Devlet Destekli

Devlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi 2020 (GEZEN)

Devlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi 2020 (GEZEN)

Serbest Sistem Salma Tavukçuluk Finansman

Tavuk çiftliği açmak, yumurta, et pilici veya tavuk yetiştirmek için serbest salma tip tavukçuluk yapmak isteyenlere finansman sağlayan devlet kurumlarına yer vereceğiz. Devlet destekli tavukçuluk yapmak isteyenler ve devlet destekli salma tavukçuluk kredisi çekmek isteyenler için finansman kaynakları ve devlet tarafından yapılan destekler hakkında bilgiler vereceğiz.

Salma Tavukçuluk Yapmak İçin Devletten Nasıl Para Alınır?

Salma tavukçuluk, hayvanların doğal ortamda beslenmeleri ve bu kapsamda organik yumurta elde edilme uğraşıdır. Serbest sistem tavukçuluk yapmak için tavuk sayısına göre kaliteli  malzemeden üretilmiş iyi bir kümes gerekmektedir. Uzmanların salma tavukçulukta en çok önem verdikleri husus, tavuklara verilen gıdalar ile kümestir. Eğer sermayesiz olarak salma tavukçuluğa başlamak isterseniz, bu alanda destek veren kamu kurum ve kuruluşlarına teşvik başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu kuruluşlar Tarım ve Orman Müdürlükleri, Kırsal Kalkınma Kurumu, Kalkınma Ajansları, Tarım Kooperatifleri ve diğer özel kuruluşlardır.

salma-tavukçuluk

Salma tavukçuluk için devlet desteği

Serbest Sistem Tavuk Çiftliği İçin Kümes Hazırlama

Salma tavukçuluk için kümes hazırlarken 1 metre kare alana 6 tavuk koyulur. 100 tavuk için 16, 500 tavuk için 83, 1000 tavuk için 166 metre kare (10 metre genişliğe 16 metre uzunluk) kümes gerekmektedir. Bu ölçüler tavukların rahatça gezinmeleri için ve kışın birbirlerini sıcak tutmaları için idealdir Kümesin uzun tarafı güney yönüne bakmalı ve bu yönde bırakabildiğiniz kadar pencere olmalıdır.

Devlet, küçükbaş veya büyükbaş hayvancılıkta olduğu gibi, tavukçuluk ve kümes hayvanları yetiştiriciliği alanlarında da, çeşitli krediler vermektedir. Bu kredilerin bazıları Devlet Bankaları tarafından, bazıları ise kooperatifler ve diğer kurumlar tarafından yapılmaktadır.

KOSGEB Tavuk Çiftliği Kuranlara Kredi Veriyor mu?

Son 3 yılda çok sayıda kişi, iş kurmak veya hayvancılık kredisi almak için KOSGEB’ e başvuruda bulunmuştur. Bilindiği üzere KOSGEB sadece bu alanda ürünlerin işlenmesi için destek vermektedir. KOSGEB canlı hayvan alımı için destek sağlamamaktadır. Bunun dışında, aşağıdaki belirtilen nace kodlarına göre tesisin kurulumu, gerekli ekipmanların satın alınması gibi alanlarda KOSGEB salma tavukçuluk alanında destek alınabilir.  Bunun için, öncelikle KOSGEB girişimcilik eğitimlerine katılmak ve eğitim sonunda sertifikaya hak kazanmanız ve yapmak istediğiniz tavuk ürünlerinin imalatı ve saklanması işi ile ilgili bir iş planı hazırlayarak KOSGEB’ in onayına sunmanız gerekmektedir.

KOSGEB İMALAT NACE KODU İLE (C.10.13)  AŞAĞIDAKİ ALANLARDA DESTEK VERMEKTEDİR!

Et ve kümes hayvanları etlerinden üretilen ürünlerin imalatı
Kümes hayvanları etlerinin işlenmesi ve saklanması

KOSGEB Canlı Kümes Hayvanı Alımı İçin Kredi Desteği Vermez. KOSGEB sadece yukarıda ki alanlarda destek verir. Eğer siz nace kodlarında yer almayan canlı hayvan alımı için başvuru yaparsanız destek alamazsınız. Sadece bu hayvanların etlerinin işlenmesi ve saklanması için, ürünlerin imalatı için verir.

Ziraat Bankasından Tavukçuluk Kredisi ve Şartları

Damızlık etlik piliç ve damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 10.000 adet, Ankara Tavukçuluk Araştırma İstasyonu Müdürlüğünce Türkiye için geliştirilmiş hatlarla yapılacak damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 1.000 adet,  Damızlık hindi yetiştiriciliğinde 5.000 adet, Damızlık kaz, ördek veya bıldırcın yetiştiriciliğinde 1.000 adet Damızlık deve kuşu yetiştiriciliğinde 100 adet ve üzeri kapasitelerde üretim yapan/yapacak olan üreticilerine Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredileri vermektedir.

blank

Salma Tavukçuluk Kosgeb Kredisi

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredileri kapsamındaki Yatırım Kredileri kapsamında; Damızlık kümes, damızlık kanatlı üretimi gerçekleştirmek kaydıyla kuluçkahane yapımı ve tadilatı, Bio güvenlik önlemleri, Gübre işleme tesisi yapımı ve tadilatı, Kendi elektrik ihtiyaçlarını, yenilenebilir enerji kaynaklarından (güneş ve biyokütle) karşılamak için gerekli olan tesis ve alet/ekipmanların alımı için serbest sistem çiftlik kurulumu kredileri vermektedir. Ziraat Bankası Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredileri kapsamındaki İşletme Kredileri kapsamında ise; Yurt içi veya yurt dışı damızlık kanatlı üretim işletmeleri ve kuluçkahanelerden yetiştirilmek üzere; kuluçkalık damızlık yumurta, damızlık civciv ve damızlık yarka alımı ve diğer giderlerin istihdamının sağlanması üzerine kredi verilmektedir.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri  31 Aralık 2020 yılına kadar geçerli olmak üzere kanatlı ya da damızlık kanatlı yetiştiriciliği kredisi vermektedir. Verilecek olan kredilerin üst limitleri resmi gazetede yayınlanarak ilan edilmiştir. Ayrıca verilecek olan kredilere ek olarak faiz indirimleri yapılacaktır.

blank

Kanatlı sektöründe verilecek olan kredinin üst limiti 5 milyon TL’ dir. Yatırım dönemi için %25 oranında, işletme dönemi için %50 oranında faiz indirimi yapılacaktır.

blank

Kanatlı sektörü damızlık kümes hayvanları yetiştiriciliği için verilecek olan kredinin üst limiti ise 10 milyon TL’ dir. Yatırım ve işletme dönemlerinde %75 oranında faiz indirimi yapılacaktır. Kanatlı sektöründe destek alabilmek için piliç sayısının 10 bin adet, hindi, kaz ve ördeğin 1000 adet, yumurta tavuğu için 7500 adet, devekuşu için 50 adetten oluşan bir işletme kurulması ya da mevcut işletmede bulunan hayvan sayısının bu sayılara ulaştırılması gerekmektedir.

Yumurta ve Tavuk Yetiştiriciliği İçin Başka Hangi Kurumlar Destek Veriyor?

Bu destekler haricinde Tarım Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınmaya Destek projeleri kapsamında, 81 ilde çeşitli desteklemeler verilmektedir. Bu destek 300 bin liraya kadar yüzde elli oranında verilmekte olup, limiti bulunmadığı bilinmektedir. Bu krediden yararlanmak için Bakanlığın duyurduğu kırsal alanda yaşıyor olmanız ve Çiftçi kayıt belgesine (ÇKS) sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca devlet destekli salma tavukçuluk kredisi alabilmek için, tesis kurmak istediğiniz alanın sizin kullanımınıza ait olduğunu belgelendirmeniz gerekiyor. Bu destekleme haricinde Ipard projesinin 42 ilde uygulanan Tarım destek projeleri mevcuttur. Devlet destekli kredi alabilmek bu projeyi inceleyerek, başvuruda bulunabilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi İçin Nereye Başvurmalıyım?

Projeler kapsamında Salma tavukçuluk yapmak için banka şubelerine, TKDK’ ya, KOSGEB’ e başvurabilir, hemen kredi çekerek girişime başlayabilirsiniz. Hayırlı işler dileğiyle 🙂

Faizsiz ve 2 yıl ödemesiz kredi hibe şartları ile ilgili yazımız için tıklayınız.

] }Yorumlar
 1. blank Mustafa ÖZBEKMEZ dedi ki:

  Devekuşu yavru edinme ve destek kredisi nasıl alabilirim

 2. blank Mehmet örenç dedi ki:

  Mehmet Ören Siirt’ten arıyorum tavuk almak istiyorum Bana nasıl yardımcı olabilirsin tam alıcıyım iş olsun diye aramıyorum

 3. blank ferdi dedi ki:

  merhaba adana da yaşıyorum 823 metre arsam var gezen tavuk kredisi alabiliyormuyum gerekli şartlar nelerdir sıfırdan başlayan biri için ne yapmam gerekiyor

 4. blank Mustafa dedi ki:

  Ortak yapacak arkadaşlar ulaşın aydı lıyım evliğim 2 çocuğum var

 5. blank Tahir bayam dedi ki:

  Doğal gezen tavuknyetistirmek istiyorum bunun icin devlet desteğinihtiyacımız var yardımlarınızı bekliyoruz

 6. blank Hindi kredisi 2020 dedi ki:

  Ben organik hindi çiftliği kredisi veriyorum.

  1. blank Fahri Ayvaz dedi ki:

   Size nasıl ulaşabilirim hindi kredisi için

 7. blank tavuk dedi ki:

  benim tavuk var horoz yok acaba ben horoz olabilirmiyim:)

  1. blank tavuk dedi ki:

   Horoz olabilmeniz için önce gerçek bir horoz tarafından aşılanmanız gerekmektedir.Size bu konuda yardımcı olabilirim.

 8. blank Tavuk dedi ki:

  Merhaba bende ahırım var Salman tavuk yapmak istiyorum destek kredisi alabilirmiyim

 9. blank Hibe tafuk dedi ki:

  Şu anda 100 tane var tavuk bunu 500 cikarmam lazim devletin hibesi nas oluyor

 10. blank Salma tavukçuluk dedi ki:

  Merhaba salma tavukçuluk yapmak istiyorum çok güzel tarlam var hiç sermayem yok devletimden hibe almak istiyorum

 11. blank 2019 Hibe Tavuklar dedi ki:

  Ben de köyde hibeli tavuk bakıcam. 20 tavuk 2 horoz yeter mi?

 12. blank Gezen tavuk dedi ki:

  Merhaba benimde bursanın bir köyünde 6500m yerım var gezen tavuk organik yumurta uretmek için nereden başlıyacağım yardımcı olabilecek arkaşlar lutfen yardım edebilirlermi.

 13. blank Aziz BİLEN dedi ki:

  Merhaba.

  Tavuk yetiştiriciliği ve yumurta işi yapmak istiyorum konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorum yardımcı olabilecek varmi?

 14. blank misafir dedi ki:

  Köylerde zevk için tavuk beslenir.İhtiyaç oranında tavukçuluk yapılır.İhtiyaç fazlası kesilir.

 15. blank nuri doğan sapcı dedi ki:

  şu anda faal durumda salma tavuk çiftliğim var kendi yer,imde yapmak istiyorum belediyeden 25 yıllğına tarla kiraladım buraya 3000 tavukluk kümes yapacağım ekonomik olarak yeterli kaynağım yok bunun için ilçe tarıma gitim çks belgesi almak için haziran itibarıyla kapandığını ancak eylül sonuna açılacağını ifade etiler ziraat odasından aldığım belgeyi ziraat bankası kabul etmedi çks belgesini nasıl erken alabilirim tarım bakanlığı daha önce sistemi açamazmı

  1. blank ÇKS BELGESİ MÜRACAATI dedi ki:

   ÇKS BELGESİNE MÜRACAAT TARİHİ 31 ARALIK 2018 TARİHİNE DEK UZATILMIŞ OLUP BU TARİHE DEK BAŞVURABİLİRSİNİZ.

 16. blank Sahibinden salma tavuk dedi ki:

  SALMA TAVUKÇULUK YAPACAK OLAN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLUNUR.
  YUMURTA TAVUĞU VE GEREKİRSE PREFABRİK KÜMES VE ÇADIR KURULUMUNDA İRTİBAT TEL

  1. blank Mehmet babacan dedi ki:

   Merhaba bende salma tavuk cifligi kurmayı düşünüyorum 1000.m2 bahçem var meyve ağaçlı müstakil köyde bana yardımcı olabilirmisiniz şartlar nedir nekadar masraf gider

  2. blank Köy tavuk hibesi dedi ki:

   Gezen tavuk çiftliği kurmak isteyenlere 2019 yılında 20 bin lira hibe veriliyormuş. Nereye başvuracağız.

  3. blank Hüseyin dedi ki:

   Bizde yeni başlamak istiyoruZ da biZede bi yardımcı olursanız sevinirim

 17. blank ismail yavuz dedi ki:

  Adapazarı karasu akkum köyünde 18 dönüm tapulu tarla var şirketlere kiralık verilir veya satılır tesis kurmak için ilgili kişiler veye şirket sahipleri ile görüşmek isterim tel iletişim kurabilirler acil

 18. blank Ataks. Lohman tavukcu yuurtacı dedi ki:

  Tavuk almak ısteyen bana ulaşın bışgı ıcın arayın.

  1. blank Onur dedi ki:

   Merhaba salma tavukculuk icin bilgi verirmiainiz

 19. blank ismail aslan dedi ki:

  bende salma tavukculuk yapmak istiyorum yerim çok güzel ilçeye 17 km tamamen asvalt ve yola sıfır köy dışında nasıl nereden yardım alabilirim yardımcı olurmusunuz teşekürler

  1. blank Gezen tavuk dedi ki:

   Arayin yardimci olalim

 20. blank Mücahit Eren dedi ki:

  sivas ta salma tavukculuk yerim var ama tavuk yok destek almak istiyorum ne yapmaliyim.

 21. blank Atilla eskiyörük dedi ki:

  Tarsus olurmu aynı iklim sonuçta düşünürseniz yerim var kendi adıma tapuludur

  1. blank mumin ERBEK dedi ki:

   Görüşebilirmiyiz bir tel lütfen

 22. blank erdal dedi ki:

  Bende orduda arazim var bi is icin civciv alicagim yeri bulmamda yardimci olabilecek arkadaslar adres ve tel numarisi gondere bilirler mi

 23. blank erdal dedi ki:

  Salma tavukcukluk

 24. blank ümit dedi ki:

  5682m yerim var salma yumurta tavukçulu yapmak istiyoru çadır tavuk ihtiyacım var yumurtayı bunları getirip kuranlaramı satcaz bukadar yumurtayı en önemlisi bu yapmak mesele deyil kim alacak destek al

 25. blank cevdet demirayak dedi ki:

  Adapazarında 11 dönüm içinde evi olan fındık bahçem var, köy tavukçuluğuna müsaittir. Sermayesi olan arkadaşlarla görüşebilirim

 26. blank serbest yumurta tavukculuk dedi ki:

  konyada serbest yumurta tavukculuk yapmak isteyen sermayesi olan hazir ciftligime ortak ariyorum caliskan ve durust bu iste canla basla gonulde calismak isteyen arkadaslar arasin

  1. blank Ahmet dedi ki:

   Nerede arkadaşım çiftliğin

  2. blank Şahsuvar Genç dedi ki:

   Merhaba adım şahsuvar Genç benimde salma tavukçuluk yapma gibi bir düşüncem var araştırıyorum konuyu, yorumunuzu gördüm bende konyalıyım teklifiniz hala geçerliyse ilgini çekti uygun görürseniz iletişime geçmek isterim sizinle iyi günler.

   1. blank serbest yumurta tavukculuk dedi ki:

    merhaba arkadas ben kulunun bir koyunden ciftlik hazir baslamak istiyorsan mail ime isteklerini gonder telefonunu veya mailini gonder

  3. blank ibrahim baris dedi ki:

   Selam bi konuşalım beyefendi sizle.telefonum.

   1. blank serbest yumurta tavukculuk dedi ki:

    konusalim arkadas telefonunuzu yada mailinizi gonderin saygilarimla

  4. blank Erdihan yilmaz dedi ki:

   Aradigin kişi benim gida pazarlamasindayim görüşelim 0505 4

  5. blank nejdet pişirici dedi ki:

   mersinliyim salma tavuk yumurta yetiştiriciliği ile ilgileniyorum uygun yerim ve maddi sermayem yok.
   sermayem çalışkanlık, dürüstlük, bilgi, kültür seviyem ve insan ilişkilerim.
   sizce uygun olur ise görüşmek isterim.
   saygılarımla

 27. blank Salma tavukçuluk dedi ki:

  Bende salma tavukçuluk yapmak istiyorum maliyeti nekadar oluyo acaba bilgi verebilir misiniz

 28. blank SALMA TAVUKCULUK dedi ki:

  SALMA TAVUKCULUK YAPACAM YERİM VAR KÜMESİM VAR SADECE DEVLETİMDEN TAVUK İSTİYORUM

 29. blank Kümes Yapımı İçin Destek dedi ki:

  Ben salma tavukçuluk yapacağım ama kümes yapımı için devletimden hibe almak istiyorum.

 30. blank Salma tavukculuk dedi ki:

  Hiç sermayem yok işten yeni ayrıldım köyde arazimiz var bu iş için uygun olduğunu düşündüğüm için başvuruda bulunmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 31. blank salma tavuk dedi ki:

  ben düzceden yerim var ama tapu müşterek yinede oluyormu yada kiralık hazır yerler var bu iş için uygun ortak iş yapmak isteyen arkadaşlar varsa görüşe biliriz

 32. blank salma tavuk dedi ki:

  yer maddiyat bi şekilde halledilir satış işi nasıl oluyor toptan alan firmalar varmı

 33. blank salman tavukculuk dedi ki:

  bende köyde yasıyorum ve bu isi yapmak istiyorum ama Nerelere baş vuracagımızı bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 34. blank Yumurta üretme dedi ki:

  Benimde Babaeski Çavuşköy de 30.000 m2 arazim var iş yapmak için desteğe ihtiyacım var.

 35. blank Salma tavuk dedi ki:

  Salma tavukçuluk için gerekli belgeler nelerdir arkadaşlar bilginiz varmi acaba sonuçta ticaret yapacagiz hangi kurum ve kuruluştan belge almamiz lazim 500 tavuk icin yardimci olursaniz Sevinirim Teşekkürler.

  1. blank salma tavukçuluk dedi ki:

   yeriniz varmı öncelikle kendi adınıza kayıtlı tapulu yeriniz varsa herşey kolayca hallour.ÇKS kaydınızın olması lazım bu çok basit bir iş.sonrada tarım kredi koopertifinden salma tavukçuluk kredisi ile bu işi başarabiliriz.

 36. blank TAVUKÇULUK dedi ki:

  Salma tavuk isi yapmak istiyourum..maddi gucum yok.nereden nasil baslayacagimi bilmiyorum

  1. blank tavukçuluk dedi ki:

   tavukçuluk yapmak istiyorum

 37. blank Salma gezen tavukçuluk dedi ki:

  5 Şubat 2017 tarihinde gezen tavuk işini yapmak isteyen devlet memuru Özgür ŞAFAK’ım. Arkadaşlar yeterli sermayem olmadığından ve yapan kişilerin hepsi girme bu işe prosedürü çok fazla. Yazın satamazsın gibi şeyler söyledikleri için inşallah kendi paramın yeteceği ileri ki bir zamana kadar bu projemi veya hayalimi erteledim. Kusura bakmayın. Görüştüğüm kişilerden kurulum yapanların çok çok ayrı fiyatlar vermesi, çadırların yasaklanacağını söylemeleri, damgasız yumurta satamazsın demeleri, ama etrafımdaki mandıralara baktığımda hali hazırda damgasız yumurtaların olduğunu gördüğümden, sadece yumurtalara kaşe, mühür basabilmek için bile 30.000 TL ile 50.000 kadar prosedüre paranın gittiğini öğrendiğimden dolayı malesef önceki yazdığım yorum veya iş teklifi iptal olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum. İnşallah yeterli kendi param olduğu ileri ki bir zamana ertelemiş bulunmaktayım. Tekrar kusura bakmayın. Özgür ŞAFAK.

 38. blank Tavuk cifligi dedi ki:

  Salma tavuk isi yapmak istiyourum.50 donumluk arazim var.maddi gucum yok.nereden nasil baslayacagimi bilmiyorum

  1. blank salma tavukçuluk dedi ki:

   benim aydın kuşadası çınarköyde 9500 m2 dz tarlam var. 0 ada 44 parsel burada uygun olursa beraber çalışabiliriz.tarım kredi kooperatilerinden 400.000 tl ye kadar salma tavukçuluk kredisi kullanabilirim.ilgilenirseniz. mail adresim. mustafa.ozciftci @ hotmail . com . 30 yıl TRT de teknik eleman olarak çalıştım ve 2015 nisan ayında emekli oldum.salma yavukçuluk işini 200 tavukla şuan yapıyorum.

 39. blank salma tavukçuluk dedi ki:

  Gebzede arazim mevcut sermayedar bir ortakla salma tavukçuluk yapmak istiyorum. Kosgeb girişimci sertifikam mevcut kredi alabilirmiyiz Yumurtaları satabileceğimiz yer mevcut

  1. blank salma tavukçuluk dedi ki:

   İzmirde üretim yapıyorum. Konuyu görüşebiliriz.

   1. blank Atilla eskiyörük dedi ki:

    Tarsus karageçit gölü kenarında 1600 m2 içinde Evide olan içinde kuyusu olan elektiriği olan çok güzel bir yayla yerim var asfalta 200 metre merkeze 30 km uzaklıkta gezen tavuk işi yapmak istiyorum yerim tapuludur ama sermayem yok kendimeiş ortağı arıyorum

  2. blank veteriner teknikeri tavçuçuluk dedi ki:

   usta ben veteriner saglık teknisyen ve teknikeriyim krediyi hem senin adından hemde benim adımdan alarak büyük br işletme kurabiliriz veteriner işleri herşey bende arazin kaç dönüm projeyide ben hazırlarrım çayırovada ikamet etmekteyim hem tavukculuk işi biraz ilerletincede rus romanow koyunu arasıtın biraz onun ile alakalı bir iş kurabilriz bu konuda sertifikalarım mevcuttur istersen görüşelim

   1. blank salma tavuk dedi ki:

    düzcede düşünürsen haberleşelim

  3. blank Salma tavukculuk dedi ki:

   Koskepten faydalanabildinizmi acaba
   Bende gebzede bu isle mesgulumde

 40. blank Salma gezen tavukçuluk dedi ki:

  İzmirde arazisi olan salma gezen tavutçuluktan anlayan ve üretiminde başında durabilirim diyen arkadaşlarla ortak iş yapmak istiyorum. Satışı konusunu ben yapacağım. 100.000 hatta 150.000 TL para koyabilirim. Ben ufaktan hesap yaptım. Fizibilite çalışması ve BAŞKA ÖNERİLERİ OLANLARLA DA GÖRÜŞMEK İSTERİM. Ben devlet memuruyum. Özgür ŞAFAK. ozgursafak @ gmail

  1. blank Tavukçuluk dedi ki:

   Bizim Bursa’da ve Bilecik’te yerimiz var uygunsa görüşebiliriz

  2. blank salma tavukculuk dedi ki:

   bu iş hakkında gorusebılırız mevcut olarak bu ısı yapıyoruz

   1. blank salma tavukculuk dedi ki:

    bende salma tavukculukla ılgılı bır seyler yapmak ıstıyorum bılgı olarak neler yapmam gerektıgı ve nerelere muracaat etmekle ılgılı bılgılerınızı paylasabılırmısınız rıca etsem kucuk caplı olarak baslamayı dusunuyorum ama ılerıde buyutmek hedefım bende devlet memuruyum bır sıkıntı yasamadan nasıl baslayabılırım acaba

  3. blank yumurta tavukçuluğu dedi ki:

   merhaba özgür bey. benim bir miktar yerim var ve ben de böyle bir iş yapmak düşüncesindeyim

 41. blank Yumurta tavukculugu dedi ki:

  Yumurta tavukçuluğu yapmak istiyorum arazım var ama nakitim yok ne yapmalıyım

 42. blank tavukçuluk dedi ki:

  ankara da güvenilir biriyle ortak tavukçuluk yapmak istiyorum.

  1. blank duvar tavukculugu dedi ki:

   tamam benxe 100 bin var

  2. blank TAVUK YUMURTASI işi dedi ki:

   Hocam Ankaradayım Bende Yer problemim var benimde. bende bu işi gerçekten yapmayı inandığım birisi ile yapmak istiyorum. adres vereyim tel vereyim gel tanışıp konuşalım çay içelim

   1. blank salma tavuk dedi ki:

    görüşelim mümkünse

 43. blank tavuk yumurta üretimi dedi ki:

  2.500 metre kare arazim var tavuk ve yumrta üretimi yapmak istiyorum yardımcı olursanız cok memnun olurum saygılarımla

 44. blank TAVUK VE YUMURTA ÜRETİMİ dedi ki:

  5500 metrekare arazim var tavuk ve yumurta üretimi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevirim

 45. blank salma tavukculuk organik yumurtacılık dedi ki:

  1000 adet tavuk kümesi kurmak istiyorum KOSGEB hibe destekli kredi kullanabilir miyim yada adet şartı varmı

 46. blank salma tavukculuk dedi ki:

  50.000 elli bin tavukluk çiflik kurmak

 47. blank Salma Tavukçuluk dedi ki:

  Devlet destekli salma ve organik köy tavuğu yetiştiriciliği için KOSGEB ve TKDK kredisi istiyorum.

  1. blank köy tavukçuluğu dedi ki:

   ben kurmak istiyorum.

 48. blank Ahmet dedi ki:

  Iyi gunler ben samsunun bafra ilcesinde oturuyorum amator olarak salma tavuk la ugrasiyorum 100 tavugum var buyutmek istiyorum ilce tarima gittim anlattim onlarda yil basindan sonra gelmemi odenegin kalmasigini soyledi hic bi bilgi yardimci olmadilar sizce bu mumkunmu devlet genc girisimcilere destek veriyoruz diyo ama nasil alincagi mechul gidiyoruz odenek yok diyolar kosgebe gittim anlattim cok begendiler ama biz veremiyoruz diyolar illa dayimizmi olmasi lazim ben 4 yillik universte mezunu bir gencim atanamadim kendi ayaklarim uzerinde surmak istiyorum ve bu destek benim hakkim almak istiyorum yardimci olurmusunuz kendi arsam var 5 donum salma tavukculuk yapmak istiyorum

  1. blank devletdestekli dedi ki:

   Ziraat bankası 7 yıl vadeli hayvan kredisi veriyor. Bunun haricinde hibe mevcut değil. TKDK kredilerini araştırın, IPARD2 projesi kapsamında kredi alabilirsiniz.

   1. blank Salma Tavukçuluk dedi ki:

    Salma Tavukçuluk

  2. blank ünal dedi ki:

   aynen kardeşim dayın olması lazım yada suriyeli olman lazım

 49. blank Mustafa Kemal dedi ki:

  Merhaba, 4-5 dönümlük arsa üzerine kurulu salma tavuk çiftliğim var ve şuan 300 adet tavuğum var. işletme belgesi alarak kredi den faydalanıp işi büyütmek istiyorum. işletme belgesi almak için ne yapmam veya neler gerekli. yardımcı olur musunuz? Saygılar.

 50. blank MEHMET EMIN MAVI dedi ki:

  Ben ellidort yasimdayim .Kendimize ait yirmi dolum tarlamiz var.Kardeslerimden sozlesme yaparak on yilligina kiraladim.500 Tavuklu Salman tavukculuk kumesim tamam.Kredi kullanmam lazim.Elimdeki para bitti.Ziraat odasi uyesiyim.Ilce tarimdanCks belgem bar.Lutfen bana acilen yardimci olun.

 51. blank Bayram dedi ki:

  Salma tavuk ciftliği kurmak istiyorum fakat 10.000 tavuk icin mi kredi alabiliyoruz. Ben ilk etapta 3.000 tavuk ile başlamak istiyorum bunun için hibe alabiliyormyyuz.

  1. blank salma tavukçuluk dedi ki:

   hibe işleri biraz meşakkatli işlerdir.uğraşmalar sonucu alınabilir.tarım kredi kooperatiflerinden 3000 tavuk için kredi alınır.

   1. blank salma tavukculuk dedi ki:

    bende bayburta salma tavukculuk yapmak istiyorum bayburt soguk oldugu ıcın betonerme yapmak gerek 1 dönümü etrafı duvarla orulu ve ustune tellerle kapatılmış şekilde bir kümes yapmak istiyorum ama nasıl bir yardım alabilirim devletten tarla bana ait engeelli raporumda var %55 nasıl bir yol izleyebilirim verdiginiz bilgi icin teşekkür ederim Mithat Mazı

  2. blank Salma tavukculuk dedi ki:

   Ankara da bu isi daha once yapmis bir kisi olarak Bodrum bolgesinde yeri olan bir arkadasla salma tavukculugu yapabiliriz.bodrum bolgesi iklim ozellikleri talep yogunlugu ve fiat yuksekligi acisindan ideal bir bolgedir