Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi 2018 Hibe Şartları (2 Yıl Ödemesiz)


Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi 2018 Hibe Şartları (2 Yıl Ödemesiz)

Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi 2018 Hibe Şartları (2 Yıl Ödemesiz)

Ziraat Bankasından Devlet destekli olarak verilmekte olan faizsiz ve düşük faizi tavuk çiftliği kredisi çekerek, sizde salma tavukçuluk yapabilir, çiftlik kurabilir, ördek, kaz, hindi yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu yapabilirsiniz.

Etlik tavuk çiftliği kurulum maliyeti, ziraat bankası tavukculuk kredisi 2018, tavuk çiftliği projesi indir, yumurta tavuk yetiştiriciliği, etlik tavuk çiftliği maliyeti, prefabrik tavuk çiftliği maliyeti, yumurta tavukçuluğu maliyeti, tavuk çiftlikleri ne kadar kazandırır, tkdk tavuk çiftliği desteği içeriğimiz de yer almaktadır.

Etlik tavuk çiftliği ve yumurta tavuk çiftliklerinin maliyetleri, yumurta yetiştiriciliğinin etlik tavukçuluktan %30 oranında fazladır.

Hazır projeleri indirip sıfırdan temin etmek yerine, hazır kurulum yapan firmaları ziyaret ederek tavuk çiftliği projelerini inceleyebilirsiniz.

1000 tavuk yer alan etlik çiftlik ile 3.000 tavuk yer alan yumurta üreten çiftliğin maliyeti ve ne kadar para kazandıracağı bir biri ile aynı değildir. Bu kapsamda tavuk çiftlikleri ne kadar kazandırır sorusunun cevabı görecelidir. TKDK tavuk çiftliği desteği vermektedir. KOSGEB’in ise bu konuda desteği yoktur. KOSGEB hem tavuk çiftliği hemde hayvancılık sektörünün hiçbirine destek vermez.

Sermayesi olmayan ancak hayvancılık yapmak isteyenlere verilen teşviklerden bahsederken, çiftlik kurmak isteyenlere rehberlik mahiyetinde bilgiler vereceğiz. 2018 yılı içerisinde hükumet tarafından esnafa, emekliye, işçiye, çalışana verilen desteklerle birlikte tarımsal alanda yatırım yapanlara da teşvik verilmeye devam ediyor. Bu teşviklerden yararlanmak isteyenler 2018 yılında kanatlı kümes hayvanı yetiştiriciliği alanına başvuru yapabiliyor.

18-65 yaş arasında her Türk vatandaşı kümes havyanı yetiştiriciliği hibe teşviklerinden faydalanabilmektedir. Bunun için gerekli şartları ise şöyledir;

 • (ÇKS) Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı bulunmak. Kaydınız yok ise, nasıl kayıt olmanız gerektiğini ÇKS KAYIT yazımızdan öğrenebilirsiniz.
 • Hayvancılık kayıt sistemine kayıtlı olmak.
 • 3 yıl süre ile hayvancılık ile uğraştığını belgelemek veya Tarım ile ilgili bir Yüksekokul mezunu olmak (veterinerlik, doktora vb.)
 • Diğer özel şartları taşımak gerekmektedir.

Tavuk çiftliği kurmak isteyen çiftçiler  %80 oranlarına hibelerden faydalanabilmektedirler.

faizsiz-tavuk-ciftligi-kredisi

Yumurta tavuk yetiştiriciliği

Tavuk çiftliği kurmak isteyenlere hizmet veren birçok firma tarafından anahtar teslim tavuk çiftlikleri kurulmaktadır. Projenin firmaya teslim edilmesini müteakiben bazı firmalar tarafından, tavuk çiftliği kredisi ve hibe teşviklerinin alınması içinde gerekli başvurular ve projenin bu kapsamda hazırlanmasına yönelik işlemler yapılmaktadır. Mevzuat gereğince Devlet tavukçuluk kredisi çekmek isteyen vatandaşlara 2 farklı kredi verilmektedir. Bu kredilerden birincisi damızlık kanatlı üretimi yapacak kişilere verilen yatırım kredileri, ikincisi ise yine damızlık kanatlı hayvancılık işletme kredisidir.

Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulumu etlik tavuk çiftliği maliyeti, tavuk çiftlikleri ne kadar kazandırır, hazır tavuk çiftliği projesi indir, ve yumurta tavukçuluğu maliyeti hakkında detaylı bilgi alıp araştırma sonuçlarını karşılaştırabilirsiniz.

Tavukçuluk kredisi 2018 yılı şartları

 • Damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 1.000 adet,
 • Damızlık hindi yetiştiriciliğinde 5.000 adet,
 • Damızlık kaz, ördek veya bıldırcın yetiştiriciliğinde 1.000 adet,
 • Damızlık etlik piliç ve damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 10.000 adet,
 • Damızlık devekuşu yetiştiriciliğinde 100 adet asgari hayvan bulunması gerekmektedir.
 • Yurtiçi veya yurtdışı damızlık kanatlı üretim işletmeleri ve kuluçkahanelerden yetiştirilmek üzere alınacak kuluçkalık damızlık yumurta, damızlık civciv ve damızlık yarka alımı ve bu hayvanların yem ve diğer işletme giderlerini kapsar. Devlet destekli tavukçuluk kredisi alınmak istenecek olan hayvanların fatura ve/veya sağlık sertifikalarında damızlık (büyük ebeveyn (grand parent stock), ebeveyn (parent stock)) oldukları belirtilmesi gerekmektedir.

Tavuk adet şartları;

 • Tavuk, yumurta ve piliç yetiştiriciliği yapacak işletmeler için her dönem asgari;
 • Etlik piliç yetiştiriciliğinde 10.000 adet,
 • Yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 5.000 adet,
 • Hindi, kaz, ördek, bıldırcın yetiştiriciliğinde 2.500 adet,
 • Deve kuşu yetiştiriciliğinde 50 adet ve üzeri kapasitelerde üretim yapılması veya yapılacak olması gerekir.


tavuk çiftliği kredisi 2018

Kosgeb Tavuk Çiftliğine Destek Verir mi?

Kosgeb tarafından, tavukçuluk yapmak için proje hazırlamaya uğraşmayın. Kosgeb tarafından canlı hayvan alımı için kredi verilmemektedir. Bu sebeple, konu hakkında bilgi sahibi olmayan web sitelerinde yayınlanmakta olan, Kosgeb, hayvancılık kredileri, Kosgeb hayvan alımı için kredi, hayvan almak için kosgeb kredisi, gibi haberlere itibar etmemenizi tavsiye ederiz. KOSGEB tarafından sadece iş kurmak isteyenlere destek verilmekte olup, bu yardım da sadece destekten ibarettir.

Tavuk Çiftliği Kredisi 2018 Yılı Şartları Değişmedi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı her yıl 30 bin lira kümes hayvanı yetiştiriciliğine hibe veriyor. Proje kapsamında başvuru şartlarını taşıyan, kırsal kesimde yaşan gençler, projelerini onaylatarak hibe alabiliyorlar. Devlet verdiği desteği 3 yıl boyunca takip ediyor ve 3 yıl sonra yapılan yatırımın tümü çiftçinin oluyor.

SÖYLEMEZSEM OLMAZ; Bu iş için illaki 500 bin lira değerinde büyük bir çiftliğe ihtiyacınız yok! Prefabrik tavuk çiftliği de başlangıçla işinizi görebilir.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası ve diğer tüm bankalardan bu sektör için para çekebilirsiniz. Ziraat Bankası’ da çekmek istediğiniz krediden faiz almaktadır. Devlet hibe teşvikleri haricinde, kredi almak istediğiniz tüm bankalar tavuk çiftliği kurmak için, salma tavukçuluk, piliç yetiştiriciliği, organik yumurta tavukçuluğu ve benzeri krediler için faiz, komisyon, dosya masrafı, sigorta vb. giderleri almaktadır. Bu kapsamda hesabınızı iyi yapın ve en uygun kredi veren bankaları tercih edin.

Yarka ve civciv yetiştiriciliği

GTHB 2018 yılında tavuk çiftliği kuracak olanlara 30 bin lira hibe desteği verdi. 2018 yılında bu destek devam edecek. Eğer yaşadığınız bölgenin nüfusu 20 binin altında ise sizde genç çiftçi projesine başvurabilirsiniz.

Başvuru Yaparken Ziraat Bankası Tarafından İstenecek Belgeler

 1. ÇKS Belgesi
 2. Nüfus cüzdanı
 3. Tarımsal işletmesini tevsik edici bilgiler
 4. Karşılık olarak gösterilecek teminata ilişkin  belgeler
 5. Bilançoya göre faaliyet gösteren işletmelerden son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar Listesi

 1. Akbank,
 2. Şekerbank,
 3. İş Bankası,
 4. Qnb Finansbank,
 5. Ziraat Bankası,
 6. TEB,
 7. Garanti Bankası,
 8. Denizbank

Ziraat Bankası Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi

10 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanan tebliğnameye göre 2018, 2019 ve 2020 yıllarında Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tavuk çiftliği kurulumu için 2 farklı kategoride kredi verecekler. Bu kredilerin bir tanesi kanatlı yetiştiriciliği iken, diğeri ise damızlık kanatlı yetiştiriciliği olarak adlandırıldı.

Ziraat Bankası ve TKK Yumurta veya et üretiminde kullanılacak civcivlerin üretimi için geliştirilmiş sürüyü oluşturan kanatlıları, yani damızlık kümes hayvanı yetiştiriciliğine işletme ve yatırım dönemlerinde sıfır faizli tavuk çiftliği kredisi verecek.

2020 yılına kadar Ziraat ve TKK’ne başvuru yaparak (damızlık için) 7.500.000 TL. üst limitli krediden SIFIR FAİZLİ olarak yararlanabilirsiniz.

Bunun haricinde diğer bir kredi ise damızlık yetiştiriciliği dışında kalan hayvancılık türleri için veriliyor. Bu kredinin limitleri ve faiz oranları ise şöyle;

 • Yatırım döneminde Yarı Yarıya (%50) faiz indirimi
 • İşletme döneminde ise %25 faiz indirimi

uygulanmaktadır. Yani çiftçimiz diğer tavukçuluk faaliyetleri için Ziraat’ten %50 ve %25 oranında faiz indirimli kredi çekebilecektir. Aşağıda ki görselde Resmi Gazete’den alınan indirim oranları yer almaktadır.

Başvuran çiftçinin hangi dönemde olduğu talebi sonrasında kredi teammülerine göre Banka tarafından belirlenecektir.

Tavuk Çiftliği Hibe Desteği Yok mu?

Tavuk çiftlikleri için şuan itibariyle genç çiftçi projesinde 30 bin TL. veya 50 Bin TL. tutarında hibe verilmektedir. Salma tavukçuluk veya organik tavukçuluk yapan çiftçilerimiz, ellerinde ki sermayeye ilaveten Devletten 50 bin TL. daha hibe alarak bu işe iyi bir başlangıç yapabilirler. Genç çiftçi projesi ve başvuru şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Devlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayınız.SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Etiketler:

Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi 2018 Hibe Şartları (2 Yıl Ödemesiz) Konusuna 123 Yorum Yapıldı
 1. İbrahim dedi ki:

  Merhaba
  Ben ördek yetiştiriciliği işine girmek istiyorum arazim ve durumum yok araziyi kiralasam bana verilecek hibe ne kadar olur

 2. TOLGA dedi ki:

  Ben tolga elazığdan 300 adet ataks tavuk var elimde kısacası salma tavukçuluk yapıyorum ama üstüne 200 adet daha almayı planlıyorum kapasitem 1000 kapasiteli bir yer yaptım devlet destekli yapmadım kredi çektim kendim yapıyorum yardımcı olurum bu konuda

  1. sncr dedi ki:

   Tolga bey merhaba bende bu işi yapmak istiyorum. Şuanda lazığ dayım ancak bu işi elazığda yapmayacağım siz den bilgi alabilirmiyim. Adresinizi verirseniz bir çayınızı içmek isterim.

 3. Mustafa dedi ki:

  Merhaba benim 10 dönüm yerim var tavuk çiftliği kurmak istiyorum maddiyat yok kredi nasıl alabilirim

 4. şaban ay dedi ki:

  çiftçi kredisi almak isteyenlere yardımcı olunur

  1. Ahmet dedi ki:

   Ben tavukculuk yapmak istiyorum.yardimci olurmusunuz

  2. Mustafa dedi ki:

   Benim 10 dönüm yerim var ama maddi durumum yok şuan 60 binlik etlik tavuk çiftliği bakıcılığı yapıyorum kredi alabilirmiyim hibe

 5. Polat dedi ki:

  Ben 40 yaşında emekliyim tavuk işini girmek istiyorum yardımcı olur saniz sevinirim

 6. Adem sarı dedi ki:

  Kardesim ara kanusalim olurmu ismim adem

 7. Ahmet dedi ki:

  Ben hazır 35 binlik kümes alacağım banka kredi verirmi

 8. Mehmet dedi ki:

  Gezen tavuk çiftligi kurmak istyrum

 9. Ahmet Özdemir dedi ki:

  Bende tavukçuluk yapmak istiyorum ama 21 yaşımdayım küçüklüğümden beri tarımla uğraşıyom şimdide uğraşıyorum alabilirmiyim

 10. omur dedi ki:

  slm bende hobi olarak alitmak istiyorum degermi 700 dagar tarla 50000 yumurta tavuk yapasam en azindan kendini kurtarirmi

 11. RAFET ŞAFAK dedi ki:

  yumurta tavugu yetiştirmek için hibe şartları nelerdir

 12. Murat dedi ki:

  Selam arkadaşlar benimde 20 dönüm yerim var ama maddiyat yok güvenebileceğim bi ortak arıyorum. Ama iştende anlaması lazım @ pazarlama yeteneği olması lazım mesajlarınızı bekliyorum

  1. Fatih dedi ki:

   Adres neresi

  2. Ayhan çağ dedi ki:

   Kardeş yeriniz nerde

  3. Hatice dedi ki:

   Merhaba ben pazarlamacıyım 5 yıldır pazarlama bölümlerinde çalıştm sektörlerin

 13. Murat dedi ki:

  Mersin camliyaylada yarim kalmis bi 55000 binlik tum ruhsatlari alinmis tavuk ciftlim var tamamlaya bilmek icin kiredi nasil alabilirim yada ciddi bi yatirmci ortak nasil bulabilirim yardimci olabilirmisiniz

  1. Ferhan dedi ki:

   Merhaba ben tarsusta ikamet ediyorum.Tavuk çiftliği fikrim var.Görüşmek isterim.Maile dönüş yapabilirsin

 14. Mehmet dedi ki:

  Çiftliğim var su var arazı çok çiftliğe ait fakat madi sıkıntılardan dolayı yapamiyorum yumurta tavukçuluğu ve kaz yetiştiriciliği yapmak isteyen dürüst bı ortak arıyorum yer Batman lütfen çidi olan arasın

  1. Mehmet dedi ki:

   Mehmet arazi ve ciftlik uygunsa bende saglam bi ortak ariyorum

   1. Mahsun dedi ki:

    Kardeşim bende Şırnak/Silopi’den bu iş için maddi kaynağım Yok . Ancak su , çiftlik ve 80 dönüm ekili alan üzerinde müsait yer var . Ortaklaşa yapmak istersen gel duruma bakalım

  2. murat arsslan dedi ki:

   muratarslan
   Bana güvenebilirsin mehmet kardeşim ben diyarbakırdan yazıyorum

  3. Recwp dedi ki:

   Bu konu hakkında görüşebilir miyiz ?

 15. Tavuk Çiftliği Kredisi 2018 dedi ki:

  Ziraat Bankası 2018 yılında aylık 0,42 faizli tavuk çiftliği kredisi veriyor. Benim 3 tane çiftliğim var birinde 2000 tavuk ile yumurta yetiştiriciliği, diğerinde 3.000 hayvan ile civciv üretimi yapıyorum. Bende ziraatten kredi alıp işe başladım ve hiç sermayem yok iken sıfırdan bu işleri kurdum. Sizlerede ziraat bankasının en uygun hayvan kredisi hesaplama sayfasından inceleme yaparak, bu işe girmenizi öneririm. Yumurta tavuk çiftliği veya organik lojman çiftlikleri kurmak artık çok kolay. Para sorunu ortadan kalkmış oldu.

  1. METİN dedi ki:

   ŞARTLARI NELERDİR BAHSEDERMİSİNİZ TEMİNAT VEREBİLİRİM AMA MMAŞ BODROLU KEFİL İSTİYOR BİLDİM KADAR O ZORLUYOR

   1. Salih dedi ki:

    Usta yetistirdigin tavuklari ve yumurtalari nasil satiyonuzzzz

  2. hurşit dedi ki:

   Bende bu işe girmek istiyorum nasıl yapayım ne edeyim fikir verirseniz memnun olurum mail adresimi yazdım görüşelim lütfen

  3. Tarık Altıntaş dedi ki:

   Selamlar bende salma tavukçuluk işine giriyorum.Sizin tecrübeleriniz,öneriniz ne olur size nasıl ulaşabiliriz.

  4. Hüseyin kabakçı dedi ki:

   Yapacaginiz iş 7500 adet tavuktan az ise kredi yok

1 2 3
Sayfa başına git