Çiftçilere Müjde 3,4 milyar İlave Ödeme Yapılacak

Çiftçilere müjdeli haber. 3,4 milyar lira ilave ödeme yapılacak. Son 5 yılda desteklerden kesilen vergiler, faiziyle birlikte çiftçimize iade edilecek.

Çiftçilere Müjde 3,4 milyar İlave Ödeme Yapılacak

Yeni vergi paketiyle çiftçilere müjdeli haber geldi.

65 maddelik yeni vergi paketi 26 eKİM 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanunlaşan yeni vergi paketinde ki yeni eklenen maddeye göre Çiftçilere ilave ödeme yapılacak. Son 5 yılda desteklerden kesilen vergiler, faiziyle birlikte iade edilecek.

Çiftçilere 3,4 Milyar lira İlave ödeme

Çiftçilere 3,4 milyar lira ilave ödeme yapılacak olan ve son 5 yılda desteklerden kesilen vergilerin, faiziyle birlikte çiftçimize iade edileceği vergi kanun teklifi TBMM’de kabul edilmiştir.

Çiftçilere Müjde 3,4 milyar İlave Ödeme Yapılacak

Müjdeli haberi milletvekillerin twitter hesaplarında paylaşımları ile müjdeli haber akşam saatlerinde geldi. Çiftçilerin vergiden muaf olması da cabası.

Yeni eklenen maddede yer verilen çiftçiye ilave ödeme maddesinde; Çiftçiler Beyanname vermeden kaynaktan kesinti yapılarak vergilerini ödeyecekler. Kanun teklifi ile, çiftçilerin tarım desteklerindeki vergi kesintisi de kaldırılıyor.

Yorumlar

  1. Avatar of Halil Deniz Halil Deniz dedi ki:

    Son çıkan af yasasıyla denetimli programa çıktım.onunda bitmesine iki ay kaldı.ceza evinde beş ay yattım.daha önce babamın işletmesinde büyük baş hayvancılık yapıyordum.su an yine dört ineğim var devam ediyorum.ineklerim babamın adına kayıtlı.babam hem emekli hemde yaşlı olduğu için zaten bakamazve ben yapıyorum.hibe desdekli krediyle hayvanlarımı çoğalta bilirmiyim.veya ne yapmam gerekiyor.teşekkürler.

error: Content is protected !!