Devlet Destekli

Devlet Destekli Ne İş Yapabilirim? (Teşvik Verilen Sektörler)

Devlet, ekonomiyi, yerli üretimi destekleyerek dışa bağımlılığı azaltmak adına, bazı sektörlere destekleme ve teşvik kredileri vermektedir. Bu krediler dönem dönem verilmekte olup, bu içeriğimizde Devlet destekli ne iş yapabilirim diyenler için incelememizi sizlerle paylaşacağız.

Devlet Destekli Ne İş Yapabilirim? (Teşvik Verilen Sektörler)

Devlet Tarafından Desteklenen Projeler

İş kurmak isteyen, ticaret kafasına sahip, girişimcilik özelliği olan bir çok genç vatandaşımıza devlet desteği verilmektedir. Sermayesi olan veya olmayan bir çok girişimciye destek sunan Kosgeb yeni iş projeleri ile başvuru yapan girişimcilerin arkasında olduğunu belirterek 50.000 Türk lirasına kadar hibe kredi imkanı sunarken 100.000 Türk Lirasına kadar da faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bu desteklerden yararlanmak isteyen girişimcilerin belirli şartlara uymaları gerekmektedir. Bu şartlara uyan girişimciler devlet destekli kredilerden yararlanabilir ve kendi işlerinin sahibi olabilirler. Ne iş yapacağının kararını veremeyen veya devlet destekli ne iş yapabilirim diye düşünen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için bu konuyu başlıklar halinde yazımızda belirteceğiz.

Saçımı Satmak İstiyorum Diyenlere 10.000 TL. veriliyor. İçeriğimizi inceleyerek saç satma şartlarını ve saç satın alan perukçuları öğrenebilirsiniz.

Devlet Destekli Kredilerden Yararlanmanın Şartları Nelerdir?

Devlet destekli kredilerden yararlanmak isteyenlerin taşıması gerek şartlar;

devlet-destekli-kredilerden-yararlanma-şartları

Devlet destekli kredilerden yararlanma şartları

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Girişimcilik sertifikasına sahip olmak
 • İş planınızın hazır olması
 • Kayıt işlemleri

Saymış olduğumuz bu şartlar tamamlanmış olduğu taktirde devlet destekli kredilerden yararlanabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. 32 saatlik verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılarak girişimcilik sertifikasına sahip değilseniz halk eğitim merkezlerinin girişimcilik kurslarından yararlanabilir ve kısa bir süre bu sertifikanın sahibi olabilirsiniz.

Devlet Destekli Ne İş Yapabilirim?

Kosgeb bir çok girişimcinin hayallerini süslerken iş sahibi olmak için çaba gösteren vatandaşlarımızın da arkasında olduğunu belirtmiştir. Devlet destekli kredilerden yararlanarak ne iş yapacağınızın kararsızlığını yaşıyorsanız veya ne iş yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okuduktan sonra kararınızı vermiş olacaksınız.

 • Çamaşır hane işletmesi
 • Kuru temizleme işi
 • Doğal cilt bakım ürünleri
 • Bayilik açmak
 • Cafe açmak

Çamaşırhane İşletmesi Açmak

Bu iş öğrenci şehrinin yoğun olduğu illerde yapıldığında çok daha verimli bir hal alacaktır. Öğrencilerin en büyük sıkıntılarından bir tanesi çamaşır yıkamak ve yıkattıracak yer bulamamaktır.Bu sebeple böyle bir işletme açtığınızda hem çamaşırları yıkar hemde ütü yapıp işlerinizi zamanında teslim ederseniz oldukça başarılı bir iş hayatınız olabilir.

çamaşırhane

Öğrencilerin yoğun olduğu bir şehirde yapılırsa kâr oranı maksimum olacaktır.

Kuru Temizleme İşi Yapmak

Kuru temizleme işi çamaşır hane işiyle bir görülse de çok farklı iki dal olarak belirlenmektedir. Kuru temizleme işini yapmak isteyen girişimcilerin büyük şehirlerde özellikle de memur şehirlerinde bu işi yapmaları onların başarı seviyesini yükseltecektir. Kuru temizleme işinde en çok takım elbise, kaban, ceket, abiye, gelinlik yatak örtüsü vs. gibi ürünlerin verildiği gözlemlenmiştir. Bu iş sektöründe başarılı olmak istiyorsanız eğer ürünlerinizi zamanında teslim etmelisiniz.

kuru-temizleme

Ürünleri zamanında teslim etmelisiniz.

Doğal Cilt Bakım Ürünleri Dükkanı Açmak

Bu iş bir çok güzellik merkezi işleten işletmeler ile anlaşma sağlandığı takdirde ilerleme göstermektedir. Güzellik merkezleri, kuaförler, berberler ve bireysel olan ev hanımları, genç kızlar, çalışan bayanlar ve emekli hanımların dikkatini çekmektedir. Başarılı olmak için kaliteli reklam yapabilir ve ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.

cilt-bakım-ürünleri

Bayilik Almak

Yeni bir iş hayatına atılım yapmak istiyorsanız ve bu yola çıktığınızda başarılı olamamaktan korkuyorsanız eğer bayilik alabilir ve kendi işletmenizi açabilirsiniz. Bayilik alarak ticarete atılmak risk oranını oldukça aşağı çekecek ve başarılı olmanızı hızlandıracaktır. Bayilik veren çoğu firma sizden isim bedeli ve kardan pay talep etmezler. Bunun için kurulum aşaması da kendilerine aittir. Siz işin yalnızca finansal boyutunda bulunursunuz. Çiğ köfte, yiyecek sektörü, marka ayakkabı ve kıyafet satışı, mobilya satışı yapan firmalar ile anlaşarak franchising hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Cafe Açmak

Cafe açarak gıda sektörüne giriş yapmış olacaksınız. Bu durum sizin için karlı bir hal alacaktır. Gıda sektörü son zamanların en çok kazandıran iş gurupları arasında yer alıyor. Cafe açmak için öğrencilerin ve genç nüfusun yoğun olduğu yerleri seçmelisiniz. Bu durumda oldukça başarılı olacak ve hızlı bir ilerleme göstereceksiniz.

cafe-açmak

Daha sonra kendinize bir konsept belirlemeli ve bu konsepte göre dekorasyon yaptırmalısınız. Cafe için gerekli olan malzemeleri temin ettikten ve resmi kurumlardan izin aldıktan sonra faaliyete başlayabilirsiniz. Ayrıca cafe açmak için bayilik veren firmalar ile de görüşebilirsiniz. Bu sayede kurulum için gerekli olan aşamalar ile tek tek uğraşmamış olursunuz.

Solucan Gübresi Satmak

Son yılların en popüler işlerinden biridir. Evet yanlış duymadınız. Solucan gübresi üreterek yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Fazla yatırım yapmanıza gerek olmayacak bir iş koludur. 50 bin adet solucan ile işe başlarsanız yıl sonunda en az 800 bin adet solucan elde edersiniz. Tarım ile ilgilenenler organik üretim yapmak isteyeceklerdir. Bu sebeple üretim yaptığınız gübreler çiftçiler için büyük önem arz edecektir.

Devlet destekli ne iş yapabilirim diye düşünenler yukarıda verdiğimiz iş fikirlerini hayata geçirebilirler. Çeşitli kurum ve kuruluşlardan sağlanacak olan finansmanlar sayesinde işlerini kurabilirler.

] }Yorumlar
 1. blank Mehmet Ayhan dedi ki:

  Teksil açmak istiyorum devlet destekli ne yapabilirim

 2. blank Bilal ÜNAL dedi ki:

  8 Dönüm yerim var yumurta tavuk çiftliği yapmak istiyorum devlet desteği ile yararlanabilirmiyim

 3. blank Suzan dedi ki:

  Organize sanayinde arsam var fabrika kurup uretim yapmak istiyorum nerden baslamaliyim

  1. blank Gürkan cebeci dedi ki:

   Merhabalar Suzan hanım bu iş için işletmeci ararsanız size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım, asıl mesleğim ressamdır, ve profosyonel çalışmalar yapmaktayım bunlara örnek olarak yağlı boya tablo, karakalem portre, tattoo dövme tasarımcısı, kaş tasarımı, ancak günümüz şartları bize birçok işi birden bir arada yürütmek mecburiyetindeyiz dolayısıyla sizinde belirttiğiniz gibi imkan ve olanakları kullanmak ve bu vesileyle bir takım işlerden kazanç elde etmek gibi düşünceler içerisindeyiz Suzan hanım böyle bir yeriniz var ve iş konusunda düşünceleriniz varsa 1-0 öndesiniz demektir, bu sebeple devletin bu imkanlarından yararlanmak adına size ilerliyeceğiniz yol ile ilgili öncülük yapmak isterim, hibe kredi sürecinizin nihayet sonuçlanması için yardımcı olabilirim, sonrasında kurulan fabrikanın işletmesi konusunda birlikte yol alabiliriz değerlendirmeye alır iletişime geçerseniz birlikte bir yol izlemiş oluruz

 4. blank Yakup dedi ki:

  Iyi günler devlet destekli market bayiliği açmak istiyorum bu mümkün mü
  Tesekkurler

 5. blank Ibrahim dedi ki:

  Yurtdisindan Turkiyeye kesin donus yapip bir hindi ciftligi kurmak istiyorum.kesim hanesi île beraber.. denizli.de.devlet hibesi nekadar olur.

 6. blank Prefabrik dedi ki:

  Prefabrik ev yaparak küçük tarzda turizmcilik imkanı sağlamak istiyorum devlet desteğini en fazla ne kadar alabilirim

 7. blank cafe dedi ki:

  yeni cafe restorant acöak istiyorum ne yaomam gerekiyor

 8. blank Devlet desteğinden yararları istiyorum dedi ki:

  Merhaba devletten 49yilligina arazi kiralamak ve ceviz yetiştirmek istiyorum bunun için ne yapabiliririm samsun İlkadım da yaşıyorum

  1. blank Özlem dedi ki:

   Ben de pastane açmak istiyorum bunun için devlet destek veriyor mu bana..

 9. blank Solucan gübresi isi dedi ki:

  Solucan gübresi isi için ne yapmam gerekiyor ve teşvik nasil alirim ne yapmam gerekiyor

 10. blank Devlet desteği dedi ki:

  İyide bu devlet desteği denilen şey prosüdürleri oldukça saçma misal kafe açmak için yer ve konsep ve de gerekli malzemeleri v.s temin edin deniliyor iyide bir insan destek bekliyor ise demekki parası yoktur daha doğrusu param varsa ne diye devletten destek beklim zaten yaparım param yoksa ben bunu nasıl yapıcam gerçekten insanla dalga geçiliyor bana göre…KOSKEB bunu bana açıklarsanız sevinirim yada benim yanlış anladım…

 11. blank IYI GÜNLER kucuk bir inşaat projem var bu sektöre hibe veya destek kredisi verilirmi dedi ki:

  Küçük bir inşaat projem var bu sektöre devlet desteği veriliyormu teminat gereklimi destek almanın şartları nelerdir olmasa olmazları varmi

 12. blank Nuri dedi ki:

  Tavuk Çiftliği kumaş istiyorum yardimci olursan seviniriz

  1. blank Cevap dedi ki:

   nerde yapmayı düşünüyorsun bu işi

 13. blank Eldor Shuhratov dedi ki:

  selam aleykim. ben sizin devletden degilim ama hastaligim yuzunden sizi buldum. Bana yardım lazım anam babam yaşlaniyor bende 21 doldurup geçtim ama anamin babamin yardımcısı olamadım vaallahi artik yoruldum hastaliktan yardım edin…

 14. blank Gültekin aksak dedi ki:

  Merhaba
  Adana karataş ta köy yufka ekmek fabrikası açmak istiyorum
  Devlet desteği almak için ne yapmalıyım

 15. blank cafer balcı dedi ki:

  Kolay gelsin restorant acmak istiyorum devlet destegi alBilmek icin neyapmaliyim yardimci ola bilir misiniz

 16. blank adnan aksu dedi ki:

  emlak gayrimenkül komisyonculuğu yapmak istiyorum

 17. blank Sanayi dedi ki:

  Ben Sanayi açmak istiyorum devletten kredi almak için nereye başvurabilirim??

 18. blank devletten 49 yıllık tarla kiraliyip badem ve fistik agaci yetistimek istiyorum dedi ki:

  geleceğe dönük ağaçlandırma ekmek

  1. blank Sanayi dedi ki:

   Satın al o zaman

 19. blank cafecilik dedi ki:

  Üniversitenin olduğu bir alanda kafe açmak istiyorum

 20. blank Büyükbas hayvan çiftligi dedi ki:

  Antalya bölgesinde büyukbas hayvan ciftligi yapmak istiyorum

  1. blank Şehnuz ekinci dedi ki:

   Bende o isi yapmak istiyorum sonuc veya cevap aldinizmi. Antalya.