Devlet Destekli

Dar Zamanda Acil Para Bulma Yöntemleri ve Tavsiyeler

Dar Zamanda Acil Para Bulma Yöntemleri ve Tavsiyeler

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Sizler için acil nakit bulma yöntemlerini araştırdık. 1 saat içinde para bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Borç para veriyorum, nakit para verilir, gibi cümleler ile sizi kandırmak isteyen kişilere kanmadan aşağıdaki önerilerimiz ile nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tefeci telefonlarını internet üzerinden araştırmayın ve yasal olmayan yollara başvurmayın. Alacağınız bir elektronik eşyayı bozdurarak elinize nakit para geçmesini sağlayabilirsiniz. İşte acil para bulma teknikleri..

Zor Günde Para Bulma Yöntemleri

Çoğu borç batağında olan ve sicilini daha önceki düzensiz alışkanlıklarından dolayı düşüren kişiler para bulmakta oldukça zorlanmaktadırlar. İhtiyaç kredisi bile bu tür kişilere çıkmadığı ve bankaların güvensiz müşteri diye adlandırdıkları kredi notu düşük bireylere  kredi çıkarmadığı ve bu kişileri olduğundan daha da fazla borç batağına sürüklediği hayatımızın bir gerçeği. Her zaman işler iyi gitmeyebilir ve acil para ihtiyacımız olabilir. Dar zamanınızda para bulma yöntemlerini araştırıyor olabilirsiniz. Bu durumda imdadımıza acil borç para bulma yöntemleri yetişir.

Farklı şekillerde borç para bulacağımız yöntemler karşımıza çıkmaktadır. Borç senetle  altın veren kuyumcular, cep telefonunu taksitle alarak değerinden az fiyata satmak, en son illegal tefeciler maalesef ki para bulma konusunda bize yardımcı olmaktadır. Her ne olursa olsun  para bulmak için öncelikle siz siz olun eşinize dostunuza danışmadan ilk olarak bankaya başvuru yapmadan bu dolaylı para bulma yöntemlerinden kaçının.Zaten geçici olarak rahatlatmanızı sağlayacak bu yöntemler sizi bir sonraki ayda borcunuzu olduğu gibi durmasından başka bir işe yaramayacağından ödeme planının düzgün yapıldığı ve daha az zararlı yöntemleri tercih etmenizi belirtmek isteriz.

acil-para-lazım

Siciliniz düşükse para bulmanız zor olacaktır.

Acil Para İhtiyacı

Sicili kötü olan, kredi notu düşüklüğü ve kırmızı kalem çekildikleri için bankalardan kredi alamayan acil nakit ihtiyaçlarını senetle para veren yerlere başvuru yaparak giderebilirler. Acil nakit ihtiyaçlarınızda hemen para bulabileceğiniz senetle eşya satan yerler, senetle altın satan kuyumcular, senetle cep telefonu bozan yerlerden para ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ayrıca kredi kartınızdan eksi avans çekerek de çok acil para bulmak konusunda biraz rahat nefes alabilirsiniz. Tabi bunlar az limitli para ihtiyaçlarının karşılanması için başvurulan yöntemlerdendir. 15 bin  ve üzeri nakit para ihtiyacı olanlar finans kuruluşlarından kredi alabilirler. Bankalar genelde yüksek limitli krediler için ya kefil ya da ipotek talep etmektedir. İpotek ettirecek bir tarla, arsa, ev gibi taşınmazın karşılığında para bulabilirsiniz. Bankalardan kredi alamayanlar ipotek karşılığı kredi talebinden de sonuç alamazlarsa senet karşılığında finansman desteği alabilirler. Senetle para veren yerler ve acil para bulma yöntemleri ile ilgili içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Senetle Cep Telefonu Nereden Alınır?

En çok tercih edilen para bulma yöntemi ise beyaz eşya veya elektronik eşyaların taksitle alınıp bu eşyaların satışından geçici olarak para kaynağı oluşturma yöntemidir. Eğer sizde bu taksitli elektronik eşya almayı düşünüyorsanız cep telefonu alarak satışından geçici nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Alacağınız sıfır hiç kullanılmamış cep telefonlarını faturası ile beraber paketini açmadan satışını yaparak geçici bir çözüm bulabilirsiniz. Cep telefonlarını kendi hattınızın üzerinden taksitli olarak da alabilirsiniz. Operatörlerin çoğu faturalı hatlara ek olarak taksitli telefon satışı yaparlar. Bu şekilde faturalı hatlarınıza ilaveten yapacağınız bir telefon alımı ile bu telefonun satışından da geçici olarak para bulma çözümüne başvurabilirsiniz. Hangi yöntemi denerseniz deneyin mutlaka aylık taksit ödemesi olarak sonradan bu parayı geri ödeyeceğinizi unutmayın. Taksitli satış yapan beyaz eşya dükkanlarını araştırın. Mutlaka içlerinden senet karşılığında beyaz eşya, cep telefonu gibi ürünlerin satışını yapacaktır. Sonradan sizde bu ürünleri daha düşük fiyatlardan da olsa satarak para bulabilirsiniz. Aşağıda senetle alışveriş yapabileceğiniz 3 firmaya ait internet sitesi bulunmaktadır.

Senetle Altın Veren Kuyumcular Nerede ?

Kuyumcuların bazıları da taksitli satış yapmaktadır. Güvenli olması dolayısıyla çoğu kişi kuyumculardan alışveriş yaparak sattıkları değerli eşyaların karşılığında para kaynağı yaratırlar. Tabi bu yöntemi kuyumcuların hepsi tercih etmez. Ne de olsa güvene dayalı bir alışveriştir. Bu nedenle tanıdığınız ve daha öncesinden çalıştığınız kuyumculardan yardım alabilirsiniz. Aldığınız altını gerektiğinde paraya çevirerek nakit bulabilirsiniz. Gerekirse olduğu gibi borçlarınızı bununla karşılayabilirsiniz.

para-zaman

Kısa zamanda birçok para bulma yöntemi vardır.

Senetle altın veren kuyumcuları nereden bulabilirim, diyenler için senetle altın veren kuyumcular en çok İstanbul’ da vardır. İstanbul Mecidiyeköy deki kuyumcular genelde güvendikleri insanlar ile bu tür alışveriş yapmakta, senetle altın alanlarda altınları bozdurarak geçici para kaynağı yaratmaktadır. Senetli alışveriş güvene dayalı bir yöntemdir yasal işlemlere maruz kalmamak için aylık taksit ödemelerini düzenli yapmak gereklidir. Zaten bu tür alışverişleri daha önceden kredi notu düşük veya bankalardan sicil nedeniyle kredi alamayanlar tercih etmektedir. Daha önceden bu tür davranışlar yüzünden para bulamamanın kaygısını hayatı boyunca sürekli yaşamak istemeyenler bankalar ile olan ilişiklerini düzeltmeli, ödemelerini düzenli ve günü gününe eksiksiz yapmalı aşırı hamlelerden kaçınmalıdır. Birde bir diğer  yöntem olan kredi kartından eksi avans çekme işlemi ile de anlık borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Bu ödemeler herzaman bir ay sonraki bütçenizi zorlayacağından aşırı harcamalardan kaçınmalı, masraf kalemlerinizi olabildiğince düşürmelisiniz. Herkesin nakit bulmakta zorlandığı zamanlar elbette olacaktır. En yakın aile bireylerinden borç para  alabilirsiniz. Bu zamanda kimse kimseye güvenmiyo haklısınız ama yine de şansınızı deneyin Belki bir büyük size yardım edecek ve zor zamanlarınızı atlatmanıza vesile olacaktır. Sonuçta danışmadan gurur yapıp kimseye derdini açmadan para bulmak epey dolambaçlı olacaktır. O yüzden kredi notunuzu aile bireyleri dahil kimseye karşı düşürmemeniz ilerleyen yaşantınızda herzaman lehinize olacaktır.

Ev-kur firmasından senet karşılığında elektronik eşya alabilirsiniz.

Bankaların kredi vermek istemediği güvensiz müşterilerine kimse para vermek istemeyecektir. Eşinden dostundan sıkışık zamanlarında para bulamayanlar maalesef ki tefeci olarak adlandırdığımız inanılmaz faiz alan kuruluşların kucağı düşecektir. İşler içinden çıkılmaz bir hal almadan bu tür kurumlardan ve kişilerden kaçınmanızı, para bulma yöntemlerinden masum olanları tercih etmenizi hatırlatmak isteriz. Eğer vergi mükellefi iseniz esnaf kredisi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Kısa sürede paraya ihtiyacınız var ise Senet imzalayarak kredi ve borç para alma yöntemleri isimli içeriğimizde 5 faydalı yöntem anlatılmaktadır. Bu yöntemler sayesinde senetle para veren yerler arasında en düşük faizi isteyen firmaya talebinizi bildirebilirsiniz.

Her kuruluşun belirlediği bir faiz alma yöntemi vardır. Sonuçta babasının hayrına kimse o kadar parayı çıkarıp kimseye vermez. Herkes yaptığı işten ekmek yemektedir. Güvenilir kuruluşlar haricinde tefeciler ve borç para veren güvensiz kişilerden ne kadar uzak durulursa o kadar hayrınıza olacaktır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetim altında bulunan faktoring şirketlere ya da ikrazatçı firmalara başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinde yer alan komisyonsuz para verilir, satılık böbrek alınır vb. ilanlara itimat etmeyiniz. Yasal yöntemlere başvurunuz.

NOT: Sitemizden hiçbir şekilde maddi yardım yapılmamaktadır. Lütfen yorum yazarken cep telefonu, IBAN ve adres vb. kişisel bilgilerinizi belirtmeyiniz.

Yorumlar
 1. Esra dedi ki:

  Esim isdiz 8 aydir yavrularim ac tadinip istanbuldan ankaraya goc ettik yavrularimi bi gorsrnuz nasil herseye ihtiyaclari var

 2. şehnaz tandir dedi ki:

  esim ceza evinde 3 yasinda oglumla kiradayim 4 aydir kirami elektirik parami odiyemiyorum 2 aylik hamileyim daha once teksitilde eve esap alip evimin gecimini sagliyordum bu vakadan dolayi kapandi dukan 10 bin krediye bas vurdum halen asama asamasinda diyor cok zor durumdayim allah rizasi icin bana desttek olun kira borcum var evimde ekmegim yok acil nakit paraya ihtiyacim var

 3. Ömer dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacim var

 4. fuat dedi ki:

  allah rızası için bayramda dolabıma erzak alacak param yok lütfen yardım edin

 5. Cuma dedi ki:

  Kiracıyım ayda 750 kira veriyorum bu 2 aydır kiramı ödüyemiyorum evden çokarılacam 3 aydır işsizim allah için yardım edin

  1. Melih dedi ki:

   Cuma numarani verirmisim

 6. Cuma dedi ki:

  Selam merhaba benim 1000 tl ihtiyacım var bayram nedeniyle verirseniz minetarım size 3 evladım var sizden ricam bayramda çocuklarımın ihtiyacını ve dolabıma erzak almak istiyorum evimde hiç yiyecek bir lokma bile yok

 7. Tuncay dedi ki:

  Covit19 sebebiyle şimdilik calismiyorum mağdurum sizden yardım istiyorum allah razı olsun inşallah bu mübarek günde yapacaginiz ve yaptiginiz yardimlari allah kabul etsin saygilarimi sunarım