Devlet Destekli

100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2020 Şartları

100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2020 Şartları

Ziraat Bankası 100 Bin TL. Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi başvuruları başlıyor. 2020 yılında çiftçilerimiz için faizsiz kredi dönemi başlıyor. Sığır yetiştiriciliğinden arıcılığa, su ürünlerinden süs bitkileri yetiştiriciliğine kadar birçok sektörde üreticiye, hem yatırım hem de işletme döneminde 100 bin liraya kadar faizsiz kredi sağlanacak.

Çiftçilere 100 Bin Lira Faizsiz Kredi Müjdesi!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2015 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararnamesi ile 2020 yılı dahil olmak üzere Sıfır faizli tarım ve hayvancılık kredisi verecek.

Tarım Bakanı  şunları söyledi; ‘30 bin lira hibeyi kendi öz sermayesi olarak kabul edelim, bunun üzerine Ziraat Bankasından 90.000-100.000′ TL. da sıfır faizli kredi verelim.’ İnşallah bunu yapacağız. ‘Hadi gelin köyümüze geri dönelim’ diyoruz. Başka çaremiz yok. Çünkü hepimiz köyü terk ettik, üretimi terk ettik. Yolları açmadan, cazibeyi oluşturmadan insanları köye götürmek mümkün mü? Altyapıyı oluşturmamız lazım. İnşallah 130 bin lira ile sürü sahibi olacaklar” dedi.

Geleneksel bitkisel üretim yapan işletmeler, 50 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabilecek. 50 bin üzeri krediler ise en az yüzde 50 oranında sübvanse edilecek.

Düşük faizli kredi kullanım üst limiti ise 2.5 milyon TL olarak belirlenmiştir.

Geleneksel yaygın hayvansal üretim yapan işletmeler, 100 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabilecek. 100 bin TL krediler ise % 50 faiz indirim oranında sübvanse edilecek.

Düşük faizli kredi kullanım üst limiti ise 1.5 milyon TL olarak belirlenmiştir.

blank

 

Ziraat Bankası 100 Bin Lira Faizsiz Çiftçi Kredisi

Bahse konu 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisinin Ziraat Bankası tarafından yapılacağı öğrenildi. Ziraat Bankası şuan itibariyle de, çiftçilere belirli vade ve oranlarda çiftçi ve hayvancılık işletme kredileri veriyor. Koyun, keçi, sığır, manda, inek yetiştiren, et ve süt üreten çiftçiler ve üreticiler Ziraat bankasından çiftçi kredisi alabiliyor. Bu krediler çiftçinin durumuna ve yapacağı işletme tipine uygun olarak veriliyor.  Ziraat Bankası şuan çiftçi ve üreticilere IPARD kapsamında tarım kredisi ve taksitli tarım kredisi veriyor. Çiftçiye 100 bin lira faizsiz kredi paketini beklemeden, Ziraat bankası tarım kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

blank

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar gereğince Ziraat Bankasından 100 Bin Liraya kadar sıfır faizli kredi verilirken, bu kredilerden aşağıda belirtilen oranlarda faiz alınacak.

 • Sütçü etçi ve kombine sığır yetiştirmek isteyenlere 100 bin liraya kadar sıfır faizli hayvan kredisi,
 • Damızlık Düve Yetiştirmek isteyenlere %75 faizli kredi,
 • Küçükbaş hayvancılık için %75
 • Arıcılık sektörüne yüzde 50 faiz indirimi,
 • Kanatlı kümes hayvanı yetiştiriciliğine %25 – %50 faiz indirimi,
 • Kanatlı damızlık yetiştiren çiftçilerimize %75 faizli kredi,
 • Su ürünleri yetiştiriciliğinde %50 faizli kredi,
 • Yaygın hayvansal üretim için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi,
 • Seracılığa 100 bin liraya kadar %75 faiz indirimi,
 • Yaygın bitkisel üretime 250 bin TL.’ye kadar yarı yarıya faiz indirimi,
 • Yem bitkisi üretimine yüzde 75 faizli tarım kredisi,
 • Yurt içi sertifikalı fide üretimine Sıfır faizli tarım kredisi,
 • Süs bitkisi üretimine %50 faiz indirimi,
 • Seraların modernizasyonu için % 50 faizli kredi desteği,
 • Tarımsal mekanizasyon için %75 faiz indirimi
 • Traktör kredisi çekmek isteyenlere 75 bin liraya kadar %50 faiz indirimi uygulanırken, 75 bin liranın üstü için %25 faiz indirimi uygulanacak.
 • Modern basınçlı sulama sistemlerine sıfır faiz,
 • Arazi alımlarına %25 faiz indirimi,
 • Lisanslı depoculuk yatırımlarına %50,
 • Soğuk hava depolarına %50
 • Tarımsal ürünlerin işlenmesine %50,

Bu Krediler Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası aracılığı ile verilecek.

blank

Ziraat Bankası TKK Tarım ve Hayvancılık Kredileri Başvuru Şartları Nelerdir?

02.01. 2020 tarihli ve 2015 sayılı Resmi Gazete ile Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri, tarımsal üretim için çiftçilere düşük faizli yatırım ve işletme kredisinin kullanımna  ilişkin usus ve esaslar 25.03.2020 Tarihli Resmi Gazete‘ de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

İlgili tebliğ, 01.01 2020 -31.12. 2022 yılları arasında Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince üreticilere kullandırılacak olan düşük faizli yatırım ve işletme kredileri ile ilgili uygulanacak olan teknik esasları ve şartları kapsar.

2020 yılında Ziraat bankası aracılığıyla kullandırılacak olan tarım ve hayvancılık kredilerinin yıllık faiz oranları % 9′ dur. Bu faiz oranınında Kararda belirlenen tüm şartlarını yerine getiren çiftçilerin faiz indirimleri de uygulanarak ödeme planı oluşturulacaktır.

Ziraat bankası Düşük faizli tarım ve hayvancılık kredisi başvuru şartlarının tüm detaylarını da yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Genelde sıfır faiz indirimi yatırım dönemi için verilirken bu dönemin tespiti banka ve TKK tarafından yapılacak. Geri ödeme planının belirlenmesi, İpotek tesis edilmesi, takip ve tahsil işlemleri banka ve TTK tarafından belirlenecek. Tarımsal yatırımlarda devlet destekli tarım sigortası yaptırılacak.

Kredilerin faiz tahakkuk tarihlerinde Ziraat Bankasının cari tarımsal kredi faiz oranları ile kredi konuları itibariyle uygulanan faiz oranları arasında ki fark esas alınarak hesaplanır.

Diğer kurumların faiz desteği niteliğinde ki desteklerinden faydalanan işletmelere Resmi Gazete’de yayımlanan  faizsiz hayvancılık kredileri tebliğnamesi kapsamında aynı konuda kredi verilmez.

Faizsiz hayvan kredisi nasıl alınır isimli yazıyı okuyarak şartlar hakkında ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Çiftçinin daha önceden aynı konuda ki krediden kullanmamış olması gerekir.

Kredi notu düşük olanların talepleri banka tarafından değerlendirilebilir.

Nereye Başvuru Yapılacak? 

Başvurular şahsen gerekli evraklar ve belgeler ile birlikte Ziraat Bankasına yapılacak.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Kimlik Fotokopisi,
 • İpotek talep edilirse ipotek için tarla, taşınmaz tapuları, (teminat belgeleri)
 • ÇKS belgesi,
 • İşletme ise son 3 senelik bilanço belgeleri (bireysel çiftçiden istenmiyor)

Traktör alımlarınız için Ziraat Bankası ve Halkbank da traktör kredisi vermektedir.

Resmi Gazeteyi okuyarak ve bankayı şahsen ziyaret ederek, hem hayvancılık hemde bitkisel faaliyetiniz için kaç para çekebileceğinizi bankadan net öğrenebilirsiniz. Yapılacak olan faiz indirimleri yatırım ve işletme dönemlerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca kullandırılacak olan kredi üst limitlerine göre de indirim uygulanacaktır. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri dışında kredi veren bankalara da başvuru yapabilirsiniz. Uygun faiz oranları ile birlikte bankalardan alacağınız kredilerle işletmenizi kurabilir ya da diğer teçhizat vb. alımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

] }Yorumlar
 1. blank Ozan Sarıaltun dedi ki:

  Bu teşvik ve hibe desteği sadece sözde bankaya gidince sizden birsürü teminat istiyorlar daha iyileştirilmesi gerekli bu şartların insanlara köye dön diyorsun tapu çks küpe no istiyorsun bune saçma iş

 2. blank Onur dedi ki:

  Başvuru yapmak isitiyorum nerden yapabilirim

 3. blank Yunus dedi ki:

  100 baş damızlık koyun alıp, kuzu yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Arazim var lakin ağılı ve hayvanları alıcak gücüm yok, ÇKS üyeliğim yeni, kredi veya hibe alabilir miyim nereden?

 4. blank Mustafa Coşkun dedi ki:

  Ticaret çok haklısınız.Ben ilk okul mezunuyum.Dışardan lise okuyorum.Seneye nasip olursa istiridye mantar çiftliği kurmayı planlıyorum.ilk okul mezununa da kredi verliyor mu?başvurular lise’den başlıyor.Gelecek sene içim hazırlıklarıma başladım.Girşimcilik ekonomi iletşim tarım kitaplarından başladım.Boş beyinle iş sahibi olunmaz çünkü.Ben ileri de dış ticareti düşünüyorum. İnşallah yüksek bir kredi alabilirim.

 5. blank Sefa dedi ki:

  Zeytin üretimi yapmak için zeytinlik satın almak istiyorum bunun için kredi den bende faydalana bilirmiyim

 6. blank Baki özdemir dedi ki:

  Slm admin 20 30 tane büyük baş hayvanım var daha büyütmek istiyorum 5 yıl faizsiz geri ödemesiz kredi varmı 100 bin lira bilgi almak istiyorum

 7. blank canay dedi ki:

  mrb ben istiridye mantarı kompostu ve mantar üretimi kurup işletmek istiyorum nasil bir kredi kullanabilirim saolun

 8. blank Bülent kalmaz dedi ki:

  Cok güzel ben de hayvancılık işletme sahibiyim faydalanmak isterim devletimizin sunduğu bu güzel üretime dayalı hayvancılık destek kıredisinden

 9. blank Zeki dedi ki:

  30 dönüm tarlam var. Faizsiz zirai kredi kullanabilirsiniz?

 10. blank Muhammet BEKDAŞ dedi ki:

  BÜYÜKBAŞDAN KÜÇÜKBAŞA GEÇECEK ARKADAŞLAR FAYDALANABİLİYORMU BU KREDİDEN

 11. blank Yasemin dedi ki:

  Çiftçi olmayanlarda faydalanıyordu peki

 12. blank Tuncay dedi ki:

  Selam benim 35 tane küçükbaş hayvanım var hayvanlarımı çoğaltmak istiyorum

  Faizsiz kredi çekebilirm iyim

  1. blank engin dedi ki:

   merhaba zıraat bankası 100.000 faizsiz kredi verıyor cıftcıye

 13. blank Tarla dedi ki:

  Arlcllk yapıyorum şimdi Bi tarla almak istiyor nası Bi kredi cekmeliyim

 14. blank Keredi dedi ki:

  Yeni işyeri kurucam

 15. blank elbistan dedi ki:

  selam ben hayvancılık yapıyordum sattım ev ve tarla aldım hayvancılık yapam diye ama param kalmadı hangi kıredi çekmem lazım

 16. blank bahçe kurulumu dedi ki:

  MERSİN / TARSUS ta 20 dönüm ceviz bahçesi kurulumu yapacağım hangi desteklerden yararlanabilirim ?
  teşekkür ederim

 17. blank Faizsiz Kredi dedi ki:

  Selamın Aleyküm Admin ben 24 dönüm nohut ekeceğim çekebileceğim kredi türü hangisidir ve limit nedir yardımcı olursan sevinirim

 18. blank zıraat dedi ki:

  tarım kıredisi

 19. blank salım sazak dedi ki:

  2 . 11. .sıvas gemerek sızır kasbası nufusuna kayıtlıyım askerden yeni geldim is bulamıyorum ve devletimizin bu şekilde destek yaptıgını ögrendim yasanan ekonomik krizden dolayı kücük baş saanen süt kecisi veya halep kecisi bakımı ve bir meslek olarak yapmak istiyorum.
  Bu iş ile ilgilenmek istiyorum gerekli tecrübelere sahip olup kendimi geliştirmek istiyorum. Yardımcı olursanız memnun kalırım . 05

 20. blank Ticaret dedi ki:

  Arkadaşlar bütün ticari faliyetler kazanç üzerine kurulmuş tur ..para denilince akla banka gelir ..ancak bankalar yoldan geçene tabiki para dağıtıyor anlamına gelmez
  babamızdan bile istesek ne yapa can diye soruyor ikna ede bilirsek baba parayı ancak veriyor ..eğer gerçekten ticari faaliyetimize başlamışız ve ticari unsurun yarısından
  fazlasını başarmışsak bankanın nezdinde puanda fazla önemli değil az ama düzgün ödeme şekli olduğunda
  banka size bal gibi kredi verir sen faturalı telefonunu bile
  düzgün ödemezsen banka tabiki sana kredi vermez
  banka kimsenin anası babası değil …başarılı ticaret prensipten geçer tşk ederim …

 21. blank faizziz kredi dedi ki:

  bakın ben traktör alıp arazilerimi isletmek istiyorum ama hiç maddi durumum yok ben bankaya gidip bana traktör al ve sana senin belirledigin fiyatta senden o traktor alayım desem cok guzel olacak bircok koylu traktörü olmadigi icin arazilerin hepsi bos ben FAIZE BULAŞMAK ISTEMIYORUM DUY SESIMI DEVLET

 22. blank MEHMET dedi ki:

  Kasım ayında yem kiredisine bas vurdum kıredi skorun olumsuz dediler vermediler.Subatta gel dedi görüştüğüm memur bugün sordum martta gel diyor resmen dalga geçiyorsunuz hep zengine veriliyor krediler

 23. blank arif ergün dedi ki:

  hepsi yalan ben başvurdum milyon teminatla 50 bin tl alamadım

 24. blank Abdurrahim dedi ki:

  Siz buna inandinizmi kimseye vermez hiç merak etmeyin adamı olana anca verir

 25. blank Çiftçi dedi ki:

  Ne yani simdi dosya masrafı diyip adı değişmiş alttan alttan faiz olarak mı alıyorlar

 26. blank acaba dedi ki:

  Bizim devletimiz ne gariplik değilmi 100 bin TL.Şimdi içinizden abi abi ben abimmm .diyenler var.benim gibi benim gibi.

 27. blank Tufan Ada dedi ki:

  Yazıyı iyi okursaanız, adam herkese veriyor demiyor. Yukada oranlar belli. Ben gidip ziraate başvurdum. harbidende söylediği gibi. bu oranlarda destek veriliyor ama çeşitli şartlar var. sen cebinde 20 bin lira olmadan 2000 koyun bakacam dersen zor kredi çekersin. İnek, dana ve düve içinde aynı durum söz konusu. Hayvancılık kredisi şartlarını taşıyan herkese Ziraat, vakıffankbank halkbank verir.

 28. blank Adnan dedi ki:

  Ya bu mesaj yazanların çoğu hükümeti karalamak için palavra atıyorlar. Hele mesajın biri var ki, başvuru masrafı olarak 52500 TL alındığını yazıyor. Yuh yani. Sermayeniz yoksa faizsiz para bulmuşsunuz daha ne! İş kuracam diye parayı gazinolarda harcamayı mı düşünüyordunuz yoksa. Elbette devlet iş kurabilmeniz için takip yapacaktır.

 29. blank hasan dedi ki:

  faizsiz kredi diye bişey yok arkadaşlar faiz var sadece adı değişmiş.çekilen paradan faiz değilde sigorta ücreti olarak alınıyorü,

 30. blank Halil dedi ki:

  Çiftçi konususunda özellikle köydeki çiftçiler dar gelirli olanlar hiç bir zaman bu gibi şeylerden yarlanamicak çünkü şartları sağlamakta zorluk çekecek yada sağlayamayacak kim gelirse gelsin devletimizin başına hiç bişey deismicek

 31. blank Ismil dedi ki:

  Sadece avutuyorlar. Köylüler napsin krediyi zengine verin siz. Arkadaşlar tefecilik yasak bankalar ne tefeci değilmi kumar yasak anladık piyango,şans topu,sayısal,idda. Bunlar kumar sayılmıyor değilmi. Dahaniceleri varda. Herşey dargelirliye yasak haram kanun dışı bizlere. Oşurunu zamanında verecen yoksa kredi notun düşer bak

 32. blank Ismil dedi ki:

  Işletmen olacak Tamam çiftçi belgen olacak araç traktör ismakinası ruhsat fotokobin olacak Tamam üzerine olan hayvan listen olacak 5-7-9- farketmez eeee teminat ipotek varmı yok geç arkadaş boşuna bunlar olmadan olmaz… Helal dar gelirliye destek. Torpilin varmı olacak umutlanmaya devam ya çıkarsa… YA çıksaydı.
  çıkar çıkar

 33. blank Ismil dedi ki:

  Insanların duyguları ile oynuyorlar. Dar gelirliye destek diye hergün televizyon larda basbas bağırıyorlar Hepsi yalan başvuru masrafı diye birde utanmadan benden 52,500.lira aldılar. Benim gibi saflarda kanıp umitleniyoruz . Benimgibi kaç kişiden dosya masrafı adı altında kaç para topladılar acaba yazık

 34. blank kvo dedi ki:

  ” Faiz yiyenler Allah a ve peygambere savaş açmışlardır” ayetinden yola çıkarsak faize bulaşmadan çalışıp kazanmak en güzeli..

 35. blank Selahattin Kaya dedi ki:

  arkadaşlar çiftçi köyde yaşar köyde çiftçilik yapar arazisi işletmesi evi ocağı köydedir. çiftçi krediye başvurduğu zaman banka şehirden ipotek istemektedir. çiftçi bu yüzden hiçbir destek ve kredilerden yararlanamamaktadır. bu yanlışlığın yetkililerce derhal düzeltilmesi ivedilikle gerekmektedir.

 36. blank Yorgun dedi ki:

  Baktılar ki zengin koyun inek besleyemiyor en azindan biz bunu paraya dokelimde bundan yarar lansinsin lar rahat olun direk parayı götürüp versenizde sesimiz cikmaz ama 2019 secim lerinde görüşürüz.

 37. blank omer dedi ki:

  sıfır faizli çiftci destek [email protected] hibe destek kredi ankara da mecliste sarayda dayın varsa

 38. blank Mehmet dedi ki:

  Arkadaşlar devlet faizsiz kredi diyor yüzde elli indirimli ama ziraat bankası öyle bişey yok diyor bu nasıl iş anlamadım

 39. blank Firariizmirli dedi ki:

  100 bin tl sıfır fayiz kıredisi de şöyleymiş 25bin tl teminat gösteriyosun 100 bin TL harcama yapıyorsun onunda 75 bin TL sini karşılıyor yani cebinizden 50bin TL çıkıyor 75 bin TL konuda size değil harcadıgınız yerlerin hesaplarına yolluyolar elinize oda geçmiyor ben ziraat bankasından öğrendim zaten 50 binim olsa kırediye bile başvurmam diyip çıktım

 40. blank Servet dedi ki:

  arkadaslar hepinize cevaben ben yazayım ben tarım kredi.il tarım, ziraat odasına kayıtlı ve ahır isletmesi olan yani her türlü çiftçi kayıt sistemi ne kayıtlı bir çiftçiyim ama gelin görün ki 6 veya 7 senedir bankalar la çalışmıyorum yani tek bir kredi kartım dahi yok ve doğal olarak ya kredi puanım sıfır.cifci kredisi almak için bankaya gidiyorum üstüne üstlük 300 bin lira değerinde ipotek de göstermeme rağmen kıytırık bı kredi puanı yüzünden hiçbir şekilde yararlanamiyorum yani anlayacağınız dört dörtlük olmadan büyük ipoteklerniZ olmadan

  1. blank teyfik yaşar dedi ki:

   evet.bankalar bu konuda biraz keyfi davranıyor.resmen kredi vermemek için bahane yaratıyorlar.başbakanın kararını ve konuşmasını bankalar resmen takmıyor.işte buna BROKRATİK ENGEL deniyor.
   malesef burası TÜRKİYE.

 41. blank esma dedi ki:

  Esma mecit giresunluyum istanbulda ikamet ediyorum eşim asgarî ücret maaş alıyor geçinemiyoruz KÖYÜMÜZE geridonerek baba mesleği olan büyükbaş hayvancılık yapmak istiyorum maddi durumum yok hibe kredisi destek alabilir miyim şartlar nelerdir 0532

 42. blank duran dogan dedi ki:

  genc cifci purejesinde hakkazanan biriolaraktan bukirediye bas vurabilirmiyim bendegil esim hakkazandi arzu dogan

 43. blank Hasan kilim dedi ki:

  Fakirler boşuna hayal kurmayın bir sürü laf kalabalığından başka birşey degil ipotek diyor anladınızmı ipotek edecek 400 500milyarlık tasınmaz tapunuz yoksa devlet size hiç birsey vermez zira o kadar varlığınız varsa zaten tevletin sözde desteğine ihtiyacınız zaten olmaz

 44. blank mikdat GÜL dedi ki:

  BUKONUDA BENİ BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ

 45. blank ismail dedi ki:

  Arıcılar bu zirat bankasi 2 yil ertelemeli krediden kullana biliyormu

 46. blank Açık besi yapmak istiyorum dedi ki:

  Antalya da yaşıyorum ipek böceği kozası yetiştirmek için nasıl alabilirim

 47. blank Açık besi yapmak istiyorum dedi ki:

  Bu krediyi almak için yaş sınırı varmı köyde yerimiz var 7500 metre ayrıca tarlamiz var alabilirmiyiz

 48. blank zeytin yetiştirici dedi ki:

  antalya serik gökçepınar mahallesinde oturoyum ama arsa var zeytin yetiştirmeyi düşünüyorum ama elimde para olmadığından birşey yapamıyorum cevap

 49. blank Nevşehirli dedi ki:

  Ziraat Bankası Çiftçilere 2017 yılında en uygun krediyi veriyor. Bence başka bankaya gitmeyin. Ziraat Varken, herşeyimiz var. Promosyonda veriyor, faiz oranları çok düşük. söylendiğine göre, çiftçiye 2017 den 100 bin lira faizsiz verecekmiş.

 50. blank Hayvan cilik is dedi ki:

  Kaç yıl da ondecm

 51. blank MERHABA BEN SERHAT ÖZDEMİR dedi ki:

  [ KRONİK HASTALIKLI VE YÜZDE 70 RAPOR OLAN 22 YAŞINDA ENGELLİ BİR VATANDAŞIM BABA MESLEGİ OLAN AÇIK BESİ BÜYÜK BAŞ HAYVANCIILIK YAPMAK İSTİYORUM BU YÜZDEN PARAYA İHTİYACIMIN OLDUĞUNU,, VE GEREGİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM

 52. blank askerden yeni geldim ve koyde yasıyorum hayvancılık yapmak istiyorum dedi ki:

  hayvancılık yapmak istiyorum

 53. blank tavuk çiftligi kurucam dedi ki:

  çiftlik konusunda deneyimliym ayrıca üreticiyimde bunun yanısıra hindi de ürete bilirim

 54. blank büyükbaş hayvancilik dedi ki:

  büyük baş hayvan besleyecegım tercubeliyim tarım sogartaliyim baba meslegi

  1. blank Arıcılık dedi ki:

   Benim cocuguma ari cikti 40 kovan 30bin hibe ama sifir faiz yuzbin tl den nasil yaralana biliriz mumkunmu sartlar nelerdir yardimci olursaniz sevinirim suan 40 kovan ariyi teslim akdik uc ay oldu saygilar

 55. blank Mesut bayram dedi ki:

  Teminatı olanlar ve proje bedeli kadar hipotek olanlar alabilir.gariban kredisi değil heveslenmeyin

 56. blank abdurrahman dedi ki:

  Umarım gerçekleşir bu kıredi işi

 57. blank Emre çiftci dedi ki:

  Kırşehir de kalıyorum aslen aksarayliyim büyük baş hayvan almak istiyorum ama üzerime hiç mal varlığı yok ve ailemin yanında yapacağım hayvanciligi bu konuda bilgi verirmisini

 58. blank özal dedi ki:

  Bu kredi nasıl alınacak bankalar öyle bişey yok diyor

 59. blank ali alkan dedi ki:

  antalyada calisiyorum korkuteli ilcesi sulekler koyunde mantar yetistirmeyi dusunuyorum arsam uzerine kuracagim tesis icin birikimim yok nasil faydalanabilirim

 60. blank ali dedi ki:

  nasıl alacagız