var sorum olurmu

  1. blank ali dedi ki:

   Sorun olmaz.

 8. blank Barbaros dedi ki:

  Şu an orta okuldan askeri lise sınavları için başvuru yapmamız gerekiyor değil mi?

  1. blank Cengiz dedi ki:

   askeri liseler kalktı artık sadece msü var

 9. blank Yasin dedi ki:

  Uzman erbaslar icin yas siniri kac ?

 10. blank Teşekkürler dedi ki:

  Gözüm bozuk lazer ameliyati olsam kabul olur mu

  1. blank Yakup dedi ki:

   Merhaba benim sol gözde hafif göz kayması var arada dışa kayıyor görmemde bi sıkıntı yok

  2. blank tam dedi ki:

   sorunun cevabını öğrendin mi bende de aaynı sorun var da

 11. blank Erdal dedi ki:

  Köprücük kemiğim kırılmıştı herhangi bi sorun olur mu

 12. blank Okan dedi ki:

  Abi benim yanağımda azıcık bir çizik var da sorun olurmu acaba

  1. blank 3450 dedi ki:

   çizik çok büyük değilse bişey olmaz

 13. blank Cemal dedi ki:

  2020 için dış kaynaktan hamgi şartlarda bordo bereli alınır?

 14. blank Ülkücü Kız dedi ki:

  aynı zamanda kadın alımı yok şunu bir kabullenin artık..

 15. blank Ülkücü Kız dedi ki:

  sen kendi isminden nasıl eminsen ben de ÖKK da kadın personel olmadığına eminim 😀

 16. blank Bordo Bereli adayı dedi ki:

  Merhaba ben 14 yaşındayım bir kaç soru sorucam
  1.uzman erbaşlar bordo bereli olabilirmi
  2.Ben şimdiden alıştırmalar yapıyorum ileride eğitimlerde zorlanmamak için .bu benim için avantaj barındırırmı
  3.benim suratımda 1,2 tane yara izi var bu benim aleyhime tehlike barındırırmı
  4.illede üniversite okumam gerekirmi
  Teşekkürler

 17. blank Selim dedi ki:

  Ben avrupada yaşiyorum ve borod bereli ola bilimiyim, burda doğudum ve buda okulumu yapiyorum

 18. blank özel kuvvetçi olmak isteyen bi 16 yaşındaki çoçuk dedi ki:

  knk 2 yıllık üni bitirdiysen ve yasın 25 i gecmemişşe askere gitmeden önce yedek astsubaylığa başvır 4 yıllık mezunsan askere gitmeden önce yedek subaylığa başvur secerlersse gerekli sartlara uygunsan 2 aylık egıtım 10 aylık kıta görevi yapıyosun rutbeli olarak 10 ay bitince kalmak ıstersen beyan ediyon sartlar uygunsa kalıyosun ve özel kuvvetler alım yapmak için basvuru acılıyo secilirsen ne mutlu sana .)

 19. blank Halil dedi ki:

  Hangi tür fakülte’den mezun olduğunuz farkedermi yada hangisinden mezun olmamız gerekiyor. Teşekkürler.

 20. blank Bordo bereli olucak kız dedi ki:

  Kızlarda bordo bereli olabiliyor (BORDO BERELİ OLMAK İSTEYEN KIZ) MERAK ETME

  1. blank Ülkücü Kız dedi ki:

   aynen canım rüyanda görürsün bordo bereli kadın alımını 😀 öyle bir dünya yok maalesef. Şuana kadar hiç Özel Kuveetler Komutanlığına Kadın aday alınmadı ve alınacak gibi de durmuyor şimdilik.

   1. blank BORDO BERELİ "KIZ" dedi ki:

    Sen istersen arama motoruna bi “ARZU OĞUZ” yaz şu ana kadar hiç özel kuvvetlere kadın bordo bereli alınmış mi alınmamış mı sorunun cevabı orda

    1. blank kenan dedi ki:

     ben baktımda o komando 7aylık egıtım almıs bordo berelinin egitimi 2yıl komandoda ilkse bordo berelide hic yoktur

 21. blank Yusuf dedi ki:

  Ve özel kuvvetlerde çalışmak için 2 dil bilmek zorunlumudur

 22. blank Yusuf dedi ki:

  Ben meslek lisesi ve raylı sistemler bölümünde okuyorum bunun için öncelikle ne yapmam lazım askeri üniverste felanmı okuyacağım

 23. blank efe dedi ki:

  vatan için can verip can alacağız allah yardımcımız olsun

 24. blank bordo bereli olmak isteyen kız dedi ki:

  kadınlar özel kuvvetlere girebilir mi yada sadece özel kuvvetlerde komuta odasında mavi bereli falan olabilir mi (kusura bakmayın bu biraz saçma oldu bir dizide görmüştüm)

  1. blank Ülkücü Kız dedi ki:

   hayır Özel Kuvvetler Komutanlığına henüz kadın personel alınmadı, mavi bere yani komando olsa bile bu birlikte görev yapamaz.

 25. blank Esin Özdemir dedi ki:

  *merhaba ben 14 yaşındayım bu sene LGS var özellikle şu lisede okumalıyım diye bişey varmı yoksa istediğim lisede okuyabilirmiyim?
  *ben kız olduğum için bir sorun olurmu ?
  *hangi liseye gitmem gerekiyor?
  *özel kuvvetçi olmak bu hayattaki yaşamak için tek sebebim lütfen geri dönün bu bilgilere ihtiyacım var …

  1. blank Yakup Kadri dedi ki:

   Sevgili Bozkurt ruhlu,Türk soylu Esin Her şeyden önce TSK lerine rütbeli Asker (sb,Asb,Uzm.)olarak göreve başlaman lazım.onun için okuyacağın okulun önemi yok,önemli olan TSK ya katılman.Sonra yayınlanan emir doğrultusun da gönüllülük esasına göre Özel kuvvetlere müracaat etmendir.Şu anda timlerde bayan eleman yok ama aktif görev alabilirsin.Esenlikler

   1. blank Ülkücü Kız dedi ki:

    maalesef kadın alımı olmuyor bu birime.

 26. blank Kamil dedi ki:

  Merhaba 16 yaşındayım ve 2 gözümde 2 numara ve astımım var ama ilaç kullanmıyorum tıkanma yaşamıyorum bi sıkıntısı olurmu şimdiden teşekkürler

  1. blank umut dedi ki:

   Dostum 2 gözünün toplam numarası 2yi geçmemelidir yani sağ 1 sol 1 kurtarıyor

 27. blank Yurtdışı bordo bereli dedi ki:

  ben yurtdisinda dogdum ve hala orda yasiyorum acaba bende bordobereli olabilirmiyim?

  1. blank Ejder dedi ki:

   Atnen bende londrada yasiyorum burda okudum ama TYT felan sinavlar bahsediyolar zerre bilgim yok burda sinavlarimi yapip gectim girebilirmiyim acaba MSU ne??

   1. blank Luffy dedi ki:

    Milli savunma üniversitesi asker olmak isteyenler için

  2. blank Ülkücü Kız dedi ki:

   öncelik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

 28. blank Kemal dedi ki:

  Ben Şu an 17 yaşında lise 3 deyim ve abimde pöh bende özel kuvvetli olmak istiyorum nasl olabilirim

 29. blank Hakan dedi ki:

  Asker olmak istiyorum 1991 6 ayın 14 doğumlu uzman onbaşı olmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 30. blank Sıla dedi ki:

  Kızlarda olabiliryormu ben suan 15 yasindayim lise 1 im ve anadolu lisesinde okuyorum hangi lisede hangi sinav gircegimi ya da gec kalip kalmadığını bilmiyorum bana da yardimci olun her deyimi veririmm

  1. blank Ahmet dedi ki:

   Milli savunma üniversite sınavlarını geçince harp okuluna giriyorsun 4 yıl okuduktan sonra subay oluyorsun ve bordobereli başvurularına başvuruyorsun ama Türkçe dışında 2 dil bilmem lazım bordoberelilik için

   1. blank Yakup Kadri dedi ki:

    Yanlış yönlendirme olmasın.dil bilmesine gerek yok,sadece gönüllülük esasına göre seçiliyor.

  2. blank Hayalet dedi ki:

   Kadınlar Ozel Kuvvetler İhitsas Kursuna Uygun Gorülmediğinden Kadınlar Kesinlikle Ve Kesinlikle Ozel Kuvvetlere Katılamaz Komando veya Jandarma Ozel Harekat Olabilirsiniz (Bu Soruyu Ozel Kuvvetlerdeki Abime Sordum Cevaptan Emin Olabilirsiniz
   !

   1. blank Ülkücü Kız dedi ki:

    kadın jöh alımı da yok sadece komando olabilir.

 31. blank BORDO BERELİ SEVDASI dedi ki:

  BORDO BERELİ OLMAK ÇOK İSTİYORUM AMA ÇOK ZORMU BE

 32. blank Kemal dedi ki:

  Merhaba ben kemal 29 yasindayim dzkk da görev yapiyorum 4yil sözleşmeli personel olarak görev yaptiktan sonra uzmanliga geçtim şuan ise uzman onbaşı yim ben de başvura bilirmiyim cvp inizi bekliyorum

  1. blank Hayalet dedi ki:

   Evet Başvurabilirsin Ozel Kuvvetlere Hava Kara Deniz Kuvvetlerinin Hepsinden Alım Yapılıyor Ayrıca Ozel Kuvvetlere En Az Uzman Onbaşı Olmanız Gerekli Girebilmek İcin

 33. blank Astsubay dedi ki:

  Kolda dovme sıkıntı yaratıyomu yada yaratıyosa bir çözümü varmı

  1. blank Seyhun dedi ki:

   sildirsen bile ordaki izi görünce seni direkt eler

 34. blank Bordo bereli sevdalisi dedi ki:

  Merhaba ben bordo bereli olmak istiyor en buyuk hayalim bordo bereli olmak neler vermezdim bordo bereli olmak icin ama ne yapmam gerektigini bilmiyorum egitimine katlanirim her turlu 14 yaşindayim boyum 1. 70. Kilom 55 ama kac yasinda sinava girmem gerekiyor hic bir bilgim yok sadece egitimlerle ilgili cok bilgim var lutfen bana donun ve ne yapmam gerekiyor yardimci olun

  1. blank Ercüment Çözer dedi ki:

   Kardeşim , okuma yazma öğren önce sonra gel.

  2. blank Hayalet dedi ki:

   Bak Kardeşim Eğer Ki Uzmanlıktan Gireceksen Lise Bitince Uzman Olacaksın Once Alımları Takip Edip Sonra Kıta Gorevindeyken İcerden 6 Ayda Bir Ozel Kuvvetlere Alım Oluyor Ordan Katılacaksın Boy Kilo Tutarsa Güvenlik Soruşturmasında Gecersen Aileni Falan Araştırıyorlar Ozel Kuvvetler Eğitimine Katılıyosun Sonra Eskiden Eğitimleri 3 Seneydi Şuan Hızlandırılmış Eğitim Aldıklarından Eğitimleri 9 Ay ama şunuda bil Bordo Bereli Olduktan Sonra Eğitimin Hic Bitmeyecek Omur Boyu Eğitimde Olacaksın Ozel Kuvvetlerde Olduğun Sürece Gelelim Diğer Astsubay Subay Olarak Girmek İstersen Lisenin Son Senesi Milli Savunma Üniversitesi Sınavlarına Gireceksin Eğer Subaylık İstiyorsan Sayısalının İyi Olması Gerekli Eğer Sayısalın Yoksa Astsubay Olacaksın Tyt Sınavına Gireceksin Eğer Subaylık İsterim Dersen Hem TYT Hem AYT Sınavına Gireceksin (TYT SOZEL sınav) (AYT SAYISAL sınav) Ve Ordan Hava Kara Deniz Hangisine Puanın Yeterse Artık Ama Deniz Kuvvetlerindende Hava Kuvvetlerindende Kara Kuvvetlerindende Ozel Kuvvetlere Girebilirsin Subaylıkta 4 Sene Okuyacaksın Teğmen Olarak Mezun Olacaksın Albay Generale Kadar Yükseleceksin Üniversite Eğer Astsubay Olursan 2 Sene Okuyacaksan Astsubay Cavus Olarak Mezun Olacaksın Ve En Fazla Astsubay Kıdemli Başcavus Olabilirsin Ama Belirli Bir Süre Durduktan Sonra Sınavla Teğmenliğe Gecebiliyosun Eğer Uzman Olursan Lise Mezunuyken Uzmanlığa Başvuracaksın Sonra Üniversite Bitince Meslekte Bir Miktar Süre Gecince Ozel Kuvvetler Alımına Başvuracaksın Uzmanlıkta Astsubaylıkta Subaylıkta Sağlık Şartları Var Mesela Düz Taban Olmayacaksın Gozlüklü Olmayacaksın Ama Gozunu Cizdirirsen Ozel Kuvvetlere Girebilirsin Goz Cizdirmeninde Cesitleri Var Ama Şunu Cok İyi Bil ki Ozel Kuvvetci Olmak Yada Asker Olmak Filmlerdekiyle Alakası Yok Eğer Ki Dizelerden Gaza Geliyosan Diye Soyluyorum Bu İş Tamamen Vatan Sevgisi İcin Yapılır Ozel Kuvvetci Olmak Cok Kolay Değil Olduktan Sonra Hafta sonu 2 gün izinlisin gorev cıkmadığı sürece ama gorev cıkıpta 1 ay donmedikleride oluyor bu uğurda gerekirse ailenden vazgececeksin gorevin icin ayrıca cok dayanıklı vücüt ve psikoleji gerektiriyor psikolejin bozulabiliyor yoksa eğer bordo bereliysen şunu bil ki en kritik gorevlere sen gideceksin en zor gorevlere sen gideceksin gorevdeyken 3 4 saat uyuyup gorevine devam edebilmen lazım gerci bunun eğitim var kısa süreli uykuyla goreve devam edebilme diye kardeşim kısacası sen olmak istiyosan otur düşün ben bu işi yapabilir miyim diye ama her acıdan düşün hava atmak icin falan olmaya kalkma gerektiğinde dediğim gibi aileni hice sayabilirsin belki psikolejin bozulacak belki Gazi olacaksın Belki ŞEHİT emin ol ki derler ya bordo bereli şehit olmaz falan oyle birşey yok Vatanın icin bacagınıda kaybedebilirsin ailenide canınıda eğer bunları goze alıp ben vatanım icin cocuğumun doğum gününde üstümden mermiler gecmesine razıyım dersen ve bircok şey doğum gününde mayına basmayı yada kollarında arkadaşını ŞEHİT verince kinlenip sacma sapan adamların üstüne koşmadan Vatan sağolsun demeyi bilirsen eğer bunları goze aldıysan ve olacağım dersen iyice düşündükten sonra derslerini yükselt ve bu yaşta spor yapmaya başla vücüdunu geliştir boyunla oranlı kilo al gozlerini bozma ve git milletine karşı giy üniformanı tak bereni cak Türk Milletine Asker selamını ama cidden cok şeyi gozden cıkart Şehitde Olsan Bacagınıda kaybetsen ailenden birinide kaybetsen arkadaşını şehit versende psikolejini sıkı tutup VATAN SAĞOLSUN demek dediklerimi iyi düşün kararını kendin ver milletin sen olamazsın demesine falanda sakın takılma istersen olursun ama ailenin rızası olması lazım yoksa yaptığın hicbir iş olmaz sadece askerlik değil inşaatcıda olsan ailenin rızasını alacaksın ailen bu işi yapmanı isteyecek ailenede bu dediklerimi anlat ve onlarda tamam ol derse şehit olmakda var işin ucunda onuda soyle onlarda onay verirse TÜRK ÇALIŞ BAŞAR ÖVÜN GÜVEN (BU BİLGİLERE %100 Güven Emin Ellerden Diyim O kadarını bilsen yeter fazlasını soyleyemem)

   1. blank Bir Vatan sevdalısı dedi ki:

    Ben yurt dışında bir üniversite öğrencisiyim (birinci senem). Yıllardır aklımda var asker olmak ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Türk vatandaşıyım ama fiziki açıdan kendimi geliştirmeye çalışıyorum, yeterli olmadığını bildiğim için. Kaç yaşıma kadar başvurabilirim ? Bunu hava atmak yada dizilerden gaza geldiğim için değil, VATANIMI korumak istediğimden yapmak istiyorum. Önce üniversitemi bitirip sonra askerliğe başvurmak istiyorum. Birçok araştırma yaptım ama hepsinde birbirinden farklı yaş sınırı vardı. Fiziğimi geliştiririm ama kaç yaşına kadar ve en fazla hangi rütbe’de olabilceğimi öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

 35. blank Özel kuvvetler dedi ki:

  Merhaba ben şuan 16 yaşındayım boyum 1.58 ve bayan asker şartı 1.62 bunun olması için ne yapmam gerek. Birde şunu sormak istiyorum bayan bordo bereli olmaz diyorlar acaba gerçek mi bu? Son bir şey daha sormak istiyorum sorun olmayacaksa tabiki. Ben açıktan okuyorum açıktan okuyanları alıyorlar mı ve en az ne mezunu olmak gerekiyor lise mezunuda oluyor mu? Ben Asker olmayı çok ama çok istiyorum inşallah nasip olur. Kafamdaki soruları yanıtlarsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim

 36. blank Kadın bordo bereli olurmu.. dedi ki:

  Bende bordo bereli olmak istiyorum yalnız kadın bordo berilerle ilgili hicbir bilgi bulamiyorum. Acaba kadın bordo bereli oluyormu ve oluyorsa nasıl olunuyor ayrıca sahada görev yapıyorlarmı..

 37. blank Bigi dedi ki:

  Oncd okulu bitir kardesim

 38. blank Uzman olmak istiyorum allahın izni ile dedi ki:

  Kusuruma bakmayın imam hatipliler uzman olma imkanı varmı sizce .

 39. blank Bordo Bereli uzman çavuş alımı 2019 yılı sınav tarihi ne zaman dedi ki:

  Selamun aleyküm bordo bereli uzman çavuş olmak istiyorum sağlık ve fiziki yeterlilik sınavı ve başvuru koşulları nelerdir?

 40. blank askerlik dedi ki:

  slm ben fuat uzm onb olacagım yakında allah kısmet ederse bordo bereli olmam için kac yıl uzm lık görevi yapmam gerek uzm lıkdan bordo bereliye gecmem için ne mevzunu olmam gerekiyo ben ilk okul mevzunuyum uzm lıkdan bordo berelı olabılırmıyım

 41. blank ASKERİ dedi ki:

  Ben 15 yaşındayım kilom 55 boyum 1.75 ve sol gözüm şuan gözlük derecesini hatırlamıyorum ama 1-2 arasındaydı (2 değldi) sağlık mülakatlarından geçebilir miyim ? (BU ARADA VUCUDÜM İYİ HALA FİTNESSA GİDİYORUM 1 AY OLDU VE DAHA DA GİDECEĞİM )

 42. blank Özel kuvvet olabilirmiyim dedi ki:

  Selamünaleyküm ben 1999 doğumluyum bu sene besyo yada sporla alakali bölümler okuyacağım yaklaşık 10 yıllık sporcuyum dövüş sporları ile aram iyidir lisans mezunu olunca özel kuvvetlerde bi subay olabilme sansim varmi tek korkum kısmi renk körlüğü tam bir renk körü deilim renkleri bilmiyorum galiba testlerde bazılarını anlıyorum bazılarını anlamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar

 43. blank Vatan namus bayrak sevgisi dedi ki:

  Ben suan 17 yasindayi kasimin 1 de 18 yasima giricemde ben bordo bereli subay yada astsubay olmak istiyorum ne yapmak gerek orta okul mezunuyum yardimci olursaniz cok sevinirim

 44. blank Bordo bereli olmak istiyorum dedi ki:

  Merhaba Ben almanyada yasiyorum
  Ve 23 yasindayim 3 sene meslek yapdim
  Bordo bereli olabilirmiyim? Temelli Türkiye gelip ülkeme hozmet etmek istiyorum

 45. blank subay olmaliyim dedi ki:

  ben şuan 16 yaşındayım ve hayalim subay olmak anadolu lisesi okuyorum ne yapmam gerekio lufen yardimci olun kiolm53 boyum 1 68

 46. blank Vatanini seven birisi dedi ki:

  Bende guvercin gogusu var bordo bereli olabilir miyim

 47. blank astsby olmk istiyrm dedi ki:

  Merhabalar ben astsubay olmak istiyrm ama boyum 1.51 lise mezunuym kucuklukten beri hayalim benim asker olmk lutfen yardimci olurmusunuz

 48. blank Askerlik ile bilgi edinme dedi ki:

  Rica etsem cevap verir iseniz cidden çok ama çok sevinirim.
  Benim ismim Kerem 2000 doğumluyum. Ben lise 3’ten terk’im ve açığa kaydımı aldım ama gitmedim. Ve ben askere gidip asker de kalmak istiyorum. Vatan uğruna herşeye göğüs germek istiyorum. Ben birşeyi 10 kez okurum 10.cu da anlarım ama biri anlatır ise direk anlarım böyle bir yapım var kusura bakmayın lütfen. Yani uzun lafın kısası askerde kalıp üst seviyelere çıkma imkanım var mı ? Varsa da nasıl olur ?

 49. blank faruk dedi ki:

  merhabalar ben Faruk bordo bereli olmak istiyorum sol gözüm 1 sağ gözüm 0,45 bordo bereli olabilirmiyim boy 1 60 kio 62 zayıf deylim yapılıyım bordo bereli, olabilirmiyim gözlük kullanmıyorum çıkartım gözlükle gezmiyorum

  1. blank ASKERİ dedi ki:

   Değerli kardeşim bildiğim kadarıyla gözlük derecesinin 2 yi geçmediği sürece sıkıntı olmaz.

  2. blank Asker olmak istiyorum dedi ki:

   Selamun aleykum oncelikle, benim adim volkan başer 27 yasindayim 12.26.92 dogumluyum askerligimi 1992 yilinda yaptim ve 1993 agustosta terhis oldum suan asker olmak istiyorum uzman cavus uzman onbasi veya sozlesmeli er herhangi birisi olabilir yani ne olursa olsun olmak istiyorum biraz arastirdim fakat zamanimin gectigini anladim ama sormak istiyorum genede munkunmu boyle birsey eger mumkunse hemen basvurmak istiyorum ne gerekirse yapicam hem vatanima ve milletime hayirli bir is yapmak icin gerekirse kanimin son damlasina kadar vermeye hazirim hemde anneme ve aileme yardimci olmak icin annemle yasiyorum sadece ev kredisi oduyoruz daha fazla destek olmak icin ne gerekiyosa yapmaya hazirim cevap versidginizi gordum benim sorumada cevap alabilirsem ve olumlu cevap alirsam minnettar olurum sabirsizlikla bekliyorum. Teşekkürler

 50. blank bordo bereli nolur yardım edin dedi ki:

  meraba ben ömer 14 yaşındayım ve lise ye geçicem hangi liseye gitmem lazım ve bordo bereli olmak için ne yapmalıyım lütfen ve lütfen bi cevep veri 1 aydır bakmadım site kalmadı bana bir yardımcı olun lütven

  1. blank ceveb dedi ki:

   Selamun aleyküm Ömer kardeşim. Hiç stres yapmana gerek yok. Askeri liseler kapandığı için sen güzel bir liseye gitmeye bak. Ama liseden sonra MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ’ndeki KARA HARP OKULU’nu kazanabilirsen senin için çok iyi olur. KARA HARP OKULU’ndan mezun olan personellere ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI’nca teklif sunulur. Yani senin hedefin her zaman en iyisi olsun. Lise konusunda o kadar sıkıntı etmene gerek yok. Derslerine iyi çalışıp sınavlardan üstün başarıyla geçer isen ÖZEL KUVVETLER zaten seni havada kapar. Hadi sağlıcakla kal Ömer kardeşim.

 51. blank asker olmak istiyorum dedi ki:

  İyi bir asker olmak istiyorum boşta durmayi sevmiyorum bari devletim için elimden geleni yapayim hiç bir talepte bulunmuyorum madi veya manevi istediginiz zaman gelirim.
  Yaşim 32 milli sporcuyum can gönülden devletime ve miletime hizmet etmek istiyorum sizlerde uygun görurseniz bordu bereli asker olarak başkamak istiyorum kaybedecek bir şeyim yok yetenekli zeki ve güçlü biriyim askerligimi yaptim acemi birligim isparta 95 gün yaptim usta birligi kars ve hakkari şemdinli birinci tekkel taburu bizim donemin askerleri gidemedi tabur geri geldi iyi bir askerim gerek atişta gerek sporda başariliydim bu imkani bana verirseniz çok sevinirim sizleri mahcup etmiyecegime söz veriyorum saygilarimla E. D

 52. blank büyüdüğümde bordo bereli olmak istiyorum dedi ki:

  ben büyüdüğümde bordo bereli olamak istiyorum üsteğmen olmak için neler gerekli

 53. blank Msü dedi ki:

  Yaşım 13 Herkes gibi bende bordo bereli olmak istiyorum şartlar ne kadar zor olursa olsun yapıcam allahın izniyle bu sorumu cevaplarsanız cok mutlu olurum. Askerlik sayısala mı sözele mi giriyor. Bu arada benim üstüme çok geliniyor kızdan asker olmaz diye ben asker olmak isteyen bütün kızları destekliyorum sonuna kadar arkalarındayım.

  1. blank MSÜ dedi ki:

   Selamun aleyküm kardeşim. Öncelikle inşaallah sen de Şanlı Türk Ordumuzun şerefli personelleri arasına katılmaya hak kazanırsın. Senin gibi azimli ve istekli insanlara ihtiyacımız var. Hele de cinsiyetinin sana karşı vereceği zorlukları bilmene rahmen bu işe gönül koyman çok iyi. Konuya gelir isek MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ himayesindeki DENİZ HARP OKULU ve HAVA HARP OKULU sadece sayısal puan ile alıyor. KARA HARP OKULU ise hem sayısal hem de eşit ağırlık puanları ile alıyor. Ama şunu bil ki bu sınavlardan geçmen sana yetmeyecek. Bu sınav aşamalarından sonra YKS sınavından sonraki aşama olan ANKARA’ya çağırılma olayı var. Orada FİZİKİ YETERLİLİK TESTİ, SAĞLIK KONTROL, MÜLAKAT gibi aşamalar da olacak. Bunları sen kork diye söylemiyorum elbette. Ben, sen ve senin gibi birçok Türk Kızının bu gibi testlerden geçebileceğinize inanıyorum. Bu Harp Okullarına alımlarda “Kadın” cinsiyetli olan adayların MSÜ sınavında alacakları puanlar bile erkeklerin puanlarından yüksek olmak zorunda. O yüzden derslerine sıkı sarılıp hedefine doğru kararlı adımlar atman lazım. Ve şunu da belirteyim ki “Kadın” cinsiyetli hiç bir birey KARA ASTSUBAY MYO. , HAVA ASTSUBAY MYO. , DENİZ ASTSUBAY MYO. giremiyor. Yani senin mecburen HARP OKULLARI’ndan birine giremen lazım. Ve bu HARP OKULLARI’nda yaş sınırı olduğunu da unutma. Yaşın daha 13 ve daha çok zamanım var diyebilirsin. Ama şunu bil ki ben de senin yaşlarında iken daha zamanımın olduğunu ve yetiştirebileceğimi zannetmiş idim. Yani benden sana tavsiye şudur ki “Bugünki işini yarına bırakma”. Daima bu azimle ve kararlılıkla çalışmaya bak. Vatana millete hayırlı bir nefer ol. Daha sana “ASKERLİK” hakkında anlatamadığım onca şey var ama şunu bil ki çalışırsan kazanırsın. Belki sana birşeyi yanlış anlatmış olabilirim belki birşeyi eksik söylemiş olabilirim ama sen her zaman derslerine, hayatına sıkı sıkı sarılmaya bak. benim oluşturduğum boşlukları zamanla araştırıp doldurursun kafanda. Şimdiden çalış araştır. Belki sen büyüyüp olgunlaştığında bu anlattığım şeylerin bir çoğu değişmiş veya aynı kalmış olabilir ama tekrar söylüyorum ki sen çalışmaya bak herzaman. Karşına çıkacak engeller karşısında yılma hiçbir zaman. Sana esenlikler dilerim. Bu mesajı okuyan herkesin de Kandil’ini kutlarım. Allaha emanet olun.

  2. blank msü dedi ki:

   öncelikle güzel bir lise bitirip milli savunma üniversitesine girmelisin ardından da gönüllülük esasına göre seçilebilirsin ama ilk hedefin bu olmsın.

  3. blank Ökk dedi ki:

   Kızlar bordo bereli olamaz

 54. blank Bilgi dedi ki:

  Hayır. Başka okullardan da olabilirsin

 55. blank BordoBerelilikVe Askerlik dedi ki:

  Arkadaşlar Ben Lise 2 . öğrenciyisim elektirk bölmü okuyorum eğer benim gibi arkadaşlar varsa içinizdeki asker olamam diye üzlüyorsanız üzülmeyin çünkü meslek lisesinden de olunuyor gidersin msü ye astsubay olursun ama Allah gösterirse giderisn üniversiteye 4 yıllık okursun msü ye başvuru yapıp subay olursun Üniversite barajını geçmek gerekir üniversite okumak için 180 puanı geçmelisiniz ben bu işe söz verdim bu yol VATAN Yoludur ben ne olursam olayım asker olucağım deyin kendinize asla pes etmeyin küçükken birçok hayallerimiz vardı astronot olmak , doktor olmak , bilim adamı olmak vb. ama büyüğünce tabi herşey değişir siz hangi meslek sahibi olmak istiyorsanız olun ama çalışmanız gerek ben asker olup asker olarak şehit olmak istiyorum Bu Ülkeme Hizmet vermek istiyorum Polis , Asker olayım farketmez yeterki Ülkeme bir yararım dokunsun… İnşallah herkez istediği yerleri gelmesi dileğiyle

 56. blank Ahmet dedi ki:

  Hocam 17 yaşında yaralama suçuna karıştım. Karşı tarafın şikayeti geri çekmesiyle birlikte mahkemeye çıkmadan arabuluculuk hizmetiyle dosya kapandı sicilime işlenmedi asker olabilmem için bu engel olur mu ?

 57. blank eşref dedi ki:

  ben zatten küçüklüğümden beri olmak istiyorum şartları zor ama ALLAH izin verdiği sürece başarabilirsiniz umutsuz olmayın herkes bir gün hayyallerine kavuşucak bunu sakın unutmayın başarabilirsiniz

 58. blank Harun saat dedi ki:

  İyi günler bende bordo bereli olmak istiyorum henuz 15 yasindayim ve lise okuyorum liseyi bitirdik ten sonra bordo bereli olmak icin ne yapmalıyım ve nerelere başvurabilir im bana yardimci olurmusunuz

  1. blank Msü dedi ki:

   Milli Savunma Üniversitesine Başvurucaksın Puanı Aldıktan Okuyup Mezun Ol Sonra ÖZEL Kuvvetlere Başvur Fakat Geçemezsen TSK ‘dan İlişkin Kesiliyor Mesala Astsubaydın başvurdun başarılı olamadın ihraç edilirsin astsubay bile olamazsın artık

 59. blank Hafize dedi ki:

  Bayanlarda olabilir mi

 60. blank Gökhan dedi ki:

  s.a ben gökhan 22 yaşındayım orta okul mezunuyum askerliğimi yaptım uzman subay astsubay olmadan bordo bereli oluna biliniyormu acaba cevabını burdan yazarsanız sevinirim .

  1. blank Furkan dedi ki:

   İmkansız

  2. blank Asker dedi ki:

   hayır olunmuyor malesef uzman erbaş subay ve astsubay ve üstü olmak gerekiyor.

 61. blank Ege dedi ki:

  17 yaşındayım son sınıf öğrencisiyim Vücudumda birtakım yara izleri ve tetik parmağımda 1 yıl önce yaşadığım bir kırılmadan dolayı tam kapatamamak gibi bir sorunum var ve yüksek derecede gözlük kullanıyorum sizce çeşitli ameliyatlarla özel kuvvetlere giriş yapabilir miyim

  1. blank MSÜ dedi ki:

   ameliyat olursan olmaz herhangi bir ameliyat geçirmemen lazım tetik parmagın önemli ve gözlüğün var sol 1 sağ 1 toplam 2 dereceyi geçmemesi lazım

 62. blank Ümmühan dedi ki:

  Bordo bereli olmak için kara harp okulunu bitirmek gerekiyor mu

 63. blank Ali dedi ki:

  Abi bu sorumun cevaplanmasını istiyorum benim bacağım yarıldı ve 5 tane dikiş var bu olay olalı 1 yıl oldu ben bordo berli olucam Allah izin verirse bordo bereli olmama o yarık engel olurmu ? LÜTFEN CEVAPLARMİSINIZ

  1. blank Melisa dedi ki:

   Maalesef olmuyor

 64. blank Said dedi ki:

  Öncelikle iyi bayramlar..
  Ben çocuk esirgeme kurumundan çıktım 18 yaşında 20 yaşında askere gittim, ancak orda çok üstüme geldikleri için rdm oldum.
  Şuan devlet memuruyum milli eğitim müdürlüğünde. Kız kardeşim de memur, kurumlar arası geçiş yapabileceğimi söylüyor. Öğrenim durumum lise terk. Uzm. Bordo bereli olmak istiyorum, şuan yaşım 23 bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. blank Msü dedi ki:

   Askerlikten ceza almaman lazımdı özel kuvvet olmasa bile uzman olabilirsin ama pek emin değilim uzman olabileceğinden askerlikte üstüne gelmeleri normal bunun 10 katı özel kuvvetler kursunda olucak ama

 65. blank Eray dedi ki:

  Benim en büyük hayalim bordo bereliler asker olmak henüz lise okuyorum hangi üniversite ye gitmem gerek

  1. blank bordo berelo dedi ki:

   Milli savunma üniversitesi

 66. blank Mesut dedi ki:

  Ben 13 yaşındayım benim abim asker mavi bereli bende büyüyünce allah kızmet ederse bordo bereli olmak istiyorum bu benim küçüklükten beri hayalim ve bordo bereli olmak için önce yüksek okul mezunu olmak lazım yani bu ünüversitede mülakatını ve sınavını tamamlaması lazım o üneversite MSÜ bu yani bu nun sınavına girip bu ünüversitede okuyucan eğer başarıyla tamamlarsan bordo bereli ola bilirsin ben Dünyanın En kutsal mesleği olan ASKERLİk ve bende Bunu yapacam Allah kızmet ederse Bu hayalemi canımı versemde yapacam ve BORDO BERELİ olacam

 67. blank Ömer dedi ki:

  14 yasındayım ve lise 1e gececegim BORDO BERELİ olmak istiyorum bu yaşta neler yapmam gerekir

 68. blank Kerem dedi ki:

  Ben 13 yaşındayım en büyük hayalim Türk Silahlı kuvvetlerinde keskin nişancı olmak ne yapmam lazım…

 69. blank Hülya dedi ki:

  Lise önemli mi

 70. blank Mert dedi ki:

  Lise bittiken hemen sonra başvurabilyoz mu

  1. blank abdulkadir dedi ki:

   genc askeri lise var ama davasından kapatıla
   r

  2. blank Mert Bey dedi ki:

   Selamun aleyküm öncelikle. Hayır başvuramıyorsun ama MSÜ’ne gider isen sen de bir ÖZEL KUVVETLER adayı olabilirsin. O yüzden çalışmaya bak kardeşim. İnşallah her şey gönlünce olur. Hadi allaha emanet ol.

 71. blank Yağmur dedi ki:

  Merhaba ben bordo bereli olmak istiyorum vatan için bizim için şavaşmka istiyorum ben 15 yaşındayım hedefim bordo bereli olmaktır ama boy konusunda sıkıntım var ben liseyi bitirdikten sorma nereye başvuru yapabilirim nasıl olabilirim??

  Şanlı bayrağın gölgesi nereye düşerse düşsün orası Vatandır

 72. blank zülfiye dedi ki:

  ben 14 yaşındayım en büyük hayalim özel kuvvetler olmak şimdiden ne yapmalıyım?

 73. blank Muhammet dedi ki:

  Yağmur SADECE YAPACAĞIN:HAYALİNE ODAKLAN. HİÇBİR ŞEY İMKANSIZ DEĞİLDİR AMA KENDİNE GÜVENİRSEN!

  1. blank CÜNEYT dedi ki:

   BEN DE BU VATAN UĞRUNA CANIM VERMEYE HAZIR BİR VATAN SEVDALISIYIM YAŞIM 14 OLA BİLİR AMA VATAN OLAN SEVGİMİN YAŞI ÖLÇÜLÜP BİÇİLEMEZ

 74. blank Yagmur dedi ki:

  Ben 12 yaşındayım en büyük hayalim bordo bereli olmak şimdiden ne tafsiye edersiniz yapmalıyım

  1. blank Talha dedi ki:

   Belirtilen şartlara en uygun şekle gelmen gerekiyor. Zamanın daha var, bu süre zarfında bol bol spor yapıp fiziksel olarak gelişmelisin. Aynı zamanda psikolojik olarak ta kendini eğitmelisin.

   1. blank Ahmet dedi ki:

    Psikolojik olarak nasıl geliştirmekten bahsediyorsunuz?

 75. blank APO dedi ki:

  UZMAN ERBAŞ LARDA OLABAİLİYO

 76. blank Esen dedi ki:

  Arkadaşlar yaş sınırlamasına itiraz edebilirmiyiz bende katılmak istiyorum bi bordo bereli olark ülkeme hizmet etmekten vede uğrunda canımı bu cennet vatanımıza seve seve vermekten memnuniyet duyarim korkundadır bilmeyiz

 77. blank Tugba dedi ki:

  Ben de bir kızım bordo bereli olmak bnm hayalim inşallah olur peki bişey sorucam bordo bereli olmak için hangi lise eğitimi ya da üniversitede mi sınavına girmek gerekiyor ?
  Arkadaşlar istediğiniz gibi inşallah bordo bereli olursunuz bnde inşallah amin… askerlerimize abilerimize allah güç kuvvet versin kılıçları keskin olsun aminnn…..

  1. blank Yaren dedi ki:

   Merhaba ben Yaren bende bordo bereli olmak istiyorum . İnşallah olurum ve tabi sende istiyen herkes istediği mesleği olur . Bildiğim kadarıyla kadınlar askeri liseye giremiyor ama üniversitesine gidebiliyor yada düz bir üniversiteye gidip mezun olduktan sonra askeri sınavlara girip asker olabiliriz .

  2. blank Tugay dedi ki:

   Mezun olduğun lise kurumu önemli değil öncelikle milli savunma üniversitesinde 4 yıllık eğitimin tamamlayıp astsubay, subay veya uzman erbaş olarak katılabilirsin milli savunma üniversitesini okumak şart 🙂

 78. blank Hikmet dedi ki:

  Selamun Aleykum, ben Azerbaycan ve turk vatandasiyim (ikili vatandas), merak ettiyim odurki ben Azerbaycan ozel kuvvetlerine yeterlilik testini gecmistim, peki Turk ozel kuvvetlerine katila bilirmiyim?

 79. blank Adem dedi ki:

  Yüzünüzde yara izi olsa özel kuvvet askeri ola bilirmiyiz?????

 80. blank Özel harekat - Bordo bereli dedi ki:

  19 yaşındayım bordo bereli olmak istiyorum abim sehit oldu inşallah bordo bereli olursam bizim vatanımız icin kendimi feda etmeye hazırım istersem ölümüne kadar savaşırım istersem ölümüne kadar eğitim yaparım ve bizim vatanımız için şehit olmaya hazırım saygılar NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

  1. blank ŞEHİTLER ÖLMEZ dedi ki:

   BAŞIN SAĞ OLSUN KARDEŞİM. BU VATAN ABİNE VE ABİN GİBİ NİCE ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTAR. HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ. İNŞALLAH İSTEDİĞİN YERDE OLURSUN. ALLAH HER ŞEYİ GÖNLÜNE GÖRE VERSİN İNŞALLAH.

 81. blank emir vural dedi ki:

  Liseyi omuduktan sonra 2 yil universiteye gidoyoruzya nereye basvuru yapcaz ondan sonra

 82. blank Canan dedi ki:

  Ben almanyada yasiyorum ve kizim. Merak ettigim boyum ve kilom kac olmasi gerekiyo? Ve kadinlar bordo bereli olunca Çatışmaya giriyolarmi???

  1. blank Neriman dedi ki:

   Çatışmadan korkuyorsan bordo bereli olamazsın olma da zaten. Ayrıca TÜRK vatandaşı olman gerekiyor TÜRK askeri olman için

   1. blank Erhan dedi ki:

    Neriman, kardeşimiz alman vatandaşıyım dememiş, orada yaşadığını söylemiş. Belli ki TÜRK. Düşünmeden yorum yapmamanı tavsiye ederim kardeşim.

    1. blank Canan dedi ki:

     Evet türk vatandasiyim

   2. blank Canan dedi ki:

    Kardes ??? Sana catismadan korktugumu kim söylediii??? Catismadan korksaydim bordo bereli olmazdimm merak ettme.. sadece bir soruydu soruyu ne sacma sacma yerlere cekiyosun?? Ayrica kadinlar bordo bereli olunca catismaya giremiyorlar beni rahatsiz edende bu ben catismaya özeliklede catismaya girmek isteyenn bir bayannimm oyuzden bilmeden konusma hadiii…

    1. blank Yüzbaşı dedi ki:

     Ben de bir bordo bereli olacağım.Çok pis nişancıyım

 83. blank Ömer Faruk dedi ki:

  Ben 16 yaşındayım İmam Hatip Lisesine gidiyorum Allah nasip ederse ümmete ve devlete hayırlı bir Bordo Bereli olmak istiyorum Subay ve Astsubay olmak şartmış bana ilerlemem gereken yolu gösterirmisiniz? İmam Hatip Lisesinden mezun olsam da Astsubay olabiliyormuyum yoksa askeri liseye geçiş yapmam mı gerekiyor? Ve üniversiteyi en az 2 yıllık bitirmek gerekiyormuş bölüm fark edermi? İmam Hatip Lisesinden mezun oluncada Subay Ceyda Astsubay olunabiliyorsa Liseden sonra ne yapmam gerekir? Vaktinizi aldım hakkınızı helal edin ve Allah’a emanet olun sağolun.

  1. blank Ömer Faruk dedi ki:

   Yazım yanlışı olmuş Subay veya Astsubay olunabiliyormu birde 10.sınıfa gidiyorum Ailem hukuk okumamı istiyor bu sebeple bölüm fark edermi diye sordum. Tekrardan Hakkınızı helal edin Allah’a emanet olun ve sağolun.

  2. blank Nokta dedi ki:

   Askeri liseler kapandı

  3. blank Canan dedi ki:

   Ben emin degilim ama bir okul acildi adi galiba milli savunma üniversitesi sen bunu bir iyice arastir. Benim bildigim bu okulu basarirsan istedigin herseyi olabiliyorsun ama bir arastir dedigim gibi benim düsüncem.bu okul sana cok yardimci olacak daha bu sene acildi bu okul

  4. blank Canan dedi ki:

   Vaktimizide almadin. Hakkim varsa helal olsun

 84. blank Kayra dedi ki:

  Ilk önce selamun aleyküm ben özel liseye gidiyorum ve özel kuvvetci olmak için okumak şart mı cevaplarsanız sevinirim 🙂

 85. blank Fatih dedi ki:

  Mülakatlar nerde ve nasıl oluyor ?

 86. blank yusuf çalışkan dedi ki:

  16 yaşındayım bordo bereli olmak için subay olmak gerekiyor mu yoksa direkt sınavamı giriliyor?

  1. blank Bilal dedi ki:

   Kardeşim zaten yukarıda da belirtildiği gibi subay,astsubay veya uzman erbaş olmak şarttır.

 87. blank ceylan dedi ki:

  Bordo bereli olmak istiyorum gönüllü sabikaliyim cezaevinden yeni ciktim askerimize tam destek

  1. blank Umut dedi ki:

   Bildigime göre 1.Derece ( anne,baba,abla,abi vs. ) Yakınlarının yada kendinin herhangi bir suça karışmamış olması lazım ( dolandırıcılik , mahkeme kararı. Vs. ) Yoksa almıyorlar sistem değişmediyse böyle .
   “””HER TURK ASKER DOĞAR “”””

 88. blank MİRAY dedi ki:

  sınavda askerlik ile ilgili sorularmı geliyo yoksa bildiğimiz ders soruları mı?

  cevaplarsanız sevimirim;)

  1. blank Bilal dedi ki:

   Kişilik ve karakter belirleyici, ayrıca tarih, matematik, istatistik gibi zekaya yönelik sorular gelmektedir fakat bu soru tipleri eğer kpss sınavından altmış ve üzeri alarak ikinci bir tsk nın kendi içerisindeki sorulardır. Yani sınava girebilmek için kpss geçilmelidir ki bu sınavda sadece torum değil bilgi de istemektedir. Saygılar

 89. blank ben savas adamıyım dedi ki:

  ben sıvas dogumlu mesut kul yasım 25 bende zekama guvenıyor ve oz babamdan almıs oldugum göz eyıtımıyle ve beden dılı egıtımıyle kendıme guvenıyor ve tekrardan soylemek ıstıyorum.
  BEN SAVAS ADAMIYIM .

  1. blank Bilal dedi ki:

   Her TÜRK zaten asker doğar sayın koca yürekli SİVASlı , ancak herkes sahada bu kadar cesaretli olamayabilir. Bu şekilde eğitime gelip 1 ay dayanamadan gidenleri çok gördüm ve sivas halkının önünde böyle bir durumda kalmaman için biraz daha araştırmanı tavsiye ediyorum.

 90. blank Vatana Millete Hayirli Evlat Olmak dedi ki:

  Bu Vatana Bordobereli `de lazim Komandoda `Piyadede Herhangi birinden bir tanesi olmazsa digerleri de eksik olur babamın bi sözü vardır oku oglum der oku kendini kurtar bak halime der ben okumadim ne haldeyim her zaman moral olur bana dedigi laf da şudur : Bu ülkeye Doktorda lazım Askerde lazim Amele de lazim düşün taşın ne olucağina sen karar ver der gayet haklı yaşım 17 Lise Sona Gectim Okul 1. Siyim 4 Yıllık Universite okumayi düşünüyorum Askeri alanda tercih yapıcam inşallah kazanirım da ozel kuvvetlerse subay olarak yerimi alırım Bordobereli olmak her yiğidin harcı değildir once vatan sonra tertiplerin en sonda senin canın gelir ölmemek için oldürüceksin askere ölmeye değil oldürmeyede değil yaşamaya gidiceksin sen ölme ki ezan dinmesin sen olme ki bayrak inmesin sen olmeki vatan bolunmesin. Türk Askeri ALLAH Yar ve Yardımcınız Olsun ALLAHA Emanet Olun Sizler var oldukca bu vatanın sırtı yere gelmez … Eyüp Can Cihan / İzmir / Konuşmak istiyen olursa başım gözüm üstüne Whatsapp Öncelik

 91. blank jandarma özel harekat dedi ki:

  Bende olmayi cok istiyorum

 92. blank Büro Görevlisi dedi ki:

  Büro yönetimi mezunuyum. Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanabiliyorm. Diksiyonum, özgüvenim var. Denedim de Cv mi burdan atamadım 🙂 şimdilik bilginize sunarım.

 93. blank bordo bereli dedi ki:

  16 yaşındayım maddi durumlardan okuyamadım bordo bereli olmak istiyorum ne olursa olsun once vatan

  1. blank Canan dedi ki:

   Okul bitirmen gerekiyo heralde. Yanlis bilgi vermeyim sen arastir 🙂

 94. blank OZEL KUVVETLER dedi ki:

  Şartli tehliyesi devam eden veya infazini tamamlayarak tahliye olan hükümlülerin ozel kuvvetlerle ilisigi hususunda bir bilgi bulamadim . Sabikali olsa dahi suc ayrimi hakkinda bilgiler var fakat hukumluluk ve hukumozluluk ile alakalik konusulan bir durum yok . Cogunlukla cezaevlerinden tahliye olan insanlarin pekte vatana ve millete faydasi olmaz tabusunun yikilmasi gerekmektedir . Insan suc isler ama isledigi suc vatana ihanet olamaz ! Bilgilerinize . . .

  1. blank Bordo bereli dedi ki:

   Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda

  2. blank Bilal dedi ki:

   Bahis edilen birim Özel Kuvvetlerdir ve burada lisede önündeki kız arkadaşının saçına sakız yapıştırma nedeniyle kınama alan bir kişinin bile alımında problem çıkmaktadır. Bu durumlara şahit biri olarak eğer herhangi sicil kaydın varsa maalesef olmayacağını senin açından üzülerek belirtmek isterim.

   1. blank Ismail dedi ki:

    Ben ismail ve vatanım millerim yürüdüm yurttaşım için bölücü terör örgütünü ezip geçmeye and içerim vatanım için canım fedadır ve ben 7. Sınıfa gidiyorum vede ben büğdüğüm zaman bordo bereli olacağım.