100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2019-2020 Şartları

100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2019-2020 Şartları

100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2019-2020 Şartları
31 Mayıs 2018 tarihinde eklendi.

Ziraat Bankası 100 Bin TL. Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi başvuruları başlıyor. 2019 ve 2020 yılları için çiftçilerimiz için faizsiz kredi dönemi başlıyor. Sığır yetiştiriciliğinden arıcılığa, su ürünlerinden süs bitkileri yetiştiriciliğine kadar birçok sektörde üreticiye, hem yatırım hem de işletme döneminde 100 bin liraya kadar faizsiz kredi sağlanacak.

Çiftçilere 100 Bin Lira Faizsiz Kredi Müjdesi!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan kararnamesi ile 2019 ve 2020 yılları da dahil olmak üzere Sıfır faizli tarım ve hayvancılık kredisi verecek.

Daha Önce Eski Bakan Sayın Faruk Çelik Müjdeyi vermişti.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) Başkanı Şemsi Kopuz ve beraberinde gıda sektörü temsilcileri ile buluştu. Toplantıda Tarım Bakanı genç çiftçilere 30 bin lira hibe kredi haricinde 100 bin lira faizsiz kredi verileceğinin müjdesini verdi. Tarım Bakanı  şunları söyledi; ‘30 bin lira hibeyi kendi öz sermayesi olarak kabul edelim, bunun üzerine Ziraat Bankasından 90.000-100.000′ TL. da sıfır faizli kredi verelim.’ İnşallah bunu yapacağız. ‘Hadi gelin köyümüze geri dönelim’ diyoruz. Başka çaremiz yok. Çünkü hepimiz köyü terk ettik, üretimi terk ettik. Yolları açmadan, cazibeyi oluşturmadan insanları köye götürmek mümkün mü? Altyapıyı oluşturmamız lazım. İnşallah 130 bin lira ile sürü sahibi olacaklar” dedi.

Hayvancılık ve Tarıma En Büyük Finansı Ziraat Bankası Sağlamaktadır!

Ziraat Bankası 100 Bin Lira Faizsiz Çiftçi Kredisi

Bahse konu 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisinin Ziraat Bankası tarafından yapılacağı öğrenildi. Ziraat Bankası şuan itibariyle de, çiftçilere belirli vade ve oranlarda çiftçi ve hayvancılık işletme kredileri veriyor. Koyun, keçi, sığır, manda, inek yetiştiren, et ve süt üreten çiftçiler ve üreticiler Ziraat bankasından çiftçi kredisi alabiliyor. Bu krediler çiftçinin durumuna ve yapacağı işletme tipine uygun olarak veriliyor.  Ziraat Bankası şuan çiftçi ve üreticilere IPARD kapsamında tarım kredisi ve taksitli tarım kredisi veriyor. Çiftçiye 100 bin lira faizsiz kredi paketini beklemeden, Ziraat bankası tarım kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

100-bin-tl-faizsiz-tarim-hayvan-kredisi-2018

100 Bin TL. Faizsiz Hayvancılık Kredisi Faiz İndirimi Oranları

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar gereğince Ziraat Bankasından 100 Bin Liraya kadar sıfır faizli kredi verilirken, bu kredilerden aşağıda belirtilen oranlarda faiz alınacak. • Sütçü etçi ve kombine sığır yetiştirmek isteyenlere 100 bin liraya kadar sıfır faizli hayvan kredisi,
 • Damızlık Düve Yetiştirmek isteyenlere Sıfır faizli kredi,
 • Küçükbaş hayvancılık için Sıfır faizli, Yatırım Dönemi Kredisi,
 • Arıcılık sektörüne yüzde 50 faiz indirimi,
 • Kanatlı kümes hayvanı yetiştiriciliğine %50 faiz indirimi,
 • Kanatlı damızlık yetiştiren çiftçilerimize Sıfır faizli kredi,
 • Su ürünleri yetiştiriciliğinde ise 100 bin TL. limitle Sıfır faizli kredi,
 • Yaygın hayvansal üretim için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi,
 • Seracılığa 100 bin liraya kadar %75 faiz indirimi,
 • Yaygın bitkisel üretime 250 bin TL.’ye kadar yarı yarıya faiz indirimi,
 • Yem bitkisi üretimine Sıfır faizli tarım kredisi,
 • Yurt içi sertifikalı fide üretimine Sıfır faizli tarım kredisi,
 • Yurt içi sertifikalı tohum, fide ve fidan kullanımına 100 bin TL.’ye kadar faizsiz kredi,
 • Süs bitkisi üretimine %50 faiz indirimi,
 • Seraların modernizasyonu için sıfır faizli kredi desteği,
 • İyi tarım uygulamalarına %50 faiz indirimli kredi,
 • Tarımsal mekanizasyon için %75 faiz indirimi
 • Traktör kredisi çekmek isteyenlere 75 bin liraya kadar %50 faiz indirimi uygulanırken, 75 bin liranın üstü için %25 faiz indirimi uygulanacak.
 • Modern basınçlı sulama sistemlerine sıfır faiz,
 • Arazi alımlarına %25 faiz indirimi,
 • Lisanslı depoculuk yatırımlarına %50,
 • Soğuk hava depolarına %50
 • Tarımsal ürünlerin işlenmesine %50,

Bu Krediler Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası aracılığı ile verilecek.

Çiftçilere 100 bin lira faizsiz kredi

Çiftçilere 100 bin lira faizsiz kredi imkanı sağlanıyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Genelde sıfır faiz indirimi yatırım dönemi için verilirken bu dönemin tespiti banka ve TKK tarafından yapılacak.

Geri ödeme planının belirlenmesi, İpotek tesis edilmesi, takip ve tahsil işlemleri banka ve TTK tarafından belirlenecek.

Bu karar gereğince 31 Aralık 2020 tarihine kadar kredi kullandırılabilecek.

Tarımsal yatırımlarda devlet destekli tarım sigortası yaptırılacak.

Kredilerin faiz tahakkuk tarihlerinde Ziraat Bankasının cari tarımsal kredi faiz oranları ile kredi konuları itibariyle uygulanan faiz oranları arasında ki fark esas alınarak hesaplanır.

Diğer kurumların faiz desteği niteliğinde ki desteklerinden faydalanan işletmelere Resmi Gazete’de yayımlanan  faizsiz hayvancılık kredileri tebliğnamesi kapsamında aynı konuda kredi verilmez.

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır isimli yazıyı okuyarak şartlar hakkında ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Çiftçinin daha önceden aynı konuda ki krediden kullanmamış olması gerekir.

Kredi notu düşük olanların talepleri banka tarafından değerlendirilebilir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru Şartları Nelerdir?

Nereye Başvuru Yapılacak? 

Başvurular şahsen gerekli evraklar ve belgeler ile birlikte Ziraat Bankasına yapılacak.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Kimlik Fotokopisi,
 • İpotek talep edilirse ipotek için tarla, taşınmaz tapuları, (teminat belgeleri)
 • ÇKS belgesi,
 • İşletme ise son 3 senelik bilanço belgeleri (bireysel çiftçiden istenmiyor)

Resmi Gazeteyi okuyarak ve bankayı şahsen ziyaret ederek, hem hayvancılık hemde bitkisel faaliyetiniz için kaç para çekebileceğinizi bankadan net öğrenebilirsiniz. Yapılacak olan faiz indirimleri yatırım ve işletme dönemlerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca kullandırılacak olan kredi üst limitlerine göre de indirim uygulanacaktır. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri dışında kredi veren bankalara da başvuru yapabilirsiniz. Uygun faiz oranları ile birlikte bankalardan alacağınız kredilerle işletmenizi kurabilir ya da diğer teçhizat vb. alımlarını gerçekleştirebilirsiniz.Etiketler:

100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2019-2020 Şartları Konusuna 37 Yorum Yapıldı
 1. acaba dedi ki:

  Bizim devletimiz ne gariplik değilmi 100 bin TL.Şimdi içinizden abi abi ben abimmm .diyenler var.benim gibi benim gibi.

 2. Tufan Ada dedi ki:

  Yazıyı iyi okursaanız, adam herkese veriyor demiyor. Yukada oranlar belli. Ben gidip ziraate başvurdum. harbidende söylediği gibi. bu oranlarda destek veriliyor ama çeşitli şartlar var. sen cebinde 20 bin lira olmadan 2000 koyun bakacam dersen zor kredi çekersin. İnek, dana ve düve içinde aynı durum söz konusu. Hayvancılık kredisi şartlarını taşıyan herkese Ziraat, vakıffankbank halkbank verir.

 3. Adnan dedi ki:

  Ya bu mesaj yazanların çoğu hükümeti karalamak için palavra atıyorlar. Hele mesajın biri var ki, başvuru masrafı olarak 52500 TL alındığını yazıyor. Yuh yani. Sermayeniz yoksa faizsiz para bulmuşsunuz daha ne! İş kuracam diye parayı gazinolarda harcamayı mı düşünüyordunuz yoksa. Elbette devlet iş kurabilmeniz için takip yapacaktır.

 4. hasan dedi ki:

  faizsiz kredi diye bişey yok arkadaşlar faiz var sadece adı değişmiş.çekilen paradan faiz değilde sigorta ücreti olarak alınıyorü,

 5. Halil dedi ki:

  Çiftçi konususunda özellikle köydeki çiftçiler dar gelirli olanlar hiç bir zaman bu gibi şeylerden yarlanamicak çünkü şartları sağlamakta zorluk çekecek yada sağlayamayacak kim gelirse gelsin devletimizin başına hiç bişey deismicek

 6. Ismil dedi ki:

  Sadece avutuyorlar. Köylüler napsin krediyi zengine verin siz. Arkadaşlar tefecilik yasak bankalar ne tefeci değilmi kumar yasak anladık piyango,şans topu,sayısal,idda. Bunlar kumar sayılmıyor değilmi. Dahaniceleri varda. Herşey dargelirliye yasak haram kanun dışı bizlere. Oşurunu zamanında verecen yoksa kredi notun düşer bak

 7. Ismil dedi ki:

  Işletmen olacak Tamam çiftçi belgen olacak araç traktör ismakinası ruhsat fotokobin olacak Tamam üzerine olan hayvan listen olacak 5-7-9- farketmez eeee teminat ipotek varmı yok geç arkadaş boşuna bunlar olmadan olmaz… Helal dar gelirliye destek. Torpilin varmı olacak umutlanmaya devam ya çıkarsa… YA çıksaydı.
  çıkar çıkar

 8. Ismil dedi ki:

  Insanların duyguları ile oynuyorlar. Dar gelirliye destek diye hergün televizyon larda basbas bağırıyorlar Hepsi yalan başvuru masrafı diye birde utanmadan benden 52,500.lira aldılar. Benim gibi saflarda kanıp umitleniyoruz . Benimgibi kaç kişiden dosya masrafı adı altında kaç para topladılar acaba yazık

 9. kvo dedi ki:

  ” Faiz yiyenler Allah a ve peygambere savaş açmışlardır” ayetinden yola çıkarsak faize bulaşmadan çalışıp kazanmak en güzeli..

 10. Selahattin Kaya dedi ki:

  arkadaşlar çiftçi köyde yaşar köyde çiftçilik yapar arazisi işletmesi evi ocağı köydedir. çiftçi krediye başvurduğu zaman banka şehirden ipotek istemektedir. çiftçi bu yüzden hiçbir destek ve kredilerden yararlanamamaktadır. bu yanlışlığın yetkililerce derhal düzeltilmesi ivedilikle gerekmektedir.

 11. Yorgun dedi ki:

  Baktılar ki zengin koyun inek besleyemiyor en azindan biz bunu paraya dokelimde bundan yarar lansinsin lar rahat olun direk parayı götürüp versenizde sesimiz cikmaz ama 2019 secim lerinde görüşürüz.

 12. omer dedi ki:

  sıfır faizli çiftci destek kredi..@50 hibe destek kredi ankara da mecliste sarayda dayın varsa

 13. Mehmet dedi ki:

  Arkadaşlar devlet faizsiz kredi diyor yüzde elli indirimli ama ziraat bankası öyle bişey yok diyor bu nasıl iş anlamadım

 14. Firariizmirli dedi ki:

  100 bin tl sıfır fayiz kıredisi de şöyleymiş 25bin tl teminat gösteriyosun 100 bin TL harcama yapıyorsun onunda 75 bin TL sini karşılıyor yani cebinizden 50bin TL çıkıyor 75 bin TL konuda size değil harcadıgınız yerlerin hesaplarına yolluyolar elinize oda geçmiyor ben ziraat bankasından öğrendim zaten 50 binim olsa kırediye bile başvurmam diyip çıktım

 15. Servet dedi ki:

  arkadaslar hepinize cevaben ben yazayım ben tarım kredi.il tarım, ziraat odasına kayıtlı ve ahır isletmesi olan yani her türlü çiftçi kayıt sistemi ne kayıtlı bir çiftçiyim ama gelin görün ki 6 veya 7 senedir bankalar la çalışmıyorum yani tek bir kredi kartım dahi yok ve doğal olarak ya kredi puanım sıfır.cifci kredisi almak için bankaya gidiyorum üstüne üstlük 300 bin lira değerinde ipotek de göstermeme rağmen kıytırık bı kredi puanı yüzünden hiçbir şekilde yararlanamiyorum yani anlayacağınız dört dörtlük olmadan büyük ipoteklerniZ olmadan

  1. teyfik yaşar dedi ki:

   evet.bankalar bu konuda biraz keyfi davranıyor.resmen kredi vermemek için bahane yaratıyorlar.başbakanın kararını ve konuşmasını bankalar resmen takmıyor.işte buna BROKRATİK ENGEL deniyor.
   malesef burası TÜRKİYE.

1 2
Sayfa başına git