Evlenme Kredileri 2019 Yılı Kampanyaları

Evlenme Kredileri 2019 Yılı Kampanyaları

Evlenme Kredileri 2019 Yılı Kampanyaları
1 Haziran 2018 tarihinde eklendi.

Devlet destekli evlilik desteği yılında da gündeme geldi ve verilmeye başladı. 2019 yılında da yeni evlenenler devletten destek alarak evlenme kredisi ve yardımı alabilecekler. Türkiye Cumhuriyet ev kurmak isteyen, evlenmeyi amaçlayan herkese yardım etmeyi amaçlarken, ev almak isteyen kişiler ise ayrıca bir paketle destekleme yapmaktadır. Denizbank, İşbank, Akbank, QNB Finansbank, Fibabanka tarafından kredi verilecek. 2019 yılından itibaren %1 faiz oranından düşük 48 ay vadeli evlilik kredisi verilecek.

evlilik-kredisi-sartlari

Evlilik kredisi şartları

Şartları neler?

Günümüzde hayat şartlarının günden güne zorlaşması nedeniyle evlenmek için krediye ihtiyaç duyanlar günden güne artıyor. Bu kapsamda, devlet yerleşik aile düzenini desteklemek ve evlenenlere yardımcı olmak için bir projeye imza attı ve artık evlenmek isteyenlere çeyiz hesabı projesi ile kredi verilecek. Hükumet tarafından başlatılan olan proje kapsamında, evlenenlere çeyiz yardımı adı altında yapılan projede, evlilik hedefleyen gençler, belirlenen bankalarda çeyiz hesabı açtıracaklar.  Devlet destekli çeyiz parası almanın şartları da şöyle;

 • En az 27 yaşında olmak,
 • Bankada çeyiz hesabı açtırmak ve birikim yapmak.
 • 3 yıl boyunca çeyiz hesabında birikim yapmak,
 • Devlet biriken para miktarına göre 5 bin liraya kadar çeyiz yardımı yapıyor.
 • İşbank çeyiz hesabı yeni evlenenler için farklı bir alternatiftir.

evlilikkredisi tcno1111111 2500 (aylıkgelir) 4411’a gönderin, evlilik kredisi onayınız cebinize gelsin. 

Nasıl alınır?

Çeyiz hesabında maksimum 25 bin lira para biriktiren gençler, devletten 5 bin lira çeyiz desteği alıyor. Bu destek, bankada yapılan birikim karşılığında veriliyor. Ayrıca sistemde zorunlu olarak 3 yıl kalmak gerekiyor. Çeyiz hesabında birikim yapanlar için Evlenme aşamasında % 20 oranında devlet desteği sağlanıyor. Yönetmeliği okumak isterseniz BURAYA tıklayınız. Devlet destekli çeyiz yardımı için başvuruda bulunmayan ve evlilik kredisi almak isteyenlerin  için birçok banka tarafından, uygun faiz ve vade seçenekleri ile bireysel ihtiyaç kredileri veriliyor. Bazı bankalar ise evlenenler için kredi isimli kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalar ise, beyaz eşya almak, düğün nişan veya söz yapmak, tatile ve balayına gitmek artık çok kolay. Gerekli evrakları hazırlayın, bankaya başvurun ve 50.000 TL.  evlilik kredinizi alın. Hepsi bu kadar!

evlilik-kredisi

Evlilik kredisi nasıl alınır?

Yapı Kredi

Evlenme tarihini belirleyen ve balayı, ev, beyaz eşya, çeyiz gibi giderler için paraya ihtiyaç duyanlara 48 aya varan vadelerle Yapı kredi bankası evlenme kredisi veriyor. Devlet destekli evlilik kredisi için gerekli belgeler ise;

 • Maaş durumunuzu gösterir gelir belgesi, şirket ortağı olduğunuz belirten evraklar
 • Esnaflar için vergi levhasının fotokopisi
 • Emekliler için maaş belgeleri
 • Kredi almak isteyen kişinin kira ve benzeri gelirleri mevcut ise, bu gelirlere ait belgeler

Başvuru Nasıl Yapılır?

Bireysel krediler için: • İnternet üzerinden Kredi Şimdi ile başvurabilirsiniz.
 • SMS ile başvurmak için “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Gelirinizi” yazıp 4411’e gönderebilirsiniz. (Örnek 1: Bireysel 12345678901 1000)
 • Size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret edebilirsiniz.
 • 444 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi kanalı ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank

Halkbank şubelerine gelen damat ve gelin adayları,  hemen HALKBANK şubelerini ziyaret edebilirler. Eğer gelin veya damat kamu personeli ise, bu kez vade ve faiz oranlarında banka tarafından daha farklı indirimler yapılabilmektedir. Memurlara özel kamu personelin kredisine ait düşük faiz oranları uygulanabilmektedir.

Kuveyt Türk Bankası

Evlenme tarihinden asgari 3 sene önce para biriktirmeye başlayacak gençlere Kuveyt Türk Bankası evlilik hesabı açıyor ve bu hesapta para biriktiren gelin ve damat adaylarına evlenme tarihlerinde kredi imkanı sağlıyor. 36 ay vadeli, 50 bin liraya kadar evlenme kredisi veren banka, tüm düğün masraflarınızı karşılıyor.

Garanti bankası

Türkiye’ nin en çabuk ve en kolay kredi veren bankası olan GARANTİ bankasında, her ihtiyaca bir çözüm mevcut. Eğer evlenmek isteyen kişiler, Garanti şubelerini ziyaret eder ve evlenme kredisinden faydalanmak istediklerini beyan ederlerse, banka tarafından en düşük ihtiyaç ve bireysel krediler ile aynı düşük faiz oranından yardımcı olunmaktadır. Şuan itibariyle %1,19 faiz oranı ile elli bin liraya kadar garanti bankası evlilik kredisi çekilebilmektedir. Garanti evlilik kredisini kullanabilirsiniz.

48 ay vadeli devlet destekli evlilik kredisi kullanabilirsiniz.

CEPTETEB

Şubesiz mobil bankacılığı ile evlilik adaylarına kredi veren TEB, düşük faizli 20 bin lira 12 ay vadeli evlenme destek kredisi, 30 bin lira 24 ay vadeli kredi ve 50 bin lira 36 ay süre ile %1 seviyelerinde evlilik kredisi çekebilirsiniz. İhtiyacınız olan kredi miktarını net olarak hesaplayarak, banka şubesine tüm evlenme masraflarını beyan etmeniz durumunda Türkiye ekonomi bankası tarafından her ihtiyacınız karşılanacaktır. İsterseniz 2 dakika 35 saniye sürmekte olan HIZLI KREDİ BAŞVURUSU ile internet üzerinden hemen evlenme kredinizin başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

evlilik-kredisi-nasil-alinir

Evlilik kredisi nasıl alınır?

Gerekli belgeler ve evraklar

 • Nüfus cüzdanı veya kimlik yerine geçen belge,
 • Onaylı maaş bordrosu veya aylık net geliri gösteren evraklar,
 • Banka tarafından talep edilmesi durumunda kefile ait yukarıda ki maddelerde ki evraklar,
 • Adınıza kayıtlı bulunan telefon, doğalgaz veya elektrik faturası

istenen belgeler arasındadır. Sizde Akbank, Vakıfbank, Halkbankası, Ziraat, İşbank, TEB, Finansbank gibi banka şubelerine uğrayarak, Devlet destekli evlilik kredisi çekebilirsiniz.

Akbank’tan düğün kredisi

Evlilik masraflarınızı karşılamak için kara kara düşünmeyin. Akbank yanınızda. 31 Ağustos tarihine kadar geçerli olacak bu kampanya için geç kalmayın! Kampanyada %1,19 faiz oranı ve kredi tutarının %0,5’i tutarında kredi tahsis ücreti 1.000 TL-75.000 TL tutarlarında ve 1-36 ay vadeye kadar geçerlidir.

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet  aslı ve fotoğrafı
 • Gerekli olduğu taktirde adres amaçlı belge
 • Gelir belgesi- Maaş bordrosu

Sizde Akbank’tan düğün kredisi almak istiyorsanız Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz…

Çeyiz hesabı ile ilgili yazımıza ulaşmak için tıklayınız. Ayrıca ev almak isteyenler devlet katkılı konut hesaplarına başvuru yapabilirler. 2019 yılında devlet katkısı oranı yüzde 25 olarak belirlenmiştir.Evlenme Kredileri 2019 Yılı Kampanyaları Konusuna 17 Yorum Yapıldı
 1. Evlenmek dedi ki:

  Devlet evleneceklere yardım edecekse çeyiz falan bu işleri karıştırmasın.Devlete bağlı bankalara talimat verip kanun tasarısıyla düşük faizli kredi olanağı sağlamalı.Çeyiz parası falan bunlar hikaye boş şeyler.Hemde çok düşük faizli 36 ay veya 48 ay süreli bir şekilde koşullarda kredi olanağı sunmalı

 2. evlilik kredisi dedi ki:

  aile sosyal politikalar bakanlıgına gidiyorsunuz bin dereden su getirip hayatınızdan bezdiriyorlar, bankalara gidiyorsunuz normal tüketici kredisini cıkarıp önünüze koyuyorlar..milletle kafa buluyor bunlar

 3. Devlet destekli çeyiz yardimi dedi ki:

  Peki ben bir sene oldu evleleni yaşım 35 alabirmiyim esimde 31 hiç biyere para yatırma dik ama yaptırmayanlar da alıyor

 4. Deli dedi ki:

  Anlamadim gitti

 5. Bunyamin dedi ki:

  Bu fikirler faizci bankalardan çıkıyor. Devlette buna ortak oluyor.nedense bizde inaniyormusuz gibi yapıyoruz.kimse kimseye karşılıksız bişey vermiyor.bu ülkenin heryeri faiz heryeri vergi.ne o bes bini alırım nede bu ülkede evlenirim

 6. Evlenme Kredileri dedi ki:

  Hepinize çok tşk. ederim. Ben devletten destek aldım. Allah razı olsun. 2019 yılında yine devam edecekmiş.

  1. evlenme desteği dedi ki:

   Merhaba bende evleneceğim devletten ne şekilde bir destek aldın yardımcı olur musun?

 7. yücel dedi ki:

  çeyiz hesabı yerine bankaya faize yatırsam 3 sene sonunda zaten devletin vereceği yardım kadar kazancım olur ki. tahminimce, devlet bankalara açılan bu çeyiz hesaplarından vergiye benzer birşeyler alıyor, 3 sene sonunda aldığını tekrar geri sana veriyor. adı da devlet yardımı oluyor. yani devletin cebinden pek birşey çıkmıyor.

 8. Savas dedi ki:

  Evlenme kredisi

 9. sinan dedi ki:

  iş kurmak isteyenlere hibe kiredisi veriliyor evlenmek isteyenlerede böyle bir imkan sunulabilir aksine destek yerine köstek çıkarılıyor

 10. gülşah dedi ki:

  yaş ile sınırlandırılması çok yanlış konulsa da 30 yaşa kadar alınabilmeliydi bu yardım.

 11. mustafa dedi ki:

  iyi de anlamadığım konu şu çeyiz hesabı açarak para biriktirirsem devletten alacağım desteğe niye ihtiyacım olsun ki zaten maddi imkanı olmayanlar için imkan yaratmak yerine tutup para biriktir 3 sene bekle sonra evlen dersen bu onlara küfür etmek gibi bir şey olur
  bence devlet başka bir şekilde evlenme yardımı yaparsa daha iyi olur.
  bu zamanda bu şartlar altında para biriktirmek kolay değil. bunu göz önüne almak lazım.

 12. esnaf market dedi ki:

  iş sahibi olmak istiyorum

 13. Devlet Evlenme Yardımı dedi ki:

  Evlenmek için çeyiz hesabı açtırdım. Param birikiyor 2019 yılında devlet destekli evlenme yardımı ile yuvamı kuracağım. Bu desteği verenlerden Allah razı olsun.

 14. Evlilik kredisi dedi ki:

  Bunu nasil cekebilcez bankalar bole bisey bize gelmedi diyo

 15. Muhammed dedi ki:

  Yeni evlenenlere, düğün, nişan, beyaz eşya alımı ve benzeri amaçlarla verilen krediler sayesinde, evlenenler desteklenmektedir. 2017 yılı senesinde de devlet desteği verilecek mi?

  1. Olar. dedi ki:

   inşallah bu sistem Allah’ı seven biri tarafından değişicek korkan biri tarafından değil bunlar resmen tefeci

Sayfa başına git